www.asu.pl :: Zobacz temat - Venture czy Grand Voyager?
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Venture czy Grand Voyager?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Samochody
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
s1wy
*
*


Dołączył: Oct 24, 2004
Posty: 733
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Sty 12, 2010 16:57    Temat postu: Venture czy Grand Voyager? Odpowiedz z cytatem

Otóż zastanawiam się nad zmiana pojazdu. Myśli moje kręcą się wokół dwóch pojazdów: Chevy Venture i Grand Voyagera (rocznik ok 2000). I sam nie wiem, na którego konia postawić. Pomożecie?
_________________
Chevrolet Blazer LT 4.3 V6 1995 4x4 (zagazowany)
Mercury Cougar XR7 4.2 V8 1980 RWD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
michal_oca
*
*


Dołączył: Dec 29, 2008
Posty: 349
Skąd: Oleśnica

PostWysłany: Wto Sty 12, 2010 17:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ile użytkowników tyle opinii Wink
Jeździłem parę lat temu dorywczo Plymouthem Grand Voyagerem 3.8, w 2008 roku kupiłem własnego Chryslera Grand Voyagera LX 3.3, po rozbiciu go znowu kupiłem Voyka, a właściwie Town&Country 3.8 Wink
Wg mnie auto jest warte zainteresowania, wbrew obiegowym opiniom nie jest taki awaryjny.
Niestety nie mogę porównać dwóch podanych przez Ciebie aut bo nie miałem styczności z Chevy Venture. W każdym razie ze swojej strony Voyagera mogę szczerze polecić.
A jeśli interesuje Cię III generacja (1995-2000) to najlepiej szukać Voyków w wersji LX, albo Town&Country - z reguły są w największym wypasie, a do tego T&C ma nieco oryginalniejszy design bo jest ich mniej na drogach niż normalnych Voyków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Sty 12, 2010 18:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie mam doswiadczenia. serce podpowiada t&c ,a rozum gm.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Benek
*
*


Dołączył: Jun 22, 2006
Posty: 693
Skąd: Lublin

PostWysłany: Wto Sty 12, 2010 20:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esdarek napisał:
......... serce podpowiada t&c ,a rozum gm.

Podpisuje się pod tym obydwiema rękami.
_________________
Chevrolet Trans Sport 3,4L V6 '01r,
Oldsmobil Silhouette 3.4L V6 '00r, Gazowany u Luky'ego
[IMG]http://images62.fotosik.pl/809/1b6d041f3d165805m.jpg[/IMG]
www.youtube.com/watch?v
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Sro Sty 13, 2010 3:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To juz nie te GM co kiedys! Venture z lat ok.2000 wcale nie jest takie cacy.Dopiero w roczniku 2005 doprowadzono je prawie do perfekcji. Reliability - znaczy niezawodnosc , awaryjnosc.Podaje linki do tych dwoch aut , a chcac podjac decyzje o zakupie musisz zadac sobie troche trudu i poczytac testy.Niestety,jest to w jezyku angielskim.Nie ma tego duzo, wszystko wyjasnia tabela,sa za i przeciw - takze najlepiej przeczytac samemu. CHEVY http://autos.msn.com/research/vip/Reliability.aspx?year=2000&make=Chevrolet&model=Venture&trimid=-1 ''''''''''''''''''''''''''' T&C http://autos.msn.com/research/vip/Reliability.aspx?year=2000&make=Chrysler&model=Town%20%26%20Country&trimid=-1 Zycze owocnej lektury!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Sty 13, 2010 9:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

