www.asu.pl :: Zobacz temat - Windstar 95, 3.8l SMOK !!!
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Windstar 95, 3.8l SMOK !!!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
muaythai
*
*


Dołączył: Jun 08, 2005
Posty: 25

PostWysłany: Czw Cze 16, 2005 22:02    Temat postu: Windstar 95, 3.8l SMOK !!! Odpowiedz z cytatem

mam windstara 95r 3.8 z gazem i pali mi 30lit w mieście a w trasie 22lit !!! gazownik próbował wszystkiego... regulacje komputera, zmiana reduktora, zmiana silinika krokowego na "śrubę" i NIC Sad (zmieniłem świece, kable wysokiego napięcia, filtr powietrza, etc) i NIC !!!!
Co Wy na to ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tomcio-td
*
*


Dołączył:
Posty: 220
Skąd: Słowackiego 9/40

PostWysłany: Pią Cze 17, 2005 2:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz co szkoda tylko, ze ci go niewyregulowal Laughing
Ale to tak na marginesie. Mysle, ze powinienes zmienic gazownika. Podaj z jakiego regionu jestes, a zaraz ktos z forumowiczow cos ci poleci. Szczerze jezeli wszystko ci powymienial, i niby ustawial, to nie potrafi tego robic. Poczekajmy jeszcze co nasz drogi Jarecek, powie na ten temat.
Don`t worry, well be good
Pozdrawiam
_________________
Lincoln Town Car 2003
Ford Expedition 2003 Eddie Bauer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Pią Cze 17, 2005 7:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Winsdstar nie jest za ekonomiczny ale to jest przesada to co piszesz albo za słaby jest reduktor oraz za małej srednicy mikser i nie idzie tego wyregulowac albo gazownik powinien zając sie wymianą dysz w kuchenkach gazowych to co piszesz to masakra maksymalnie 30-40% wiecej ma prawo palic auto zgazowane podaj skąd jestes a napewno ktos poradzi gdzie podjechac a i napisz jaki typ masz reduktora i jakiej firmy ta instalacja a tak apropo ten silnik krokowy musi byc bo zajedziesz głowice w autku sobie na śrubie ci gazownicy sa normalnie coraz mądrzejsi widze Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
muaythai
*
*


Dołączył: Jun 08, 2005
Posty: 25

PostWysłany: Pią Cze 17, 2005 10:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem z Krakowa...

Instalacja: Landi Renzo Lambda Control System A/1-V05
Landi Renzo Emulatore LR33
Landi Renzo (silinik krokowy) 110R-000026
no i wymieniony nowy reduktor Auto-Gaz Centrum Mod AT07 (67R-013824)
.... tyle wyczytałem na urządzeniach.... ten reduktor to ponoć do dużych mocnych silników ?!
Jadę dziś do serwisu "Fugazi"... oni zakładali tą instalację (tak mi powiedział poprzedni właściciel), zobaczymy co oni wymyślą.

Jak sprawdzić czy mikser jest odpowiedni bo to ostatnia nie ruszana jeszcze rzecz !!! ???
Wiem, że Windstar lubi jeść, ale 30litrów to już przesada !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bilans
*
*


Dołączył: Oct 27, 2004
Posty: 181
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Pią Cze 17, 2005 13:12    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

pociesze cie moje- maleństwo -(windstar) przy baaaardzo spokojnej jeździe pali w mieście 15 l ale to tak naprawde meczarnia normalnie licze 18-19 l a na trasie pali 14 l. przy prędkościach do 150kmh oczywiście nie cały czas .......... średnia tak ze 120 kmh . reguluje sam poprostu innego wyjścia nie ma musisz sie nauczyć obsługiwać lpg znać jej niedomagania konstrukcje itp a i pierwsze co polecam rozpracuj instalację elektryczną od lpg - bezpieczniki , przełonczniki ,zawory , juz nie raz u mnie przyczyna awari lpg był po prostu bezpiecznik .........
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
muaythai
*
*


