www.asu.pl :: Zobacz temat - Wyskakujacy, zanikajacy lock-up???
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wyskakujacy, zanikajacy lock-up???

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Jarek1
*
*


Dołączył: May 22, 2007
Posty: 48
Skąd: Kartuzy

PostWysłany: Pon Kwi 26, 2010 23:04    Temat postu: Wyskakujacy, zanikajacy lock-up??? Odpowiedz z cytatem

Mam Voyagera z 97 roku silnik 3.3. Skrzynia A604
A mój problem to czasami wyłączający i zanikający się lock-up. Problem pojawia się od dłuższego czasu w miarę regularnie, czasami nawet kilka razy podczas krótkiego odcinka drogi. Oczywiście olej wymieniony 10 tkm temu , normalny zapach i barwa stan tez. Wtyczki wyczyszczone, dodatkowa masa podłączona. Skrzynia jakieś 20 tkm po przeglądzie (u profesjonalnego mechanika z gwarancja).
I tu moje pytanie co może być nie tak??? Skrzynia poza tym "ostatnim biegiem" spisuje się bardzo dobrze
Gdzieś czytałem o jakimś zaworku czy gumce pod płyta zaworowa ale nie mogę sobie przypomnieć!? Może ktoś miał taka dolegliwość???
Ostatnim co mógłbym wymienić to sprzęgło (konwenter) Bo jedynie to zostało a nie wiem w jakim było stanie.
Pozdrawiam Laughing
Jarek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lincoln
*
*


Dołączył: Mar 22, 2010
Posty: 22
Skąd: Poznan £azarz

PostWysłany: Czw Kwi 29, 2010 6:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uszkodzenie lub nadmierne zużycie konwertera objawia sie zazwyczaj w trakcie przełączania biegów(najczęściej z R na D czemu towarzyszą uderzenia hydrauliczne) choć czasami pracuje niestabilne przy zmianie temperatury oleju ......podejrzewał bym raczej sterownik hydrauliczny skrzyni,zaworki o jakich piszesz a których uszkodzenie też dawać takie objawy - to selenoidy......a propos ,jeśłi ktoś ci przeglądał skrzynie to czy dał ci na to jakąś gwarancje i dlaczego nie ON się o to martwi?
_________________
eks posiadacz- Lincoln Town car 97' Chevy Cavalier 97; Ford Aerostar 89'
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Jarek1
*
*


Dołączył: May 22, 2007
Posty: 48
Skąd: Kartuzy

PostWysłany: Wto Maj 04, 2010 12:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam no jest już po gwarancji. Te selenoidy to pewnie to pudełko z przodu skrzyni (patrząc pod maskę) spróbuje podmienić i zobaczę co będzie się działo!
Co powiedzielibyście o płycie zaworowej (tak się chyba nazywa) taka płytka nad filterm oleju. Może tam coś nie tak???
Bo w sumie wszystkie biegi wchodzą bardzo dobrze tylko ten ostatni czasami wariuje.
Twisted Evil
Pozdrawiam
Jarek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jarek1
*
*


Dołączył: May 22, 2007
Posty: 48
Skąd: Kartuzy

PostWysłany: Pon Maj 17, 2010 17:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Tak żeby zakończyć temat,
wymiana (podmianka) elektrozaworów (selenoidy) przyniosła zamierzony skutek.
To był strzał z 10.
Skrzynia chodzi ładnie a lock-up załącza się i trzyma!!!
Dziękuję za fachowa pomoc
Pozdrawiam
Jarek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kitt78
*
*


Dołączył: May 25, 2009
Posty: 474
Skąd: Torun

PostWysłany: Pon Maj 17, 2010 18:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja wałkuję - bez szczęścia problem że załącza się lock-up przy 20km/h i przy zatrzymaniu dusi silnik. Tylko jak zimy olej, konwerter czy sterowanie (solenoid pack wymieniony - bez zmian)?

Wymieniłem olej na ATF+4 Ravenol (w firmie Fota za 150zł za 5l).
Jest lepiej nie drży już jak jest lock up zapięty - bardziej miekko zmienia biegi.
_________________
2004 Dodge Stratus 2.4 LPG (A604)
był: Dodge Grand Caravan 3,3l AWD rok 2000
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group