www.asu.pl :: Zobacz temat - Włączający się klakson
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Włączający się klakson

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
MarkusCal
*
*


Dołączył: Sep 14, 2007
Posty: 292
Skąd: Czestochowa

PostWysłany: Pon Lut 09, 2009 23:25    Temat postu: Włączający się klakson Odpowiedz z cytatem

Czy może ktoś miał problem z włączającym się klaksonem tzn SAM się załącza podczas jazdy (trochę głupio to wygląda jak jadę przez miasto i TRĄBIĘ na wszystkich Smile )
Odłączyłem przewody od "trąbek Smile - są dwie Smile
Nie wiem za bardzo dlaczego się tak dzieje - choć mam podejrzenia, że coś nie tak z kierownicą (coś tam nie kontaktuje) ale jak to sprawdzić ?? tzn jak się do tych styków DOBRAĆ ??
I jeszcze jedno - jak wyjąłem bezpiecznik od sygnału dźwiękowego to przestały działać zegary na desce a sygnał dźwiękowy nadal działał ????
_________________

Chrysler Voyager Family 2.0 98r
I zagazowany

Chrysler Town&Country 3,6 2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mirusiek
*
*


Dołączył: Dec 01, 2008
Posty: 41
Skąd: Gardur

PostWysłany: Pią Lut 13, 2009 8:21    Temat postu: Re: Włączający się klakson Odpowiedz z cytatem

MarkusCal napisał:

I jeszcze jedno - jak wyjąłem bezpiecznik od sygnału dźwiękowego to przestały działać zegary na desce a sygnał dźwiękowy nadal działał ????
wieęc w tym obwodzie masz zwarcie i bierze sobie prąd na boku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rabsystem
*
*


Dołączył: Oct 24, 2007
Posty: 59
Skąd: MirkĂłw koło Wrocławia

PostWysłany: Wto Maj 19, 2009 8:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja się jeszcze zapytam czy ktoś miał taki przypadek z klaksonem, że się sam włącza i zaznaczę, że auto stoi zaparkowane nie uruchomione. Najczęściej się to zdarza np. w środku nocy o tak koło trzeciej Smile. Jak nacisnę pilota na otwieranie lub zamykanie wówczas przestaje trąbić.
Proszę o pomoc jak nie dla mnie to dla sąsiadów Smile
_________________
Grand Caravan 3,8l 02r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Wto Maj 19, 2009 8:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No mnie to wygląda na uruchomienie się alarmu fabrycznego, skoro z pilota go wyłączasz.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
rabsystem
*
*


Dołączył: Oct 24, 2007
Posty: 59
Skąd: MirkĂłw koło Wrocławia

PostWysłany: Wto Maj 19, 2009 9:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To by wyjaśniało tą sytuację - pod warunkiem gdybym miał alarm Smile ale go nie mam. Z pilota otwieram i zamykam rygle w drzwiach
_________________
Grand Caravan 3,8l 02r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
krzycho1978
*
*


Dołączył: Jun 06, 2007
Posty: 875
Skąd: DODGE Durango 2006.CHEVROLET Celebrity

PostWysłany: Wto Maj 19, 2009 15:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a nie jest to wina tasmy w kierownicy?i watku wielokrotnie przerabianego na forum i bledu fabryki...????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
rabsystem
*
*


Dołączył: Oct 24, 2007
Posty: 59
Skąd: MirkĂłw koło Wrocławia

PostWysłany: Sro Maj 20, 2009 7:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do wczoraj jeszcze sądziłem, że to nie taśma bo włączał się klakson sam w nocy na jakieś 30sec i myślałem, że to ja go wyłączam naciskając jakikolwiek przycisk w pilocie. Dzisiaj w nocy też zatrąbił tym razem około pierwszej i doszedłem do wniosku, że to komputer ma coś do powiedzenia ( do wytrąbienia Smile ). Rano wsiadłem i ku mojemu zaskoczeniu klakson się odezwał na chwilę podczas kręcenia kierownicą. To dało mi do myślenia - chyba to jednak taśma. Rozbiorę trochę kierownicy i się przypatrzę może coś znajdę. Jeszcze poszukam gdzieś na forum jak się dobrać do tej taśmy.

_________________
Grand Caravan 3,8l 02r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
rabsystem
*
*


Dołączył: Oct 24, 2007
Posty: 59
Skąd: MirkĂłw koło Wrocławia

PostWysłany: Sro Maj 20, 2009 9:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzwoniłem na Bielany we Wrocku i sprawdzili mi po nr nadwozia czy mam jakąś darmową wymianę np. taśmy ale niestety moje autko się nie kwalifikuję na recall, bo w systemie nic nie widzą - potem sam znalazłem jakąś stronkę chryslera i też sprawdziłem ( nie okłamali mnie ). Muszę sam znaleźć przyczynę trąbienia auta. Po nitce do kłębka - odłączyłem kabelek od przycisku klaksonu w kierownicy odpowiadający również za tempomat.
Jest jeszcze coś - zauważyłem, że bardzo lekko wystarczy nacisnąć środek kierownicy a już klakson trąbi - może tu jest przyczyna i w nocy dostaje jakieś wilgoci i się uruchamia.
Teraz po odłączeniu, jeśli będzie trąbić to szukam dalej.

