www.asu.pl :: Zobacz temat - UWAGA: NASZE VANY POTRAFIĄ JEŹDZIĆ SAME
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

UWAGA: NASZE VANY POTRAFIĄ JEŹDZIĆ SAME

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Yaro_
*
*


Dołączył: Dec 28, 2008
Posty: 40
Skąd: Gdynia; Voyager 3.3; 04.96

PostWysłany: Sro Sty 21, 2009 2:34    Temat postu: UWAGA: NASZE VANY POTRAFIĄ JEŹDZIĆ SAME Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich.
Po obejrzeniu tego filmiku jestem w cieżkim szoku.
Chętnie poczytam Wasze opinie.


http://pl.youtube.com/watch?v=22b6DlxvHhY


Pzdr
Yaro

Chrysler Voyager 3.3 '96
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzycho1978
*
*


Dołączył: Jun 06, 2007
Posty: 875
Skąd: DODGE Durango 2006.CHEVROLET Celebrity

PostWysłany: Sro Sty 21, 2009 8:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

opinie...
auto same nie pojedzie ktos musi w nie zaingerowac przełaczyc wajche i tyle
ewentualnie jakas usterka elektroniczna ale to tez usterka a nie samojezdność pojazdu i samozapłon
i dlatego tez ZAWSZE zaciagam reczny!!!! i nigdy nie zostawiam kluczyków i dzieciaków w środku z nimi!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Sro Sty 21, 2009 11:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to zabezpieczenie powinny mieć wszystkie samochody z ASB, naprawde zdziwiłem się że Chrysler Corp. nie montował tej blokady w swoich samochodach aż do 2001roku.
W moim poprzednim samochodzie '95 Pontiac GP było to zabezpieczenie, u ojca w '95 VW Jetta III jest to zabezpieczenie i oczywiście w Villagerze też jest.
Te wypadki oczywiście nie wydarzyły by się jakby amerykanie mieli we krwi zaciąganie hamulca postojowego.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Luki_Krk
*
*


Dołączył: May 29, 2007
Posty: 67
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Sty 21, 2009 15:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakos samochody w manualu nie maja takiej blokady, a w nich jeszcze latwiej wrzucic przypadkowo na luz.
_________________
Ford Windstar 3.8 1995
Dodge Grand Caravan 3.3 2004
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
krzycho1978
*
*


Dołączył: Jun 06, 2007
Posty: 875
Skąd: DODGE Durango 2006.CHEVROLET Celebrity

PostWysłany: Sro Sty 21, 2009 18:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na luz??? to pojedzie do konca górki i kawalek i nic wiecej!!!! a wrzuc na D i zostaw go na drodze najlepiej z duzymi kraweznikami to poooojeeeedzieeee

ps.kiedys gdy mialem "kaszlaka" bylem na rybach na Warcie na łakach i oczywiscie mialem walniety rozrusznik to wlazlem wrzucilem 1 (na szczescie nie 2) i zaciagnolem ssanie otworzylem drzwi i pcham no i odpalil i pojechall półłaki go gonilem zanim sam sie nie zadusil gdy sie nagrzal i trafil na lekkie wykopki
Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Luki_Krk
*
*


Dołączył: May 29, 2007
Posty: 67
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Sty 22, 2009 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiec chyba nie do konca zrozumialem. Myslalem, ze chodzi o to, ze bez wcisniecia hamulca mozna wrzucic 'luz' i auto sie toczy...
_________________
Ford Windstar 3.8 1995
Dodge Grand Caravan 3.3 2004
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Czw Sty 22, 2009 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Luki_Krk napisał:
Wiec chyba nie do konca zrozumialem. Myslalem, ze chodzi o to, ze bez wcisniecia hamulca mozna wrzucic 'luz' i auto sie toczy...


Dobrze zrozumiałeś
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Luki_Krk
*
*


Dołączył: May 29, 2007
Posty: 67
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Sty 22, 2009 21:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha, czyli tak jak kazdy manual, a w manualu duzo latwiej przypadkowo 'wyluzowac'.
_________________
Ford Windstar 3.8 1995
Dodge Grand Caravan 3.3 2004
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Czw Sty 22, 2009 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Luki_Krk napisał:
Aha, czyli tak jak kazdy manual, a w manualu duzo latwiej przypadkowo 'wyluzowac'.


Z tą różnicą ze kluczyk musi być w stacyjce w pozycji ON czyli pewno radio, zapalniczka.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Luki_Krk
*
*


Dołączył: May 29, 2007
Posty: 67
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Sty 22, 2009 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to chodzi ze on wtedy odpali?
_________________
Ford Windstar 3.8 1995
Dodge Grand Caravan 3.3 2004
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Czw Sty 22, 2009 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Luki_Krk napisał:
A to chodzi ze on wtedy odpali?


