www.asu.pl :: Zobacz temat - KOMPUTER POKŁADOWY VOYAGER _ RESET_
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

KOMPUTER POKŁADOWY VOYAGER _ RESET_

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
sylwo
*
*


Dołączył: Sep 04, 2007
Posty: 63
Skąd: WARSZAWA

PostWysłany: Pon Mar 01, 2010 18:55    Temat postu: KOMPUTER POKŁADOWY VOYAGER _ RESET_ Odpowiedz z cytatem

Witam. mam pytanie do posiadaczy Voyagerów II.
Mój jest z 98 roku, a pytanie dotyczy komputera pokładowego pod sufitem.
Bawiłem się nim ostatnio - przycisnąłem i przytrzymałem przycisk RESET.
Pojawił się napis- 8 var. Ciekawy jestem co to znaczy -podejrzewam że jest to ósmy wariant wyświetleń komputera. Cyfrę 8 można zmienić od 1 do 15.
Mam wrażenie że przy różnych wariantach coś się zmienia -choćby wskazania kompasu. Może wiecie do czego to służy i jaka cyfra jest w waszych maszynach lub jaka powinna być.
I drugie pytanie - przy wyświetleniu temperatury pojawił się napis - cal -.
Tak naprawdę nie wiem czy się pojawił czy zawsze tam był - nie pamiętam.
Jak jest u Was ?
_________________
SYLWEK
VOYAGER 3.3
WARSZAWA
www.autogaz.biz.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Przemok
*
*


Dołączył: Jun 12, 2008
Posty: 133
Skąd: Opole

PostWysłany: Pon Mar 01, 2010 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytuję instrukcję obsługi (str 64):

"Wybór strefy magnetcznej
Różnice pomiędzy północą magnetyczną i geograficzną nazywa się deklinacją magnetyczną. W niektórych krajach deklinacja jest tak znaczna, iż powoduje nieprawidłowe wskazania kompasu. Stąd konieczność wprowadzania poprawek.

Wprowadzanie poprawek
Włączyć zapłon i nastawić wyświetlacz na Comp/Temp. Nacisnąć przycisk RESET na około 5 sekund, zapali się symbol "VAR" i wyświetli się numer strefy, w której ostatnio wprowadzano poprawkę. Zmiana strefy, zgodnie z mapą deklinacji, następuje po naciśnięciu przycisku STEP i wybraniu właściwego numeru strefy. Po wybraniu właściwej deklinacji magnetycznej nacisnąć przycisk RESET, celem powrotu wyświetlacza do normalnego działania."

Jeśli dorze odczytałem mapkę stref magnetycznych, to Polska leży w strefie 8.

str 63:

"Ręczna kalibracja kompasu
Należy włączyć zapłon i nastawić wyświetlacz na Comp/Temp. Nacisnąć przycisk RESET na min 10 sekund, aż pojawi się symbol "CAL".
Zwolnić przycisk i wykonać pojazdem trzy pełne obroty (360 stopni) w miejscu oddalonym od dużych obiektów metalowych. Symbol "CAL" zniknie i kompas powinien już funkcjonować normalnie."
_________________
Grand Voyager Town&Country 3,8 2002 Grand Voyager Town&Country 3,8 1997 lpg/pb sprzedany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
sylwo
*
*


Dołączył: Sep 04, 2007
Posty: 63
Skąd: WARSZAWA

PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 8:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ustawiona była u mnie 8 więc do tego wróciłem - trzy obroty na rondzie i faktycznie napis -cal- zniknął. Kompas działa poprawnie.
Dzięki.
_________________
SYLWEK
VOYAGER 3.3
WARSZAWA
www.autogaz.biz.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Przemok
*
*


Dołączył: Jun 12, 2008
Posty: 133
Skąd: Opole

PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 18:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Nie za ma co Smile"
Pozdrawiam. Wink
_________________
Grand Voyager Town&Country 3,8 2002 Grand Voyager Town&Country 3,8 1997 lpg/pb sprzedany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
pablik11
*
*


Dołączył: Apr 14, 2010
Posty: 1

PostWysłany: Sro Kwi 14, 2010 15:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam a czy mogę prosić o instrukcję do voyagera 96 r ? Chodzi mi głównie o opis tego komputera pod sufitem co i jak z nim .... pablik11@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group