A może moja fura chce mi coś powiedzieć ?? Smile
_________________
Grand Caravan 3,8l 02r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
rabsystem
*
*


Dołączył: Oct 24, 2007
Posty: 59
Skąd: MirkĂłw koło Wrocławia

PostWysłany: Sro Sie 12, 2009 11:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wracam do tematu - minęło trochę czasu i do tej pory miałem wyłączony klakson przez wyciągnięcie kostki pod przyciskiem kierownicy. Przez ten czas nie trąbił.
Tydzień temu miałem przegląd techniczny więc podłączyłem s powrotem klakson. Wieczorem koło drugiej zaczął trąbić na około 30sec.
Wygląda na to, że sam przycisk ma jakieś problemy chętnie bym go rozebrał ale jest tam złożona poduszka powietrzna i wolałbym jej nie uszkodzić.

Tylko !!!!!

Pozostaje tylko jeszcze pytanie - dlaczego jest to miedzy drugą a trzecią w nocy i dlaczego trąbi na około 30sec ??
_________________
Grand Caravan 3,8l 02r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Sro Sie 12, 2009 12:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Twój ulubieniec sprawdza czy dobrze ci się śpi albo czy masz na niego oko. Laughing
_________________


Chrysler Grand Voyager 3,3 2000r. LPG Stag 300
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Sro Sie 12, 2009 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fizyka się kłania.
W tych godzinach są największe różnice temperatury.
Masz za blisko siebie styki w kierownicy i widocznie się odkształcają jakoś pod wpływem temperatury jak się wszystko wychłodzi, albo to wina sprężyny(siadła trochę).
30 sekund dlatego, że po zwarciu jak popłynie prąd styki się troszkę nagrzeją i wszystko wraca do normy.
Tak czy inaczej musisz rozkręcić kierownicę.
Jak nic nie znajdziesz to tylko egzorcysta Laughing Ci pozostanie Laughing
_________________
Pontiac VIBE '04 LPG-Luky
Chlopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Sro Sie 12, 2009 19:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żadna fizyka Wink
Po prostu przestaw budzenie na 6.30, a nie na 3.00 w nocy.Przynajmniej ja tak wcześnie nie wstaję Wink
I daj już sąsiadom pospać.
A teraz poważnie.
Stawiałbym na taśmę, bo... bo każdy, no może prawie każdy hamer-ykaniec ma problemy z taśmą.Głównie z niedziałającym tempomatem, a że wszystko co w kierownicy jest do tej taśmy podłączone, to sygnał może dlatego się załącza, że jest niesprawna taśma.
Faktem jest, że dlaczego właśnie o takiej porze Confused , może wader71 ma rację
Confused
Jak dobrać się do taśmy z pewnością było już opisywane na forum.
Powodzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rabsystem
*
*


Dołączył: Oct 24, 2007
Posty: 59
Skąd: MirkĂłw koło Wrocławia

PostWysłany: Sro Sie 12, 2009 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myslę, że taśma odpada, bo wyłączyłem wtyczke przy przycisku - jeśli byłaby to taśma, to trąbił by dalej a po odłaczeniu wtyczki - nie trąbi. Ten model juz ma fabrycznie wstawioną dobrą taśmę, no i tempomat działa.

Co do styków i prawie fizyki to też tak myslałem ale jeśli by tak sie dzialo jak opisuje wader71 to po jakimś czasie znów by trąbił a on tylko raz w nocy trąbi te 30sec.

Zegar też przestwiałem i nic to nie pomaga - druga-trzecia w nocy 30sec!!!! (daj cierpliwość sąsiadom)

Zawsze mogę znów wyciągnąć kabelek i po klopocie - tylko czasami lubie zatrąbic na ludzia Smile , który/a bezmyślnie pakuje mi się w samochód.

Czy naprawdę pozostaje mi odprawidź jakieś modły??
_________________
Grand Caravan 3,8l 02r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
SirTrojan
*
*


Dołączył: Dec 28, 2005
Posty: 104
Skąd: W-WA - miasto seksu i biznesu

PostWysłany: Pią Wrz 25, 2009 23:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak chcesz to mam uzywaną taśmę - 50 plnów+przesylka i twoja. Wyciągnieta z mojego voyagera crd. kupilem nowy przelacznik kierunków razem z taśmą. Moje auto nie trąbiło po nocach Wink
_________________
-PZDR-

Grzegorz
Infiniti FX35 '06 AWD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
krzycho1978
*
*


Dołączył: Jun 06, 2007
Posty: 875
Skąd: DODGE Durango 2006.CHEVROLET Celebrity

PostWysłany: Sob Wrz 26, 2009 5:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to wraz z zima trabienie bedzie coraz wczesniejsze...wczesniej robi sie zimniej.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
wpadlo mi takie cos do glowy...kup jakis spray wstan kolo 7.00 nie nagrzewaj kabiny i wal tym spreyem po kierownicy rozprezajacy aeorozol obnizy temperature napewno do nizszej niz panuje teraz o 3 w nocy


Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy mozesz tez uzyc gasnicy..bedziesz tez mial efekt zimy....
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Sob Wrz 26, 2009 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może halonową więcej się zmieści. Laughing
_________________


Chrysler Grand Voyager 3,3 2000r. LPG Stag 300
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group