www.asu.pl :: Zobacz temat - centralny zamek PTS 3,4
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

centralny zamek PTS 3,4

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
wiciagd
*
*


Dołączył: Oct 10, 2009
Posty: 113
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Czw Cze 24, 2010 18:54    Temat postu: centralny zamek PTS 3,4 Odpowiedz z cytatem

Witam Szanownych Kolegów

Mam nadal mały problem z centralnym zamkiem tzn. otwieram i zamykam tylko kluczykiem - można otworzyć wszystkie drzwi ole już jest kłopot z zamknięciem. Nie działa również oświetlenie kabiny po otworzeniu drzwi. Bezpiecznik sprawdzony. Dostałem się do modułu i przy próbie zamknięcia słychać próbę zadziałania.
Po lekturze jednego postu na forum (dotyczącego problemu z centralnym zamkiem Cadillaca) gdzie problem tkwił w wyeksploatowanym akumulatorze zastanawiam się czy w Pontiacu może też być to przyczyną. Chcę nadmienić, że gdy go kupowałem wszystko działało, jakiś czas później zaczęło to szwankować aż wreszcie całkowicie nie mogę zamknąć centralnym. Wstyd powiedzieć ale nie wiem jaką mam w nim baterię i jak starą.
_________________
Szukam taniego autka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ts_roller
*
*


Dołączył: Aug 02, 2011
Posty: 32

PostWysłany: Wto Lut 28, 2012 14:14    Temat postu: Re: centralny zamek PTS 3,4 Odpowiedz z cytatem

wiciagd napisał:
Witam Szanownych Kolegów

Mam nadal mały problem z centralnym zamkiem tzn. otwieram i zamykam tylko kluczykiem - można otworzyć wszystkie drzwi ole już jest kłopot z zamknięciem.


W moim przypadku w PTS 3.8 jest tak samo: centralny z kluczykiem (bez pilota) jedynie otwiera wszystkie drzwi (po sekundzie przytrzymania w pozycji przekręconej w zamku), nie ma natomiast zamykania. Instrukcja chyba nic o tym nie mówi, przynajmniej nie zauważyłem. Co ciekawe, o ile otwieranie działa z zamków drzwi przednich to nie można otworzyć wszystkich drzwi z zamka drzwi przesuwanych. I tu pytanie: czy to normalne czy coś się zepsuło i np. nie kontaktuje? Pytanie dodatkowe: co trzeba aby przerobić ten centralny zamek na centralny z pilotem, czy ktoś z Szanownych Forumowiczów to robi/robił?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zwierzak
*
*


Dołączył: Jun 24, 2008
Posty: 1289
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Wto Lut 28, 2012 14:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdź przełacznik na konsoli środkowej pod grajkiem. Niestety troszkę źle obliczony do poboru prądu pobieranych przez żarówki oświetlenia i po latach jeden styk wtapia się głębiej w plastik i nie ma styku. Żeby się do niego dostać musisz ściągnąć konsolę. Przełącznik jest podłączony małą wtyczką rozepnij i zewrzyj styki przy otwartych drzwiach światła wnętrza powinny się załączyć
_________________

Pontiac Trans Sport 93' 3.1
Pontiac Trans Sport 92' 3.1 Black Edition
Chłopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zwierzak
*
*


Dołączył: Jun 24, 2008
Posty: 1289
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Wto Lut 28, 2012 14:38    Temat postu: Re: centralny zamek PTS 3,4 Odpowiedz z cytatem

ts_roller napisał:
wiciagd napisał:
Witam Szanownych Kolegów

Mam nadal mały problem z centralnym zamkiem tzn. otwieram i zamykam tylko kluczykiem - można otworzyć wszystkie drzwi ole już jest kłopot z zamknięciem.


