www.asu.pl :: Zobacz temat - przyspieszanie od trojki
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

przyspieszanie od trojki

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
zybel
*
*


Dołączył: Jul 07, 2009
Posty: 299

PostWysłany: Wto Lip 20, 2010 19:58    Temat postu: przyspieszanie od trojki Odpowiedz z cytatem

Witam
Dalsze perypetie

otóż tak mam dwa jajka i jednego kanta. w jajku i kancie przyspieszenie od zera odbywa sie bardzo plynnie obroty wchodza około 2800-3200. podobnie przy przyspieszaniu od okolo 40km/h po dodaniu tak 1/4 gazu obroty ladnie wchodza powyżej 2500 i ładnie ciagnie do przodu.

ale w jajku którym jeżdżę ja, żeby dociągnął do 3000 to musze dać tak z 1/2 gazu. przy zmianie na 2 dwojke spadek obrotów do 2000 dalej mniej więcej podobnie przyczym przyspieszanie do zmiany na trójkę wydaje się byc bardzo długie jakby go coś hamowało. dopiero po wrzuceniu trojki czuc taką lekkość jaka czuć w pozostałych voykach już od jedynki. identycznie mam na gazie i benzynie.

sonda wymieniona na nowa i podłączony tester - ładnie pracuje.
wymieniłem silnik krokowy co prawda na używany ale jest poprawa. wczęśniej na jałowych jak włączała sie klima to obroty spadały do okolo 500 i telrpało samochodem, a podczas jazdy załączanie i wyłaczanie objawiało się kangurami w takt pracy sprężarki. teraz włąsciwie zostal objaw na jałowych, choć mniejszy, a podczas jazdy nie ma kangurów choć czuc ubytek mocy. w drugim voyku nie ma rożnicy czy klima chodzi czy nie.

nie stety nie moge podmienić krokówki bo są dwa rożne modele.

jutro sprawdzę jeszcze wskazania tps'a na wszystkich trzech.

jeśli macie jakieś pomysly to chętnie wszystkie sprawdzę.
_________________
gmc vandura 5,7 1987
buick rew 5,7 1995
chevrolet caprice clasic 5,0 1991
chrysler grand voyager 3.3v6 AWD 1999
chevrolet transsport 3,4 2000
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
zybel
*
*


Dołączył: Jul 07, 2009
Posty: 299

PostWysłany: Czw Lip 22, 2010 15:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no więc tak
sparwdziłem ciśnienie sprężania i na głowicy z przodu jest około 11,5 na każdym.
tyłu już nie robiłem, ale wymieniłem świece i 5 jest ładnych suchych o lekko czerwonawych elektrodach masowych a jedna też sucha ale z białym nalotem.
co to oznacza?

sparwdziłem spręż na tym cylindrze i jest około 10,5.

w każdym razie po wymianie świec samochód odzyskał kilka koni i jest żwawszy.
_________________
gmc vandura 5,7 1987
buick rew 5,7 1995
chevrolet caprice clasic 5,0 1991
chrysler grand voyager 3.3v6 AWD 1999
chevrolet transsport 3,4 2000
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group