www.asu.pl :: Zobacz temat - Odpowietrzenie/filtr?
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Odpowietrzenie/filtr?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Maav
*
*


Dołączył: Oct 18, 2005
Posty: 399
Skąd: Nal Hutta (Wawa)

PostWysłany: Pon Lis 16, 2009 11:28    Temat postu: Odpowietrzenie/filtr? Odpowiedz z cytatem

Ostatnio zapaliła mi się lampka "sprawdź silnik" - myślałem, że zalałem czujnik, bo to po dużej kałuży było. Ale nie gaśnie, początkowo myślałem że to przez pasek który się zaczał ślizgać i piszczeć (czasami), ale od tamtego czasu nie mogę też dobrze zatankować - coś jakby się zatykało, i 2-3 litry lecą na full, a potem pstryk! i muszę poczekać aż "zlecą" i dalej wlewać (albo "ciurkać" powolutku, ale też się przytyka czasami). Myślałem, że to jakiś filtr 1 stopnia we wlewie (sitko w głębi wlewu?) się zatkał, ale wczoraj jak tankowałem po przejeździe na prawie pustym baku, to korek po przekręceniu zasyczał i nie dał się odkręcić (zablokował się tak jak takie od chłodnicy jak jest gorąca). Zakręciłem, odkręciłem, znowu zasyczał.. tak parę razy aż ciśnienie zeszło.
Nie znam się tutaj - zawsze myślałem, że bak ma główne odpowietrzenie przez korek, a tu wygląda że jest osobno? Co to może być?
_________________
//'07 Saturn VUE 3.5 V6 Aut FWD, miejski potforek z kosmosu

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pon Lis 16, 2009 14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ekologia sie klania i uklad odprowadzania par paliwa (EVAP) - dlatego w nowych pojazdach nie ma dziurki w korku Smile
odepnij wezyki od puszki z weglem aktywnym (taka duza puszka) i sprobuj dmuchnac w wezyki - powinien byc przelot Smile
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Maav
*
*


Dołączył: Oct 18, 2005
Posty: 399
Skąd: Nal Hutta (Wawa)

PostWysłany: Pon Lis 16, 2009 16:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma o tym układzie (ani o żadnym filtrze paliwa, Rolling Eyes) ani słowa w instrukcji, pewnie "nie przeznaczone dla zwykłych ludzi"...
_________________
//'07 Saturn VUE 3.5 V6 Aut FWD, miejski potforek z kosmosu

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pon Lis 16, 2009 21:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poszukaj na necie pod haslem EVAP! jesli masz katalizator( a zapewne przyjanjmniej fabrycznie miales) to i masz uklad oczyszczania par paliwa -montowali to nawet w maluchu pod koniec produkcji gdy 126p mial nawet "katalizor" "Smile w gruncie rzeczy uklad jest prosty jak budowa cepa, ale czasem producenci pakuja w to elektromagnes/elektrozawor i czasem to wariuje i wyswietla CHECKA. a co do samego odpowietrzenia to jesli bak ma jakies dziwne ksztalty (przestrzenie) to sa one gora polaczone ze soba i pozniej wezykiem do gory w okolice samego wlewu(to najwyzszy pkt ukladu) po drodze jest jeszcze zaworek zwrotny - wszystkei wezyki sa dosc malej srednicy i faktycznie moglo sie cos przypchac ;/ tak czy siak albo sie da przedmuchac , albo bedziesz mial naprawde kupe roboty bo przewzznie dosc fantazyjnie to zamontowane ;/
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Maav
*
*


Dołączył: Oct 18, 2005
Posty: 399
Skąd: Nal Hutta (Wawa)

PostWysłany: Wto Lis 17, 2009 9:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mogły te wężyki np. popękać/poluzować się od wstrząsu?
Tak na pierwszy rzut oka znalazłem jakieś info o tym, że to może nie działać i jak się zatka, i jak się przerwie układ. Ale to już by trzeba sprawdzić kod.
Piszą też tu i tam o wymienianiu korka (może tam jednak jest odpowietrzenie...?)

Widzę, że na autozone jest gdzieś schemat tego evapu, idę szukać..
_________________
//'07 Saturn VUE 3.5 V6 Aut FWD, miejski potforek z kosmosu

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Wto Lis 17, 2009 15:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdz korek. Jest on bardzo waznym elementem systemu oczyszczania z oparow . Dziurki w nim jako takiej nie ma , ale za to jest zaworek jednokierunkowy (jak w masce gazowej) po to aby w czasie usuwania oparow w to miejsce moglo naplynac powietrze z zewnatrz. Inaczej stworzylo by sie podcisnienie bez mozliwosci przeplywu oparow do kanistra.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maav
*
*


Dołączył: Oct 18, 2005
Posty: 399
Skąd: Nal Hutta (Wawa)

PostWysłany: Czw Lis 19, 2009 11:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ujście tego zaworka może być pod krawędzią? Bo od wewnętrznej strony jest tam jakiś otworek spory na środku, i potem gdzieś się rozjeżdża.
_________________
//'07 Saturn VUE 3.5 V6 Aut FWD, miejski potforek z kosmosu

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Czw Lis 19, 2009 15:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze. Sprobuj metoda "ustami" - jak wciagasz powietrze ( w kierunku do zbiornika ) to powinno przeplywac, a jak dmuchasz to nie.Oczywiscie tam jest labirynt,wiec przeplyw bedzie niewielki, ale powinienes wyczuc. http://www.autopartswarehouse.com/details/QQSaturnQQVueQQStantQQFuel_Tank_CapQQ20042008QQST10841.html """tu jest opis jaka role spelnia korek - niestety,po angielsku,ale mysle ze sobie poradzisz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maav
*
*


Dołączył: Oct 18, 2005
Posty: 399
Skąd: Nal Hutta (Wawa)

PostWysłany: Sro Lis 25, 2009 10:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdzałem korek i szło w każdą stronę, hm...
Zresztą, problem z tankowaniem sugeruje to drugie odpowietrzenie. Mam nadzieję, że w warsztacie starczy że przedmuchają (przy okazji oddałem do wymiany oleju).
_________________
//'07 Saturn VUE 3.5 V6 Aut FWD, miejski potforek z kosmosu

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maav
*
*


Dołączył: Oct 18, 2005
Posty: 399
Skąd: Nal Hutta (Wawa)

PostWysłany: Pią Lis 27, 2009 9:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przedmuchane i dalej to samo. Jak tankuję i pistolet odskoczy po 2 litrach to z baku syczy - odpowietrza się, jak skończy to można nalać dalej 2-3 litry i powtórka. Ale nie mam cierpliwości tankować tak więcej jak pół baku Rolling Eyes
_________________
//'07 Saturn VUE 3.5 V6 Aut FWD, miejski potforek z kosmosu

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group