www.asu.pl :: Zobacz temat - Co z tym centralnym zamkiem
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co z tym centralnym zamkiem

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto Gru 30, 2008 11:04    Temat postu: Co z tym centralnym zamkiem Odpowiedz z cytatem

Czy to normalne że w aucie jest centralny zamek ale otwierając kluczykiem (pilotów nie ma) otwiera się tylko jedne drzwi - trochę to dziwne. Oczywiście operując przełącznikiem wewnątrz auta sterują się wszystkie na raz.
A jaki to dalo efekt ...
A no taki że wczoraj zapaliłem sobie autko aby sie trochę w środku nagrzało (bo była temperaturka -16 st C)i wychodząc z autka niechcący wcisnełem bolec od zamka w dzwiach i drzwiami PAC! i ja pie.... silnik chodzi, a uto zamknięte ... no trzeba było się włamywać - trudna sprawa.
Oczywiście gdyby otwierając drzwi otwierały się wszystkie zamki problemy by nie było.
Jak jest u was z tym centralnym - może da sie to jakoś przerobić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Wto Gru 30, 2008 11:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli masz fabryczny centralny zamek to on tylko otwiera dzrzwi kierowcy bądz pasażera, ja u siebie dołożyłem alarm z pilotem i z pilota otwieram wszystkie drzwi, to jest jedyne lekarstwo na ten centralny zamek. Możesz też dołożyć samo sterowanie pilotem bez alarmu ale różnica w cenia znikoma więc lepiej miec funkcje alarmu.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto Gru 30, 2008 11:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lutek - Dokladnie o tym samym myslałem - masz rację jeśli się nie da tego przekonfigurować to to jest jedyne wyjście. A tak swoją drogą to amerykańce dziwnie rozwiązali otwieranie drzwi - nie rozumię idei posiadania centralnego i otwierania się tylko jednych drzwi. Strasznie klopotliwe jest to że podchodząc do auta z rodzinką muszę albo wszystkim otwierać drzwi, albo otworzyć drzwi od kierowcy i reszte otworzyć przełącznikiem...

Pozdrowionka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vlad
*
*


Dołączył: Nov 02, 2005
Posty: 536
Skąd: Beskidy

PostWysłany: Wto Gru 30, 2008 12:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie jest tak , że jak "krótko" otworzysz drzwi od kierowcy albo pasażera to otwierają się tylko te wybrane, a jak sekundę przytrzymasz przekręcony kluczyk (w jednych lub drugich) otwiera się wszystko. (Z pilota otwiera się wszystko).
_________________
Pontiac Bonneville SE '92
Chevrolet TransSport '99
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Gru 30, 2008 12:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w autach z usa nie montuja w drzwiach kierowcy silownika master. w innych samochodach (gdzie on jest) otwarcie lub zamkniecie kluczykiem otwiera lub zamyka wszystko. rozwiazanie jst banalnie proste. calosc nie przekroczy 60-80 zl. nalezy kopic "zamster" lub "mini-ster" albo "mikro-ster"(to sa produkty sprawdzonej firmy amt) http://www.sklep.amt-alarmy.pl/. w najprostszej wersji podlacza sie to poprzez przekazniki do kabli w okolicy przycisku otwierania i zamykania wewnatrz kabiny i mamy super piota , a jali sie postaramy to mamy tez zamykanie po ruszeniu,otwieranie po wyjaciu kluczyka ze stacyjki, miganie kierunkami po zamkinieciu z pilota(i otwarciu) oraz funkcje "panik", straszenie ciekawskich i odnajdywanie samochodu na parkingu. w razie czego moge pomoc w montazu bo mam ich na koncie juz kilka.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Stasheck
*
*


Dołączył: Mar 03, 2007
Posty: 451
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Gru 30, 2008 14:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie trzeba kluczykiem przekręcić w zamku dwa razy, wtedy otwierają się wszystkie.
_________________
Dodge Intrepid 3,2l ES '99
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Wto Gru 30, 2008 16:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja osobiście jakbym nawet miał możliwość otworzenia wszystkich drzwi kluczykiem to i tak założyłbym pilota żeby nie macać drzwi po ciemku.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
krzycho1978
*
*