Nie chodzi o to że w tych samochodach jak jest kluczyk w stacyjce w pozycji ON lub zapłon to bez wcisniętego hamulca można przełączyć z P na inne pozycje R N D i jeśli jest z górki to się samochód potoczy. Jeśli silnik pracuje to również można przełączyć na inne biegi bez konieczności wciśnięcia hamulca.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
jacekz
*
*


Dołączył: Dec 15, 2007
Posty: 326

PostWysłany: Sob Sty 24, 2009 19:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Luki_Krk, w Twoim winim nie ma blokady?
_________________
Windstar 3.0 '97 - ręka noga mózg na ścianie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lift
*
*


Dołączył: Jul 08, 2007
Posty: 871
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Sob Sty 24, 2009 23:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oglądałem ten filmik już dawno.W moim autku nie ma możliwości aby się stoczyło.Wszystko może zdażyć jak kierowca zostawi na N.Pozostawiając autko na P i dodatkowo zaciągając hamulec postojowy uruchamiany nogą nie ma opcji aby autko samo się stoczyło.
_________________
CHRYSLER
TOWN&COUNTRY 3.8 V6 98' PB/LPG ASB
VOYAGER 3.0 V6 89' PB/LPG ASB
http://www.voyagerklub.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Luki_Krk
*
*


Dołączył: May 29, 2007
Posty: 67
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 15:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha, to juz rozumiem Smile

U mnie jest blokada, zawsze musze wcisnac hamulec zeby zmienic bieg.
_________________
Ford Windstar 3.8 1995
Dodge Grand Caravan 3.3 2004
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Nedzwiedz
*
*


Dołączył: Nov 16, 2008
Posty: 94
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 16:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może rozmówcy, którzy byli poszkodowani po prostu podjeżdżali na miejsce zatrzymania, potem mając lewarek zmiany biegów w pozycji D wyłączali silnik, bo to spokojnie da się zrobić w każdym automacie ( wtedy skrzynia dostaje po ..... , ale to inna bajka ). Efekt jest taki auto zachowuje się jakby było na luzie no i finał juz jak na filmie.

pzdr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 18:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie wy nie rozumiecie tego programu??
Lift w twoim samochodzie też się to może zdarzyć jeśli nie zaciągniesz hamulca postojowego!!! Ty go akuratnie zaciągasz ale w USA 80% kierowców a zwłaszcza kobiet go nie zaciąga.

Niedzwiedz poszkodowani przerzucali na P ale chodzi o to że wystarczy że kluczyk jest w stacyjce w pozycji ON lub zapłon to wajhe można przeciągnąc z P na inne położenie. Te vany nie maja blokady od pedału hamulca, w innych samochodach żeby przełączyć z P na inną pozycje trzeba wpierw wcisnąć pedał hamulca.

Mam nadzieję że teraz rozumiecie omówiony w tym programie problem.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 22:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może to mocno zabrzmi ale amerykanie to powinni mieć bezpieczniki na swoje mózgi, a raczej swoją głupotę. Za każdym razem jak zdarzy sie tam jakiś przedziwny wypadek, winni nie są ich sprawcy, a ci którzy czegoś nie zaprojektowali, albo nie napisali w instrukcji... koszmar prostego narodu.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Nedzwiedz
*
*


Dołączył: Nov 16, 2008
Posty: 94
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lutek34 napisał:
Ludzie wy nie rozumiecie tego programu??


Rozumiemy, ale nie wierzymy Smile

Lutek34 napisał:

Niedzwiedz poszkodowani przerzucali na P ale chodzi o to że wystarczy że kluczyk jest w stacyjce w pozycji ON lub zapłon to wajhe można przeciągnąc z P na inne położenie. Te vany nie maja blokady od pedału hamulca, w innych samochodach żeby przełączyć z P na inną pozycje trzeba wpierw wcisnąć pedał hamulca.


Lewarek sam się z P na inne położenie nie przestawi, bez względu na pozycję stacyjki. Czyli jak zostaje ktoś w środku albo jest w pobliżu przełączasz stacyjkę na OFF - nawet w większości Amcarów do słuchania radia i niektórych funkcji el. jest pozycja "-1" w stacyjce, czyli nie dość że nie ON - to jeszcze dalej niż OFF.

Tomaj napisał:

Może to mocno zabrzmi ale amerykanie to powinni mieć bezpieczniki na swoje mózgi, a raczej swoją głupotę. Za każdym razem jak zdarzy sie tam jakiś przedziwny wypadek, winni nie są ich sprawcy, a ci którzy czegoś nie zaprojektowali, albo nie napisali w instrukcji... koszmar prostego narodu.