vany chryslera podobaja mi sie znacznie bardziej,szczegolnie takie mocno wypasione t&c. niestety bardzo czesto slysze o problemach ze skrzyniami. aktualne moje auto zaspokaja moje potrzeby w 100% i nie mam potrzeby go zmieniac niemniej taki butelkowy t&c ze zlotymi dodatkami i bezowa tapicerka zawsze mnie pociagal:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Sro Sty 13, 2010 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tym "full wypasem" w T&C to zaklinanie rzeczywistości.
Kolega miał T&C w krótkiej wersji Shocked , można powiedzieć, że Chryslerka Voyagera czy też Dodge Caravan i wypas miał taki jak ja.
Na europę, to już mam wypas, ale jak patrzę na inne Chryslerki i bliźniaki to mój jest kompletny golas.
Tak więc T&C wcale nie jest full wypasem z tytułu samej nazwy T&C.
Żeby się o tym przekonać wystarczy pooglądać zdjątka na allegro i wcale nie rzadko "zwykłe" Chryslerki są lepiej wypasione od T&C.
Co do meritum, to nie znam"Ventur-ki" więc się nie wypowiem.
Co do Chryslerka i bliźniaków to jestem w 100% na tak.
Jedno na co z pewnością zwrócę uwagę przy zakupie następcy, to z pewnością ogrzewanie i klima tylnej części pasażerskiej.
W moim, zimą jest tam jak w chłodni /bez najmniejszej przesady/ a latem jak w Piecu Martenowskim.
Jeśli chodzi o silnik to z pewnością 3,3 lub 3,8 bez znaczenia i myślę też o napędzie AWD.
Ja też na ten czas rozglądam się za następcą, na razie w sferze marzeń które są za darmo Wink , ale w budzie po 2001 roku.
Najważniejsze cobyś nie kupił, to żeby było bezawaryjne no i... miało dmuchawy na tylny rząd pasażerski.
Powodzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert_Belgia
*
*


Dołączył: Nov 01, 2008
Posty: 539
Skąd: Belgia

PostWysłany: Sro Sty 13, 2010 11:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To moze teraz ja pare slow od siebie. Obecnie jezdze chevroletem trnas sport(europejska wersja venture). Mialem tez stycznosc, nawet wiecej jezdilem grandem z podobnego rocznika.
Dla mnie wazny byl uklad foteli, w rzedzie za kierowca mam 3, a voyager mial dwa i trzy na koncu...
Chevroletem moj ma juz 370.000km i skrzynia nie byla dotykana, poza wymiana oleju regularna, tak sami silnik, olej, filtry, swiece przewody i nic pozatym. Zawieszenie, amortyzatory wszystkie wymienialem, pozatym jedna koncowke drazka... Auto wchodzi w 11 rok i sprawuje sie super.
Stalem przed takim wyborem jak Ty, ktore kupic cheve czy chrysler - ja wybralem chevy - ale mysle, ze obydwa sa godne uwagi...chrysler nawet duzo bardziej popularny w Polsce
_________________
 chevrolet impala 3.4V6 2004
 BMW E90 2006 2.0 Diesel automat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Noxi
*
*


Dołączył: Jan 05, 2010
Posty: 64
Skąd: Slask / Zory

PostWysłany: Sro Sty 13, 2010 13:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jezdze od Ojca niekiedy Chryslerem Voyagerem i nie mam zazutow co do tego auta prowadzi sie go doskonale silniczek i skrzynia pracuja jak nalezy nic sie nie wali.... , lecz to autko i tak nie dla mnie nie mam takiej rodziny zeby jezdzic hehe.... ale opinia na temat autka Chrysler Voyager = pozytywna !!!! Smile

________________________________

Chrysler Vision 3.5KAT, Chrysler Voyager , Ford Explorer 4.0, Oldsmibil Aurora 4.0 v8 ===== MOC ===== z nami Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Gural
*
*


Dołączył: Sep 07, 2007
Posty: 1266
Skąd: UÄ�

PostWysłany: Sro Sty 13, 2010 14:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dla mnie porowanie voyka i windstara jest na zero

ale chyba jak bym teraz kupowal auto to bym wziol vyka ze zwgledu na mozliwosc konfiguracji tylniej przestrzeni, w winim nie da sie wsadzic siedzenia 3 w miejsce drugie rzedu

inny rostaw nózek -> idiotyzm
_________________
jest:
dodge grand caravan 3.8 LPG 2005
seat Leon 1.6 2010

było
tyle, że nie spamiętam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
artystakowal
*
*


Dołączył: Oct 25, 2007
Posty: 114
Skąd: Niedaleko Zgorzelca

PostWysłany: Sro Sty 13, 2010 17:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba się mylisz kolego Gural
W mojej windzie można zamienić miejscami tylne fotele.
Pomacaj wykładzinę na podłodze , powinieneś wyczuć pod palcami
puste miejsca. Mocowania są pod nimi tylko nie mają wyciętych otworów Wink
_________________

FORD WINDSTAR 95 3,8l-Poszedł w dobre ręce
FORD EXPLORER 94 4.0
FORD PROBE 92 2.2GT
http://www.youtube.com/watch?v=7_tnFLcpJ0U
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert_Belgia
*
*


Dołączył: Nov 01, 2008
Posty: 539
Skąd: Belgia

PostWysłany: Sro Sty 13, 2010 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przypominam ze kolega prosil o opinie o chevroleta venture i voyka, czy windstar jest blizniakiem ktoregos z tych aut????
_________________
 chevrolet impala 3.4V6 2004
 BMW E90 2006 2.0 Diesel automat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Sro Sty 13, 2010 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

