www.asu.pl :: Zobacz temat - światła stopu
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

światła stopu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
stolarex
*
*


Dołączył: Jul 24, 2009
Posty: 16

PostWysłany: Wto Lip 28, 2009 5:24    Temat postu: światła stopu Odpowiedz z cytatem

Witam, wczoraj straciłem światła stopu w Voyagerze'95 3.3. Jest do tego jakiś bezpiecznik, ewentualnie gdzie szukać usterki?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lift
*
*


Dołączył: Jul 08, 2007
Posty: 871
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Wto Lip 28, 2009 9:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdz przy dwigni hamulca,jak dobrze pamiętam jest tam włącznik-może coś z łącznością.
_________________
CHRYSLER
TOWN&COUNTRY 3.8 V6 98' PB/LPG ASB
VOYAGER 3.0 V6 89' PB/LPG ASB
http://www.voyagerklub.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Wto Lip 28, 2009 10:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W moim jest dokładnie nad pedałem hamulca, przykręcany chyba na klucz "10".Dawno nie odkręcałem, a w moim przypadku cały czas się świecił STOP.
Musiałem tylko poprawić jego położenie.
Nie mam pojęcia czy jest do niego, do tego STOP-u jakiś bezpiecznik.
W moim "jajku" bezpieczniki są nad pedałem hamulca zabezpieczone "czarną skrzynką" na dwa plastikowe wkręty.Obracasz je o 90st. i wyjmujesz wraz z obudową.


Ostatnio zmieniony przez On dnia Wto Sie 11, 2009 9:39, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
okrzycho
*
*


Dołączył: Dec 25, 2007
Posty: 56

PostWysłany: Wto Lip 28, 2009 17:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiscie, ze musi byc bezpiecznik, jak kazdy uklad elektryczny musi miec zabezpieczenie. Ale swiatla stopu moga byc razem z innym obwodem na jednym bezpieczniku. Sprawdz w skrzynce bezp. Moze na obudowie byc opisany albo pozostaje wyciaganie i sprawdzanie kazdego po kolei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stolarex
*
*


Dołączył: Jul 24, 2009
Posty: 16

PostWysłany: Nie Sie 09, 2009 16:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przeczyściłem włącznik, żarówki sprawdzone, bezpieczniki ok, światła nadal nie ma Sad chyba zainwestuje w jakieś dodatkowe światło z allegro bo nie mogę przecież bez stopu jezdzić...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Wto Sie 11, 2009 9:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak miałeś zdemontowany włącznik STOP-u, to świeciły się światła STOP?
Już dokładnie nie pamiętam, ale chyba jak rozłączyłem włącznik, to STOP u mnie świecił się cały czas.
Jeżeli miałeś taki objaw to może padł ten włącznik Confused
Spróbuj jeszcze próbnikiem sprawdzić przejścia prądu do i z włącznika.
Może jakiś przewód jest przetarty, zgniły, zaśniedziały, itp. i dlatego nie ma prądu w lampach Confused
Jeżeli tak, to wystarczy poprawić połączenia lub pociągnąć nowy przewód.
Takie rozwiązanie zastosowałem w swojej już byłej omedze.
Gdzieś w tunelu nie było przejścia prądu do tylnej lampy, więc pociągnąłem nowy przewód pod plastikową listwą progową.
Lepsze było to niż "prucie" całej wiązki.Po prostu takie rozwiązanie było szybsze, dla mnie.
Podobne zastosowanie przeróbki miałem, kiedy nie było prądu do rozrusznika.Wtedy tez nie "prułem" całej wiązki tylko pociągnąłem nowy przewód.
Powodzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group