W moim przypadku w PTS 3.8 jest tak samo: centralny z kluczykiem (bez pilota) jedynie otwiera wszystkie drzwi (po sekundzie przytrzymania w pozycji przekręconej w zamku), nie ma natomiast zamykania. Instrukcja chyba nic o tym nie mówi, przynajmniej nie zauważyłem. Co ciekawe, o ile otwieranie działa z zamków drzwi przednich to nie można otworzyć wszystkich drzwi z zamka drzwi przesuwanych. I tu pytanie: czy to normalne czy coś się zepsuło i np. nie kontaktuje? Pytanie dodatkowe: co trzeba aby przerobić ten centralny zamek na centralny z pilotem, czy ktoś z Szanownych Forumowiczów to robi/robił?


W PTS przekaźnik jest za schowkiem (ten większy nad nogami pasażera) trzeba go odkręcić i po prawej głębiej - akurat ja się wpięłem we wtyczkę pozbawiając się tym samym działania przełączników ryglowania drzwi ale akurat te są mi zbędne. KeyLocker jest z boku kick panela tez strona pasażera. Generalnie ja miałem bez tego modułu a drzwi otwierało się z kluczyka. Po za tym centralka centralnego która kupiłem jest na tyle mała że spokojnie wchodzi za schowek opisany wcześniej no i są tam wszystkie potrzebne kable na miejscu.
_________________

Pontiac Trans Sport 93' 3.1
Pontiac Trans Sport 92' 3.1 Black Edition
Chłopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ts_roller
*
*


Dołączył: Aug 02, 2011
Posty: 32

PostWysłany: Wto Lut 28, 2012 16:27    Temat postu: Re: centralny zamek PTS 3,4 Odpowiedz z cytatem

zwierzak napisał:

Generalnie ja miałem bez tego modułu a drzwi otwierało się z kluczyka. Po za tym centralka centralnego która kupiłem jest na tyle mała że spokojnie wchodzi za schowek opisany wcześniej no i są tam wszystkie potrzebne kable na miejscu.


Dzięki za odpowiedź,
nie wiem czy mam moduł i czy tylko brakuje pilota, muszę rozkręcić.
Czy z tego co napisałeś wynika, że wystarczy podłączyć moduł o odpowiednich rozmiarach (i ewentualnie dodatkową kostkę) i powinno działać? Nie musi to być oryginalna część? Czy dobrze rozumiem? Idę sprawdzić w Int. gdzie to mają.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zwierzak
*
*


Dołączył: Jun 24, 2008
Posty: 1289
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Wto Lut 28, 2012 16:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie musi być oryginalna ale przekaźnik co ciekawe znalazłem stary przkaźnik wybebeszyłem zawartość i wprowadziłem kable z zakupionej centralki. W każdej chwili mogę wrócić do oryginału.
_________________

Pontiac Trans Sport 93' 3.1
Pontiac Trans Sport 92' 3.1 Black Edition
Chłopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ts_roller
*
*


Dołączył: Aug 02, 2011
Posty: 32

PostWysłany: Nie Mar 04, 2012 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zwierzak napisał:
Nie musi być oryginalna ale przekaźnik co ciekawe znalazłem stary przkaźnik wybebeszyłem zawartość i wprowadziłem kable z zakupionej centralki. W każdej chwili mogę wrócić do oryginału.


Znalazłem 2 ciekawe sterowniki:

Noxon T5

http://www.eltak.pl/?p=productsMore&iProduct=475

i Zamster plus P018

http://www.sklep.amt-alarmy.pl/index.php?t=1536&g=0&q=zamster

Jeszcze nie rozebrałem tego układu ani nic nie kupiłem i zastanawiam się, czy złącze na zdjęciu będzie pasować do PTS czy trzeba będzie zrobić jakieś "obejście", kupować pasujące wtyki itd. Chciałbym to zrobić porządnie na wtyk i gniazdo bez "druciarni". Napisałeś, że masz to kosztem przełącznika w drzwiach ale jak zrobić tak, żeby ryglowanie z przycisku też działało?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group