www.asu.pl :: Zobacz temat - " Czy opłaca się sprowadzać do Polski amerykańskie samo
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

" Czy opłaca się sprowadzać do Polski amerykańskie samo

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Jak ściągnąć samochód z USA ??
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
ciech
*
*


Dołączył: Apr 17, 2005
Posty: 331
Skąd: Ciechocinek

PostWysłany: Sro Mar 10, 2010 20:07    Temat postu: " Czy opłaca się sprowadzać do Polski amerykańskie samo Odpowiedz z cytatem

"Czy opłaca się sprowadzać do Polski amerykańskie samochody?

Wśród marek importowanych z USA królują jeepy. Samochody wyposażone są zazwyczaj w potężne, paliwożerne silniki benzynowe. Do Polski dociera z USA także sporo aut japońskich. Najpopularniejsze marki to honda i toyota. import samochodów z USA ma jeszcze sens? Raczej nie. Z powodu wysokiej ceny dolara i znaczących kosztów transportu amerykańskie krążowniki kosztują więcej niż ich europejskie wersje.

Jeszcze w lecie 2008 roku dolar kosztował około 2 zł. Wówczas import samochodów z USA był bardzo opłacalny.

Czytaj też: Samochody amerykańskie coraz odważniej wkraczają na polski rynek

Licząc po ówczesnym kursie, warty dzisiaj 9 tys. dolarów jeep grand cherokee z 2003 roku kosztował 18 tys. zł. Doliczając opłaty (10 proc. cła, 22 proc. podatku VAT, 18,6 proc. akcyzy i koszty transportu) cena rosła o kolejne 13 tys. zł. Jednak nawet wówczas cena 31 tys. zł była bardzo atrakcyjna. Bo za takie auto w Polsce trzeba było zapłacić nawet 10 tys. zł więcej. Przy dzisiejszym kursie dolara na poziomie 2,9 zł import nie wygląda już tak różowo.

Cena w dolarach

9 tys. dolarów to dzisiaj nie 18, ale już 26,1 tys. zł. Wyższa cena oznacza większe opłaty. Na cło, VAT i akcyzę trzeba przygotować w tym wypadku aż 13 tys. zł. Podrożał także transport, na który trzeba przygotować około 2 tys. dolarów (do Gdyni), czyli nie 4, a 5,8 tys. zł. Doliczając koszty lawety, która przywiezie auto (nawet do 1000 zł), to łączna cena auta może zwiększyć się finalnie nawet do 46 tysięcy złotych.

Czy to się opłaca?

Zdecydowanie nie. Sprawdziliśmy: za taką kwotę w kraju można kupić taki sam model, młodszy nawet o dwa lata i wyposażony dodatkowo w instalację LPG.

Czytaj też: Amerykański raport o samochodach

Bartosz Gubernat, Nowiny, (A),
Fot. Adam Lewandowski "

za http://www.strefabiznesu.pomorska.pl/artykul/czy-oplaca-sie-sprowadzac-do-polski-amerykanskie-samochody-31908.html
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 01r lpg , wersja europejska , startech
Chrysler Grand Voyager 3.3 LE 96r lpg , wersja eu , webasto - sprzedany 7.07.11r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Maj 21, 2010 16:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kupując auto u Niemców to chociaż je widzę,a z ameryki to kot w worku Shocked ,kilka osób ma takie auta z hameryki popowodziowe a miały być takie dobre i tanie i teraz wychodzą cuda wianki, korozja wpierdziela szybciej niż auto jeździ
a i teraz jeszcze dolar wysoko stoi i nikt nie sprzeda auta za darmo
a zadowolona to może być tylko firma która sprowadza auta z usa bo jak znajdzie frajera to jest do przodu a ty człowieku martw się potem sam,
ale naiwnych w naszym kraju nie brakuje
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lelek
*
*


Dołączył: Jun 11, 2005
Posty: 215
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Sob Maj 22, 2010 12:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DAĆ BANA dla 777, szkodnik wlazł nam na forum
_________________
Chrysler 300M, 99r, 3,5 L<br>Jeep Grand Cherokee WJ, 00r, 4,0L  <br>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Wto Mar 29, 2011 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam pytanie.
Ile na dzien dzisiejszy kosztuje sprowadzenie auta z oplatami potrzebnymi do rejestracji.
powiedzmy sa 2 sytuacje.
Pierwsza
Kupilem mustanga V8 z 1965 roku za 6tys USD i chce go sciagnac i zarejestrowac w PL ale kupuje od prywatnej osoby wiec(chce go zarejestrowac na zwykle blachy nie na zabytek)

Druga
kupuje mustanga V8 gt z 1998 roku kwote niech bedzie tez 6tysdolarow i jak w pierwszym przypadku chce go sciagnac do kraju.

