www.asu.pl :: Zobacz temat - Termometr
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Termometr

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
diana1
*
*


Dołączył: May 28, 2005
Posty: 36

PostWysłany: Pią Cze 24, 2005 19:56    Temat postu: Termometr Odpowiedz z cytatem

W Pontiacu Trans Sport 3.8 na dachu wewnątrz pojazdu przez szybą posiadam termometr z kompasem. Gdy załanczam zapłon i termometr zaczyna się testować wyskakują na środku wyświetlacza dwa napisy: VAR i CAL . Naśtepnie napisy te znikają i pojawia się kierunek jazdy oraz temperat. Czy napisy te dotyczą czegoś, czy one wogóle coś oznaczają????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tomcio-td
*
*


Dołączył:
Posty: 220
Skąd: Słowackiego 9/40

PostWysłany: Sob Cze 25, 2005 2:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bylo juz na forum, sam mialem taka zagadke. Ale zebys nie musial szukac to w uproszczonym skrocie powiem. CAL wyswitla sie wtedy gdy kompas "zwariuje" i pokazuje co chce, ja tak mialem dwa razy" nastepuje wtedy proces kalibracji. Wystarczy wtedy pojezdzic troche, a jak samochod 3 razy zatoczy krag 360 st. to wszystko wraca do normy. VAR to tryb wariantu pracy kompasu i raczej u nas nie wystapi, no chyba ze pojedziesz w okolice pola podbiegunowego. jak wiesz z geografii biegun geograficzny i magnetyczny sie nie pokrywaja. Im blizej bieguna tym mozliwosc wystapienia VAR. Tak przynajmniej ja zrozumialem z orginalnej instrukcji.
Pozdrawiam.
Ps. Nie wszystkie 3,8 maja taki kompas. Ja mam, ty tez czy ktos jeszcze?
_________________
Lincoln Town Car 2003
Ford Expedition 2003 Eddie Bauer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jurgen2
*
*


Dołączył: Jun 05, 2005
Posty: 49
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Sob Lis 05, 2005 16:00    Temat postu: Termometr Odpowiedz z cytatem

Odnośnie zagadnienia pt:"VAR" to nie dokońca prawda co kolega napisał.Według instrukcji obsługi,którą posiadam(po niemiecku) doczytałem się,że "VAR" zależy od miejsca "pobytu" samochodu w danej strefie.I tak np.ok 85% naszego kraju (bez ok15% części wschodniej która jest w 7) oraz ok. 50% Niemiec należy do strefy 8.Aby to coś ustawić należy włączyć zapłon,po chwili jak pojawi się kompas i termometr przycisnąć "reset" ok 5 sec.aż na wyświetlaczu pojawi się VAR ,a wtedy następnym klawiszem wduszać do momentu pojawienia się 8. (Według inst. obsługi Chrysler Voyager 3.8 AWD/1997)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Sob Lis 05, 2005 22:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam nawet w ksiażeczce oznaczone te strefy i najblizej połozone serwisy w danej strefie w jakiej znajduje sie auto ale raczej sie nie przydadza już sie na jedny sparzyłem w ERFURCIE w niemczech Smile Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group