www.asu.pl :: Zobacz temat - dziwne zachowanie skrzyni Windstar95
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

dziwne zachowanie skrzyni Windstar95

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Pon Kwi 18, 2005 21:54    Temat postu: dziwne zachowanie skrzyni Windstar95 Odpowiedz z cytatem

Podczas bardzo leeeekkieego rozpędzania samochodu przy przełączaniu na drugi bieg, tuż przed jego zapięciem skrzynia jakby się "wachała" robi takie "e-e-e-e" jakby pulsacyjnie zanikała transmisja, takie lekkie drgania choć prawie nie wyczuwalne, po czym zapina dwójke z lekkim szarpnieciem.
Podczas delikatnego hamowania przy redukcji na 1 też wystepuje lekkie szarpniecie, niczym nie poprzedzone. Obie przypadłości nie sa regułą, ale w ostatnich dniach kilka razy to mi się zdażyło. No może wiecej niż kilka
Efektu takiego zupełnie nie ma podczas normalnego rozpędzania samochodu czyteż hamowania. Wszystkie biegi wtedy przechodzą w górę i dół niezauważalnie.
Dodam że poziom oleju w skrzyni jest OK.
Czy to tylko wymaga regulacji, czy też pierwsze niepokojące sygnały.

Pozdrawiam Wojtek
WINDSTAR LX 3,8/95 na gazie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pią Kwi 22, 2005 22:14    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Plyta ( jak to w windstarach Cool )

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Pią Kwi 22, 2005 22:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ASU
diagnoze dałeś, ale co z tym dalej?
Warsztat- od razu? czy raczej unikać "lizania" gazu.
I co ztym dalej może sie dziać? będzie sie pogłebiać czy raczej nie grożne.

Wojtek
Windstar LX 3,8/95 na gazie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sob Kwi 23, 2005 8:50    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Jesli sie nie myle i przyczyna jest plyta ( lub selenoid na plycie ) a objaw ten jest slaby i tylko czasami to narazie jeszcze bym jezdzil. Ale jesli zacznie sie to nasilac to lepiej podjechac z tym do warsztatu. W kazdym razie napewno samo sie nie naprawi. Dodam ze w prawie kazdym Windstarze 2 bieg wchodzi z lekkim szarpnieciem ( nieczesto sie zdarza idealnie przerzucajacy Windstar Confused )

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Pon Lip 18, 2005 8:16    Temat postu: Re: OPONY Odpowiedz z cytatem

WK - jak się skończył problem z szarpaniem? U mnie zaczyna się to samo. Radzę sobie w ten sposób, że puszczam na chwilę gaz, przechodzi na wyższy bieg i dalej powoli przyspieszam. Przy trochę bardziej zdecydowanym przyspieszaniu tego nie ma. Może jeszcze ktoś miał tego typu zachowanie?
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marcinr
*
*


Dołączył: Mar 18, 2005
Posty: 1

PostWysłany: Pon Lip 18, 2005 17:27    Temat postu: skrzynia Odpowiedz z cytatem

Witam .Mam Windstara od roku,jak go kupiłem miałem takie same objawy jak u ciebie no i właśnie w sobotę posypała się.Zobaczymy jak ją rozbiorą,czy nadaje się do naprawy .
Poz .Marcin z Bytomia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Czw Lip 21, 2005 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcin! Nie strasz!
Takie objawy jak pisałem zdżają sie nadal ale jest to sporadyczne, ale występuje jak by to żec w ciągach po kilka razy za koleją a potem dłuuuugo nic. Wtedy też radziłem sobie w ten sposób ze ujmowałem gazu i po przejściu na 2 już było ok.
Parę razy zdałyłomi sie że podczs hamowania i to też delikatnego (np. dojazd do świateł) przecodząc z 2 na 1 lubiał szarpnąć.
Dziś właśnie wróciłem z nad morza i przejechałem ponad 1500 km muszę przyznać ze skrzynia pracowała bez problemu.
A spalanie - 12 benzyna 14 gaz.

Wojtek
Windstar lx 3,8/95 zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Pryjom
*
*


Dołączył: Oct 19, 2005
Posty: 124
Skąd: tychy

PostWysłany: Wto Lis 01, 2005 18:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam podobny problem ale nic narazie nie robilem u mnie szarpie przy 2000 obrotow na 3 i 4 biegu tak jak u was przy delikatnym wciskaniu gazu pozdro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Czw Lis 03, 2005 16:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam nowy problem. Ostatnio wyjeżdzając z garażu po nocy skrzynia ma problem z wrzuceniem 2 biegu. Wygląda tak jakby jechał na "półsprzęgle": dochodzi do 3tys obr/min, puszczam gaz obroty spadają, dodaję gaz obroty idą w górę, ale jak dodaję gaz powoli przyspiesza. Po przejechaniu około 200-300m łapie dwójke i dalej już normalnie. Jak silnik jest choćby letni nie ma żadnych problemów - tylko pierwsze ruszanie po nocy.
Inną sprawą jest, że czasmi mam też wrażenie, że skrzynia nie wie czy ma przełączyć na wyższy bieg. Olej wymieniałem - przejechane około 1500km.
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Czw Lis 03, 2005 19:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tarczki prawdopodobnie lub płyta sterująca proponuje podjechac i naprawic bo sie gorzej cos spapra w skrzyni i bedzie wydatek spory Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
sylwek
*
*


Dołączył: Nov 09, 2004
Posty: 20
Skąd: Oława/ Wrocław

PostWysłany: Wto Lip 18, 2006 9:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaki jest orientacyjny koszt naprawy płytek w asu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sob Sie 12, 2006 15:41    Temat postu: skrzynia Odpowiedz z cytatem

Koszt wymiany tarczek=remont skrzyni (okolo 2000-2200 brutto).

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group