www.asu.pl :: Zobacz temat - Silnik szyb w drzwiach
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Silnik szyb w drzwiach

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
WMA
*
*


Dołączył: Dec 18, 2004
Posty: 761
Skąd: Skierniewice, Żyrardów, Warszawa

PostWysłany: Czw Cze 16, 2005 12:28    Temat postu: Silnik szyb w drzwiach Odpowiedz z cytatem

Wyskoczył mi mały problem z zamknięciem szyby w drzwiach kierowcy. Twisted Evil Otworzyć się pieknie otworzyło ale zamknąć ani rusz.
Już wcześniej ktoś podobny problem opisywał i czyścicł styki we właczniku. Very Happy No i ja tak samo. Rozbiram włacznik. I nic. Twisted Evil Dobieram się do silnika. Borę na krutko. I nic. Spalił się silnik pomyslałem. Twisted Evil Evil or Very Mad Ze złości uderzyłem w niego ze dwa razy i o dziwo ruszył. Shocked Czyżby zawiesiły się szczotki w silniku? Shocked
Przy okazji przesmarowałem prowadniki.

Wojtek
Dodge caravan 3,3LE gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Pią Cze 17, 2005 9:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo częsty objaw jeżeli chodzi o drzwi kierowcy gdzie szyby są najcześciej uzywane poprostu szczoteczki chylą się ku końcowi ale to nie jest wielki problem zawsze można takowy silniczek rozebrac i dorobic nowe pamietając aby zastosowac szczotki o wzmocnionej twardości nie takie jak w odkurzaczach ale takie jak w alternatorach i rozrosznikach wygladają jakby były miedziane te słabsze grafitowe raz dwa się zetrą.I uwaga nie słuchać teorii w stylu że silnik jest nierozbieralny owszem może być zanitowany czy zaprasowany ale warto poświęcic trochę czasu i go rozłozyc naprawic i zmontować niż ymieniac na uzywany ze szrotu który i tak padnie po pewnym czasie czasami niedługim Smile Pozdr.
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
WMA
*
*


Dołączył: Dec 18, 2004
Posty: 761
Skąd: Skierniewice, Żyrardów, Warszawa

PostWysłany: Sob Cze 18, 2005 8:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To już mnie pocieszyłeś. Oglądając silnik zastanawiałem jak się on rozbiera. Rolling Eyes Ale tak jak mówisz. Trzeba się przyłożyć i naprawić. W każdym bądź razie dzięki za poradę. Very Happy

Wojtek
Dodge caravan 3,3LE gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
s1wy
*
*


Dołączył: Oct 24, 2004
Posty: 733
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Cze 19, 2005 15:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi WMA, możesz jeszcze sprawdzić w włącznik. U mnie w Luminie miałek kłopoty z zamykaniem okna pasażera, przeczyściłem styki, pomogło-na chwile. Rozebrałem ponownie włącznik (na części pierwsze) i dokładnie posprawdzałem i okazało się że zaśniedziały styki we włączniku (takie miedziane pręciki, które się delikatnie obkręca w otworkach w których łączą się z całością) Trochę to skomplikowany opis ale inaczej nie potrafię Smile
_________________
Chevrolet Blazer LT 4.3 V6 1995 4x4 (zagazowany)
Mercury Cougar XR7 4.2 V8 1980 RWD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
WMA
*
*


Dołączył: Dec 18, 2004
Posty: 761
Skąd: Skierniewice, Żyrardów, Warszawa

PostWysłany: Wto Cze 21, 2005 13:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No niestety mamy inne włączniki. Rozebrałem go na czynniki pierwsze. Styki jak nowe. U mnie są blaszki podone jak we włacznikach światła domowego. Po drugie skrosowałem silnik szyby na krutko i nbie zadziałał. To mogło śwaidczyć o spaleniu silnika lub zawieszeniu szczotek.

Wojtek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ciech
*
*


Dołączył: Apr 17, 2005
Posty: 331
Skąd: Ciechocinek

PostWysłany: Czw Lut 16, 2006 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

teraz ja sie zapytam Sad . Z godzinke moze dwie temu kogos sie cos pytalem przez okno pasazera zamkykalem zadzwonil tel i tak chwile naciskalem klawisz w kierunku zamykania. Teraz stwierdzilem ze szyba pasazera ani moim ani jego przyciskiem sie nie otwiera jest zamknieta. Mam pytanie co sie moglo stac ? czy prawa szyba ma jakis bezpiecznik jak tak to gdzie i ktory ? pozdr.
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 01r lpg , wersja europejska , startech
Chrysler Grand Voyager 3.3 LE 96r lpg , wersja eu , webasto - sprzedany 7.07.11r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Czw Lut 16, 2006 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szyba kierowcy jest sterowana poprzez sterownik zawarty w wylacznikach bo jest tam opcja ekspresowego otwierania automatycznego i jak dobrze pamietam to ma zabezpieczenie termiczne a jezeli nie no to sa 2 bezpeiczniki ale na nich sa wszystkie elektryczne szyby wiec nie ma raczej szans na to aby sie przepalily jest jeszcze w dzwiach na silniku zabezpieczenie moze sieprzepalilo musialbys rozebrac podlaczyc do przewodow idacych do silnika miernik i sprawdzic czy zmienia sie polaryzacja Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
WMA
*
*


Dołączył: Dec 18, 2004
Posty: 761
Skąd: Skierniewice, Żyrardów, Warszawa

PostWysłany: Czw Lut 16, 2006 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może tak jak w moim czeka Cię rozbieranie tapicerki w drzwiach i mała naprawa silnika. Very Happy Very Happy Może przekrecił się za daleko.

Wojtek
Dodge caravan 3,3LE gaz & Opel omega 2,0 gaz (automaty)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group