www.asu.pl :: Zobacz temat - MOJA WALKA O KSENON
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

MOJA WALKA O KSENON

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
kubekczewa
*
*


Dołączył: Oct 23, 2008
Posty: 70
Skąd: Czestochowa

PostWysłany: Wto Lut 17, 2009 1:03    Temat postu: MOJA WALKA O KSENON Odpowiedz z cytatem

Robie rocznie okolo 50tys km z czego 40tys w ciagu nocy, po zakupie mojego Dodzyka postanowilem zainstalowac w nim mocniejsze swiatla- fabryczne byly slabsze od swiatelek w mojej starej poczciwej Nubirze. Poszukiwalem roznych rozwiazan dopuszczalnych przez prawo( np. jasniejszych zarowek- cos w rodzaju philips blue vision) niestety nic nie znalazlem na zarowke hb5 Sad Postanowilem sie przelamac i zamowilem pseudo ksenony z allegro za 320zl. Efekt? Rewelacja , jasno jak w dzien, ale brak dlugich swiatel( praktycznie ich nie bylo) a do tego amerykanskie lampy kompletnie sie do tego nie nadaja- swieca wszedzie- jesli ja cos widzialem to inni nic, i odwrotnie. Nie polecam nikomu takich praktyk na amerykanskich lampach- albo razisz albo swiatla masz za nisko. Postanowilem dalej pokombinowac aby cos z tego zrobic. Znalazlem firme TMC i to byl strzal w dziesiatke!! Chlopaki do mojch orginalnych lamp zalozyli soczewki z mercedesa E-classe na orginalne zarniki D2S , wykorzystali przewody i przetwornice z zestawu z allegro ( jednak na cos sie przydal ten badziew Laughing ) po zalozeniu lamp podjechalem do diagnosty ktory ustawil lampy (bez problemu- wczesniej nawet sie za to nie bral bo amerykanskich nie da sie ustawic jak eu) swiatla swieca nizej niz powinny wg. urzadzen pomiarowych ,abym mial pewnosc ze nikogo nie oslepie. Do calosci dokupilem zestaw spryskiwaczy od Skody Octawi , troszke bylo z tym zabawy ale dzialaja swietnie- myja lampy bardzo dobrze za kazdym razem gdy spryskuje szybe. komplet spryskiwaczy obejmowal: spryski , zaslepki na zderzaki, pompa, weze. Udalo mi sie nawet dostac zaslepki w kolorze nadwozia Very Happy . Koszty jakie ponioslem to : spryskiwacze 180 zl z przesylka, soczewki i montaz 600zl, palniki D2S 150zl, i moj czas pracy okolo 15 godzin zabawy- najwiekszym problemem bylo ulokowanie spryskiwaczy pod zderzakiem aby nie wadzily przy wysuwaniu i chowaniu sie w zderzak. Czy bylo warto? tak!!!! Swiatla rewelacja, jest granica cienia, sa fenomenalne dlugie , sa zawsze czyste szkla, nie oslepiam, widze pobocze i droge! Polecam taka przerobke kazdemu!
p.s.
Maruderow ktorzy zaczna zaraz narzekac ze nie mam homlagacji ani samopoziomowania zapraszam do obejrzenia i sprawdzenia jak to swieci i czy nie razi ( popatrzcie na powypatkowy zlom z zachody-jest samopoziomowanie a i tak razi) a przepisy dotyczace literek na szklach mam gleboko w d... , bo sa tylko po to aby ktos mogl brac za to kase. Mialem juz kontrole drogowki- chlopaki obejrzelli soczewke, spryskiwacze, uznali ze ich nie razilo jak mnie zatrzymywali i wszystko ok.
Nie uwazam ze przepisy sa po to zeby je lamac, ale w granicach zdrowego rozsadku mozna je delikatnie nagiac. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Trike3
*
*


Dołączył: Sep 10, 2008
Posty: 104
Skąd: Dabrowa Gornicza

PostWysłany: Wto Lut 17, 2009 8:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomysł bardzo dobry.
Sam jestem w trakcie budowy takich reflektorów. Niestety fakt faktem wcześniej czy później trafi się niebieski który uzna, że te oświetlenie jest nie zgodne z przepisami. Miałem takie zdarzenie więc wiem. Pan dowalił się że był inny znaczek E niż powinien i zabrał dowód. Jeszcze jedno tam nie było ksenonów tylko soczewka z żarówką H1, Ale władza gdzieś zadzwonił i powiedział że to nie jest oświetlenie do tego samochodu.

