www.asu.pl :: Zobacz temat - pytanko o hid hb5 słabe długie
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

pytanko o hid hb5 słabe długie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
max1978
*
*


Dołączył: Mar 08, 2008
Posty: 116

PostWysłany: Nie Paź 26, 2008 23:14    Temat postu: pytanko o hid hb5 słabe długie Odpowiedz z cytatem

Witam mam pytanko ostatnio wymieniłem standardowe żarówki hb5 na zestaw z allegro bixenon hid 4300 lumenów
I mam pytanko czy ktoś miał taki problem, gdy jeżdżę na światłach drogowych jest super świecą ładnie i nawet chyba specjalnie nie oślepiam, pomimo amerykańskich lamp, ale gdy przełączam na długie to niestety światło jest mocniejsze,więc wszystko działa, ale nie świeci wyżej bardziej bym powiedział, że świeci tak samo tylko jest go jeszcze wiecej.Juz przekładałem żarówkę i kombinowałem na różne sposoby,ale w dalszym ciągu jest bez rewelacji.Jednak, gdy włożyłem stara żarówkę do jednej lampy to ona długie wali daleko.
Może miał ktoś juz taki problem jak ja i pomoże, a może tak juz musi być????
Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
ps chodzi o dodga grand caravana z 2005 r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Pon Paź 27, 2008 8:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podejżewam problem konstrukcyjny
Oryginalna żarówka HB5 posiada 2 włukna żrowe w ogniskowej ( no cirka w ogniskowej)
Natomiast żarówka HB HID posiada palnik + zwykły żarnik.
Ale spójż jaka jest rozbieżność w położeniu w stosunku do ogniskowej.
I nic nie zrobisz po prostu strumień świetlny jest zakłucony i żebyś na głowie stawał to i tak będzie kiszka.
_________________
Wojtek
Ford WINDSTAR 3,8 LX /95 zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sikor
*
*


Dołączył: Dec 10, 2007
Posty: 239
Skąd: Chojnice

PostWysłany: Pon Paź 27, 2008 9:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Światła drogowe i tzw. długie-to to samo...
_________________
sikor
Ford Windstar 3,0 '96
sekwencyjny
To był naprawdę świetny wóz, ale go sprzedałem... Sad
Ford Maverick 2,7 tdi long
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
max1978
*
*


Dołączył: Mar 08, 2008
Posty: 116

PostWysłany: Pon Paź 27, 2008 18:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj nie czepiajmy sie skoro wiemy o co chodzi,
a co do żarnika to nie ma oddzielnej żarówki zwykłej do długich,tylko podczas przełączania ,żarówka wysuwa , albo chowa sie o jakiś centymetr,chyba jakiś elektro magnes.Wiem ,że sa komplety z oddzielną żarówka do długich obok żarnika,ale tu nie ma ,to ponoc prawdziwy bi-xenon,i tak wyglada
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
torped
*
*


Dołączył: Jan 11, 2007
Posty: 324
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Paź 27, 2008 23:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli kupiles dobry zestaw, to cos jest zle zamontowane. Ja mam tez HID H4 BiXenon i u mnie drogowe swiatla daja sporo wyzej niz mijania, zupelnie jak na zwyklych zarowkach. Sek w tym, ze ja kupilem drogi zestaw, mam nawet specjalne, metalowe "kieszonki" na zarowki aby swiatlo z zarnika odbijalo sie w lustrze lampy tam gdzie powinno. Jesli u Ciebie nie swieci wyzej, znaczy, ze odbija sie od lustra lampy nie tam gdzie trzeba. Przyczyny moga byc dwie, albo zle zamontowales, albo kupiles kiepski zestaw (lub brakuje w nim jakiegos elementu).
_________________
Chrysler Grand Voyager
3,3 V6 LE 96`
I`m a mad Taxi Driver Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group