www.asu.pl :: Zobacz temat - nierówna praca silnika
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

nierówna praca silnika

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
zbir46
*
*


Dołączył: Nov 06, 2005
Posty: 253
Skąd: PIASTÓW/ k WARSZAWY

PostWysłany: Pon Lip 13, 2009 19:29    Temat postu: nierówna praca silnika Odpowiedz z cytatem

Ostatnio odczówam dosc nierównom prace silnika ...w winim...myslałem ze moze któras swieca itp...zdejmowałem pojedynczo wszystkie przewody ze swiec ....ale wtedy zakłucenia pracy silnika znacznie sie powiekszały ...moze ktos doradzi od czego zaczac..(MECHANIK NA KONCU ...)Dzieki
_________________
WINDSTAR 3.8 /97..ZAGAZOWANY
t.jackowski3@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cofi7
*
*


Dołączył: Feb 28, 2006
Posty: 233
Skąd: ZAMOŚĆ

PostWysłany: Pon Lip 13, 2009 20:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jak kolego masz regulowane zawory? jak hydraulicznie to może dźwigienki zaworowe podobijało tak jak u mnie i wtedy też silnik mój nierówno pracował, a teraz jak je wymieniłem to pracuje jak z fabryki. jak nie masz dużo ściągania żeby dostać się do klawiatury to może spróbuj od tego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zbir46
*
*


Dołączył: Nov 06, 2005
Posty: 253
Skąd: PIASTÓW/ k WARSZAWY

PostWysłany: Pon Lip 13, 2009 22:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałbym dodac ze obiawy sa identyczne na benzynie i na gazie ...czy moze to byc wypalony zawór
_________________
WINDSTAR 3.8 /97..ZAGAZOWANY
t.jackowski3@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Wto Lip 14, 2009 8:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zrób pomiar ciśnienia na cylindrach gdy będzie puszczał zawór powinno ci to pokazać.
_________________


Chrysler Grand Voyager 3,3 2000r. LPG Stag 300
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lift
*
*


Dołączył: Jul 08, 2007
Posty: 871
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Pią Lip 17, 2009 14:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz nierówne obroty na jałowym?.Sprawdz czy nie zaciąga lewego powietrza przed przepustnicą lub krokówka na dolocie powietrza.
_________________
CHRYSLER
TOWN&COUNTRY 3.8 V6 98' PB/LPG ASB
VOYAGER 3.0 V6 89' PB/LPG ASB
http://www.voyagerklub.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zbir46
*
*


Dołączył: Nov 06, 2005
Posty: 253
Skąd: PIASTÓW/ k WARSZAWY

PostWysłany: Nie Lip 26, 2009 11:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki <opisze jeszcze dalsze moje spostrzezenia .
1.po wyłaczeniu silnika słysze wyraznie syczenie w okolicy góry silnika(syn wyłacza silnik ja nasłuchuje)i przy kazdym wyłaczeniu sytuacja sie powtarza wyrazne syczenie przez kilka sekund a moze to zasysanie ,,lewego'' powietrza jak to zlokalizowac -jakis domowy sposóbCzy takie syczenie to w/g was normalka
2. na jednym z cylindrów t.j przednia głowica -lewy skrajny mam taki objaw :po zdjeciu kopułki przewodu WN z cewki tego cylindra praktycznie nie odczówalna jest zmiana pracy silnika . natomiast jak zdejme fajke ze swiecy(na cewce oczywiscie wtedy jest załozona)to silnik zaczyna gorzej pracowac.Co to moze byc.
_________________
WINDSTAR 3.8 /97..ZAGAZOWANY
t.jackowski3@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Nie Lip 26, 2009 12:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

>,,lewego'' powietrza jak to zlokalizowac -jakis domowy sposóbCzy

domowy sposob to taki ze podczas pracy silnika spsikujesz podejrzane elementy (kolektor ssacy/przepustnice/co tam jeszcze masz) jakims palnym najtanszym dezodorantem. jesli bedzie gdzies lapal lewe powietrze to zassie dezodorant i wzrosna mu obroty, jesli nie bedzie lapal to zadnej zmiany pracy silnika podczas parfumowania Smile nie odczujesz Smile
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Nie Lip 26, 2009 12:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zacznij zdejmować fajkę np. ze świecy po kolei i zobaczysz różnicę w pracy silnika ,jeśli po zdjęciu silnik nie spadnie poniżej obrotów na danym cylindrze to znaczy ,że coś się tam dzieje.

Trochę partyzancka robota ale na domowy sposób nic lepszego wymyślić się nie da.
A to ,że przez chwilę ci syczy ciśnienie to może z jakiegoś układu pneumatycznego .
_________________


Chrysler Grand Voyager 3,3 2000r. LPG Stag 300
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jacekz
*
*


Dołączył: Dec 15, 2007
Posty: 326

PostWysłany: Czw Lip 30, 2009 10:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja by nie być rażonym gromami odłączałem wtryskiwacze by znaleźć wadliwy cylinder. O ile masz dobry słuch możesz sprawdzić równomierność ciśnień na cylindrach bez przyrządów. Odłącz wtyczkę od cewki kręć rozrusznikiem i słuchaj czy kręci równo czy obroty skaczą "co 5 sów". Istnieje podobna metoda - uczyli w szkole Wink - przy pomocy amperomierza wpiętego w obwód rozrusznika sprawdza się kondycję silnika.
A i u mnie powodem braku ciśnienia była wypalona dziura w zaworze, taka na 4 zapałki...Shocked Po za tym wszystkie zawory wydechowe były po nadpalane jak by ktoś jeździł od 10 lat na gazie choć auto nigdy gazu i święconych paliw nie widziało (Norwegia). Z czego oni te auta robią naprawdę nie wiem...
_________________
Windstar 3.0 '97 - ręka noga mózg na ścianie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group