www.asu.pl :: Zobacz temat - Gaz, czy ... gaz???
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Gaz, czy ... gaz???

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
TomaszeksV
*
*


Dołączył: Oct 10, 2008
Posty: 25
Skąd: Poznañ

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 6:25    Temat postu: Gaz, czy ... gaz??? Odpowiedz z cytatem

Mam w autku instalację gazową II generacji (nawet działa nienajgorzej - oprócz tego, że do wymiany reduktor). I mam w zapasie instalację sekwencyjną landirenzo omegas, niekompletną - tylko wtryskiwacze i sterownik. Czy uzasadniona jest wymiana obecnej instalacji na sekwencję (przede wszystkim ekonomicznie) i ile taka wymiana mniej więcej kosztowałaby? Co musiałbym jeszcze dokupić?
Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi.
_________________
Grand Voyager 3,3 LE - 98r., gazik
Voyager 3,0 92r. - sprzedany Smile

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kubas
*
*


Dołączył: Jul 14, 2008
Posty: 101
Skąd: Mosina

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 9:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pytanie czy ktoś Ci to zalegalizuje ?
_________________
kubas...
Ford Windstar 97, 3.0 V6,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 9:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli obecna ci dziala poprawnie to po co kombinowac? ja mialem w poprzednim aucie 2 gen. teraz mam sekwencje. jedna i druga dzialaly idealnie. fakt,ze auta rozne i inne konstrukcja silnikow.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kubas napisał:
pytanie czy ktoś Ci to zalegalizuje ?


jesli ma zalegalizowana juz instalacje to nie potrzebuje dodatkowej legalizacji. Instalke legalizuje sie tylko 1 raz a potem co 10 lat wymienia/legalizuje butle. a to czy ma 2,3,4,5,10 generacje nikogo nie interesuje. co do reszty to zgadzam sie z Esdarkiem ze jesli ta ktora masz chodzi OK to nie kombinuj i zostaw ja! jesli liczysz ze koszty montazu sekwencji ci sie zwroca to tak bedzie..ale za ile lat???
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
TomaszeksV
*
*


Dołączył: Oct 10, 2008
Posty: 25
Skąd: Poznañ

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 12:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sądziłem, że sekwencja jest na tyle lepsza (tzn. oszczędniejsza, bardziej niezawodna, oszczędzająca silnik itp.), że opłacałoby się zainwestować w zmianę, tym bardziej, że część instalacji dostałem. Jeśli jednak sądzicie, że nie warto, to daję sobie i samochodzikowi spokój. Dzięki.
_________________
Grand Voyager 3,3 LE - 98r., gazik
Voyager 3,0 92r. - sprzedany Smile

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 15:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sekwencja Landi renzo omegas dobrze wyregulowana, w porównaniu do każdej instalki II generacji to tak jakbyś jężdził samochodem z gażnikiem a na wtrysku wielopunktowym,inaczej mówiąc maluch i mercedes.
Oczywiście nie jest to tania impreza,ale ja sądze że warto Very Happy Miałem instalacje II generacji ,testowałem różne typy,nie ma porównania Razz

Co do legalizacji (homologacji)... Wymiana nawet jednego elementu z instalacji gazowej na inny niż w dokumencie homologacji (wydawanego przy zakladaniu gazu i niezbędnego do wpisu do dowodu rejestracyjnego)anuluje nam homologacje na instalacje założoną w naszym aucie.(instalacja ma dopuszczenie tylko w tym aucie)
Na razie nikt tego nie sprawdza bo dokumenty leżą w wydziale komunikacji,ale nie wiadomo co kiedy wymyślą żeby wyciągnąć kase Very Happy

Zresztą z homologacją nie ma większego problemu,na allegro oglasza się firma która robi takie homologacje.

Ja zakladałem sobie sam moją instalkę ,a homologacje potrzebną do zarejestrowania gazu wystawił mi zaprzyjażniony autoryzowany zaklad Landi renzo,oni tylko przesyłają dane internetem ,a papiery przychodzą Landi renzo Polska z Warszawy Very Happy
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
TomaszeksV
*
*


Dołączył: Oct 10, 2008
Posty: 25
Skąd: Poznañ

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 15:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co muszę jeszcze dokupić, żeby mieć komplet (mam wtryskiwacze i sterownik)? I ile kosztuje sama usługa założenia instalki - przy zmianie instalacji (zbiornik i przewody zostają) i własnych częściach?
_________________
Grand Voyager 3,3 LE - 98r., gazik
Voyager 3,0 92r. - sprzedany Smile

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 16:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gdzie 2 polakow tam 3 zdania w tym samym temacie Wink
ze starej instalacji zostanie ci tylko w zasadzie zbiorenik i wielozawor. nowe beda wtryski,dysze,komputer,centralka,parownik,czujnik cisnienia,wiazki przewodow,odcinki wezy itp. ogolnie rzecz biorac nowa instalacja ze starym zbiornikiem. jsli wszystkie czesci pochodz z demontazu lub jesli chcesz zakladac to sam(nie polecam) to raczej nikt ci tego potem nie "podbije" i bedziesz jezdzil na papierach od starej instalki. jak nie bedzie kolizji,pozaru,wnikliwej kontroli to formalnie nic sie nie stanie. ja bym jednak sobie przemyslal sprawe...jak wiemy nie rodzaj instalacji ,a jej montaz,dobor do auta i zestrojenie jest gwarancja sukcesu.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
TomaszeksV
*
*


