www.asu.pl :: Zobacz temat - Powódź w Voyagerze
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Powódź w Voyagerze

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elementy i akcesoria
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
turecki
*
*


Dołączył: Sep 21, 2007
Posty: 53
Skąd: Raków Częstochowa

PostWysłany: Pią Paź 31, 2008 10:23    Temat postu: Powódź w Voyagerze Odpowiedz z cytatem

Witam.
Były już podobne problemy opisywane na forum, ale jednak zdecyduję się opisać mój problem.
Przede wszystkim dlatego, że mój przypadek trochę nie pasuje do opisywanych "klasyków".

Po 1. Wodę mam nie pod nogami pasażera, a kierowcy.
Po 2. To chyba nie od klimy, bo teraz klimy nie używam.

Tak więc. Po raz drugi okazało się, że mam wodę pod nogami kierowcy. Poprzednio myślałem, że to może uszczelka w drzwiach, bo lekko się wysunęła w jednym miejscu.
Teraz wiem, że to nie od tego.

Pomóżcie proszę jak i gdzie zacząć poszukiwania?

Skąd może się brać woda w samochodzie (z zewnątrz, może z nagrzewnicy, skąd jeszcze?)?

Osobiście uważam, że to z zewnątrz. Wg mnie woda cieknie gdzieś z okolicy pedału gazu.
_________________
Honda FR-V 2.0 '05

Chrysler Voyager LE 2.4 '97 + LPG (pożegnany z żalem i płaczem w 2011 r)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Gural
*
*


Dołączył: Sep 07, 2007
Posty: 1266
Skąd: UÄ�

PostWysłany: Pią Paź 31, 2008 11:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zrob test

odwin wykladzine i konefka zacznij lac wode na auto zacznij od slupka kierowcy moze byc tam nieszczelnosc przy podszybiu i prpzeciekac tam i leciec bedzie wlasnie w okolicy pedalow, obserwuj od wewnatrz kabiny i jak znajdzie przeciek zacznij uszczelniac od gory

jesli to nie pomoze to rob test na zamknietych drzwiach czyli woda na uszczelke i tak dalej

jesli po laniu auta nie bedzie zadnych wyciekow to znaczy ze pewnie nagrzewnica moze byc walnieta lub jakis przewod i np gdy sie nagrzeje wywrza sie cisnienie i leci

btw. cyz znika ci plyn z chlodnicy???
_________________
jest:
dodge grand caravan 3.8 LPG 2005
seat Leon 1.6 2010

było
tyle, że nie spamiętam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Paź 31, 2008 16:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

weź posmakuj "tą wodę " jesli jest słodka to nagrzewnica
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
turecki
*
*


Dołączył: Sep 21, 2007
Posty: 53
Skąd: Raków Częstochowa

PostWysłany: Pią Paź 31, 2008 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ehhhhh

"Spróbowałem" tego czegoś. Smakuje jak stęchła woda z kałuży. Nie jak płyn.
Ble....
_________________
Honda FR-V 2.0 '05

Chrysler Voyager LE 2.4 '97 + LPG (pożegnany z żalem i płaczem w 2011 r)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Lis 01, 2008 7:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

turecki napisał:
ehhhhh

"Spróbowałem" tego czegoś. Smakuje jak stęchła woda z kałuży. Nie jak płyn.
Ble....


co prawda dopiero zaczynam swoja przygodę z amerykanami ale możne naprowadzę ciebie na twoją usterkę na przykładzie passata b4 bo takowego ostatnio miałem a więc;
1. gdy pęknie nagrzewnica to objaw jest taki że mokry jest dywanik,zaparowane szyby podczas jazdy, ubytek płynu w układzie , słodki posmak w ustach Very Happy
2.zapchane odpływy wody na podszybiu( przez liście itp.)
3.jakaś nieszczelność w przegrodzie silnikowej-kabina i po w wjechaniu w kałuże woda po przewodach dostaje się do środka
4. uszczelka drzwi lub szyby jest uszkodzona
5.no raczej takiego chyba problemu nie masz że podłoga jest skorodowana
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
turecki
*
*


Dołączył: Sep 21, 2007
Posty: 53
Skąd: Raków Częstochowa

PostWysłany: Sro Lis 05, 2008 13:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję wszystkim za uwagi i pomoc. Problem zidentyfikowany, choć jeszcze nie naprawiony.

Woda leje się przez wklejaną szybę w drzwiach pasażera za kierowcą. Płynie po drzwiach i słupku, potem jakoś po progu i zbiera się pod nogami kierowcy.

Szybę źle wkleili podczas wymiany drzwi po delikatnej kolizji.

Przyznam, że ciężko było to znaleźć. Wczoraj odwinąłem dywan spod nóg kierowcy, wsadziłem tam głowę, a kolega lał wodę po aucie. Siedzę i siedzę i ... nic. Dobrze, że zrobiło mi niewygodnie. Usiadłem jak człowiek i wtedy coś mnie podkusiło obejrzeć się za siebie. I wtedy to ujrzałem. Wink

Pozdrawiam - może moja "przygoda" przyda się komuś w przyszłości w poszukiwaniach.

Pozdrawiam - Tomek
_________________
Honda FR-V 2.0 '05

Chrysler Voyager LE 2.4 '97 + LPG (pożegnany z żalem i płaczem w 2011 r)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elementy i akcesoria Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group