www.asu.pl :: Zobacz temat - Kupno Voyager'a/Grand Voager'a
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kupno Voyager'a/Grand Voager'a

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Cycholek
*
*


Dołączył: Jun 08, 2005
Posty: 18
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Czw Cze 09, 2005 21:57    Temat postu: Kupno Voyager'a/Grand Voager'a Odpowiedz z cytatem

Witajcie Smile
Jestem tu nowy, więc najpierw się przedstawię. Mówią na mnie Cychol, mieszkam w Bydgoszczy i na razie jeżdżę Citroenem XM. Aktualnie szukam auta jak w temacie. Prawdopodobnie będę kupował je w Niemczech. Jednakże zanim tam pojadę chciałbym od Was, znających się, dowiedzieć się na co zwracać uwagę przy zakupie, gdzie są punkty newralgiczne, co się najczęściej psuje i najtrudniej jest to naprawić. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie. Very Happy

pozdrawiam Cychol
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
szwaga
*
*


Dołączył: Nov 07, 2004
Posty: 164
Skąd: Ząbkowice

PostWysłany: Pią Cze 10, 2005 6:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj !

po pierwsze staraj się unikać Diesla - z wielu zasłyszanych opinii (między innymi od ASU) silniki te są bardzo awaryjne , oraz paliwożerne - chyba że to najnowszy model CRD 140KM(po roku 2000)
Z silników benzynowych jedne z najbardziej udanych to 3,3L i 3,8L - połącz to koniecznie ze skrzynią automatyczną - a będziesz miał naprawdę wiele przyjemności z jazdy Very Happy

pozdrawiam
Marek
_________________
CHRYSLER GRAND VOYAGER 3,3 '96 ZAGAZOWANY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
diana1
*
*


Dołączył: May 28, 2005
Posty: 36

PostWysłany: Sob Cze 11, 2005 13:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Użytkownik "szwaga" udzielil ci wszystkich najwazniejszych uwag. Obejrzyj również silnik czy nie jest "obrzygany" olejem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Cycholek
*
*


Dołączył: Jun 08, 2005
Posty: 18
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Sob Cze 11, 2005 13:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za te rady, ale po aucie, którym jeżdżę (http://homepage.mac.com/krzych.p/PhotoAlbum12.html jakby ktoś chciał zobaczyć) nie wyobrażam sobie jazdy czymś mniej wygodnym, a jeżdżę dosyć dużo. Chodziło mi o rady w stylu: "spójż na tylne koła jak stoją tak: /---\ to znaczy że łożyska do wymiany" Smile i o takie rady jeszcze poproszę Very Happy Laughing

pozdrawiam Cychol Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Sob Cze 11, 2005 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do typowych usterek to ich nie ma raczej to wszystko zalezy od uzytkownika jak dbal o auto to jest super a jak zajezdzal to moga byc problemy posprawdzaj jak pali czy rowno pracuje motor czy nie ma jakis przerobek w kabelkach czy sa naklejki na dzwiach po wewnetrznych stronach z danymi auta czy skrzynia nie szarpie i zmienia plynnie biegi czy zaczyna jechac od 1100 obrotow powoli jak wrzucisz D czy olej w skrzyni nie jest brazowy i nie pachnie spalenizna czy nie ma wyciekow z silnika i skrzyni i czy sa stany oleju w skrzyni sprawdzasz na odpalonym po uprzednim przelaczeniu po wszystkich biegach i zazadaj ksiazki serwisowej najlepiej i na koniec rada nie kupuj AWD bo nie wyrobisz na paliwo ani gaz Smile A co do citroena to voyager jest rownierz barzdo wygodny no z malym problemem bo po policjancie nie przejedziesz bez odczucia tego w kabinie Smile Pozdr.
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Cycholek
*
*


Dołączył: Jun 08, 2005
Posty: 18
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Nie Cze 12, 2005 13:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję bardzo, na taką podpowiedź czekałem, to mi się podoba, po Citroenie to będzie pozytywny aspekt zamiany Laughing
_________________
pozdrawiam Cychol Very Happy
na razie Citroen XM 3,0 V6, automat, exclusive
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jadwtr
*
*