Dołączył: Jun 06, 2007
Posty: 875
Skąd: DODGE Durango 2006.CHEVROLET Celebrity

PostWysłany: Wto Gru 30, 2008 17:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a wracajac do rozwiazania amerykanskiego to wynika to pewnie z tego ze kobitka wchodzi do auta drzwiami od kierowcy siada , na siedzeniu pasazera kladzie torebke lub co gorsza kurtke z portfelem i dokumentami itp. (ja czesto tak robie)...(kurtke!!!! nie torebke Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy)...
... i jedzie pozniej stoi na czerwonym ....podchodzi zlodziej (podjezdza motorem) chce ukrasc torebke i kicha drzwi zamkniete
tego typu rozwiazanie jest bezpieczniejsze i coraz czestsze w funkcjach alarmu czy tez u producentów aut (patrz:vv,skoda)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sro Gru 31, 2008 0:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedyne co w zamontowanym w moim autku centralnym zamku jest fajne to to że po przekroczeniu około 20-tu km/h sam się zamyka i nie trzeba pamiętać (tak jak to miałem we wszystkich poprzednich autach) o zamykaniu centralnego "ręcznie".

Pozdrowionka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
benchi
*
*


Dołączył: Jan 17, 2008
Posty: 575
Skąd: Janików

PostWysłany: Sro Gru 31, 2008 8:40    Temat postu: Re: Co z tym centralnym zamkiem Odpowiedz z cytatem

cyberda_ napisał:
...wychodząc z autka niechcący wcisnełem bolec od zamka w dzwiach i drzwiami PAC! i ja pie.... silnik chodzi, a uto zamknięte ... no trzeba było się włamywać - trudna sprawa.
Oczywiście gdyby otwierając drzwi otwierały się wszystkie zamki problemy by nie było...


Nawet jeżeli otworzyłbyś centralny z pilota i otworzyłyby się wszystkie drzwi to po przypadkowym przyciśnięciu przycisku na drzwiach w środku i tak zamknęłyby się wszystkie, więc dokładanie dodatkowych centralek, siłowników sterujących itp nic nie da.
Po prostu nic zastąpi rozumu Very Happy
_________________
36 Plaskaczy - Dawno, dawno temu
Ford Windstar - Trochę później
Ford Explorer - Jeszcze później
Chevrolet Blazer - Całkiem niedawno
Ford Explorer - Dopiero co sprzedany
Co następne? Kto wie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Sro Gru 31, 2008 10:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytając te posty mam wrażenie że w każdym egzemplarzu jest inny centralny Laughing bo u każdego inaczej działa Very Happy

W moim chryslerze i poprzednim Dodge ,oraz paru innych z jakimi miałem do czynienia centralny zawsze działał tak samo.

Otwieranie z kluczyka : przekręcenie w lewo w drzwiach kierowcy, rozbraja alarm i otwiera tylko te drzwi,przytrzymanie kluczyka w pozycji otwieranie przez pare sekund ,otwiera wszystkie drzwi (bez kręcenia kluczykiem drugi raz)

Zamykanie: Przekręcając kluczyk w prawo zamykają się wszystkie drzwi i uzbraja się alarm

Otwieranie z pilota ; jednokrotne przyciśnięcie przycisku unlock (lub przycisku z otwartą kłódką) rozbraja alarm i otwiera drzwi kierowcy,dwukrotne przyciśnięcie otwiera wszystkie drzwi

Zamykanie : jednokrotne przyciśnięcie przycisku lock (lub zamknięta kłódka) uzbraja alarm i zamyka wszystkie drzwi.

Czasem występują przycięcia poszczególnych zamków (w czasie otwierania z przycisku wewnętrznego nie wysuną się do końca przyciski blokujące zamek)czesto jest to w sutuacji kiedy chcemy "wypuścić"pasażerów siedzących z tyłu,a oni nacisną przycisk otwierania,to samo występuje gdy ciągnie się za klamke z zewnątrz ,a otwieramy z kluczyka,pilota bądz ze środka.

