www.asu.pl :: Zobacz temat - swiatla do jazdy dziennej
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

swiatla do jazdy dziennej

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Lis 06, 2008 21:34    Temat postu: swiatla do jazdy dziennej Odpowiedz z cytatem

polska to dziwny kraj:
http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiat%C5%82a_do_jazdy_dziennej
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
freddy
*
*


Dołączył: May 04, 2008
Posty: 86
Skąd: w-wa

PostWysłany: Czw Lis 06, 2008 22:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Polskie przepisy jednak nakazują takie podłączenie elektryczne świateł do jazdy w dzień, by tylne pozycyjne także musiały być włączone. Jest to sprzeczność, ponieważ pojazd, który uzyskał homologację na zgodność z Regulaminem nr 48 powinien być dopuszczony do ruchu w Polsce na podstawie przepisów obowiązujących w UE.


Idioci i debile tworzą prawo.
Ale niestety taka jest wada demokracji, 2 meneli zawsze przegłosuje 1 profesora. Państwo powinno być sterowane przez zatrudnionych i odpowiednio opłacanych specjalistów tak jak typowa firma. no ale to można tylko pomarzyć o takim ustroju..

Ja przednie żarówki od długich mam połączone szeregowo i zapalają się wraz z uruchomieniem silnika, pobierają razem 2.6A więc znośnie a mocno świecą , że nawet musiałem je w dół skierować. Gdy włącze mijania to dzienne-długie automatycznie gasną.

Natomiast tylne żarówki od pozycji odciąłem od fabrycznej instalacji i tymczasowo podłączyłem pod pompe paliwa, więc też automatycznie się zapalają.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sikor
*
*


Dołączył: Dec 10, 2007
Posty: 239
Skąd: Chojnice

PostWysłany: Czw Lis 06, 2008 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe rozwiązania...
_________________
sikor
Ford Windstar 3,0 '96
sekwencyjny
To był naprawdę świetny wóz, ale go sprzedałem... Sad
Ford Maverick 2,7 tdi long
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Maav
*
*


Dołączył: Oct 18, 2005
Posty: 399
Skąd: Nal Hutta (Wawa)

PostWysłany: Wto Lis 11, 2008 15:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam teraz coś innego ciekawego.

Mam wersję kanadyjską - tam światła w dzień są obowiązkowe.
Ale tylko te z przodu.

Ponieważ mam jeszcze czujnik zmierzchowy, regulator świateł ma 3 pozycje:
- Auto
- "Dzienne"
- Nocne

Auto ma dwa tryby w zależności od wykrycia mroku: dzienny - gdzie świecą się TYLKO przednie światła mijania, albo "nocny" gdzie świecą się - i tu zaczynają się schody:
- światła mijania w trybie nocnym (mocniej)
- pomarańczowe postojówki
- tylne

"Dzienne" światła działają jak dzienne w trybie "auto", tylko... świecą się również pomarańczowe postojówki. (i chyba tylne.. tego nie jestem pewien, bo światła w tym samochodzie świecą się inaczej jak skrzynia jest w "P", "N" lub zaciągnięty ręczny (!) i inaczej kiedy jest na biegu)
Nocne świecą jak nocne w trybie auto.

A teraz, kto mi powie co w nowych samochodach jest odpowiedzialne za to co świeci? Bo najchętniej zmodyfikowałbym "dzienne" światła tak, żeby paliły się tylko mijania i plus dodatkowo tył. Palące się postojówki mnie niepokoją, co prawda świecą słabo, ale widać (jak zaczyna w nich migać kierunkowskaz to świeci mocniej niż światła mijania)
_________________
//'07 Saturn VUE 3.5 V6 Aut FWD, miejski potforek z kosmosu

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group