Dołączył: Jun 08, 2005
Posty: 25

PostWysłany: Czw Cze 23, 2005 10:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm Sad
bezpieczniki to raczej nie mają ze spalaniem nic wspólnego. A mnie pali cholernie dużo !!! powyżej 30 litrów na 100km to rajdówki chyba palą. Byłem w najstarszym zakładzie w Krakowie Fugazi na ul. Lindego i oni też już ręce rozkładają ! Mówią, że wskazania komputerowe są idealne wręcz książkowe. Sprawdzali także pod obciążeniem (tzn podczas jazdy podłączony komputer) i też lepiej nie da się ustawić. Proszę o pomoc. Może ktoś zrobi zdjęcie reduktora (interesuje mnie gdzie jest zamocowany), i gdzie są podpięte węże do wody i gdzie jest wpięty mikser ??? Może tu leży wina ?
[/b]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szwaga
*
*


Dołączył: Nov 07, 2004
Posty: 164
Skąd: Ząbkowice

PostWysłany: Czw Cze 23, 2005 11:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może spróbuj sprawdzić ile pali Ci benzyny - jeżeli też za dużo to przyczyny trzeba będzie szukać w silniku - skoro posprawdzali dokładnie instalację i nic nie znależli - to albo to "paproki" ,albo faktycznie jest OK a za duże zużycie bierze się z innej przyczyny

pozdr. Very Happy
Marek
_________________
CHRYSLER GRAND VOYAGER 3,3 '96 ZAGAZOWANY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Cze 23, 2005 17:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

qrcze a moze ci spindala gaz bokiem!!!??? sprawdz szczelnosc instalacji na ewylaczonym(wielozawor) i na wlaczonym silniku....
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
muaythai
*
*


Dołączył: Jun 08, 2005
Posty: 25

PostWysłany: Sob Lip 09, 2005 9:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sad
sprawdziłem na benzynie.... i 27 lit/ 100km !!! Pojechałem do serwisu Bocha i sprawdzili na komputerze... i nie do wiary... WSZYSTKO JEST OK!!! Ręce rozłożyli. Ehhhh, żeby było ciekawiej spalanie jest "smocze" a bryka jeździ całkiem nieźle... po prostu normalnie !

1. Instalacja gazowa sprawdzona calusieńka i wszystko ok.
2. Na benzynie - komputer wskazuje wszystko ok.

Proszę pomóżcie, może ktoś miaó coś podobnego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jadwtr
*
*


Dołączył: Apr 20, 2005
Posty: 153

PostWysłany: Sob Lip 09, 2005 16:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może wjedź tym autkiem na na górkę i sprawdź czy się sam stoczy może nie puszczają ci hamulce .
Sprawdź czy się nie grzeją bebny i tarcze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
muaythai
*
*


Dołączył: Jun 08, 2005
Posty: 25

PostWysłany: Sob Lip 09, 2005 18:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki....
Hamulce działają bezawaryjnie i nie blokują, na "N" toczy się windstarek bez problemu.

Proszę piszcie jak wam coś przyjdzie do głowy, bo ja już kompletnie nie wiem co robić ?!

Dzięki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
artur
*
*


Dołączył: Nov 14, 2004
Posty: 59
Skąd: krakĂłw

PostWysłany: Nie Lip 10, 2005 9:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W jakim serwisie Boscha - może u Gładyska Very Happy . Jeśli idzie o gazowników to podjedz do chłopaków na ulicę Na Dołach. Ja zakładałem u nich 3 instalacje i ze wszystkimi sobie poradzili. Jeśli idzie o diagnostykę silinika no bęzynie to najprędziej na ul. Wołodyjowskiego lub Kościuszkowców i mały zakład ale bardzo dobry na ul. Kaczej - wszystkie zajmują się tylko amerykańskimi autami.

artur
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jadwtr
*
*


Dołączył: Apr 20, 2005
Posty: 153

PostWysłany: Nie Lip 10, 2005 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sprubuj może zmiejszyć odstep elektrod na świecach iak będzie lepiej to znaczy że moze byc cos z wyprzedzeniem zapłonu. .
obejrzyj też w nocy czy podczas pracy silnik czy nie iskrzą przewody wysokiego napiecia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
muaythai
*
*


Dołączył: Jun 08, 2005
Posty: 25

PostWysłany: Nie Lip 10, 2005 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki,

ale świece, przewody wysokiego napięcia, filtr powietrza, paliwa są NOWE !