Dołączył: Oct 10, 2008
Posty: 25
Skąd: Poznañ

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 16:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raczej sam nie będę gazował - przynajmniej nie w samochodzie Very Happy Ile mogą krzyknąć za taką wymianę - chociaż orientacyjnie?
_________________
Grand Voyager 3,3 LE - 98r., gazik
Voyager 3,0 92r. - sprzedany Smile

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 16:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesz...robota taka jak z nowa instalka poza montazem zbiornika. do tego demontaz starej...
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 19:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wmarek65 napisał:
Wymiana nawet jednego elementu z instalacji gazowej na inny niż w dokumencie homologacji (wydawanego przy zakladaniu gazu i niezbędnego do wpisu do dowodu rejestracyjnego)anuluje nam homologacje na instalacje założoną w naszym aucie.(instalacja ma dopuszczenie tylko w tym aucie)


ale konkretnie co musiales zaniesc do urzedu zeby ci wbili gaz? odemnie chcieli tylko fakture i zrobili sobie ksero homologacji butli i tyle. nie chcieli ani homologacji reduktora, ani homologacji wtryskow, ani homologacji ECU,ani centralki nie mowiac juz o miedzianych rurkach czy kabelkach..wiec o co chodzi?
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TomaszeksV napisał:
Co muszę jeszcze dokupić, żeby mieć komplet (mam wtryskiwacze i sterownik)? I ile kosztuje sama usługa założenia instalki - przy zmianie instalacji (zbiornik i przewody zostają) i własnych częściach?


Zależy od jakiego auta masz tą sekwencje Question
może napisze co powinieneś mieć do twojego auta Very Happy
Sterownik omegas 6,8 cylindrów
Przełącznik z wyświetlaniem poziomu gazu do kabiny
Okablowanie sterownika (wiązka elektryczna)
wtryskiwacze Med -- Duże - (oznaczone białą kropką z farby na kapturku) 2 listwy po 3 wtryskiwacze (jedna z czujnikiem)
Reduktor IG1 Mag!(tylko taki obsłuży silniki pow.3l )cena około 800zł
Węże f 16,f6,filter fazy lotnej i dysze to już groszowe sprawy
Ze względu na konstrukcje kolektora dolotowego zalecane są dysze przedużane aby doprowadzić gaz w okolice zaworu ssącego.

Zanim zdecydujesz sie coś robić ,skoro są to części używane warto sprawdzić jaki mogą mieć przebieg,(chyba że wiesz)
sterownik omegaz ma funkcje gdzie można odczytać ilość godzin pracy na gazie i na benzynie i na tej podstawie mniej więcej obliczyć przebieg.
Jeśli wtryskiwacze miały by zbyt duży przebieg (wytrzymują 250-300 tyś)
lub były małe lub średnie to są do wymiany koszt około 1800zł

cena za załozenie zależy od pazerności zakładu montującego,chcąc to dobrze zrobić trzeba poświecić cały dzień,(niewiem ile zaklady liczą dniówke pracownika Laughing )

Musisz przeanalizować wszystkie za i przeciw Very Happy
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcys napisał:
wmarek65 napisał:
Wymiana nawet jednego elementu z instalacji gazowej na inny niż w dokumencie homologacji (wydawanego przy zakladaniu gazu i niezbędnego do wpisu do dowodu rejestracyjnego)anuluje nam homologacje na instalacje założoną w naszym aucie.(instalacja ma dopuszczenie tylko w tym aucie)


ale konkretnie co musiales zaniesc do urzedu zeby ci wbili gaz? odemnie chcieli tylko fakture i zrobili sobie ksero homologacji butli i tyle. nie chcieli ani homologacji reduktora, ani homologacji wtryskow, ani homologacji ECU,ani centralki nie mowiac juz o miedzianych rurkach czy kabelkach..wiec o co chodzi?


Musiałem dostarczyć fakture za montarz ,dokument (legalizacja zbiornika)
i homologacja instalacji zamontowanej w moim aucie (na której są wyszczegulnione podzespoły instalacji gazowej z odpowiednimi homologacjami (jest wyszczegulniony każdy element oprócz rurek miedzianych weży gumowych i okablowania Very Happy )

dla niedowiarków Very Happy , mogę zrobić fotkę tego dokumentu
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jacekz
*
*


Dołączył: Dec 15, 2007
Posty: 326

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co należy zrobić by wyinstalować gaz z auta? Mam taką sytuację, po odłączałem wszystko, wymontowałem butlę, nie wiem tylko jak będę robił przeglądy...
_________________
Windstar 3.0 '97 - ręka noga mózg na ścianie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 21:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jacekz napisał:
A co należy zrobić by wyinstalować gaz z auta? Mam taką sytuację, po odłączałem wszystko, wymontowałem butlę, nie wiem tylko jak będę robił przeglądy...


Zadzwonić do wydziału komunikacji odpowiedniego dla miejsca zamieszkania Very Happy powinni powiedzieć co z tym fantem Razz

Jak przerejestrowałem dodga grand caravana z ciężarowego na osobowy ,kazali mi dostarczyć fakture za wymontowanie kraty,której nigdy w tym aucie nie było Laughing nie wiem czy z tym gazem nie będzie podobnie Very Happy
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jacekz
*
*


Dołączył: Dec 15, 2007
Posty: 326

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 21:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięx! wszystkiego można się spodziewać Wink
_________________
Windstar 3.0 '97 - ręka noga mózg na ścianie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group