>przypominam ... czy windstar jest blizniakiem ktoregos z tych aut????

nie!!! ale to juz taki zwyczaj ze tematy schodza "delikatnie" w bok...to dlatego to forum jest takie uniwersalne..Amerykanckie
Laughing
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Sty 13, 2010 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
michal_oca
*
*


Dołączył: Dec 29, 2008
Posty: 349
Skąd: Oleśnica

PostWysłany: Sro Sty 13, 2010 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

On, nie do końca masz rację Wink Fakt że od III generacji T&C nie znaczy największy wypas. Ale łatwiej znaleźć wypasionego T&C III generacji niż biednego.
Poza tym np. takiego przeszycia foteli jak w T&C Limited w zwykłym Voyku nie uświadczysz, są to może małe pierdołowate różnice ale dodające "pikanterii" Wink dlatego warto szukać wypasionego T&C.

Nie chcę wywoływać burzy na forum, ale jeśli porównujemy Voyki i Windstary to rzucę coś od siebie - przed zakupem pierwszego Voya, rozważałem też Windstara II.
Przejechałem się dwoma, jeden 3.0, drugi 3.8, dla porównania przejechałem się też Windstarem I 3.8 znajomego i te trzy testy wystarczyły żeby totalnie przejść na stronę Voyagera Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Robert_Belgia
*
*


Dołączył: Nov 01, 2008
Posty: 539
Skąd: Belgia

PostWysłany: Sro Sty 13, 2010 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dodam tylko ze wszystkie chevrolety ktore spotkalem w europie, sa tez wypasione, mozna tylko wybierac, ze skora czy bez....
_________________
 chevrolet impala 3.4V6 2004
 BMW E90 2006 2.0 Diesel automat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Przemok
*
*


Dołączył: Jun 12, 2008
Posty: 133
Skąd: Opole

PostWysłany: Czw Sty 14, 2010 17:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

On napisał:
Z tym "full wypasem" w T&C to zaklinanie rzeczywistości.
Kolega miał T&C w krótkiej wersji Shocked , można powiedzieć, że Chryslerka Voyagera czy też Dodge Caravan i wypas miał taki jak ja.
Na europę, to już mam wypas, ale jak patrzę na inne Chryslerki i bliźniaki to mój jest kompletny golas.
Tak więc T&C wcale nie jest full wypasem z tytułu samej nazwy T&C.
Żeby się o tym przekonać wystarczy pooglądać zdjątka na allegro i wcale nie rzadko "zwykłe" Chryslerki są lepiej wypasione od T&C.
Co do meritum, to nie znam"Ventur-ki" więc się nie wypowiem.
Co do Chryslerka i bliźniaków to jestem w 100% na tak.
Jedno na co z pewnością zwrócę uwagę przy zakupie następcy, to z pewnością ogrzewanie i klima tylnej części pasażerskiej.
W moim, zimą jest tam jak w chłodni /bez najmniejszej przesady/ a latem jak w Piecu Martenowskim.
Jeśli chodzi o silnik to z pewnością 3,3 lub 3,8 bez znaczenia i myślę też o napędzie AWD.
Ja też na ten czas rozglądam się za następcą, na razie w sferze marzeń które są za darmo Wink , ale w budzie po 2001 roku.
Najważniejsze cobyś nie kupił, to żeby było bezawaryjne no i... miało dmuchawy na tylny rząd pasażerski.
Powodzenia.


Town&Country w wersji LXI było "topowym" modelem Chryslera do 1999 roku - z tego okresu wszystkie samochody są bardzo dobrze wyposażone - różnice wynikają z indywidualnych upodobań klientów przy zamawianiu aut w salonie. I najczęściej występowały wtedy w wersji "Grand".
W późniejszym okresie bywało już z tym różnie - "Town&Country" i zwykły Grand Voyek z tym samym silnikiem i z tego samego roku nie oznaczał lepszego wyposażenia - obie wersje można było zamówić z tymi samymi dodatkami.
A wracając do pytania - Voyka polecam - nie jest tak źle z tą awaryjnością, trzeba tylko dobrze patrzeć co się kupuje i .... dbać po zakupie Smile.
_________________
Grand Voyager Town&Country 3,8 2002 Grand Voyager Town&Country 3,8 1997 lpg/pb sprzedany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Samochody Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group