www.asu.pl :: Zobacz temat - ASB padła.. :(
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ASB padła.. :(

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Czw Sty 07, 2010 4:02    Temat postu: ASB padła.. :( Odpowiedz z cytatem

No i stało się to czego jeszcze nie oczekiwałem. Po wymianie praktycznie wszystkiego przy poprzednim remoncie, przez fachowy warsztat i wywaleniu 4 tys.. zniknęła mi 3 i 4. Asb wchodziła w tryb awaryjny i doczłapałem się do pracy na dwójce. Oczywiście skorzystałem z usług mojego ulubionego od lat warsztatu. Odebrałem autko i spotkało mnie "miłe" zaskoczenie 3,2 do zapłaty. Wymieniono ponoć, sprzęgło, kosz, tarczki, coś tam małego, uszczelniacze. Co ciekawe podczas wcześniejszej naprawy sprzęgło też było wymienione, tarczki, kosz, planetarka, elektrozawory i cała masa innych części.
Jestem zawiedziony trwałością poprzedniej naprawy, zaledwie 90kkm i niecałe 2,5 roku. Jak dla mnie to nie do przyjęcia, żeby tak często wywalać kasę na ASB. Teraz autko znowu stoi w warsztacie bo nadal skrzynka nie pracuje jak należy i chyba doczeka się kolejnego zestawu elektrozaworów.

Zaczynam się zastanawiać czy nie pożegnać się z potworkiem i nie powrócić do znienawidzonego manuala... Sad
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Gural
*
*


Dołączył: Sep 07, 2007
Posty: 1266
Skąd: UÄ�

PostWysłany: Czw Sty 07, 2010 8:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no niestety w Polsce jest ciezko znalezc dobrych fachowcow ktorzy zrobia automat na nastepne 200 czy wiecej tysiecy
_________________
jest:
dodge grand caravan 3.8 LPG 2005
seat Leon 1.6 2010

było
tyle, że nie spamiętam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Czw Sty 07, 2010 14:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To po pierwsze.A po drugie to w Polsce jest ciezko znalezc dobrych uzytkownikow ,ktorzy pokornie wymieniaja oleje zgodnie z zaleceniami producenta . W/g instrukcji obslugi jazda w Polsce zalicza sie do warunkow ciezkich (auto pracuje,a kilometrow malo przybywa),a wiec obowiazuje Schedule B - wymiana w skrzyni co 24.000km a w silniku co 5.000km.Wtedy dopiero mozna mowic o przebiegach 200 tys.km.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Czw Sty 07, 2010 16:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tym przypadku ja jestem pewnie nielicznym wyjątkiem bo o wymiany oleju w asb dbam i sprawdzam jego stan i kolor bardzo często. Zresztą nawet w dniu awarii wszystko wyglądało super, jedynie w warsztacie powiedzieli, że na dnie miski był dziwny szlam. Jak widzisz możesz sobie wymieniać i dbać a i tak nie znasz dnia ani godziny.
To moje trzecie auto z asb ale pierwsze, które narobiło mi tyle kosztów. Ponoć delikatne asb renault wytrzymywały znacznie więcej niż chryslerek.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Gural
*
*


Dołączył: Sep 07, 2007
Posty: 1266
Skąd: UÄ�

PostWysłany: Czw Sty 07, 2010 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do abs, to jest opisnia ktora kiedys zastyszalem w serwisie chryslera, ze w wiekszosci warszatow wiemiana oleju sie odbywa niepraawidlow

do zabiegu powinno sie miec okolo 12 litrow oleju i wymiana odbywac sie dynamicznie -> ile w tym prawdy to nie wiem

co do reno -> wiecie ze jest napisane ze skrzynia jest bezoblugowania i nie wymienia sie wogole oleju?? a potrafia one latac ponad 200 tysi bez niczego...
_________________
jest:
dodge grand caravan 3.8 LPG 2005
seat Leon 1.6 2010

