www.asu.pl :: Zobacz temat - awaria skrzyni (raczej)
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

awaria skrzyni (raczej)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
kama1976
*
*


Dołączył: Nov 25, 2007
Posty: 74

PostWysłany: Pon Gru 21, 2009 20:50    Temat postu: awaria skrzyni (raczej) Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich !
nie dalej jak pół godziny temu , pędziłem swoim dodgem i nagle coś zachrobotało , szarpło i auto zgasło , odpaliło się po chwili ponownie , przejechało jeszcze jakieś 500 metrów i strasznie zaczęło coś pod spodem dzwonić , więc musiałem się zatrzymać , no i tak już zostało Crying or Very sad
zajrzałem pod spód na ile to było możliwe i jakaś masakra jest , olej ze skrzyni cieknie , na domiar złego coś się pod spodem pourywało , znalazłem kółko zębate i coś jeszcze innego o dziwnym kształcie Sad
chce ktoś mnie pocieszyć ? w serwisie dawno temu straszyli mi jakimiś okropnymi kosztami Sad
elektronika też powariowała , kontrolki się świecą różne , przygasają , ledwie kluczyk wyjąłem , akurat przed Świętami , co za pech Sad
ma ktoś może pojęcie cóż , to ? będę wdzięczny za każdy budujący post Confused
_________________
Dodge Caravan 3.3 2001
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gural
*
*


Dołączył: Sep 07, 2007
Posty: 1266
Skąd: UÄ�

PostWysłany: Pon Gru 21, 2009 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po pierwsze zle zrobiles ze odpaliles i jechales dalej, mogles miec duzy ubyek oleju i sie skrzynia pociupciala

moze byc tak ze o cos zawdziles lub cos takiego i przydzwonilo w miche, ale dziwimnie mryganie kontrolek, zrob fotki rzeczy ktore powypadaly i wklej je, sprobujemy rozpozac co to

jesli dalko masz do domu to laweta lub wozek - nie ciagniej na N przy tej awarii
_________________
jest:
dodge grand caravan 3.8 LPG 2005
seat Leon 1.6 2010

było
tyle, że nie spamiętam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kama1976
*
*


Dołączył: Nov 25, 2007
Posty: 74

PostWysłany: Pon Gru 21, 2009 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj !
dzięki za odzew Wink no pociupciało się na bank Sad niestety części zostały w autku Sad jedna to było takie kółko z zębami a druga , to chyba wyglądała na jakąś urwaną bo nie przypominała kompletnie niczego , a ostatnio tak w ogóle przy odpalaniu coś zgrzytało , myślałem , że to przez te mrozy , byłem nawet umówiony do serwisu na środę , no ale teraz to już chyba tylko na dłuższą i grubsza naprawę Sad
ogólnie nie miałem z nim nigdy problemu , tankowałem i jeździłem ... martwię się tylko , bo w serwisie w Łodzi zawsze straszyki , że jak skrzynia padnie to masakryczny wydatek , a ja mam takie kulawe szczęście , że jak mi coś się popsuje , to zawsze konkretnie , myślałem , że wreszcie fajne autko co się nie psuje , a tu klops ...
Crying or Very sad
_________________
Dodge Caravan 3.3 2001
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gural
*
*


Dołączył: Sep 07, 2007
Posty: 1266
Skąd: UÄ�

PostWysłany: Pon Gru 21, 2009 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sprobujs ie dowiedziec w kilklu serwisach ile ci krzykna

papiernicza, brukowa, konstantynow

bedziesz mial porownanie, i wzuc te fotki z czesciami
_________________
jest:
dodge grand caravan 3.8 LPG 2005
seat Leon 1.6 2010

było
tyle, że nie spamiętam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kama1976
*
*


Dołączył: Nov 25, 2007
Posty: 74

PostWysłany: Pon Gru 21, 2009 22:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a polecilbyś w ogól któryś ?
dotychczas jeździłem na Papierniczą , ale irytowali mnie , bo za byle pierdołę zdzierali z człowieka , chociaż większych zastrzeżeń co do jakości nie miałem , aczkolwiek dotychczas robili raczej drobnostki
na środę umówilem się na Brukową , no ale niestety nie zdążyłem dojechać , z kolei najlepiej byłoby mi w Konstantynowie , bo auto mi się zepsuło 200 m od nich , ale podobno u nich trzeba słono zabulić za każdą naprawę Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad no nic czekam do jutra może wstępnie coś się dowiem Confused
_________________
Dodge Caravan 3.3 2001
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sasha
*
*


