www.asu.pl :: Zobacz temat - brak ogrzewania tylnej szyby
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

brak ogrzewania tylnej szyby

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
zybel
*
*


Dołączył: Jul 07, 2009
Posty: 299

PostWysłany: Sro Paź 14, 2009 16:09    Temat postu: brak ogrzewania tylnej szyby Odpowiedz z cytatem

chrysler grand voyager 3,3 v6 '99.
Brak ogrzewania tylnej szyby, raczej na pewno lusterek, co do przedniej to nie mam pewności, ale chyba też nie. o ile wiem to wszystko załacza się przyciskiem od ogrzewania tylnej szyby.
Ma ktoś pomysły jak sprawdzić gdzie jest usterka?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sro Paź 14, 2009 16:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście bezpiecznik sprawdziłeś ???
Poza tym do podgrzewania musi być przekaźnik który też warto sprawdzić.

Ja mam podobny problem z tym że podgrzewanie tylnej szyby i lusterek działa, ale nie działa mi podgrzewanie przedniej szyby i nikt nie wie dlaczego.

Jak byś się czegoś dowiedział to daj znać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Sro Paź 14, 2009 17:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cyberda_ napisał:
Oczywiście bezpiecznik sprawdziłeś ???
Poza tym do podgrzewania musi być przekaźnik który też warto sprawdzić.

Ja mam podobny problem z tym że podgrzewanie tylnej szyby i lusterek działa, ale nie działa mi podgrzewanie przedniej szyby i nikt nie wie dlaczego.

Jak byś się czegoś dowiedział to daj znać.
A czy masz podgrzewanie szyby przedniej? Moze to tylko sama antena . Podgrzewana szyba ma bardzo duzo cieniutkich "niteczek" biegnacych zygzakiem z gory do dolu.

Ostatnio zmieniony przez MarkSeven dnia Sro Paź 14, 2009 17:59, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zybel
*
*


Dołączył: Jul 07, 2009
Posty: 299

PostWysłany: Sro Paź 14, 2009 17:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak na oko to posprawdzałem bezpieczniki i są ok. co do przekaźnika to nie bardzo mogę dojść po angielskich nazwach, ktore odpowiadają za ogrzewanie szyb
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Sro Paź 14, 2009 18:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zybel napisał:
tak na oko to posprawdzałem bezpieczniki i są ok. co do przekaźnika to nie bardzo mogę dojść po angielskich nazwach, ktore odpowiadają za ogrzewanie szyb
"""Ostatnio zamieszczona zostala servisowka http://www.asu.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=8173 wejdz tam i na stronie 618 dzial 8W-12-2 jest schemat skrzynki z przekaznikami -mozesz miec taka sama skrzynke. Od tylnej szyby nazywa sie: Rear Window Defogger Relay- to przekaznik. Heated Mirror-to od podgrzania lusterek (moze byc na jednym obwodzie z szyba) ,Power Mirror to od regulacji lusterek . Odpowiednio zobacz bezpieczniki - RearWindow Def. i Heated Mirror
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sro Paź 14, 2009 19:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarkSeven

Antena wystaje mi z błotnika, a podgrzewanie przedniej szyby nie zawsze dotyczy podgrzewania całości szyby - ja mam podgrzewanie pod wycieraczkami dolnej części szyby i właśnie to mi nie działa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zybel
*
*


Dołączył: Jul 07, 2009
Posty: 299

PostWysłany: Sro Paź 14, 2009 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to teraz jeszcze mi powiedz gdzie znajdę w samochodzie ten junction blok, bo chyba nie chodzi o ten podłuzny kolo akumulatora?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Czw Paź 15, 2009 7:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zybel napisał:
no to teraz jeszcze mi powiedz gdzie znajdę w samochodzie ten junction blok, bo chyba nie chodzi o ten podłuzny kolo akumulatora?
Znajdziesz go gleboko pod deska rozdzielcza z lewej strony . Bezpieczniki od grzania szyby i luster to nr 7 i 12 w rzadku na samym dole. Schemat obwodow szyby i luster jest na str.794 rozdzial 8W-48-2 """""To podluzne przy akumulatorze to Power Distribution Center.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Czw Paź 15, 2009 7:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cyberda_ napisał:
MarkSeven

Antena wystaje mi z błotnika, a podgrzewanie przedniej szyby nie zawsze dotyczy podgrzewania całości szyby - ja mam podgrzewanie pod wycieraczkami dolnej części szyby i właśnie to mi nie działa
Przejrzalem kilka roznych schematow elektrycznych tych aut ( Twoje jest z 2001-chyba dobrze pamietam) , i nigdzie nie zauwazylem zadnego obwodu do podgrzewania przedniej szyby - zupelnie tak , jakby jej mialo w zadnym nie byc. Przy okazji jeszcze poszperam ,moze to modele tylko na Canade? , jak znajde w schematach to napisze jaki obwod obsluguje ta szybe i bedzie wiadomo gdzie szukac usterki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zybel
*
*


Dołączył: Jul 07, 2009
Posty: 299

PostWysłany: Czw Paź 15, 2009 15:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Czw Paź 15, 2009 16:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarkSeven
A ja znalazłem
popatrz na schemacik