Dołączył: Apr 20, 2005
Posty: 153

PostWysłany: Wto Cze 14, 2005 20:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przy zakupie zwróć uwagę na elektrykę i elektronikę ( często siada centralny zamek, przełącznik wycieraczek , wskaznik paliwa)
Książka serwisowa z udokumentowanym przebiegiem to podstawa zwróc też uwagę na pieczątki cz niesą dostawiane na wyrost.
Zapytaj kiedy zmieniono rozrząd i jakie płyny i oleje są zalane czy zmieniano świecę.
Przy przebiegu pow.150.000 nie ulepszaj oleju bo rozszczelni silnik, a najlepiej w tej sprawie pytaj asu.
Silnik z neona 2,0 trochę za słaby do masy 1750 kg. i ma kolekror plastikowy , przy zagazowywaniu wchodzi w grę tylko pełny wtrysk gazu a to ok. 4000zł
ale spala 13/ 100 km.
Myśle ż najlepiej silnik 2,4 lub 3,3


jadwtr
voyager 2,0 16v r. 98
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Pią Cze 17, 2005 9:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym wygrał jednak tylko silnik 3,3 lub 3,8 Smile Nie dlatego że takim jezdzę ale ze wzgledu na mała awaryjnośc prosta instalacje gazu itd.. same plusy Smile
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Cycholek
*
*


Dołączył: Jun 08, 2005
Posty: 18
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Pią Cze 17, 2005 11:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JARECEK napisał:
Ja bym wygrał jednak tylko silnik 3,3 lub 3,8 Smile Nie dlatego że takim jezdzę ale ze wzgledu na mała awaryjnośc prosta instalacje gazu itd.. same plusy Smile


Mam bardzo podobne zdanie, i nawet bardziej 3,8 mnie przekonuje, z prostej przyczyny, im mniej wysilony silnik, tym trwalszy, im większy zapas mocy, tym przyjemniejsza jazda Laughing
_________________
pozdrawiam Cychol Very Happy
na razie Citroen XM 3,0 V6, automat, exclusive
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
WMA
*
*


Dołączył: Dec 18, 2004
Posty: 761
Skąd: Skierniewice, Żyrardów, Warszawa

PostWysłany: Sob Cze 18, 2005 9:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż nie mam VOYAGERA ale DODGE Caravan 3,3LE gaz. Mam go krótko, bo tylko 8 miesięcy. Jak na razie oprócz małych "awaryjek" nie mam żadnego problemu z nim.
Co do kupna. Jeżeli miałbyś kupić Granda to zastanów się nad Town&Cantry. Ma duże silniki i jest bogato wypasiony. Natomiast parametry zewnętrzne są identyczne. Ceny też nie są odstraszające. Poprzeglądaj na ALLEGRO, GRATKA, MOJEAUTO

Wojtek
Dodge caravan 3,3LE gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Cycholek
*
*


Dołączył: Jun 08, 2005
Posty: 18
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Sob Cze 18, 2005 9:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak trochę zbaczając z tematu, czy jest ktoś wśród nas kto mógłby porównać komfort jazdy Voyager'em i Jeep'em Cherokee?
_________________
pozdrawiam Cychol Very Happy
na razie Citroen XM 3,0 V6, automat, exclusive
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Sob Cze 18, 2005 22:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

VOYAGER ekskluzywna jazda po szosie a w terenie lipa a JEEP szosa za twardo a teren spoko Smile
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
WMA
*
*


Dołączył: Dec 18, 2004
Posty: 761
Skąd: Skierniewice, Żyrardów, Warszawa

PostWysłany: Wto Cze 21, 2005 13:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i zużycie paliwa. W JEPIE niestety będziesz miał większe. Kolega miał z 96. Raczej niebyła zadowolony z jazdy miejskiej. Przestronny też nie jest.

Wojtek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group