Dołączył: Feb 01, 2009
Posty: 11
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon Gru 21, 2009 23:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie sworzeń mechanizmu różnicowego się wysunął i rozwalił obudowę skrzyni i dlatego części powypadały na zewnątrz.To chrobotanie jakie miałeś wcześniej to był sygnał że trzeba się stawić natychmiast u mechanika.Obym się mylił , bo jeśli mam rację to skrzyni nie naprawisz tylko trzeba szukać innej.
Daj znać jak już będziesz wiedział co jest.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Wto Gru 22, 2009 7:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak Sasha pisze,ktos juz podobny problem mial na forum.
Prawdopodobnie masz uszkodzona obudowe skrzyni,wiec masz dwa wyjscia,albo zdobyc obudowe i wszystko poprzekladac i wyremontowac albo zakup drugiej skrzynki o niewiadomym pochodzeniu.Opcje finansowe i decyzje naleza do Ciebie.Niezly bigos na swieta Confused
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
zybel
*
*


Dołączył: Jul 07, 2009
Posty: 299

PostWysłany: Wto Gru 22, 2009 7:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najszybciej będzie kupic jakąś uzywke teraz wymienic a jak będzie czas to zrobic jej remont.

jak szukalem skrzyni to obudowy byly po 600-800.

sprzedaja też skrzynie po remoncie w okolicach 2500 i jeszcze ci wymienią.
poszukaj na allegro
_________________
gmc vandura 5,7 1987
buick rew 5,7 1995
chevrolet caprice clasic 5,0 1991
chrysler grand voyager 3.3v6 AWD 1999
chevrolet transsport 3,4 2000
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
WMA
*
*


Dołączył: Dec 18, 2004
Posty: 761
Skąd: Skierniewice, Żyrardów, Warszawa

PostWysłany: Wto Gru 22, 2009 9:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lepsze rozwiązanie kupno drugiej i montaż. Już to przerabiałem. Koszt do 3000 zł.
_________________
Chrysler 300M 3,5 '99 gaz jedyny w okolicy - już nie
Chrysler Town&Country 3,8 '05
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sasha
*
*


Dołączył: Feb 01, 2009
Posty: 11
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto Gru 22, 2009 10:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko to tylko dywagacje na temat , dopóki Kolega kama1976 się nie wypowie co jest naprawdę zepsute.
Czekamy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kama1976
*
*


Dołączył: Nov 25, 2007
Posty: 74

PostWysłany: Wto Gru 22, 2009 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich !
przede wszystkim dziękuję bardzo za odzew Smile
oczywiście jest tak , jak Koledzy napisali , wysunął się sworzeń i uszkodził korpus skrzyni Sad teraz kwestia czy narobił dużo szkód , bo wg Panów serwisantów z RS Serwis :
1)może być uszkodzony tylko mechanizm różnicowy , w takim wypadku podobno można korpus zespawać i naprawić sam ten mechanizm , koszt w granicach 2000
2) uszkodzeniu uległy jakieś inne części skrzyni i wtedy konkretny remont i koszt też znacznie większy Crying or Very sad
Ogólnie Panowie z tego serwisu nie proponują kupowania używanej , bo twierdzą , że to kot w worku i tu mam trochę zagwozdkę , bo pozwoliłem sobie zasięgnąć od rana języka i mam nawet namiar na serwis w Poznaniu , handlujący skrzyniami do voyków i takich , jak mój ... mogą skrzynię wysłać , a mogą wymienić u siebie , tylko dojdzie koszt lawety koszt w granicach 2500-3000 , przy naprawianiu koszta większe , aczkolwiek w serwisie deklarują roczną gwarancję ...
No cóż będę jeszcze myślał nad tym , ale jeśli ktoś ma jakieś zdanie chętnie posłucham
_________________
Dodge Caravan 3.3 2001
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gural
*
*


Dołączył: Sep 07, 2007
Posty: 1266
Skąd: UÄ�

PostWysłany: Wto Gru 22, 2009 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no powiem ci tak, jesli mialbys mozliwosc kupna skrzyni z gwarancja i samemu wymienienia to najlepsze rozwiazanie wtedy

jesli kupno skrzyni nieznanego pochodzenia to juz roznie moze byc

rs -> nie sa zbyt tani i proponowalbym bym zasiegnac jezyka gdzies jeszcze, podobno w lodzi jest jakis koles co robi ze skrzyniami cuda i niedrogo ale to trzeba sie spytac na forum explorera, -> kolega kiedys cos mi takiego przebakiwal
_________________
jest:
dodge grand caravan 3.8 LPG 2005
seat Leon 1.6 2010

było
tyle, że nie spamiętam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zybel
*
*