było
tyle, że nie spamiętam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Czw Sty 07, 2010 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W R19 i megane I na pewno wymienia się olej co wyraźnie jest zaznaczone w instrukcji obsługi. Za to na pewno w audi a4 i passacie z roczników ok 2000 piszą w instrukcji, że się nie wymienia.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Sty 07, 2010 23:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tesciu ma(a racze ja...na glowie) scenika 2 L 2000r z asb. tez bylo pieprzenie ze sie nie wymienia. po glebszej analizie sie wymienia co 60 tys. zaden diler/serwis autoryzowany nie wiedzial jak i co. wymiana nastepuja na rolkach,podczas pracy skrzyni z podlaczonym kompem. taka ciekawostka. sadze,ze obecnie jestem jedynym czlowiekiem w polsce ktory wie jak sie to robi w tej skrzyni. smutne to bo nie pracuje w renault... Confused
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Czw Sty 07, 2010 23:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A no się zgadza co do aso renault. Jak się popytałem co i jak to tylko powiedzieli, że nic nie robią przy asb i takie auta jadą... do mojego ulubionego warsztatu Smile Śmieszne ale prawdziwe... Dobre to, że nie ściemniali, że się nie wymienia oleju.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Czw Sty 07, 2010 23:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomaj to bardzo przykre że skrzynia rozleciała ci się tak szybko i że masz takie złe myśli odnośnie swojego Voyka.
Nie znam warsztatu w którym robiłes remont tej skrzyni ale może nie wymienili wszystkiego co należało wtedy wymienić.
Ja pamiętam jak robiłem remont w skrzyni w swoim Pontiacu GP to fachura rozebrał ją i naliczył mi przeszło 30 części do wymiany nie licząc Master kitu, na moje pytanie czy to wszystko trzeba wymieniać zapytał mnie czy robię skrzynie do jazdy czy na sprzedaż, powiedział mi że nie sztuka złożyć teraz skrzynie wymieniając tylko to co naprawdę trafiło a za jakiś czas skrzynia do ponownego remontu. Sprowadziłem wszystkie części włącznie z konwerterem i skrzyneczka śmigała jak nowa.

Mark mam pytanie do Ciebie czy te skrzynie regenerowane w USA nadają się na Polskie warunki? Mam na myśli przykładowo to i jakie updates oni robia w tych skrzyniach?

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&_trksid=p2759.l1259&item=270466513141&viewitem=
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Pią Sty 08, 2010 0:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastanawia mnie jedna rzecz. Niby skrzynie od 3,3 i 3,8 się nie różnią, a zerknijcie na przełożenia z serwisówki:
The gear ratios for the 41TE transaxle are as follows:
1st—2.84
2nd—1.57
3rd—1.00
OD—0.69
Reverse—2.21
Final Drive Ratio is dependent on which engine
option is selected.
2.4 Liter: 3.91 FDR
3.3 Liter: 3.62 FDR
3.8 Liter: 3.45 FDR

Jak widać przełożenie końcowe jest zależne od pojemności silnika. Wynika z tego że jak dostanie się skrzynie od 3,3 i włoży do 3,8, auto będzie mocniejsze, wolniejsze i więcej spali. Trzeba jednak dokładnie sprawdzać co się kupuje i co jest zmieniane w skrzynce.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
sipadodge
*
*


Dołączył: Jun 22, 2008
Posty: 332
Skąd: kalisz dodge caravan 3,0 lpg 96

PostWysłany: Pią Sty 08, 2010 13:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

qrde nie pozumiem po co remont robic za 4-5 kola skoro nowa skrzynie mozna za 2999 kupic no chyba ze cos przeoczylem Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gural
*
*


Dołączył: Sep 07, 2007
Posty: 1266
Skąd: UÄ�

PostWysłany: Pią Sty 08, 2010 14:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nowa skrzynia za 3000?? daj namiary to kazdy tu kupi po 2 sztuki na zapas.... chyba jednak cos przeoczyłeś Arrow
_________________
jest:
dodge grand caravan 3.8 LPG 2005
seat Leon 1.6 2010

było
tyle, że nie spamiętam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Pią Sty 08, 2010 14:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomaj.
Czy problem z ASB został rozwiązany pomyślnie, czyli bezkosztowo.
Powiązałem twoje dwa wątki w tym jeden to: http://asu.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=8518&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight= a drugi j.w. i doszedłem do wniosku, że z Twoją ASB jest wszystko ok.
Czy słusznie?


Ostatnio zmieniony przez On dnia Sob Sty 09, 2010 11:12, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Pią Sty 08, 2010 14:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety auto stoi w warsztacie, jeszcze coś nie działa jak należy. Okaże się za parę dni co było.


Odebrałem, przejechałem 200km i znowu to samo.
Oddaję na 3 poprawkę Sad
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group