Pozdrawiam Marcin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Lut 17, 2009 10:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wyjatkowo nie bede moralizowal Laughing
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Wto Lut 17, 2009 10:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[Trike3"] Ale władza gdzieś zadzwonił i powiedział że to nie jest oświetlenie do tego samochodu.

Skąd my to znamy''dajcie człowieka a ja znajdę na niego paragraf''
_________________


Chrysler Grand Voyager 3,3 2000r. LPG Stag 300
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Wto Lut 17, 2009 11:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kubekczewa zrób fajne fotki tych reflektorów i z pod maski też.
Mam zamiar się do nich wybrać.
_________________


Chrysler Grand Voyager 3,3 2000r. LPG Stag 300
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Trike3
*
*


Dołączył: Sep 10, 2008
Posty: 104
Skąd: Dabrowa Gornicza

PostWysłany: Wto Lut 17, 2009 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety gdzieś w przepisach jest że oświetlenie może być tylko fabryczne, nawet szczere chęci i zrobienie wszystkiego jak być powinno nie zwalnia z odpowiedzialności u uprzejmych ludzi z władzą. Biada tym co jeżdżą autkami, które nie miały swojej wersji europejskiej Smile

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Wto Lut 17, 2009 15:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

>Maruderow ktorzy zaczna zaraz narzekac ze nie mam homlagacji ani >samopoziomowania zapraszam do obejrzenia i sprawdzenia

przeciez ani spryskiwacz ani samopoziomowanie nie jest obowiazkowe w uzywanych samochodach z ksenonem, a tylko w fabrycznie nowych i to po ktoryms tam roku wiec w czym problem?
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Lut 17, 2009 15:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najlepiej sie maja wlasicele pontonow:) w kazdym jest spryskiwacz i we wiekszosci samopoziomowanie;) ja jednak nie bede kombinowal. po zalozeniu nowej instalacji i wyczyszczeniu reflektorow nie narzekam(mam wersje europejska).
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
kubekczewa
*
*


Dołączył: Oct 23, 2008
Posty: 70
Skąd: Czestochowa

PostWysłany: Wto Lut 17, 2009 16:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

napiszcie jak wrzucic tu fotki to wstawie, a co do niebiskich to czepialscy sa tylko wtedy gdy chca cos zarobic na boku, a wtedy zawsze cos znajda Very Happy
_________________
DODGE GRAND CARAVAN 3,8 LPG 05r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto Lut 17, 2009 16:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcys - w czym problem to dowiesz się jak trafisz na upierdliwego miśka na drodze ale to jest ta lepsza wersja, gorszą jest jeśli ktoś z niehomologowanymi lampami będzie uczestniczyl w nocy w wypadku drogowym i to nie daj boże z ofiarami w ludziach - jak myślicie kto będzie kozłem ofiarnym jak podczas oględzin ujawnią że auto ma lampy symetryczne bez homologacji oslepiające innych uczestników ruchu drogowego ... Question Question Question Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Lut 17, 2009 17:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak zamiescic fotki-2 wersje
http://www.asu.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3805
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Wto Lut 17, 2009 19:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cyberda_ napisał:
gorszą jest jeśli ktoś z niehomologowanymi lampami będzie uczestniczyl w nocy w wypadku drogowym i to nie daj boże z ofiarami w ludziach - jak myślicie kto będzie kozłem ofiarnym jak podczas oględzin ujawnią że auto ma lampy symetryczne bez homologacji oslepiające innych uczestników ruchu drogowego ... Question Question Question Question