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Czw Paź 15, 2009 23:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestes niesamowity! Na tej Florydzie chyba zapomnialem ze wogole sa zimy,bo nigdy nikt nie zglaszal sie z taka usterka a ja przyznam ze nie wiedzialem ze w sporej liczbie aut jednak montowali,bo przeciez to byla "opcja" - nawet masz napisane na rysuneczku "If Equipped" co znaczy: "jezeli jest wyposazony".I dlatego zachowaly mi sie tylko takie kopie schematow ,chyba nie do konca dokladne.Ale znalazlem w tej zielonej ksiazce Haynes Repair Manual 1996-2002 - istotnie jest,Zabezpiecza ten obwod bezpiecznik 9 w JUNCTION BLOCK.A na Twoim jest inny numer bezpiecznika. Mysle ze moj schemacik w tej ksiazce dotyczy starszych modeli.""" Ale czytajac czesto forum przyznam,ze jestem bardzo milo zaskoczony tym ze wiele uzytkownikow ma wiecej pojecia o autach z USA niz niejeden polski "warsztat" .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pią Paź 16, 2009 19:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po prostu pokopałem i znalazłem ale jak naprawić usterkę to już zupełnie coś innego.
Sprawdziłem oczywiście bezpiecznik ale jest OK więc usterka jest gdzieś indziej... i tu liczyłem na to że ktoś przerabiał już ten temat.
Zastanawia mnie tylko to że na schemacie nie widać aby w tym obwodzie był jakiś przekaźnik - na logikę to chyba powinien być.

Pozostaje mi tylko iść po kablach aż do szyby i poszukać przerwy bo na samym bezpieczniku jest napięcie.

Przydał by mi się schemat instalacji do Caravana 2001-2005 - może ktoś ma ?

Pozdrowionka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kiss73
*
*


Dołączył: Jan 25, 2008
Posty: 89
Skąd: ŻARY

PostWysłany: Pią Paź 16, 2009 21:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam podobny problem. W moim Vojku sprawdzalem przewody (przy szybie)okazalo sie ze w obydwoch jest plus.
Mialem sie tym zajac w to lato ale jakos czasu zabraklo -wiec zostaje mi skrobanie tylnej szyby Very Happy
Bezpiecznik tylnej szyby znalazlem jest ok (pod maska)ale przekaznika nie
Jezeli znajdziesz przyczyne daj znac
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Pią Paź 16, 2009 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdzales czy napiecie do chodzi do koncowek na szybie,czy tylko "nie grzeje"?
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Pią Paź 16, 2009 23:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiss73 napisał:
Mam podobny problem. W moim Vojku sprawdzalem przewody (przy szybie)okazalo sie ze w obydwoch jest plus.
Mialem sie tym zajac w to lato ale jakos czasu zabraklo -wiec zostaje mi skrobanie tylnej szyby Very Happy
Bezpiecznik tylnej szyby znalazlem jest ok (pod maska)ale przekaznika nie
Jezeli znajdziesz przyczyne daj znac
""Jezeli masz dwa plusy,to znaczy ze nie ma masy.Odlacz te dwa przewody i teraz zobacz na ktorym jest plus wzgledem jakiejs masy,ale nie miernikiem tylko konkretnym obciazeniem,na przyklad zarowka 5W.Jesli zaswieci to znaczy ze na tym przewodzie przychodzi plus.To znaczy ze ten drugi powinien byc masa.Teraz podlacz zarowke pomiedzy te dwa przewody,zobacz czy swieci.Jezeli nie,to ten drugi kabelek nie ma masy.Wtedy sprobuj zlokalizowac przerwe albo podaj mu inna mase. Polecam mierzyc zarowka nie miernikiem bo po jasnosci swiecenia widac czy to jest pelne napiecie czy przez cos innego po drodze.Miernik nie stanowi obciazenia i zawsze pokaze to samo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Pią Paź 16, 2009 23:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zybel napisał:
dzięki
W tej waskiej skrzynce przy baterii (Power Distr.Center) jest glowny bezpiecznik duzy,40A lusterek i tylnej szyby - nr 27 - tez do sprawdzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Sob Paź 17, 2009 0:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cyberda - znalazlem w moich schematach te podgrzewanie przednij szyby.Byly w dziale HVAC ,to jest module ktory obsluguje A/C. Jezeli masz dobry bezpiecznik to zobacz napiecie na koncowkach szyby - jezeli masz na dwoch plus to prawdopodobnie jest cos w obwodzie albo module HVAC , bo to on podaje mase do zasilania tej szyby (dla tego nie ma przekaznika,bo sterowanie jest masa z modulu). Zalaczanie jest zalezne od temperatury zewnetrznej ,bo HVAC wspolpracuje z czujnikiem zewnetrznym. ""Napiecie (+) jest podawane na ta szybe caly czas,wiec jakbys sobie dodatkowym wylacznikiem podawal mase to mialbys reczne sterowanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sob Paź 17, 2009 9:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki - sprawdzę ! Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group