Czy moze ktos przy znajomosci obecnych przepisow i oplat podliczyc te dwie sytuacje ile bo to wynioslo gdyby auto sciagac do Pl z pominieciem Niemiec?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Janek44
*
*


Dołączył: May 03, 2011
Posty: 31

PostWysłany: Sob Maj 07, 2011 10:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alexander25 napisał:
mam pytanie.
Ile na dzien dzisiejszy kosztuje sprowadzenie auta z oplatami potrzebnymi do rejestracji.
powiedzmy sa 2 sytuacje.
Pierwsza
Kupilem mustanga V8 z 1965 roku za 6tys USD i chce go sciagnac i zarejestrowac w PL ale kupuje od prywatnej osoby wiec(chce go zarejestrowac na zwykle blachy nie na zabytek)

Druga
kupuje mustanga V8 gt z 1998 roku kwote niech bedzie tez 6tysdolarow i jak w pierwszym przypadku chce go sciagnac do kraju.

Czy moze ktos przy znajomosci obecnych przepisow i oplat podliczyc te dwie sytuacje ile bo to wynioslo gdyby auto sciagac do Pl z pominieciem Niemiec?



DO ceny kupna doliczasz:

W USA:
-transport z miejsca zakupu do portu wysylki w USA,zwykle od 500 do 1000 $,chyba,ze masz tam rodzine,to moze nic nie zaplacisz,
-fracht (kontener) do Niemiec (Bremenhaven) - 1600 $ za 1 samochod,


Na terenie EU/Polski:
-wysyla sie do Bremenhaven,bo tam jest najszybciej (agencja celna mowia po polsku: http://www.portagent.de/ ).Teraz oplaty celne od wartosci pojazdu - wartosc to cena zakupu plus cena frachtu.Nie sama wartosc samochodu.


Mail od nich do mnie,gdzie jest opisany sposob wyliczenia oplat celnych:

Cytat:
A jakie wymiary ma to auto?

Chodzi o dlugosc paki I rozstaw osi.nie wiadomo czy to ciezarowka czy osobowka.

Jesli jest to osobowe to 10%cla, jesli ciezarowka 22%, a podatek 19%

Na naszej stronie mozna na taxcalculator wyliczyc clo I podatek.

www.portagent.de


Czyli liczysz tak:

Cena x 1,1 (clo) x 1,19 (VAT).
Nie wiem co z akcyza.

Nie wiem co z zabytkiem.


Napisz do nich maila,wyjasnia to.

Pozdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Janek44
*
*


Dołączył: May 03, 2011
Posty: 31

PostWysłany: Sob Maj 07, 2011 11:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Policzylem na ich stronie z Twoja cena 6 k $.
http://www.portagent.de/index.php/3/200/Duty_calculator.html?action=calculate

Wyniki:
Cytat:

Rachunek (cena auta) 6.000,00 $
Handling i fract morski 1.600,00 $

Podsuma w USD 7.600,00 $
Kurs waluty - 1€ =1,4515 $
Podsuma w EUR 5.235,96 €

Koszty cla:
Cło [?]
Aktualne cło za samochod wynosi 10% 523,60 €
VAT [?]
19% VATu w niemczech 1.217,82 €
Przewidywana Suma [?]
Przewidywane koszty cla i VATu. 1.741,42 €
Nie odpowiadamy za prawidłowość informacji!