Dołączył: Jul 07, 2009
Posty: 299

PostWysłany: Wto Gru 22, 2009 21:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://moto.allegro.pl/item847024536_skrzynia_chrysler_town_country_voyager_3_8.html

pewnie płyta zaworowa do wymiany, ale to możesz wziąc od swojej, a może ktoś wlal nie taki olej.
jeśli konwerterjest wymieniony tak jak pisze to cena bardzo atrakcyjna.

wydaje mi się ze z dwuch jedna zlozysz, przy okazji wymienisz uszczelnienia i ci starczy na długo
_________________
gmc vandura 5,7 1987
buick rew 5,7 1995
chevrolet caprice clasic 5,0 1991
chrysler grand voyager 3.3v6 AWD 1999
chevrolet transsport 3,4 2000
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kama1976
*
*


Dołączył: Nov 25, 2007
Posty: 74

PostWysłany: Wto Gru 22, 2009 22:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a to jest taka sama jak u mnie ??? bo ja mam 3,3 , no i tu też rocznika nie ma ... a czy ewentualnie obudowa jest taka sama , jak w moim ???
Rolling Eyes
sorki , że tak dociekam , ale ja jestem laikiem w tym temacie Wink
auto kupiłem bo mam trójkę bajtli i gdzieś ich muszę pousadzać , a w mniejszych się nie mieścili Very Happy ale jak już cos się popsuje to zaraz piszę na tym forum , bo zawsze lepiej dopytać się zanim wydam kasiuche Wink
no w RS drogo fakt , ale do tej pory nie miałem u nich żadnych problemów ...
ale jak im skrzynię zawiozę to też przełożą , nie wiem tylko za ile , na Brukowej 500 przekładka
_________________
Dodge Caravan 3.3 2001
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zybel
*
*


Dołączył: Jul 07, 2009
Posty: 299

PostWysłany: Sro Gru 23, 2009 9:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

raczej jest taka sama w 3,3 i 3,8, ale pewności nie mam.
_________________
gmc vandura 5,7 1987
buick rew 5,7 1995
chevrolet caprice clasic 5,0 1991
chrysler grand voyager 3.3v6 AWD 1999
chevrolet transsport 3,4 2000
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sro Gru 23, 2009 15:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za 2k + drobny remoncik to panowie z RS niech sobie synapsy w glowach zespawaja.Raczej z drugiej reki i najlepiej z gwarancja jak radza koledzy,ewentualnie przekladka dobrych czesci ze swojej.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
kama1976
*
*


Dołączył: Nov 25, 2007
Posty: 74

PostWysłany: Sro Gru 23, 2009 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam ponownie Smile
więc tak , jeśli chodzi o spawanie , to odpada , za wielka dziura Rolling Eyes
skrzynia niby jest oki , ale potrzebny nowy korpus i mechanizm różnicowy , zatem pozostaje zakup używki Confused
ten link od Zybla zbadałem , ale skrzynia z 97 , więc odpada ...
po Świętach spróbuję w tym Poznaniu (Amerauto)
A może ktoś miał z nimi przyjemność i może coś podpowiedzieć ?
przekładka skrzyni w RS , to koszt 500 , nie tak jeszcze tragicznie , 2500 skrzynia , no trudno ...
dziękuję jeszcze raz za szeroki odzew a przy okazji Wesołych Świąt Very Happy
_________________
Dodge Caravan 3.3 2001
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zybel
*
*


Dołączył: Jul 07, 2009
Posty: 299

PostWysłany: Sro Gru 23, 2009 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://allegro.pl/item844296021_chrysler_voyager_caravan_01_07_skrzynia_3_3_v6.html
http://allegro.pl/item858066043_chrysler_voyager_01_07_skrzynia_automat_3_3_l.html
http://allegro.pl/item863344050_chrysler_voyager_caravan_skrzynia_3_3_i_3_8.html
_________________
gmc vandura 5,7 1987
buick rew 5,7 1995
chevrolet caprice clasic 5,0 1991
chrysler grand voyager 3.3v6 AWD 1999
chevrolet transsport 3,4 2000
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kama1976
*
*


