www.asu.pl :: Zobacz temat - ciekawy odgłos z nawiewu Vision 1994
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ciekawy odgłos z nawiewu Vision 1994

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elementy i akcesoria
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
mariuszx
*
*


Dołączył: Jan 19, 2009
Posty: 87

PostWysłany: Sro Lut 04, 2009 18:51    Temat postu: ciekawy odgłos z nawiewu Vision 1994 Odpowiedz z cytatem

Zanim sam się zabiorę za rozgrzebywanie pulpitu, to zapytam - może ktoś się spotkał.
Klima mi działa, ciepłe zimne ok.
Z okolicy konsoli centralnej słychać głośne terkotanie które trwa tym dłużej im niższą temperaturę się ustawi (przy 22 stopniach ok. 2..3 sek z przerwą 5 sek, przy 16 ok. 5 sek z przerwą 5 sek, itd). Terkotanie zanika przy 23..24 stopniach i wyższych.
Wydaje się że terkotanie ma jakis związek z samoczynnym zmienianiem się temperatury wylotu z nawiewu która przełącza się sama co 3..4 sek z zimnego na ciepłe (wydaje się że tylko gdy kabina nie nagrzana).
To pewnie jakiś czujnik krańcowy, ale kto pyta nie błądzi Smile

Z góy dzięki za info.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Sro Lut 04, 2009 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja bym raczej stawial na zuzyte zebatki mechanizmu klap do sterowania obiegiem powietrza..z tego co sie orientuje to widzac ten mechanizm po sciagnieciu srodkowego panela(tego z wajha od biegow).
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
almado
*
*


Dołączył: Jul 14, 2005
Posty: 597
Skąd: Oława

PostWysłany: Pon Lut 16, 2009 23:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najprawdopodobniej padła zębatka w siłowniku sterującym klapą - to taka nienaprawialna kostka z silniczkiem, ślimakiem i trzema zębatkami. Żeby się dowiedzieć, który siłownik padł (są 4 - 2 pośrodku i 2 po prawej stronie) zrób diagnostykę układu klimatyzacji, opisałem to w dziale "sam naprawiam".

Jeśli to któryś z 2 siłowników pośrodku to poszukaj kogoś, kto podejmie się wymiany w cenie do 500zł - na tyle wyceniam moją walkę z tematem... to naprawdę ciężka sprawa, dostać się do tych siłowników jest cholernie ciężko a i trzeba małpiej zręczności by siłownik odkręcić a jeszcze większej by przykręcić z powrotem. Jak będziesz potrzebował pomocy to dzwoń, ostatnio mam sporo pracy i rzadko zaglądam na forum.
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8, 1993
- sprzedam, 602436559
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elementy i akcesoria Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group