Inną sprawą jest skuteczność alarmu fabrycznego przy współdziałaniu z centralnym zamkiem,ale nie bedę o tym pisał; nie wiadomo kto to czyta Wink
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas


Ostatnio zmieniony przez wmarek65 dnia Sro Gru 31, 2008 17:21, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
krzycho1978
*
*


Dołączył: Jun 06, 2007
Posty: 875
Skąd: DODGE Durango 2006.CHEVROLET Celebrity

PostWysłany: Sro Gru 31, 2008 16:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...az glupio pisac...ale...
co to za gramatyka????
kludka=Kłódka
poszczegulnych=ó
pasarzerów=ż
moze nie jestem polonistą ale.....nie mogłem nie zareagować
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Sro Gru 31, 2008 16:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki Very Happy Very Happy Laughing tak mi się jakoś napisało Wink
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lysyxmv6
*
*


Dołączył: May 04, 2008
Posty: 196
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Gru 31, 2008 17:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzycho1978 ale doczytałeś się.
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 LX 99'
Mobil: President Herbert ASC
Antena: Sirio Performer 5000
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
krzycho1978
*
*


Dołączył: Jun 06, 2007
Posty: 875
Skąd: DODGE Durango 2006.CHEVROLET Celebrity

PostWysłany: Sro Gru 31, 2008 17:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

autko mi sie zmienilo w opisie.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Czw Sty 01, 2009 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Benchi

Oczywiście masz rację ale gdyby było tak jak mówisz to usłyszałbym działanie centralnego - chyba tylko głuchy tego nie usłyszy, a wciśnięcie łokciem trzpienia od zamka odbywa sie prawie bezglośnie, dodając do tego że jesteś ubrany w grubą kurtkę zimową to staje sie niezauważalnie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Sty 02, 2009 11:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w cuore mam " z lokcia" ale to prosty samochod(?)natomiast w pontonie jest przycisk blokady na panelu sterowania w drzwiach. tak samo mialem w fordzie tempo. rzeczywiscie w przypadku kiedy jest bolec w drzwiach nie trudno o problem. na twoim miejscu bym przerobil ten zamek tak,ze rygielki by nie dzialaly ,a auto by sie zamykalo samo po ruszeniu i otwieralo po wylaczeniu stacyjki.
tu masz opis jak sobie tanim kosztem mozna zrobic caly zamek i to z bajerami:)
http://forum.compower.pl/viewtopic.php?f=28&t=221&p=686&sid=dd12acde192d391cf1279d5f25ac4068#p686
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Pią Sty 02, 2009 18:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja na wszelki taki wypadek to mam w portfelu schowany zapasowy kluczyk do drzwi.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Nie Sty 04, 2009 1:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I to chyba jest najskuteczniejsze no i najtańsze rozwiązanie i to bez ingerencji w autko ... Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Nie Sty 04, 2009 8:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie zapasowy kluczyk wisi zakonserwowany w odpowiednim miejscu pod autem,portfel z kluczykiem tez mozna zatrzasnac.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Airjack
*
*


Dołączył: Jun 16, 2010
Posty: 32
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lis 20, 2011 13:00    Temat postu: Padł centralny zamek - gdzie szukać przyczyny? Odpowiedz z cytatem

Witam kolegów. Ponieważ skończyły mi się pomysły a bezpieczniki wszystkie sprawdziłem, mam pytanie o jakąś sugestię gdzie szukać przyczyny awarii centralnego zamka w DODGE CARAVAN 2004/2005. Nie działa z pilota, ale co gorsza nie działa z przełączników w drzwiach i u kierowcy i u pasażera. Pozostaje tylko mechaniczne wciskanie kołków na podszybiu i jeden zamek od kierowcy co jest up... Natomiast działa blokowanie z tych przełączników klapy tylnej !?!? Podejrzewałbym awarię w centralce ale nie wiem gdzie jej szukać (nie chodzi mi o tą od pilota ale od centralnego zamka) jeśli taka istnieje. Na schemacie w książce HAYNES-a wszystko trafia do tajemniczego "Body control module" i nie jest to główna skrzynka bezpieczników i przekaźników, bo ta nazywa się "Integrated power module (IPM)". Zacząłbym poszukiwania od odsłonięcia drzwi kierowcy. Co sądzicie o tej koncepcji? Z góry dziękuję za rady.
_________________
Dodge Caravan 3.3 2004
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group