Dołączył: Nov 25, 2007
Posty: 74

PostWysłany: Sro Gru 23, 2009 23:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zybel dzięki za linki , szukałem na allegro , ale jakoś to mi nie wpadło ... będę dzwonił do nich , zwłaszcza ta ostatnia opcja jest bardzo atrakcyjna
pozdrawiam serdecznie Laughing
_________________
Dodge Caravan 3.3 2001
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Sro Gru 23, 2009 23:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kama mam do Ciebie pytanie. Przy jakim przebiegu doszło do tej awarii i jaki styl jazdy praktykujesz?
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
zybel
*
*


Dołączył: Jul 07, 2009
Posty: 299

PostWysłany: Czw Gru 24, 2009 9:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i pamietaj o klipach
http://midparts.com.pl/A604A670_Klipy_do_mechanizmu_roznicowego-2399.html
_________________
gmc vandura 5,7 1987
buick rew 5,7 1995
chevrolet caprice clasic 5,0 1991
chrysler grand voyager 3.3v6 AWD 1999
chevrolet transsport 3,4 2000
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Pią Gru 25, 2009 23:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę dziwna awaria w tym roczniku,ponieważ od 1999 roku montowane skrzynie miały już zabezpieczony sworzeń mechanizmu różnicowego i takie awarie się nie zdarzały,a we wcześniejszych rocznikach była to dość częsta awaria.
Skrzynia z 2001 roku poza wtyczkami elektrycznymi różni sie jeszcze trochę mocowaniem linki,znam przypadek kolegi z forum gdzie musiano wymienić dzwignie zmiany biegów bo jego miała za duży skok i nie wybierała precyzyjnie biegów (plymont 96 a skrzynia z 2002r)

Tak że raczej szukaj skrzyni ze swoiego rocznika i wyżej.
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Pią Gru 25, 2009 23:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ja też gdzieś słyszałem że pod koniec produkcji jajka nastąpiła jakaś poprawa zabezpieczenia sworznia w naszych skrzynkach. Ciekaw jestem czy moja już się na to załapała?
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
kama1976
*
*


Dołączył: Nov 25, 2007
Posty: 74

PostWysłany: Pon Gru 28, 2009 18:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam ponownie po Świętach ! Smile
Lutek34 na zegarze miałem 130000 , jeżdżę delikatnie , raczej Smile w mieście spod świateł ruszam na ogół ostatni , na trasie prędkość do 120 , bo wożę dzieciaki ... także nie sądzę , że to moja wina , chociaż kto wie Wink
natomiast ta informacja nie będzie dla Ciebie miała znaczenie , ponieważ dzisiaj stara skrzynia została wyjęta , okazuje się , że to nie była pierwsza awaria skrzyni w tym aucie , bo podobno jest założona właśnie ta ze starszych modeli (96-99) i to w sumie tłumaczy skąd tego typu usterka w tym modelu Smile
W serwisie mówią , że można sworzeń zaspawać , czy jakoś tak i wtedy jest mniejsze prawdopodobieństwo powtórzenia się tej samej usterki , ponoć te skrzynie były przeznaczone do aut osobowych , a trafiły do 800 kg cięższych aut i stąd kłopot (info z serwisu) Wink
póki co właśnie mam chwilę , żeby poszukać jakiejś skrzyni , w serwisie zaproponowali mi za skrzynię 3500 plus przekładka i zalanie olejem 800 , no i dają 6 m-cy gwarancji , na allegro skrzynie tańsze , ale bez gwarancji , albo trochę tańsze , ale można przejechać się autem przed wymontowaniem Smile
_________________
Dodge Caravan 3.3 2001
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Wto Gru 29, 2009 0:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kama to twój Caravanik ma chyba większy przebieg jak 130tyś mil skoro już przeżył drugą skrzynie.
Ja tak czytam po róznych forach na temat tych skrzyń A604 i do najmocniejszych one nie należą, też się obawiam o swoją bo moja noga do najlżejszych nie należy a silnik 3.8 dość fajnie się wkręca w obroty Wink
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Wto Gru 29, 2009 12:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możesz sprawdzić jeszcze tu:

ASB Palka
ul. Rzemieślnicza 14 • 41- 400 Mysłowice

Dzwoń do nas:
502 172 307 • 501 809 680 • 888 379 304
tel/fax 032 299 11 37

asbpalka@neostrada.pl

Mają swoją stronę internetową, można do nich zadzwonić, napisać e-mail, itd.
Nie znam opinii na ich temat.
Na ich stronę trafiłem przeglądając Net o ASB.
Powodzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kama1976
*
*


Dołączył: Nov 25, 2007
Posty: 74

PostWysłany: Sro Sty 13, 2010 16:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam ponownie !
dziękuję za linki i wszelaką pomoc Smile
Dodżyk już śmiga , chociaż dopatrzyłem się , że nie wskakuje ostatni bieg , który nazywa się "L" , obiecali poprawić , ale to za jakiś czas , na razie go nie potrzebuję Wink
Naprawiałem w RS Serwis w Łodzi . Koszt 4500 , a w tym :
wymiana skrzyni na inną używaną z przebiegiem ( podobno ) 150000 mil
oczywiście zalanie jej nowym olejem
wymiana oleju w silniku
uszczelnienie miski olejowej silnika, bo zaczęło kapać niedługo przed awarią
wymiana jakiś gum w resorach , coś tam z bendiksem robili , bo charczał , no i naprawa hamulca ręcznego , tzn w jednym kole coś tam blokowało .
Nie wiem , czy to drogo , czy tanio , bo sam i tak bym tego nie zrobił , ale koniec z końcem nie narzekam Smile
Gdyby nie ta historia z tym biegiem "L" , to byłbym nawet zadowolony , a tak to zobaczymy , jak to poprawią Smile
Jadę do nich po przejechaniu 1000 , bo będzie sprawdzany i zmieniany olej w skrzyni i przy okazji ta poprawka , mam 3 miechy gwarancji na naprawę
Lutek , tak naprawdę , to nie wiem ile ma przejechane , wiadomo jak dzisiaj jest , ale ... przed kupnem oglądał go kumpel handlarz , wg niego wnosząc po zużyciu środka auto ma rzeczywiście przejechane tyle co na zegarze , to samo powiedział Pan , który zmieniał drążki kierownicze w serwisie , bo niby były jeszcze oryginalne ... wygląda na to , że Niemiachowi zepsuła się skrzynia (dlaczego nie wiadomo) , nasz Krajan zakupił w tej sytuacji za niewielkie pieniążki , włożył skrzynię od starszego modelu i tak ja go kupiłem , ale to tylko moje gdybanie ...
co do ciężkiej nogi ... Panowie powiedzieli , że z ich doświadczenia wynika , że ten mechanizm który przytrzymuje sworzeń ulega na ogół utrąceniu w sytuacji kiedy gwałtownie ruszamy przy skręconych kołach , bo ponoć wtedy jest największe obciążenie dla niego , to tak dla Ciebie ... może ktoś jeszcze potwierdzi , to info
Natomiast nie wiem czy rzeczywiście ma to jakieś znaczenie , ja jeżdżę wolno i widzisz , rozsypało się Twisted Evil
_________________
Dodge Caravan 3.3 2001
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Sro Sty 13, 2010 16:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lepiej się pochwal jak to żona przyjęła tj.rachunek. Wink
_________________


Chrysler Grand Voyager 3,3 2000r. LPG Stag 300
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kama1976
*
*


Dołączył: Nov 25, 2007
Posty: 74

PostWysłany: Sro Sty 13, 2010 16:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

noooo ... dorzuciła się Twisted Evil
_________________
Dodge Caravan 3.3 2001
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gural
*
*


Dołączył: Sep 07, 2007
Posty: 1266
Skąd: UÄ�

PostWysłany: Czw Sty 14, 2010 9:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moja jak bym jej powiedzial chyba mi by tez sie rzucila ale chyba pod pociag Smile Laughing
_________________
jest:
dodge grand caravan 3.8 LPG 2005
seat Leon 1.6 2010

było
tyle, że nie spamiętam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ply
*
*


Dołączył: Jul 14, 2007
Posty: 438
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pią Sty 15, 2010 1:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spytaj sie jaki olej wlali , chyba wiesz ze to jest ważne Laughing
_________________
Plymouth Grand Voyager 3,3 '96 LPG, 16l/100km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Pią Sty 15, 2010 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skoro skrzynia jest używana nie regenerowana to po co ta wymiana po 1000km? w niej się tam nic już nie układa bo się dawno ułożyło a napewno zapłacisz za tą wymiane.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
kama1976
*
*