Sad

Artur, proszę podaj mi dokładny adres do serwisu na ul. Wołodyjowskiego i ul. Kaczej i jak masz telefon to także.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darioso
*
*


Dołączył: Mar 17, 2005
Posty: 208
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lip 10, 2005 22:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koniecznie sprawdź sondy lambda. Mój Winnie 3.8 205 KM z 1996r. palił 27 litrów gazu. Zmieniłem parownik na dużej mocy, bo ten co miałem był do silnika o pojemności do 2000 ccm. Moja instalacja to LOVATO II generacji, komputer Autronic AL700 z emulatorem. Spalanie spadło do 22 litrów po trasie, zgasł check engine, ale i tak byłem wk....ny tym spalaniem. Przeczytałem na forum żeby spróbować wymienić sondy lambda. Nie byłem w warsztacie z tymi sondami i nie podłączałem komputera pod przyrząd tylko je wymieniłem na inne używane. No i to w końcu wyleczyło mój pojazd. Spalanie spadło do ok. 15 l po mieście i 18-19 litrów w trasie. Świece, kable nowe (tak jak u ciebie), też sprawdzałęm, czy gaz mi gdzieś bokiem nie "spindala", instalacja gazowa wyregulowana na komputerze. Nie miałem już pomysłu, spróbowałem rady jednego z naszych forumowiczów, chyba z Kołobrzegu apropos tychże sond i pomogło.
Prawdopodobnie gdybym podłączył pod przyrząd komputer miałbym wskazanie na niewłaściwą pracę sondy. Spróbuj może to pomoże.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
darioso
*
*


Dołączył: Mar 17, 2005
Posty: 208
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lip 10, 2005 22:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorry, z tym spalaniem oczywiście na odwrót. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
artur
*
*


Dołączył: Nov 14, 2004
Posty: 59
Skąd: krakĂłw

PostWysłany: Pon Lip 11, 2005 8:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wołodyjowskiego - 684 29 85 / równoległa do Klasztornej przy pętli autobusowej /
Kacza - 501 442 536 pan Kabat / okolice ul. Saskiej za BP /

artur
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
muaythai
*
*


Dołączył: Jun 08, 2005
Posty: 25

PostWysłany: Nie Gru 18, 2005 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem na ul. Wołodyjowksiego i .... skasowali mnie za przegląd (komputer) i dowiedziałem się, że wszystko jest OK i nie możliwe, żeby mi tyle palił. Zrobiłem kolejne testy i DALEJ TO SAMO 28 litrów benzyny w mieście !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vlad
*
*


Dołączył: Nov 02, 2005
Posty: 536
Skąd: Beskidy

PostWysłany: Nie Gru 18, 2005 22:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

28l benzyny przy prawidłowych wskazaniach komputera!!?? to jakiś horror, może to głupie pytanie ale jesteś pewien, że tyle pali? może komp źle pokazuje albo jakieś chwilowe czytasz, no chyba, że lejesz, wyjeździsz i patrzysz ile przejechałeś... toż to trzeba cysterne ciągnąć za sobą Crying or Very sad
_________________
Pontiac Bonneville SE '92
Chevrolet TransSport '99
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
muaythai
*
*


Dołączył: Jun 08, 2005
Posty: 25

PostWysłany: Nie Gru 18, 2005 22:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

testowałem wiele razy... nie mam cyfrowej deski ze wskaźnikami, więc .... tankowanie do pełna pod korek, potem np 100 km i znowu tankuje pod korek i.... nic się nie zmienia.... tragedia, ale chyba wybiorę się do ASU do Wrocławia !!! choć jestem z Krakowa. Nie widzę już innego wyjścia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Pon Gru 19, 2005 22:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy może ktoś sprawdzał skrzynię biegów bo jusz nic mi więcej do głowy nie przychodzi moze byc cos nie tak ze sprzeglami lub konwerterem i za dlugi ma poslizg przy zapinaniu biegow lub wina moze lezec w powypalanych zaworach ssacych lub niskim cisnieniu sprezania bo skoro wsio pozostale sprawdziles to nie wiem co mam ci napisac sorry ze zapytam czy przypadkiem nie jezdzisz wciskajac gaz do dechy a za 100 metrow hamulec i z powrotem gaz bo wtedy to bys mial za male spalanie do takiej jazdy ?? Smile
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Gru 27, 2005 12:32    Temat postu: Smok Odpowiedz z cytatem

Sluchaj a moze zeczywiscie nadbieg nie wchodzi. Ile obrotow masz przy 100 km/h ??

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group