www.asu.pl :: Zobacz temat - Pontiac trans sport 1992 automatyczna skrzynia biegów
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pontiac trans sport 1992 automatyczna skrzynia biegów

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Leon71
*
*


Dołączył: Nov 03, 2008
Posty: 3

PostWysłany: Pon Lis 03, 2008 18:53    Temat postu: Pontiac trans sport 1992 automatyczna skrzynia biegów Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich jestem nowym użytkownikiem byłem na starym forum pontiaca ale nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie posiadam samochód od niedawna Pontiac trans sport 3.8 benzyna problem dotyczy prawdopodobnie skrzynki biegów wracając z trasy po wyprzedzeniu kilku samochodów zwolniłem do 120 i po jakimś czasie samochód zaczoł zwalniac samoczynnie do 60 km/h później po uruchomieniu silnika samochód przyspiesza do 40 czasami do 70 km/h i skrzynka sie wyłącza samochód zaczyna wyc rozebrałem miskę olejową olej okazał się czysty w misce 0 opiłków natomiast w filtrze podczas wydmuchiwania widac było coś podobnego do mikroskopijnych opiłków aluminiowych na skrzynce odczytałem symbol 4T60-E HYDRA-MATIC prawdo podobnie jest to nazwa skrzyni jeśli ktoś mógł by mi pomóc bardzo o to proszę
Jaki olej trzeba zastosowac do tej skrzynki i jakie są polskie odpowiedniki
Zapomniałem dodac że podczas uruchomienia auta słychac ze skrzynki biegów odgłosy tak jak by olej szedł z powietrzem natomiast żadnych odgłodów mechanicznych nie słychac
Jestem z woj. opolskiego jeżeli jest to poważny problem prosze podac przybliżony koszt naprawy jeżeli ktoś sie orientuje i gdzie moge kupic filter
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tomek
*
*


Dołączył: Nov 27, 2004
Posty: 201
Skąd: Darlowo

PostWysłany: Pon Lis 03, 2008 19:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Filter i olej zawsze kupuję na www.amerykany.pl (dzisiaj wymieniałem)oczywiscie w sklepie asu tez mozna kupić, prawdopodobnie ceny sa podobne.
O samej skrzyni nic ci nie powiem bo sie na tym nie znam. Mam nadzieję , że wiesz jak sprawdza się poziom oleju w skrzyni (przejechac ok 25km, latem chyba 15, zatrzymujesz się mieszasz dzwibnia po wszystkich biegach i sprawdzasz na włączonym silniku) Wink . Dźwiek jaki opisałes kiedys pojawił sie u mnie gdy miałem odrobine za mało oleju w skrzynce, ale w 3.1 jest inna skrzynka.
_________________
pozdrawiam
Tomasz

Pontiac Trans Sport 3.1 - '94
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
Vlad
*
*


Dołączył: Nov 02, 2005
Posty: 536
Skąd: Beskidy

PostWysłany: Pon Lis 03, 2008 20:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

4T60E to jak najbardziej model skrzyni, jak podasz rodzaj skrzyni to dobiorą filtr (może Rafał ma a jak nie to amerykany,westar,niewiara - i tak wszystko raczej chińszczyzna Smile), olej spełniający specyfikacje DEXRON III (jest w sklepie ASU) różne marki go produkują ale coś na kształt MOPARA albo MIDLANDA pewnie większość zalewa bo chyba najlepsze.
Resztę muszą ci powiedzieć mądrzejsi ode mnie.

popatrz też tu

http://www.pontiac-trans-sport.republika.pl/

i zapytaj też tu

http://www.pontiac-polska.com/phpbb3/index.php?sid=b0a4cf4a76df8586682cde2e56ea6475
_________________
Pontiac Bonneville SE '92
Chevrolet TransSport '99
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Leon71
*
*


Dołączył: Nov 03, 2008
Posty: 3

PostWysłany: Pon Lis 03, 2008 21:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za pomoc ale w dalszym ciągu nie wiem co to może byc jeśli ktoś wie to proszę o podanie informacji ile ten model skrzyni ma biegów pierwotnie właściciel poprzedni powiedział mi że to jest skrzynka 6 biegowa.
Jeszcze raz informuje że na stronie pontiaca nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie chociaż nie jestem laikiem w dziedzinie mechaniki to na temat automatycznych skrzynek nic nie moge powiedziec ponieważ sie na nich nie znam. Mam nadzieje ze na tym forum znajdą sie ludzie obeznani w tej dziedzinie bardzo proszę o pomoc z góry dziękuje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vlad
*
*


Dołączył: Nov 02, 2005
Posty: 536
Skąd: Beskidy

PostWysłany: Pon Lis 03, 2008 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

model 4T60E FWD 4 biegi

http://www.pontiac-polska.com/phpbb3/viewtopic.php?f=11&t=166&sid=c1e1f10253b34e133d6ab97fd921d3fc

Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Pontiac Bonneville SE '92
Chevrolet TransSport '99
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Leon71
*
*


Dołączył: Nov 03, 2008
Posty: 3

PostWysłany: Nie Lis 09, 2008 7:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za wszelkie porady wymieniłem olej i filter i problem znikł kupiłem na amerykanach.pl autko chodzi jak zegarek jesteście prawdziwymi fascynatami tych aut ja też ta strona jest bardzo przydatna jeszcze raz dziękuje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group