Dołączył: Nov 25, 2007
Posty: 74

PostWysłany: Pią Sty 15, 2010 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powiedzieli , że sprawdzą czy coś się nie piłuje Rolling Eyes
niby jeśli będzie oki , to zleją go na powrót Surprised
_________________
Dodge Caravan 3.3 2001
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Sob Sty 16, 2010 10:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kama1976 napisał:

Dodżyk już śmiga ,
Naprawiałem w RS Serwis w Łodzi . Koszt 4500 , a w tym :
wymiana skrzyni na inną używaną z przebiegiem ( podobno ) 150000 mil
oczywiście zalanie jej nowym olejem
wymiana oleju w silniku


Shocked
Dobrze napisałeś te zera przy milach Smile bo 150 000 mil= około 240 tyś km ,to wtedy taka skrzynia nadaje sie już do remontu,przynajmniej wymiana tarczek i wszystkich uszczelnień(większy jest koszt wyciągania i wkladania skrzyni niż koszt tych cześci Wink )
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kama1976
*
*


Dołączył: Nov 25, 2007
Posty: 74

PostWysłany: Pon Sty 18, 2010 16:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm Rolling Eyes
powiedzieli , że ta skrzynia powinna przejeździć teraz przynajmniej 150 tysi , no to może coś tam z nią zrobili żeby tak było Surprised
jeśli chodzi o mechanikę jestem toporny , w serwisach wszystko mi wmówią Laughing
a przy okazji , bo L już mi naprawili ( to była regulacja linki od dźwigni ) , mam jeszcze coś takiego , ale może to jest dobrze :
jak parkuję samochód , to najpierw wrzucam N , jeśli jest płasko i auto stoi , to wrzucam P i cześć , w nowej skrzyni jest tak , że po wrzuceniu P, praktycznie za każdym razem samochód delikatnie , aczkolwiek odczuwalnie , cofa się leciutko do tyłu , no i tak zostaje ...
_________________
Dodge Caravan 3.3 2001
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Pon Sty 18, 2010 17:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kama1976 napisał:
ale może to jest dobrze :
jak parkuję samochód , to najpierw wrzucam N , jeśli jest płasko i auto stoi , to wrzucam P i cześć , w nowej skrzyni jest tak , że po wrzuceniu P, praktycznie za każdym razem samochód delikatnie , aczkolwiek odczuwalnie , cofa się leciutko do tyłu , no i tak zostaje ...



W zasadzie tak ma być Very Happy bo po drodze między N a P jest jeszcze R czyli wsteczny.Przechodząc przez niego skrzynia wrzuca wsteczny ,stąd cofnięcie do tyłu Very Happy .

Jeśli wrzucasz jakiś bieg np.D na płaskim terenie ,to samochód powinien ruszyć z miejsca bez dodawania gazu (jeśli wszystko ze skrzynią i konwerterem jest ok)

Dlatego przy mieszaniu wajchą od biegów powinno sie trzymać naciśnięty hamulec
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kama1976
*
*


Dołączył: Nov 25, 2007
Posty: 74

PostWysłany: Pon Sty 18, 2010 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jedzie sam i do przodu i do tyłu Very Happy
raczej chodzi o to , że w tamtej skrzyni jak wrzuciłem P to już nawet nie drgnął , jak była lekka pochyłość i na N się toczył to zaciągałem ręczny i dopiero P , a jeśli płasko no to nie zawsze ręczny zaciągam , w starej skrzyni jeśli nie zaciągnąłem to jw. nie drgnął , a tutaj jest lekkie cofnięcie do tyłu , a co gorsza mam trochę wrażenie , że po cofnięciu stawia leciutki opór w powrocie do R , ale może to tylko taka sugestia Rolling Eyes
_________________
Dodge Caravan 3.3 2001
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Pon Sty 18, 2010 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak ma być ,to znaczy że dobrze działa.

Twoje odczucia to normalny objaw po awarii skrzyni Very Happy
potem człowiek wsłuchuje sie w każdy odgłos Wink
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kama1976
*
*


Dołączył: Nov 25, 2007
Posty: 74

PostWysłany: Pon Sty 18, 2010 20:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

he he zgadza się , ciągle mi się wydaje , że coś nie tak jest , chociaż jest ok ! Very Happy
dziękuję wobec tego za odpowiedź Smile pozdrawiam Exclamation
_________________
Dodge Caravan 3.3 2001
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group