www.asu.pl :: Zobacz temat - Rejestracja auta ciężarowego...
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Rejestracja auta ciężarowego...

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Off-topic
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
_jane_
*
*


Dołączył: Jul 24, 2007
Posty: 195
Skąd: Boleslawiec

PostWysłany: Sob Kwi 04, 2009 9:38    Temat postu: Rejestracja auta ciężarowego... Odpowiedz z cytatem

Witam!
W zeszłym tygodniu kupiłam Dodge'a i chciałabym go zarejestrować jako auto ciężarowe aby ominąć podatek. Tylko nie wiem, czy jest to możliwe jeżeli nie prowadzę działalności gospodarczej i czy wystarczy, że na przeglądzie stwierdzą, że może być to auto ciężarowe. Samochód narazie ma ważny przegląd i ubezpieczenie angielskie. Tam był zarejestrowany jako osobowy. Nie mam doświadczenia jeżeli chodzi o auta sprowadzane z Anglii. Auto kupiłam w Polsce od starego właściciela-Polaka mieszkającego w Anglii ale legitymującego się polskim dowodem osobistym. Czy w tym przypadku umowa musi być dwujęzyczna? Proszę, poradźcie coś, bo w urzędzie boję się zapytać Smile
_________________
Kiedyś: Eagle Vision 3,5 1994
Jeep Wrangler 4,2 1988
Jeep Wrangler 4,0 1998
Dodge Dakota 3,9 1998
Teraz: Pontiac Grand Prix LJ 4,9 1978
Poza tym niezniszczalny Mercedes 190D i fajny Nissan Sunny Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Sob Kwi 04, 2009 19:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z doswiadczenia ci powiem ze w naszym pieknym kraju kazdy urzednik po swojemu interpretuje i tak naprawde nie liczy sie to co ktos tu powie a to co w twoim urzedzie ci powiedza ludzie zza biurka! jak rejestrowalem motocykl to w rybniku nie mialbym z tym problemu(osobiscie bylem pytac) choc wymagali np. przetlumaczenia aktu wywozowego.. a u mnie aktu wogole nie chcieli nawet ogladac ale uparli sie i musialem jeszcze przetlumaczyc jakis urzedowy swistek na ktorym olowkiem byl wpisany tylko numer rejestracyjny, tak ze najlepiej zrobisz jak podjedziesz do swojego WK i tam spytasz co ci jest NAPRAWDE potrzebne.
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
lift
*
*


Dołączył: Jul 08, 2007
Posty: 871
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Sob Kwi 04, 2009 20:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z której strony jest kierownica?
_________________
CHRYSLER
TOWN&COUNTRY 3.8 V6 98' PB/LPG ASB
VOYAGER 3.0 V6 89' PB/LPG ASB
http://www.voyagerklub.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
_jane_
*
*


Dołączył: Jul 24, 2007
Posty: 195
Skąd: Boleslawiec

PostWysłany: Nie Kwi 05, 2009 18:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wiem, że każdy urząd interpretuje przepisy po swojemu. Tylko nie mam pojęcia czy mogę się starać o rejestrację auta jako ciężarowe. Samochód ma kierownicę po lewej. Nie był przerabiany.
_________________
Kiedyś: Eagle Vision 3,5 1994
Jeep Wrangler 4,2 1988
Jeep Wrangler 4,0 1998
Dodge Dakota 3,9 1998
Teraz: Pontiac Grand Prix LJ 4,9 1978
Poza tym niezniszczalny Mercedes 190D i fajny Nissan Sunny Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
krzycho1978
*
*


Dołączył: Jun 06, 2007
Posty: 875
Skąd: DODGE Durango 2006.CHEVROLET Celebrity

PostWysłany: Nie Kwi 05, 2009 20:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

_jane_
po1. jezeli auto tam w angli bylo rejestrowane jako osobowe to zaden tłumacz przysiegły nie napisze ci ze jako ciezarowe, auto zostało zakupione jako osobówka i takie pozostanie...no chyba ze jest jakis sposob by to pominac a mi nie wiadomo....
po 2 moi znajomi gdy chca sciagnac samochod np.z niemiec to zalatwiaja najpierw rejestracje tego auta w niemczech na ciezarowe (LKW)
spisuja umowe i breef z tym wpisem i juz nie płacisz akcyzyi tyle
a u ciebie to nie wiem

ps.po 3 angielskie?to jak kierownica po naszej stronie???a lampy?itp?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert_Belgia
*
*


