www.asu.pl :: Zobacz temat - POMOCY-szukam mechanika
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

POMOCY-szukam mechanika

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> wielkopolskie
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Arkadiuss
*
*


Dołączył: Feb 28, 2010
Posty: 1
Skąd: PILA

PostWysłany: Nie Lut 28, 2010 17:15    Temat postu: POMOCY-szukam mechanika Odpowiedz z cytatem

Witam!
Od pol roku jestem wlascicielem pontiaca trans sport 2,3 16v.
Auto jest super-przestronne,wygodne i fajnie sie prezentuje.
Zawsze chciale sprawic sobie i calej rodzince takie auto i wkoncu je mam.
Lecz kupilem je pechowo-dalem sie zrobic w balona.
Auto mialo byc po remoncie silnika a niestety tak nie bylo.
Juz po miesiacu zaczolem miec problemy z autem-z cieknacym olejem.
Razem z zona postanowilismy ze zrobimy remont silnika i tak sie stalo.Ale na tym sie nie skonczylo-wymienilem tylne amortyzatory pompowane,rozrzad,uszczelki,tarcze ,klocki.
A wspomne jeszcze ,ze mielismy ciagle problemy z mechanikiem,ktory auto trzymal 4 tygodnie i ciagle cos wymyslal.
Mam jeszcze problem i nie wiem co jest grane z autem-pali mi sie kontrolka chyba to czek-ale nie znam sie .Jak jade to po jakims czasie mi sie zapala.
Druga sprawa to mialem problem z obrotami -po przelaczeniu z gazu na paliwo i przejechaniu kilku metrow,jak parkowalem auto mi gaslo,albo sie tak jakby dusilo.SLYNNY MOJ MECHANIK stwierdzil ze to przepustnica,wymienilem na urzywana i teraz jest jeszcze gorzej.Samochod w czasie jazdy na gazie dostaje wysokich obrotow 2000 i nie jak wrzuce na luz to po chwili spadaja do 1000,a kontrolka jak sie palila tak sie pali nadal.

Mi brakuje juz cierpliwosci i nie wiem co robic,nie znam porzadnego tu mechanika ,ktory by mi wkoncu powiedzial co jest grane.

Moze ktos z was mi pomoze z gory dzieki!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marekzaba31
*
*


Dołączył: Feb 11, 2009
Posty: 73
Skąd: POZNAN

PostWysłany: Sob Mar 06, 2010 19:01    Temat postu: mam dobrego Odpowiedz z cytatem

witam mam dobrego mechanika ale w steszewie , chyba ze przyjedziesz do mnie to razem pomyslimy co mu dolega ?????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Zientas
*
*


Dołączył: Mar 12, 2006
Posty: 98
Skąd: Poznań / Komorniki

PostWysłany: Pon Maj 17, 2010 22:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio (przez awarię) odkryłem jednego mechanika na ul. Malwowej 88 - AmerAuto. Koleś robi tylko amerykany, a także remonty skrzyń automatycznych za przyzwoite pieniądze. Póki co jestem zadowolony. Macie może jakieś doświadczenia jeszcze z tym lub innym?
_________________
Pontiac Bonneville SLE 2000 + LPG (Był Chrysler T&C 3.8 Limited 2001 + LPG, Cirrus 2.5, Durango 4,7 I gen, G.V `99 w planach kolejne amerykany)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lincoln
*
*


Dołączył: Mar 22, 2010
Posty: 22
Skąd: Poznan £azarz

PostWysłany: Wto Maj 25, 2010 16:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie polecam Amerauto ,to zdziercy ,przyznaje mają doświadczenie ale ceny ,jak z kosmosu (przbijają ich tylko American Cars ze Swarzedza) ,mam mechanika ze Szczepankowa (CZYLI pOZNAŃ) ,który podchodzi do Amer carów pod wzgledem finansowych jak do innych wozów.....w razie zaiteresowania napisze gdzie to jest mój mail rockford@o2.pl
_________________
eks posiadacz- Lincoln Town car 97' Chevy Cavalier 97; Ford Aerostar 89'
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Zientas
*
*


Dołączył: Mar 12, 2006
Posty: 98
Skąd: Poznań / Komorniki

PostWysłany: Wto Maj 25, 2010 19:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ja wiem czy zdziercy? Moim zdaniem nie jest źle.
Tu jest jedna opinia b. pozytywna http://asu.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=4561

Jestem póki co zadowolony. Do Szczepankowa mam za daleko.

Jak znajdę kartkę z listą rzeczy naprawionych/wymienionych ostatnio w moim Voyagerze i Durango to wpiszę tu ceny i sami ocenicie.

