www.asu.pl :: Zobacz temat - Chevrolet trailblazer - komunikat REDUCE ENGINE POWER
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Chevrolet trailblazer - komunikat REDUCE ENGINE POWER

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
look001
*
*


Dołączył: May 23, 2009
Posty: 33
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Sie 09, 2010 8:18    Temat postu: Chevrolet trailblazer - komunikat REDUCE ENGINE POWER Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam chevroleta trailblazera ltz z gazem, 2002 rok, 4.2.
Wczoraj pojawił mi się komunikat REDUCE ENGINE POWER i samochód jechał, jakby bez siły. Oczywiście po 200 m wróciłem do domu. Zgasiłem odpaliłem raz jeszcze, ale komunikat dalej się świecił. Warunki pogodowe - było po deszczu, dosyć dużym. Popołudniu jak się wypogodziło, poszedłem raz jeszcze - odpaliłem, komunikat zniknął. Pytanie moje czy to tylko "zawirowania w komputerze" czy powinienem się martwić. Jutro wymieniam olej (mam jeszcze 2% życia oleju) i być może mechanik coś poradzi. Dzięki za podpowiedzi...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Sro Sie 11, 2010 1:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komunikat ten pojawia sie wtedy,gdy jest uzasadniona potrzeba zmniejszenia osiagow silnika.PCM robi to automatycznie.Redukuje moc w zaleznosci od okolicznosci,ktore moga byc zupelnie rozne.Np: przegrzanie silnika,slabe cisnienie oleju,usterka hamulcow,poslizgi kol,nawet za male cisnienie w oponach (tylko w niektorych autach) itp.itp.Komunikat znika gdy wszystko wraca do normy.Mysle ze u Ciebie moglo miec to zwiazek z niewymienianym olejem.Instrukcje zalecaja wymiane jak juz jest 10% zycia oleju.A moze duzo wody dostalo sie do hamulcow i system ABS wykryl chwilowy brak hamowania ktoregos kola. Wymienic olej,zresetowac ,nie martwic sie i obserwowac.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group