www.asu.pl :: Zobacz temat - Durango - problem z DVD i radiem
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Durango - problem z DVD i radiem

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
qwertyasdfgh
*
*


Dołączył: Jan 28, 2010
Posty: 3

PostWysłany: Czw Sty 28, 2010 16:23    Temat postu: Durango - problem z DVD i radiem Odpowiedz z cytatem

Witam, siadł mi akumulator w dodgu durango 2004 rok, 5.7 hemi. Podładowałem go bez wyciagania go z samochodu i spieprzyło mi się przy tym radio i dvd. Gdy sie otworzy pilotem zamek a następnie otworzy drzwi zmieniarka z radia zaczyna zmieniać płytę i tak zmienia przez ok 30 sek. W radiu jak się nacisnie przycisk MODE zeby wejsc w CD nic sie nie dzieje i nie chce wejsc w tryb płyty. Poza tym reszta funkcji radia działa. Nastepnym problemem jest DVD na suficie. Włącza się, wyświetlacz działa jednak jak się włoży jakąś płytę to jej nie czyta i z przycisków sterowania działają tylko 2 przysciski: MUTE i POWER. Poczytałem troche na amerykanskich stronach i czesto ludziom przytrafiaja sie te same objawy własnie po rozladowaniu akumulatora jednak nie znalazlem jak do tąd, zadnego sposobu rozwiazania tego problemu. Czy ktos ma jakiś pomysł jak to naprawic? z góry dziekuje za jakąkolwiek pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Sty 28, 2010 19:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

napisz w jaki sposob i czym ladowales aku.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
qwertyasdfgh
*
*


Dołączył: Jan 28, 2010
Posty: 3

PostWysłany: Czw Sty 28, 2010 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po prostu podłączyłem prostownik do samochodu bez wyciągania akumulatora z samochodu, w sieci mozna znaleźc wiele przypadkow tego samego problemu po zmianie akumulatora w samochodzie np.
http://www.justanswer.com/questions/2tfqt-i-have-a-20004-dodge-durango-the-battery-died-and-now-the
http://www.justanswer.com/questions/2y2k9-durango-battery-went-dead-after-recharging-battery-cd-dvd-radio
http://www.fixya.com/cars/t2281749-cd_player_quit_working_after_changed
http://en.allexperts.com/q/Car-Stereos-3638/2008/9/04-Durango-cd-player.htm
czy są jakieś szanse na naprawe czy w grę wchodzi tylko wymiana?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Sty 28, 2010 23:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to bardzo male zniszczenia jak na ladowanie bez odpiecia klem.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Pią Sty 29, 2010 2:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W odpowiedziach na pytania z linkow ,ktore podales,jest mowa ze radio nadaje sie do naprawy ,ewentualnie wymiany.Sugerowane jest odlaczanie bezpiecznika radia podczas jakiejkolwiek zabawy z akumulatorem. W jednej odpowiedzi pisza,ze mozna sprobowac odlaczyc prad od calego radia (albo zmieniarki)na 20 minut aby wykasowac pamiec,a jak to nie pomoze to naprawa/wymiana tylko. Ciekawe,czy napisali ostrzezenie w instrukcji obslugi - bo np. w kazdej servisowce jest przypomnienie o odlaczaniu zasilania radia przy naprawach wymagajacych zdjecia klem lub innych podlaczen do aku. Co do naprawy to musisz poszukac doswiadczonego elektronika - jezeli wogole bedzie jakas szansa na naprawe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qwertyasdfgh
*
*


Dołączył: Jan 28, 2010
Posty: 3

PostWysłany: Sob Sty 30, 2010 13:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok, a jeszcze jeden problem mam: w tej konsoli nad głową jak jest komputer to jak dusze przycisk STEP to mam tylko 3 opcje, dystans jaki przejechalem, jaki jeszcze przejade i spalanie natomiast nie wyswietla mi sie temperatura, ma ktos pomysl co jest powodem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Przemok
*
*


Dołączył: Jun 12, 2008
Posty: 133
Skąd: Opole

PostWysłany: Nie Sty 31, 2010 9:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie jest tak, że przycisk "Step" działa w dwie strony - w jedną przechodzi przez część funkcji a w drugą przez pozostałe. Ciągłe naciskanie w jedną stronę powoduje, że przechodzimy "w kółko" przez kilka funkcji, ale aby uzyskać dostęp do pozostałych, trzeba się cofnąć w drugą stronę. Może u Ciebie jest podobnie?
I dodaj sobie dane samochodu do podpisu - będzie wszystkim łatwiej Smile
_________________
Grand Voyager Town&Country 3,8 2002 Grand Voyager Town&Country 3,8 1997 lpg/pb sprzedany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group