No i niestety to jest kwintesencja dyskusji moim zdaniem.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lift
*
*


Dołączył: Jul 08, 2007
Posty: 871
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Wto Sty 27, 2009 22:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz rację bo mnie się już nie chce wymieniać przykładów czy to wina bezmózgowca czy samochodu.Tak nawiasem to 30% uczestników ruchu i posiadających te kwalifikacje PJ powinni nie wyjeżdzać na drogi lub zaszyć w ramki i powiesić na ścianie. Laughing
_________________
CHRYSLER
TOWN&COUNTRY 3.8 V6 98' PB/LPG ASB
VOYAGER 3.0 V6 89' PB/LPG ASB
http://www.voyagerklub.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Yaro_
*
*


Dołączył: Dec 28, 2008
Posty: 40
Skąd: Gdynia; Voyager 3.3; 04.96

PostWysłany: Wto Sty 27, 2009 22:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a wiecie co wam powiem, generalnie w stanach jest grono ludzi, które baardzo lubi naszą markę. Gdyby mogli to by pozdrowili GM kamieniami.
Jest sporo filmików o ustarkach vanów.
Pokazywali też ciekawostkę, ze jeden gość zginął na skutek wypadku bo ponoć pas odpiął mu się przypadkowo. Mam dokładnie takie same zapięcia jak on miał Razz robili jakiś test z kulkami stalowymi, który pokazywał, że niewielką siłą ocierając o ten czerwony guzik można było łatwo odblokować pas, poza tym vaniki bardzo lubią się palić.
Osobiście uważam, że zdecydowana większość takich usterek wynika z niedbałości właścicieli.
Pod maskę trzeba niestety zaglądać od czasu do czasu.

Pzdr
Yaro
Voytek 3.3'96
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Sro Sty 28, 2009 12:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mogą sie zapalić podczas wypadku. Niestety do 2000r, chrysler nie montował bezwładnościowych wyłączników paliwa. Dodatkowo sporo modeli miało słabe połączenie rurek od wtrysków. Tą drugą usterkę można za free usunąć w ASO, co ja uczyniłem. Chociaż nie wiem czy brak bezwładnościowego wyłącznika to usterka. Euro autka też często ich nie mają...
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Sty 28, 2009 15:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mialem bezpiecznik uderzeniowy pompy paliwa w fordzie tempo z 88 roku. chrysler...wstydz sie!
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Robert_Belgia
*
*


Dołączył: Nov 01, 2008
Posty: 539
Skąd: Belgia

PostWysłany: Sro Lut 04, 2009 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Amerykani nawet jak w fordzie T mieli jeden bieg do przodu i jeden do tylu to sie mylili, po co od razu abc robi afere z ich glupoty i nie wiedzy ze jest hamulec reczny, albo pozycja P, zapraszamy ich do europy a nauke. Mieszkalem kiedys w stanach, widzialem w tv wiadomosci, po napadzie na bank, dwoch zlodzieji wlamalo sie do auta pod bankiem i....nie potrafili odjechac, bo skrzynia byla manualna...hihi - dlatego takie filmiki sa dla mnie zenujace, a dla nich to wielki problem. ile jest tu osob ktore zrobiloby afere z tego ze auto sie stoczylo??? Przyznac sie szczerze tylko z wlasnej winy mozna doprowadzic do takiej sytuacji
_________________
 chevrolet impala 3.4V6 2004
 BMW E90 2006 2.0 Diesel automat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Sro Lut 04, 2009 23:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie przesadzaj... To mój trzeci automat i blokady biegów nie uświadczyłem w żadnym. W manualu możne tez bez wciskania sprzęgła wywalić bieg, również z podobnym wysiłkiem i jakoś u nas nie ma hałasu o to.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Sob Lut 07, 2009 10:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert_Belgia napisał:
Amerykani nawet jak w fordzie T mieli jeden bieg do przodu i jeden do tylu to sie mylili, po co od razu abc robi afere z ich glupoty i nie wiedzy ze jest hamulec reczny, albo pozycja Pi


