www.asu.pl :: Zobacz temat - Taaakie spalanie?!
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Taaakie spalanie?!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
TATANA001
*
*


Dołączył: Oct 03, 2009
Posty: 2

PostWysłany: Sob Paź 03, 2009 21:44    Temat postu: Taaakie spalanie?! Odpowiedz z cytatem

Witam Wszystkich!
Jeżdżę Dodgem Durango 5.9 z sekwencyjną instalacją Landi Renzo na 2 parownikach IG1.
Po przejrzeniu tego forum zastanawiam się, czy mój "Czarny Smok" nie ma przypadkiem troszkę za dużego apetytu.
(Miasto 30-36 (w korkach), trasa 22-24)
Jeśli macie jakieś spostrzeżenia dotyczące instalacji w silnikach z taką pojemnością skokową to będę wdzięczny.
Pozdrawiam
TATANA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Sob Paź 03, 2009 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I my sie martwimy że nam dużo nasze autka palą Laughing Laughing
Mój 3.8 miasto 16-18 trasa 13-15,a ty masz silnik o prawie dwa litry większy,więc wszystko jest możliwe Wink
Generalnie jest zasada jeśli na Pb i na gazie przy tych pojemnościach spalanie jest podobne,wiec jeśli wiesz ile spalał twój potwór na Pb to takie spalanie bedzie przy prawidłowo wyregulowowanej instalce gazowej.
Ale może ktoś na forum ma takie autko jak ty i coś ci powie konkretniejszego Very Happy
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Pon Paź 05, 2009 4:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Silnik w Twoim aucie to MAGNUM 5.9 zmodernizowany 360 , o niskim stopniu sprezania 8.9:1 . Przystosowany tylko i wylacznie do spalania benzyny niskooktanowej 87 (eu=91). Nawet nie posiada knock sensora (stosowany byl dopiero w silnikach HEMI). Zatem zasilajac ten silnik paliwem suchym i wysokooktanowym jakim jest LPG predzej czy pozniej nie da sie uniknac "katastrofy".Dobrzy fachowcy -aby termin katastrofy maksymalnie wydluzyc- stosuja w swoich drogich instalacjach przerozne systemy.Miedzy innymi stosuje sie wszelkiego rodzaju Variatory kata wtrysku i wyprzedzenia zaplonu.Poniewaz paliwo spelnia dodatkowo funkcje chlodzenia komory spalania, stosuje sie tez zwiekszenie dawki wtrysku. I to prawdopodobnie jest przyczyna zwiekszonego zuzycia paliwa LPG w Twym aucie. Jezdzenie na "gazie" jest oszczednoscia.Ale jak Ty bedziesz sie jeszcze doszukiwal dodatkowych oszczednosci np.poprzez zubozenie mieszanki - to pewnego dnia stracisz wszystko. Dlatego wieksze spalanie paliwa LPG przez Twe auto moze byc tylko powodem do RADOSCI!""""""""""""""""""""""""""""""srednie spalanie tego auta (dla 4WD) podawane przez fabryke : miasto - 11 MPG = 21.4L/100.........trasa - 15 MPG = 15.7L/100 benzyny 87 , w warunkach jazdy w USA.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
TATANA001
*
*


Dołączył: Oct 03, 2009
Posty: 2

PostWysłany: Pon Paź 05, 2009 10:52    Temat postu: Spalanie Odpowiedz z cytatem

Dzięki koledzy za szybką odpowiedź. Tak jak napisałem, obawy co do wielkości spalania pojawiły się dopiero po porównaniu z innymi. Gdy kupowałem to autko byłem świadomy tego, że będzie pił jak Smok Wink
Tym bardziej, że na PB spalanie nie jest dużo niższe (o ok 2l).
Podsumowując, myślę, że największe oszczędności paliwa przyniesie
po prostu lżejsza noga. Laughing
Pozdrawiam Wszystkich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Pon Paź 05, 2009 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratuluje! Bardzo rozsadne podejscie. Zycze duzo zadowolenia z jazdy tak wspanialym autkiem!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gural
*
*


Dołączył: Sep 07, 2007
Posty: 1266
Skąd: UÄ�

PostWysłany: Pon Paź 05, 2009 14:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj powiem ci ze ja bylbym w stanie lac mu te 30 litrow gazu na setke a nawet i wiecej, uwielbiam to autko Twisted Evil
_________________
jest:
dodge grand caravan 3.8 LPG 2005
seat Leon 1.6 2010

było
tyle, że nie spamiętam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group