www.asu.pl :: Zobacz temat - Prawa klienta
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Prawa klienta

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Off-topic
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
benchi
*
*


Dołączył: Jan 17, 2008
Posty: 575
Skąd: Janików

PostWysłany: Pią Sty 09, 2009 17:42    Temat postu: Prawa klienta Odpowiedz z cytatem

Witam Panowie.
Proszę o poradę w niżej opisanej sprawie.
Jakiś czas temu kupiłem teściowej Renault Megane Scenic 2003 (na jej prośbę) ponieważ poprzednie auto rozbiła - szkoda całkowita, a teściowej nic Shocked
Kilka dni temu zasugerowałem, że należy wykonać przegląd, ponieważ inspekcja serwisowa wskazywała zbliżającą się konieczność jego wykonania. Wbrew temu co sugerowałem teściowa oddała auto nie do ASO ale do innego warsztatu. Wymiana oleju, filtrów, klocków + kasowanie inspekcji 890zł Shocked
Ale to nie koniec niespodzianek. Kiedy nadszedł czas odbioru, samochód nie odpalił. Auto zastało zabrane ponownie do warsztatu i okazało się, że moduł blokujący kierownicę jest uszkodzony. W tym aucie komputer centralny steruje wszystkim i przy uszkodzeniu w/w modułu nie pozwala na dalszą jazdę. Nie można go kupić używanego bo jest to element systemu zabezpieczeń skonfigurowanego razem z immobiliserem. Można element naprawić lub wymienić w serwisie ale to nie rozwiązuje problemu. Warsztat delikatnie zasugerował, że nie zamierza za to zapłacić bo nie ma to nic wspólnego z wykonywanymi przez nich czynnościami.
Jakie są prawa klienta warsztatu w takich sytuacjach.
Może jakieś doświadczenia lub rozwiązania prawne.
Pozdrawiam
_________________
36 Plaskaczy - Dawno, dawno temu
Ford Windstar - Trochę później
Ford Explorer - Jeszcze później
Chevrolet Blazer - Całkiem niedawno
Ford Explorer - Dopiero co sprzedany
Co następne? Kto wie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ArtoArto
*
*


Dołączył: Mar 03, 2008
Posty: 268
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pią Sty 09, 2009 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A masz pokwitowanie, że oddałeś samochóe właśnie do tego warsztatu wraz z zakresem wykonywanych prac? I że samochód przyjęli sprawny??
_________________
Dodge Grand Caravan Sport 3,3 - 2000r. - zagazowany

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
orzech
*
*


Dołączył: Nov 16, 2007
Posty: 337
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Pią Sty 09, 2009 21:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ArtoArto ma trochę racji z tym kwitem,ale to i tak może być "nieszczęśliwy zbieg okoliczności"z tym modułem i trudno coś tak naprawde zawyrokować Crying or Very sad -może sie dogadać z nimi co do kosztów?? Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Pią Sty 09, 2009 22:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja myślę ,że to sprawa braku połączenia jakieś wtyczki .Ostatnio kolega mi opowiadał ,że zakładał gaz i jak wszystko zamontował auto nie paliło .Zrobił przegląd kostek i silnik zagadał.Te francuzy mają strasznie źle zabezpieczoną elektronikę i dlatego nie chętnie montuje do nich gaz.
_________________


Chrysler Grand Voyager 3,3 2000r. LPG Stag 300
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tobiasz
*
*


Dołączył: Jul 13, 2006
Posty: 252
Skąd: Lodz

PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 1:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bedzie Ci cieżko. Przedwszystkim na piśmie powinnieneś skierować do nich żądanie o przywrócenie auta do stanu z przed naprawy. i motywować żle wykonaną usługą. Podejżewam ze dostaniesz odpowiedz odmową. Jeżeli tak bedzie jak przypuszam, to powinnieneś auto przetransportować lawetą do serwisu aso i poprosić o doprowadzenie auta do użytecznosci i poprosić od nich opinie czy działanie warsztatu xxx (przy czym wymienić zakres robót w warsztacie, ułatwi im to diagnoze) mogło sie przyczynić do usterki. Jeżeli ASO przyzna, że jest to spowodowane ich działaniem (nie dopiecie kabla, zły restart komputera czy inne okolicznosci) to masz droge otwarta. Przesyłasz do nich rachunek z ASO i prosisz o zwrot kosztów (+ laweta, oraz zadość uczynienie jeżeli bedziesz chciał). Jeżeli ustosunkuja sie negatywnie to idziesz do prawnika (nie rób tego na własna reke) i kierujesz sprawe do sadu. Majac zaświadczenie od ASO bedziesz miał wystarczajaco wyczerpujacy materiał w sadzie aby udowodnić ich wine.
_________________
sklep spoĹźywczy online
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
krzycho1978
*
*


Dołączył: Jun 06, 2007
Posty: 875
Skąd: DODGE Durango 2006.CHEVROLET Celebrity

PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 8:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wydaje mi sie ze brakuje tutaj dwoch rzeczy
1.chyba powinienes sie przejsc do biura praw konsumenta i zapytac o sposób dzialania takie porady sa bezplatne
2.aso to nie jest niezalezny opiniodawca dla sadu powinien to zrobic rzeczoznawca wezwany do aso w odpoiwednim momencie w celu opini (gdy juz rozbiora i namierza awarie)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
benchi
*
*


Dołączył: Jan 17, 2008
Posty: 575
Skąd: Janików

PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 10:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zrezygnowałem z walki bo koszty były niewielkie, a czasu mało. W ten sam dzień znalazłem magika od renówek i winowajca przetransportował (na swój koszt) auto do magika. Magik w 3 godziny naprawił moduł i skasował tylko 350zł (w ASO proponowali 1000zł za nowy moduł + robocizna). Jakby ktoś chciał kontakt to chętnie podam bo człowiek wie co robi i zna się na renówkach.
Zależało mi na czasie gdyż teściowa musiała wracać do Holandii, a jak MAMUSIA chce wyjechać to trzeba zrobić wszystko żeby jej się udało.
_________________
36 Plaskaczy - Dawno, dawno temu
Ford Windstar - Trochę później
Ford Explorer - Jeszcze później
Chevrolet Blazer - Całkiem niedawno
Ford Explorer - Dopiero co sprzedany
Co następne? Kto wie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group