www.asu.pl :: Zobacz temat - GRAND VOYAGER 2.8 CRD 2004 Uszczelniacz wału??
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

GRAND VOYAGER 2.8 CRD 2004 Uszczelniacz wału??

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
hemi1
*
*


Dołączył: Dec 28, 2008
Posty: 32

PostWysłany: Pon Gru 29, 2008 20:06    Temat postu: GRAND VOYAGER 2.8 CRD 2004 Uszczelniacz wału?? Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich!

Mój pierwszy post na tym forum a więc witam. Na FW i Amcar występuje pod tym samym nickiem więc może niektórzy mnie kojarzą.

Dla tych co nie kojarzą to powiem, że od paru lat mam Chevy'ego Caprice '81 i GMC Jimmy '97 - tak może ktoś mnie tez skojarzy bo na paru zlotach byłem Smile

Tak czy inaczej ledwo się pojawiłem to od razu z problemem... a mianowicie:

Znajomy przyprowadził dzisiaj do nas Voyagera co by zerknąć, że mu olej bierze. Podnieślismy auto i faktycznie całe obrzygane od spodu. Wydaje się nam, że leci z góry z wału korbowego ale nie jestesmy pewni bo za dużo nie można zobaczyć. Koło zamachowe jest suche samo w sobie ale już w obudowie jest olej. Bez demontażu większego (tj np wyciągnięcie skrzyni ciężko jest zobaczyć "o co kaman". Wycieka jakoś tak z pomiędzy blachy osłaniającej koło zamachowe a obudowy...

Może przerabiał ktos podobny temat i może coś podpowiedzieć. Nie jesteśmy tak na 100% pewni czy to ten simering i nie chcielibysmy pół auta rozebrać, żeby przekkonac się że to jednak co innego....

Przypomnę, że jest to Grand 2.8 CRD 2004 pędzony przodem od pierwszego właściciela (Holendra) a przejechane ma coś koło 200 tyś km
Za wszelkie podpowiedzi będę wdzięczny. Dzięki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Gru 29, 2008 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiem że oringi trzeba tam wymienic gdzies na forum jest opisane
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
SirTrojan
*
*


Dołączył: Dec 28, 2005
Posty: 104
Skąd: W-WA - miasto seksu i biznesu

PostWysłany: Nie Mar 22, 2009 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Puszcza uszczelniacz wału. Standardowa usterka w Voyagerach. Niestety do zrobienia trzeba zrzucić skrzynię.
PS. na allegro mozna kupić uszczelniacze lecz w komplecie powinny być jeszcze dwa oringi ktorych nie ma w zestawie. Dlatego lepiej jest chyba jednak kupić zestaw w ASO. (pewnie coś ok 400-500 PLNów)
_________________
-PZDR-

Grzegorz
Infiniti FX35 '06 AWD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
chevy71
*
*


Dołączył: Jan 03, 2009
Posty: 150
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon Mar 23, 2009 17:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie też ciekł olej i okazało się że uszczelniacz wału korbowego do wymiany,tak więc zmieniłem go i spokój Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group