www.asu.pl :: Zobacz temat - Zatkany przewód hamulcowy
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zatkany przewód hamulcowy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Trike3
*
*


Dołączył: Sep 10, 2008
Posty: 104
Skąd: Dabrowa Gornicza

PostWysłany: Wto Lis 24, 2009 9:07    Temat postu: Zatkany przewód hamulcowy Odpowiedz z cytatem

Witam

Dowiedziałem się w jednym serwisie że w Voyagerach "lubią" zapchać się przewody elastyczne. Nie wiem ile jest w tym prawdy, ale uważam że warto to obejrzeć samemu. Miałem osobiście taki przypadek i faktycznie przewód był niedrożny. Bo bliższych oględzinach okazało się że powód w/w awarii jest dość ciekawy, a mianowicie na przewód jest założona blaszka z oczkiem i uchwytem który go podtrzymuje. Smile i to właśnie ta blaszka była głównym powodem awarii. Blaszka skorodowała i jak to rdza zaczęła puchnąć co spowodowało że zacisnęła przewód wewnątrz "oczka", rozchylenie, oczyszczenie z rdzy okazało się rozwiązaniem wystarczającym do usunięcia w/w awarii. Może to nie istotne ale dzięki tej czynności hamulce działają idealnie , a ja jestem ok 80 PLN do przodu.

Pozdrawiam Marcin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Wto Lis 24, 2009 12:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie doceniona jest siła rdzy Laughing

Ale tak na poważnie przyjrzyj się tym przewodom dokładniej, bo chyba nie powinny być aż tak elastyczne.
Nie wiem z jaką siłą rdza zacisnęła przewód w oczku, ale mimo wszystko jeżeli przewód odkształcił się w jedną stronę powodując niedrożność to i pewnie rozciąga się też w drugą stronę jak dostanie ciśnienia.
Nie masz wrażenia zbyt miękkiego pedału hamulca podczas jazdy?

Ogólnie co by nie było to ciekawe doświadczenie...oczywiście z tą rdzą Wink
_________________
Pontiac VIBE '04 LPG-Luky
Chlopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Wto Lis 24, 2009 12:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja bym sie przyjrzal przewodom od srodka! nie sadze by rdza az tak napierala na przewod by go zacisnac, ajesli by go jednak zacisla to popekaly by wewnetrzne wzmocnienia z wlokna i taki przewod w kazdej chwili moglby peknac!!!
moim zdaniem guma na wewnetrznej stronie przewodu zaczela parciec i zrobila sie "zastawka" - troche poruszales i zastawke chwilowo usunoles ale za jakis czas znow wroci.

PS. w motocyklach przewody elastyczne zaleca sie wymieniac co 4 lata - wlasnie ze wzgledu na zjawisko "zastawki" i mozliwosc zablokowania przedniego kola ;/
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Benek
*
*


Dołączył: Jun 22, 2006
Posty: 693
Skąd: Lublin

PostWysłany: Wto Lis 24, 2009 13:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem dokładnie taki sam przypadek w dodzyku jak Trike3.
Należy pamiętać o tym, że stal rdzewiejąc zwiększa swoją objętość siedmiokrotnie.
_________________
Chevrolet Trans Sport 3,4L V6 '01r,
Oldsmobil Silhouette 3.4L V6 '00r, Gazowany u Luky'ego
[IMG]http://images62.fotosik.pl/809/1b6d041f3d165805m.jpg[/IMG]
www.youtube.com/watch?v
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Trike3
*
*


Dołączył: Sep 10, 2008
Posty: 104
Skąd: Dabrowa Gornicza

PostWysłany: Wto Lis 24, 2009 14:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie sprawdziłem przewód wielokrotnie zakładając go z powrotem.

Przewód był zaciśnięty hmmm powiedzmy 10mm średnica wężyka, w miejscu gdzie dopadła rdza uchwyt przewód ma 8 mm. Nie ma opcji żeby nie zacisnęło. Żałuje że nie zrobiłem fotek bo sam w to nie wierzyłem.

Pozdrawiam Marcin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
jendrula60
*
*


Dołączył: Oct 04, 2009
Posty: 1

PostWysłany: Nie Sie 29, 2010 11:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Miałem ten sam problem i takie samo rozwiazanie. Guma z zewnątrz wcale nie jest sparciała. Voy 95.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group