www.asu.pl :: Zobacz temat - Hamulec ręczny elektryczny
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Hamulec ręczny elektryczny

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elementy i akcesoria
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
airwolf
*
*


Dołączył: Oct 22, 2008
Posty: 93

PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 20:53    Temat postu: Hamulec ręczny elektryczny Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z Was orientuje się, czy coś takiego dałoby się założyć / przerobić fabryczny? Chciałbym aby działał tak jak w autobusach miejskich..
_________________
VISION 3,5 '95 mit gasssss ..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 8:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Da się zrobić sam mam taką koncepcję trzeba znalęźć odpowiedni motoreduktor aby mógł dać odpowiedni naciąg i musi być szybki i mocny.
_________________


Chrysler Grand Voyager 3,3 2000r. LPG Stag 300
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ArtoArto
*
*


Dołączył: Mar 03, 2008
Posty: 268
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 9:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O..... to ciekawa propozycja "stuningowania" Wink autka Smile
Można jakieś szczegóły?

Pozdrawiam
_________________
Dodge Grand Caravan Sport 3,3 - 2000r. - zagazowany

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 15:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko mam w głowie ale jak znajdę odpowiedni motoreduktor to wystawie fotki tylko muszę znaleźć fachowca co mi zrobi sterowanie bo bez tego się nie obejdzie.
_________________


Chrysler Grand Voyager 3,3 2000r. LPG Stag 300
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 16:06    Temat postu: Re: Hamulec ręczny elektryczny Odpowiedz z cytatem

airwolf napisał:
Chciałbym aby działał tak jak w autobusach miejskich..


Shocked Shocked Shocked
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 20:33    Temat postu: Re: Hamulec ręczny elektryczny Odpowiedz z cytatem

airwolf napisał:
Czy ktoś z Was orientuje się, czy coś takiego dałoby się założyć / przerobić fabryczny? Chciałbym aby działał tak jak w autobusach miejskich..


a to w autobusach nie jest czasem pneumatyczny?? ale najwazniejsze pytanie : po co te cale przerobki?
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
orzech
*
*


Dołączył: Nov 16, 2007
Posty: 337
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 20:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sad -no właśnie co on da?ten"nowy"hamulec?? Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
airwolf
*
*


Dołączył: Oct 22, 2008
Posty: 93

PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm.. co mi da.. to nie jest trudne pytanie Smile

Nie wiem jak w Waszych limuzynach ale w Vision'ie ręczny jest w sylu "mercedesowskim" jako trzeci pedał po lewej stronie.. osobiście uważam to za kompletnie nieudane rozwiązanie, pedał jest tak wysoko, że nigdy nie moge w niego trafić..

Ponieważ często podróżuję komunikacją miejską i często z przodu, zawsze podobało mi się jak kierowca po dojechaniu do skrzyżowania leniwym ruchem dłoni przełącza małą dźwigienkę i autobus stoi jak wryty Very Happy.. dla mnie bomba..

ciekaw jestem też jakby to funkcjonowało przy próbie poślizgu kontrolowanego Very Happy - chociaz do tej pory nie wiem na które koła mam ręczny, bo w ogóle nie działa Sad(((

tylko qurcze, jeżeli istotnie jest to hamulec pneumatyczny, to chyba byłoby to zbyt skomplikowane... ? a przekladanie instalacji z autobusu chyba nie wchodzi w grę Very Happy


czekam na kolejne pomysly, dziekuje za zainteresowanie tematem Smile
_________________
VISION 3,5 '95 mit gasssss ..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 23:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

airwolf napisał:
Hmm.. co mi da.. to nie jest trudne pytanie Smile

Nie wiem jak w Waszych limuzynach ale w Vision'ie ręczny jest w sylu "mercedesowskim" jako trzeci pedał po lewej stronie.. osobiście uważam to za kompletnie nieudane rozwiązanie, pedał jest tak wysoko, że nigdy nie moge w niego trafić..



Kurcze już kilka samochodów posiadałem z nożnym hamulcem postojowym i nigdy mi on nie przeszkadzał, zawsze mogłem sobie w niego trafić i napewno nie traciłbym czasu i pieniędzy na przerabianie go na elektryczny.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
orzech
*
*


Dołączył: Nov 16, 2007
Posty: 337
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 23:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

airwolf!-no tak !! potwierdzam że autobusy mają hamulce pneumatyczne,a ręczny działa w ogóle odwrotnie niż normalnie(haha!!!)
tzn.że jest wypychane powietrze z cylinderków h-ca,i hamują spręzyny,które są w środku w cylindrze,lae nie będe się rozpisywał,bo wszystkich to nie interesuje Laughing (a coś na ten temat wiem bo zajmuje się transportem i jeżdzę autobusem) Wink ,a w komunikacji miejskiej we Fracuskich a-busach są jeszcze inne,które działają tylko na jedna stronę ...itd,itp - a do pełni szczęścia powiem Ci że są jeszcze tzw."zwalniacze"czytaj - "telma"lub,"retarder",intertatder"itd.. Laughing Laughing
...no ale dość mądrzenia się!!! Laughing życzę ci powodzenia w "pracy magisterskiej na temat hamulców"!!! Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Sob Sty 17, 2009 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

> że nigdy nie moge trafić..

no tu to ci nie pomige niestety Smile

> chociaz do tej pory nie wiem na które koła mam ręczny, bo w ogóle nie działa Sad(((

dziala na tyl i dzieki rozdzieleniu hamulca noznego(tarcza) od "recznego"(beben) hamulec jest nie dosc ze skuteczny to jeszcze bardzo trwaly bo praktycznie szczeki od "recznego" sie nie zuzywaja! moja rada jest tak - napraw sobie "reczny" i ciesz sie jazda a nie kombinuj bo znajac zycie te kombinacje skoncza sie poprostu tym ze spaskudzisz sobie auto i wydasz niepotrzebnie kase ;/
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
airwolf
*
*


Dołączył: Oct 22, 2008
Posty: 93

PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

coś w temacie:
http://www.dziennik.pl/auto/article117605/Zaciagnij_reczny_Ale_guzikiem_.html
_________________
VISION 3,5 '95 mit gasssss ..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elementy i akcesoria Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group