Suma kosztow wlacznie z serwisem:
Handling w Niemczech [?]
Koszty handlingu w Niemczech. 360,00 €
Suma całkowita (wł. min. serwis) [?]
Przewidywana suma kosztów w niemczech. (Włącznie z minimalnym kosztem serwisu) 2.101,42 €
W rzadkich przypadkach mogą powstać koszty dodatkowe!
Nie odpowiadamy za prawidłowość informacji!


Czyli 2,1 k Euro.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert_Belgia
*
*


Dołączył: Nov 01, 2008
Posty: 539
Skąd: Belgia

PostWysłany: Nie Maj 08, 2011 20:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i jeszcze w Gdyni oplaty portowe oprocz tego wszystkiego Smile
_________________
 chevrolet impala 3.4V6 2004
 BMW E90 2006 2.0 Diesel automat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Janek44
*
*


Dołączył: May 03, 2011
Posty: 31

PostWysłany: Pon Maj 09, 2011 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert_Belgia napisał:
i jeszcze w Gdyni oplaty portowe oprocz tego wszystkiego Smile

Bremenhaven.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Janek44
*
*


Dołączył: May 03, 2011
Posty: 31

PostWysłany: Pon Maj 09, 2011 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alexander25 napisał:
mam pytanie.
Ile na dzien dzisiejszy kosztuje sprowadzenie auta z oplatami potrzebnymi do rejestracji.
powiedzmy sa 2 sytuacje.
Pierwsza
Kupilem mustanga V8 z 1965 roku za 6tys USD i chce go sciagnac i zarejestrowac w PL ale kupuje od prywatnej osoby wiec(chce go zarejestrowac na zwykle blachy nie na zabytek)

Druga
kupuje mustanga V8 gt z 1998 roku kwote niech bedzie tez 6tysdolarow i jak w pierwszym przypadku chce go sciagnac do kraju.

Czy moze ktos przy znajomosci obecnych przepisow i oplat podliczyc te dwie sytuacje ile bo to wynioslo gdyby auto sciagac do Pl z pominieciem Niemiec?



Moge Ci sprzedac ladnego Dodge RAM 1500 4,7 V8 z 2006 za 49 k.
2 lata w Pl.
zarejestrowany,oplacony.
Pieknie wyglada.
Double cab.
Wsiadasz i jedziesz.Nic nie trzeba naprawiac.Moze tylko zalozyc LPG bo nie ma.
Nie po powodzi,samochod z bardzo malym przebiegiem.
W Polsce prawie nie jezdzi.

Sprowadzony w 2008,kiedy dolar byl po 2 zl,dlatego taki tani.

Moge Ci podac namiary na PW.

Zainteresowany?
Do ogladniecia w Krakowie.


Ten samochod jest dowodem,ze nie wszystkie pojazdy z USA sa trupami.
A obiegowa opinia jest gowno warta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Pon Maj 16, 2011 0:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

janek:)
Jedyna fura z Twoich jaka moze mnie interesowac to Twoj rozowy mustang:) Gaz jest dobry do kuchenki albo do auta ktore ma robic za dupowoz a ja chce cos fajnego do jazdy okazjonalnej:) ale nie drogiego tzn nie mam 50tys na auto(ta kwota w tej chwili dla mnie to totalna abstrakcja) wiec celuje w corvette c4 muscle cars GM 3gen i krazowniki z lat 70tych bo sa tansze od muscle cars a nawet brdziej mi sie podobaja:) Szukac auta wole przez rodzine z USA bo chce miec czysty carfax. Mialem 4 auta z czystym carfaxem(2 jeszcze sa w domu) i musze przyznac ze z tymi wozami nie ma takich problemow jak z rozbitkami czy autami z wypozyczalni jakich jest pelno na allegro. Ten Ram jest fajny ale akurat kolor mi nie odpowiada i te lampy z przodu wole kanciaki starsze no i cena jak dla mnie jest zbyt duza. Jak Kaczor Donald i Pies Pluto wprowadza podatek coroczny od starych aut to bede musial ograniczyc ilosc samochodow bo moje 6m bydle z v8 jest stare paliwozerne i spelnia normy emisji spalin dla ciezkiego sprzetu:)

Dzieki wszystkim za informacje wyglada na to ze musze jeszcze dozbierac sporo kasy:) albo szukac czegos w pl
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Jak ściągnąć samochód z USA ?? Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group