wiesz co akurat teraz jestem na etapie roznych spotkan z roznymi ludzmi i miedzy innymi z roznymi uczonymi badajacymi wypadki drogowe(rekonstrukcje, opiniowanie dla sadow itp) i powiem ci tylko tyle ze jesli by juz doszlo do wypadku to badane jest faktycznie wszystko w najdrobniejszych szczegolach,ale zeby kogos osadzic biegli musieli by dowiesc ze faktycznie zle ustawione swiatla byly przyczyna wypadku jesli to nie one byly bezposrednia przyczyna to raczej wiekszych klopotow(poza ew.zwyklymi jakimis aministracyjnymi typu mandat itp) z tego powodu wlasciciel miec nie bedzie.
A z upierdliwym miskiem to faktycznie czasem roznie bywa, ale z doswiadczenia wlasnego wiem ze potrafia sie nawet przyczepic do prawnie!! homologowanych halogenow samodzielnie dolozonych do auta...i bedzie taki misiek marudzil,lazil na okolo, mlaskal i sie przyczepial do wszystkiego no ale na takiego to juz nie ma co poradzic tylko schylic glowe i nawijac makaron na uszy celem zalagodzenia i tyle..ale to jak w zyciu...
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
HT
*
*


Dołączył: Mar 25, 2007
Posty: 656

PostWysłany: Wto Lut 17, 2009 22:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego kubekczewa,
Podaj namiary na tą firmę która skompletowała ci lampy
_________________
CHRYSLER PACIFICA 2018
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
kubekczewa
*
*


Dołączył: Oct 23, 2008
Posty: 70
Skąd: Czestochowa

PostWysłany: Wto Lut 17, 2009 23:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.regeneracja-reflektorow.pl/onas.html - to adres ich strony, tam są wszystkie namiary, w galeri sa reflektorki bardzo podobne do moich
_________________
DODGE GRAND CARAVAN 3,8 LPG 05r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kubekczewa
*
*


Dołączył: Oct 23, 2008
Posty: 70
Skąd: Czestochowa

PostWysłany: Wto Lut 17, 2009 23:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esdarek dzieki za podpowiedz, postaram sie jutro cos wstawic, zaskoczyles mnie- liczylem na jakis wyklad Very Happy pozdrawiam
_________________
DODGE GRAND CARAVAN 3,8 LPG 05r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto Lut 17, 2009 23:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcys
Z miśkami po prostu trzeba spokojnie i z usmiechem - wtedy trochę miękną - niedawno mnie zatrzymali za prędkośc, oczywiście wysiadlem z uśmiechem, pogadalem, poopowiadalem kawały i do niczego sie nie doczepili choć postojowki świesą mi oczywiście na pomarańczowo co widać z klomentra, a mandacik zamiast 400 zl napisali na 100 zl.
Co wypadku i oględzin to ogolnie rzecz biorąc auto nie spelniające norm jest uznawane za auto niesprawne technicznie i jesli tak to zostanie uznane podczas oględzin to jestes na przegranej pozycji jeśli drugi uczestnik wypadku miał wszystko zgodnie z normami, a sprawa uznania winnego jest sprawą dyskusyjną i gdy co gorsza nie ma świadków.
Ale oczywiście takie myślenie to czysty katastrofizm ... Laughing


Pozdrowionka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Trike3
*
*


Dołączył: Sep 10, 2008
Posty: 104
Skąd: Dabrowa Gornicza

PostWysłany: Sro Lut 18, 2009 7:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko się zgadza.

Każdy chce mieć pięknie świecące reflektory i najlepiej estetyczne.

Sam kombinuje soczewki do swojego Voyagerka, ale fakt jest taki, że w naszym kraju montaż innych świateł niż fabryczne jest niezgodny z przepisami i Misiaczek ma prawo nam zabrać dowód podczas kontroli. Dzięki bogu w ich gronie też trafiają się ludzie i takie działania są raczej sporadyczne, ale obowiązek obowiązkiem jest.

Pozdrawiam Marcin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Sro Lut 18, 2009 12:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po imieniu to się nazywa wybrać mniejsze zło. Wink
_________________


Chrysler Grand Voyager 3,3 2000r. LPG Stag 300
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group