Dołączył: Nov 01, 2008
Posty: 539
Skąd: Belgia

PostWysłany: Nie Kwi 05, 2009 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby mial wpisane w papierach ciezarowy w UK, byloby latwiej. Jak masz znajomego diagnoste, to nie powinno byc problemow. Ja zrobilem przeglad na ciezarowy, ale liczbe miejsc mam juz 5, zeby jakas sensowna ladownosc wyszla(mam 580kg). Do tego musialem napisac oswiadczenie w urzedzie skarbowym do jakich celow bedzie mi sluzyl samochod ciezarowy jako prywatnej osobie(wpisalem ze bede przewozil moje wlasne zwierzeta Smile ).
Duza zaleta to zaoszczedzilem ponad dwa tysiace zl omijajac urzad celny.
_________________
 chevrolet impala 3.4V6 2004
 BMW E90 2006 2.0 Diesel automat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
_jane_
*
*


Dołączył: Jul 24, 2007
Posty: 195
Skąd: Boleslawiec

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 18:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzycho1978 napisał:

ps.po 3 angielskie?to jak kierownica po naszej stronie???a lampy?itp?

Auto było ściągnięte z Kanady do Anglii, gdzie można zarejstrować z kierownicą po lewej stronie. Lampy zostały tylko przerobione na angielskie i teraz muszę je znów przerabiać na polskie (albo i nie, mam znajomego diagnostę;-))
Robert_Belgia, dzięki za pomoc. Muszę tylko coś wymyślić, po co mi auto ciężarowe. Często robię duże zakupy. Może to jest jakiś argument Wink
_________________
Kiedyś: Eagle Vision 3,5 1994
Jeep Wrangler 4,2 1988
Jeep Wrangler 4,0 1998
Dodge Dakota 3,9 1998
Teraz: Pontiac Grand Prix LJ 4,9 1978
Poza tym niezniszczalny Mercedes 190D i fajny Nissan Sunny Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Robert_Belgia
*
*


Dołączył: Nov 01, 2008
Posty: 539
Skąd: Belgia

PostWysłany: Wto Kwi 07, 2009 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisz w oswiadczeniu, ze masz dwa duze psy i wystarczy...
_________________
 chevrolet impala 3.4V6 2004
 BMW E90 2006 2.0 Diesel automat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
_jane_
*
*


Dołączył: Jul 24, 2007
Posty: 195
Skąd: Boleslawiec

PostWysłany: Sro Lip 08, 2009 19:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aby ten temat coś wniósł na forum, chyba powinnam go zakończyć. Więc Dakota poszła "do Żyda" wcześniej niż się spodziewałam. Nowy właściciel bez problemu zarejestrował ją jako auto ciężarowe. Napisał w jakimś tam oświadczeniu, że przewozi ciężkiego Quada i to wystarczyło. Teraz mam Jeepa Wranglera i narazie nic więcej mi nie potrzeba. Pozdrawiam i dzięki za pomoc.
_________________
Kiedyś: Eagle Vision 3,5 1994
Jeep Wrangler 4,2 1988
Jeep Wrangler 4,0 1998
Dodge Dakota 3,9 1998
Teraz: Pontiac Grand Prix LJ 4,9 1978
Poza tym niezniszczalny Mercedes 190D i fajny Nissan Sunny Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Czw Lip 09, 2009 14:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem jak jest z rejestracja osob-ciezar ale jakies 2 miesiace temu robilem na odwrot : z 3 osobowego ciezarowego robilem 6 osobowego "osobowke" i sprawa wyglada tak :
1. montaz kanap z pasami +ew. szklenie jesli to blaszak (robimy sami lub firma, z tym ze musimy pozniej zdobyc fakture na montaz na ktorej jest okreslone ze firma moze dokonywac przerobek/konserwacji itp - z wykazu w rejestrze dzialalnosci+ numer rejestracyjny auta+dane wlasciciela!)
2. jedziemy na przeglad - tu pokazujemy fakture za w/w zmiany - robimy przeglad dotyczacy zmian (chyba 60zl)+ew. przeglad okresowy(98zl) - pilnujemy zeby dostac papier o dokonanych zmianach - no i czasem moze wyjsc problem bo np. samocho nie mial nigdy homologacji na 5osob(jak moj) a ja na tyle chcialem i w efekcie mam na 6 choc fizycznie foteli jest 5 Smile
- teraz do wydzialu komunikacji i z czystym sumieniem robimy z ciezarowki osobowke ..i na odwrot pewnie tak samo sie robi z tym ze fakture musimy miec z demontazu foteli....
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group