Pozdrawiam,

Szymon
_________________
Pontiac Bonneville SLE 2000 + LPG (Był Chrysler T&C 3.8 Limited 2001 + LPG, Cirrus 2.5, Durango 4,7 I gen, G.V `99 w planach kolejne amerykany)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lincoln
*
*


Dołączył: Mar 22, 2010
Posty: 22
Skąd: Poznan £azarz

PostWysłany: Wto Maj 25, 2010 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba żartujesz ,albo ich reprezentujesz, chciałem u nich 3 razy zamówić części i za każdym razem doliczali sobie 100% do ceny finalnej dalece odmiennej od Jackpol-u i amerykany.pl .....a Szczepankowo jest odlegle od Wysogotowa( a tam sie miesci amerauto) jakieś 10km
_________________
eks posiadacz- Lincoln Town car 97' Chevy Cavalier 97; Ford Aerostar 89'
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Zientas
*
*


Dołączył: Mar 12, 2006
Posty: 98
Skąd: Poznań / Komorniki

PostWysłany: Wto Maj 25, 2010 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikogo nie reprezentuję i nie żartuję.

Wymieniałem ostatnio tarcze hamulcowe przód - tył, klocki hamulcowe - przód tył, dodatkowo płukanie układu chłodzącego - wymiana płynu chłodzącego (ostatnio pękła mi chodnica i miałem sporo problemów ze skrzynią itp., ale to osobny temat, to było "ostatnie" płukanie na które miałem podjechać po 2 tygodniach).

Części podstawowe 900 zł (taka sama cena części jak w Jackpolu na Wiślanej, ale fakt, że poinformowałem AmerAuto, że mam zagwarantowaną taką cenę na części i jeśli będą drożsi to pojadę do Jackpolu)

EDIT: Spojrzałem na kartkę:

Robocizna:
Klocki przód/tył/tarcze przód/tył 200 zł
wymiana płynu / płukanie układu 80 zł
wymiana płynu hamulcowego/odpowietrzenia 100 zł

Części:
tarcze przód tył/klocki przód tył 900 zł
płyn chłodniczy 120 zł

Wszystko 1400 zł

Oceńcie sami czy to dużo czy mało.

Zaraz jeszcze pójdę do auta po kartkę z naprawy Durango.
_________________
Pontiac Bonneville SLE 2000 + LPG (Był Chrysler T&C 3.8 Limited 2001 + LPG, Cirrus 2.5, Durango 4,7 I gen, G.V `99 w planach kolejne amerykany)


Ostatnio zmieniony przez Zientas dnia Wto Maj 25, 2010 21:24, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Zientas
*
*


Dołączył: Mar 12, 2006
Posty: 98
Skąd: Poznań / Komorniki

PostWysłany: Wto Maj 25, 2010 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz Durango z przed kilku dni (zawsze każę sobie wszystko dokładnie wypisać)

Robocizna:
Diagnostyka zawieszenia 30 zł
Mocowanie akumulatora 40 zł (od początku nie miałem tam żadnego zabezpieczenia i był luźny)
Wymiana oleju w skrzyni biegów 100 zł
Wymiana oleju w reduktorze 30 zł
Wymiana oleju w 2 mostach 100 zł

Części:
Olej ATF+4 9litrów 405 zł (z beczki)
filtr skrzyni 155 zł
olej do reduktora (3,5l.) 100 zł
olej do mostu 75W/90 (2l.) 70 zł
olej do mostu 80W/140 (3.5l.) 280 zł

Oceńcie sami, podzwońcie - porównajcie, wybierzcie.
Przedstawiam tylko moje skromne doświadczenie z tym warsztatem.

Myślę, że zawsze warto dać do zrozumienia (przed naprawą) w każdym warsztacie, że znamy ceny części zamiennych. Pozwoli to uniknąć rozczarowań.
_________________
Pontiac Bonneville SLE 2000 + LPG (Był Chrysler T&C 3.8 Limited 2001 + LPG, Cirrus 2.5, Durango 4,7 I gen, G.V `99 w planach kolejne amerykany)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
tymas
*
*


Dołączył: Feb 09, 2008
Posty: 11
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Cze 10, 2010 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kilka napraw robilem w Amer na Malwowej - nie jest najgorzej
obecnie wszelkie naprawy wykonuje na Kowalewickiej
Gośc ma co prawda specjalizacje windstara ale amerykany nie są mu obce a ceny ma korzystniejsze od Amer
_________________
Dodge Caravan 96 3,3 zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
wojtek276
*
*


Dołączył: Oct 25, 2009
Posty: 76
Skąd: Ciechocinek

PostWysłany: Sro Sie 11, 2010 13:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z gł tematu zrobiła się kłótnia o mechanika ja miałem coś podobnego sprawdziłem błędy i okazało się że to czujnik map inaczej map sensor czujnik znajduje się w kolektorze ssącym pozdrowionka !!! A wasz kłótnia bez sensu bo to jest tak jeden córkę drugi teściową więc jak macie takiego który wam pasuje to się go trzymajcie pozdrowionka z kuj.pom P.S kto się wybiera na zlot VOYAGEROV w Skempym
_________________
Chrysler Grand.V 3.3 1996 LPG
http://mopary.pl/index.php/forum
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> wielkopolskie Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group