www.asu.pl :: Zobacz temat - Wskaźnik temperatury nie pokazuje stanu temperatury silnika
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wskaźnik temperatury nie pokazuje stanu temperatury silnika

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
walwos
*
*


Dołączył: Feb 10, 2005
Posty: 2

PostWysłany: Sob Sie 08, 2009 6:51    Temat postu: Wskaźnik temperatury nie pokazuje stanu temperatury silnika Odpowiedz z cytatem

Dlaczego nie działa wskaźnik temperatury na desce rozdzielczej?
Mechanik walczył z moją Chevrolet Trassport Montaną rp1998 kilka dni, i w końcu się poddał. Chodzi o to, że nie włączają się wentylatory umiejscowione na chłodnicy chłodzące silnik w przypadku gdy auto stoi np w korku. Grozi to w najlepszym przypadku rozerwaniem węża od chłodnicy, czego właśnie doznałem. Można co prawda zewrzeć na krótko wentylatory pod przekaźnikiem i pociągnąć kabel z włącznikiem do kabiny, ale nie działa też wskaźnik wysokości temperatury, nie nie mogę obserwować czy silnik wymaga już schłodzenia czy jeszcze nie.
Czujnik temperatury, oraz termostat został wymieniony na nowy. Jeśli odepnę z czujnika wtyczkę wentylatory załączają się i kręcą z pełną prędkością. Co może być nie tak?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marekzaba31
*
*


Dołączył: Feb 11, 2009
Posty: 73
Skąd: POZNAN

PostWysłany: Wto Sie 11, 2009 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak na moje albo ukryty bezpiecznik siadł albo tkz. body moduł padł , jak nie dasz rady to kup w sklepie z urzadzeniami chłodniczymi regulator temperatury z czujnkiem okolo 105 zł i podłacz ja tak zrobilem w swoim bo wkurzalo mnie ze ten moduł pierwsza predkosc wentylatora załanczał przy 110 stopniach Evil or Very Mad i przez to juz raz go zagotowałem , zrobilem po swojemu teraz ustawiłem na 90
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
walwos
*
*


Dołączył: Feb 10, 2005
Posty: 2

PostWysłany: Czw Sie 13, 2009 20:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poddaję się. W poniedziałek elektrykowi zawożę auto. Coś może wymyśli. Pod maską tak ciasno że nawet ręki nie da się wsadzić, a kable od zegara temperatury niestety nie są widoczne. Pewnie pociągnie nowe kable i założy nowy czujnik temperatury, bo nie widzę innego rozwiązania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group