www.asu.pl :: Zobacz temat - Dziwny dźwięk, Pontiac Trans Sport 3,1
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dziwny dźwięk, Pontiac Trans Sport 3,1

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
tomek
*
*


Dołączył: Nov 27, 2004
Posty: 201
Skąd: Darlowo

PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 20:59    Temat postu: Dziwny dźwięk, Pontiac Trans Sport 3,1 Odpowiedz z cytatem

Od jakiegos czasu, podczas zatrzymywania/ zwalniania pojawia sie dziwny dźwięk, burczenie jakby padało jakieś łozysko. Słychac to wyraźniej gdy silnik-skrzynia jest zimna, po przejechaniu 50km jest lepiej ale tez słychać . Dzieje sie to przy zmniejszaniu predkości dopiero od 30 do 5 w czasie postoju np. na swiatłach jest cicho (prawie), burczy znowu gdy puszczę hamulec i zaczynam toczyc sie do przodu. potem przy ruszaniu jest jakby poslizg, delikatnie dodaje gazu, obroty rosna a samochód pełza jak bez dodawania gazu, potem rusza z delikatnym szarpnieciem.
Po za tym wszystko jest super , biegi zmieniaja sie niewyczuwalnie, lock-up załącza sie i wyłacza prawidłowo (obroty silnika nie spadają), poziom oleju ok (sprawdzany jak trzeba po 25km), wymieniany w grudniu. Ten dźwiek pojawił sie przed wymiana , miałem nadzieje, że wymiana oleju załatwi sprawę. Wymieniałem oczywiscie sam, magnes czysty kolor oleju prawie dobry, nie świezo czerwony ale widac, ze był kiedys czerwony zapach ok .
Mam nadzieję, że to jeszcze nie koniec skrzyni, kol. Anthrax tak daleko a nie słyszałem o dobrym warsztacie w okolicy

Podobny dźwiek wydaje padająca sprezarka klimatyzacji, ale nie sądze zeby az tak przenosiło dźwięk tym bardziej, ze na wyłaczonej klimie też burczy, chyba ze sprzegiełko nie rozłacza ale raczej to zupełnie cos innego.
_________________
pozdrawiam
Tomasz

Pontiac Trans Sport 3.1 - '94
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
tomek
*
*


Dołączył: Nov 27, 2004
Posty: 201
Skąd: Darlowo

PostWysłany: Sro Mar 04, 2009 13:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widze , że skrzynia to faktycnie trudny temat skoro nikt nic nie podpowiada. Zaufani fachowcy w okolicy tez nie chca gadac na temat skrzynki, nawet nie chcieli posłuchać, czy sprawdzić o co chodzi.
Tak sobie myslę, że skoro nikt nie ma o tym pojęcia to tak jak w przypadku TCC zabiore sie za to sam, nigdy nie widziałem rozebranej skrzyni , w końcu musi być kiedys ten pierwszy raz Wink .
Na razie jeszcze troche pojeżdze, moze sie nie rozpadnie na drodze.

Takie to sa problemy włascicieli udziwnonych samochodów, chyba kupie kiedyś Golfa Wink
_________________
pozdrawiam
Tomasz

Pontiac Trans Sport 3.1 - '94
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
benchi
*
*


Dołączył: Jan 17, 2008
Posty: 575
Skąd: Janików

PostWysłany: Nie Mar 08, 2009 8:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomek napisał:
...chyba kupie kiedyś Golfa Wink


Myślę, że wniosek jest błędny.
Nie tędy droga Wink
_________________
36 Plaskaczy - Dawno, dawno temu
Ford Windstar - Trochę później
Ford Explorer - Jeszcze później
Chevrolet Blazer - Całkiem niedawno
Ford Explorer - Dopiero co sprzedany
Co następne? Kto wie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group