Przecież te samochody były zaparkowane na pozycji P!!!! nikt nie zostawia samochodu zaparkowanego w innej pozycji jak P, nawet amerykanie!!! I proszę Amerykanów nie obrażać!!! Na polaków tez można znaleść ładne kwiatki i w czym jesteście lepsi od amerykanów?
Podajesz jakiś przykład rabusiów którzy nie umieli odjechać manulalem (ja osobiście w to nie wierze i nie słyszałem o tym), a weż przeciętnego polskiego kierowce i usadz go w swoim samochodzie i każ natychmiast odjechać , też nie będzie umiał nim ruszyć.
Z zazdrości do bezstresowego stylu życia Amerykanów, Polacy wypisują głupoty w style że Amerykanie są głupcami bo zostawili zaparkowany samochód w pozycji P z kluczykami w stacyjce z dziecmi w środku, a to chcąc może zmienić stacje radiową oparło się o wajhe biegów i przełączyło z P na inna pozycje i samochód się potoczył. Cała afera jaka pokazało ABC jest o brak blokady która uniemożliwiała by przełączenie biegu z P na inny bez wciśnięcia pedału hamulca.
Jeszcze na koniec przytoczę taki przykład który osobiście zaobserwowałem. Wiele lat temu w szkole średniej miałem miesięczną praktyke w Polmozbycie i na kilka dni byłem przydzielony do mechanika który wykonywał przeglądy gwarancyjne. Pewnego dnia na takowy przegląd przyjechał pewien lekarz swoim nowiutkim PF 126p. Mechanik w dowód zasług pozwolił mi wepchnąć (nie mylić z wjechać) samochodem na podnośnik, i jakie było moje zdziwienie kiedy na kierownicy zauważyłem naklejki P i L ze strzałkami góra dół, co miało ułatwić ów kierowcy odpowiednie włączenie kierunkowskazu.
Robert i jakbyś to nazwał? Polak potrafi?
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Sob Lut 07, 2009 14:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lutek, cały problem w tym, że nie można ot tak opierając sie o dzwignię np. przy zmianie radia, włączyć D,N... W chryslerze trzeba tą dźwignie pociągnąć do siebie i dopiero da się przełączyć w inną pozycję. Dodatkowo, jeśli auto stoi na górce, nawet małej, a w filmiku tak było, wyciśniecie go z P, jest trudniejsze, więc nie może to być przypadek.
Nie będę bronić Amerykanów i nadal będę ostry w wyrażaniu swojej opinii. Za każdym razem kiedy coś się tam stanie z nieuwagi kierowcy, to sprawa jest maksymalnie nagłaśniana, żeby poszkodowani dostali odszkodowanie. Myślę że to jedyny cel takich działa, bo aut bez takich blokad w usa jest zapewne cała masa.
Już zapomniałeś gościa, który właczył tempomat i poszedł na tył auta? Kto był winien, nie on tylko źle napisana instrukcja obsługi Smile
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Maav
*
*


Dołączył: Oct 18, 2005
Posty: 399
Skąd: Nal Hutta (Wawa)

PostWysłany: Sro Lut 11, 2009 14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lutek34 napisał:
Przecież te samochody były zaparkowane na pozycji P!!!! nikt nie zostawia samochodu zaparkowanego w innej pozycji jak P, nawet amerykanie!!! I proszę Amerykanów nie obrażać!!!


A tam, gadasz.... inteligencja im spadła. Teraz już robią tak, żeby się nie dało.

1. Jeśli wyłączam silnik a skrzynia jest na innej pozycji niż P - nie mogę wyjąć kluczyka. Prawdę mówiąc nie wiem jak z N, sprawdzę sobie z ciekawości..
2. Jeśli skrzynia jest na P - nie mogę w żaden sposób ruszyć dźwignią jeśli nie wcisnę i nie będę trzymał hamulca. Po prostu nie.
_________________
//'07 Saturn VUE 3.5 V6 Aut FWD, miejski potforek z kosmosu

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Sro Lut 11, 2009 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maav napisał:

2. Jeśli skrzynia jest na P - nie mogę w żaden sposób ruszyć dźwignią jeśli nie wcisnę i nie będę trzymał hamulca. Po prostu nie.


Maav a ty wiesz wogóle o co jest ta dyskusja?
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Maav
*
*


Dołączył: Oct 18, 2005
Posty: 399
Skąd: Nal Hutta (Wawa)

PostWysłany: Pią Lut 13, 2009 11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lutek, o samochodach które jeżdżą same Wink

Ale konkretnie, bo odniosłem się tylko do twojej wypowiedzi o nieobrażaniu amerykanów:

Ad 1. Sprawdziłem - jak zostawię skrzynię na N to nie wyjmę kluczyka. Więc chyba jednak parkowanie w innej pozycji się amerykanom zdarzało. Czyli jednak producenci zabezpieczają się przed kolejnymi "pomysłami" uzytkowników, którzy będą zwalać winę na producenta bo samochód się stoczył.

Dodam że jak oddałem Neona do blacharza na wymianę progu, to dzwonili że nie mogą odpalić samochodu. Bo? Bo facet wyłączył silnik na pozycji "D" i tak zostawił.

Ad 2. Napisałeś o tym, że awantura jest o brak blokady, która umożliwia przełączenie biegu z P bez wciśnięcia hamulca.
No to napisałem, że np. u mnie taka blokada właśnie JEST. Bo Tomaj pisał że w żadnym nie miał.
_________________
//'07 Saturn VUE 3.5 V6 Aut FWD, miejski potforek z kosmosu

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group