www.asu.pl :: Zobacz temat - olej- smoła
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

olej- smoła

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Czw Paź 09, 2008 22:34    Temat postu: olej- smoła Odpowiedz z cytatem

Jak wygląda olej w Waszych silnikach przed wymianą? Ja pamiętam, że u mnie był "ciemny miód" ale ciągle przeźroczysty. Wymieniałem dwa razy przed 15tyś. Natomiast kolega próbuje mnie przekonać że już po 2-3tyś km od wymiany olej jest czarny i że to normalne. Chciałoby się powiedzieć: chyba w Twoim japończyku. Ale może akurat mój jest taki nietypowy Smile i ma czysty olej. Co do Focusów i Hond które mamy w pracy to się sprawdza, ale wiadomo jak dbają o służbowe auta.
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Paź 10, 2008 7:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do tej pory kazde auto jakie mialem brudzilo nieco olej i mozna bylo rozroznic nowy od zlewanego,ale zaden nie byl czarny. w pontonie jest szczegolnie milo,bo barwa sie w zasadzie nie zmienia(oczywiscie widac,ze to olej uzywany). kiedys brat mial w firmie citroena diesla 1,9. tam po 2-3 tysiacach olej byl czarny jak smola i bylo to normalne. wydaje mi sie,ze olej zaczernia sie od sadzy w silniku. jesli spalanie jest dobre,gladz cylindrow i pierscienie tez,silnik ma kompresje,spaliny nie wala do skrzyni korbowej to raczej nie powiniem olej czarniec. przeczytalem jednak,ze sadza ma doskonale wlasciwosci smarne wiec moze nie jest tak zle:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
GAZDA
*
*


Dołączył: Nov 23, 2005
Posty: 1018
Skąd: Rabka

PostWysłany: Pią Paź 10, 2008 8:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja powiem tak, kiedyś wlewałem do moich silników olej który wyglądał tak jak teraz ten który z niego wylewam...
_________________
'96 FORD taurus GL 3.0 wagon

'91 CHRYSLER LeBaron GTC 3.0

ŚLEBODA ABO ŚMIERZĆ!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Pią Paź 10, 2008 9:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak pisze Dark w ropniaku czarny olej to norma.
Wiadomo że olej ciemnieje ale ja po 10 k km w Polonezie miewałem mocno ciemny ale w miare klarowny.
W Winim olej przypomina miód gryczany.
Tyle moge powiedzieć
_________________
Wojtek
Ford WINDSTAR 3,8 LX /95 zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Benek
*
*


Dołączył: Jun 22, 2006
Posty: 693
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pią Paź 10, 2008 11:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że znaczenie ma też rodzaj oleju, syntetyk, półsyntetyk, czy mineralny. Mineralne dużo szybciej ciemnieją, bo chyba zawierają więcej
środków myjących.
_________________
Chevrolet Trans Sport 3,4L V6 '01r,
Oldsmobil Silhouette 3.4L V6 '00r, Gazowany u Luky'ego
[IMG]http://images62.fotosik.pl/809/1b6d041f3d165805m.jpg[/IMG]
www.youtube.com/watch?v
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Pią Paź 10, 2008 15:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napewno rodzaj,jakość oleju ma wpływ.Druga sprawa to technologia (zaawansowanie)silnika,np stary ford mondeo olej po 10 tys.wymiana i kolor czarny rzadki jak woda (olej półsyntetyczny),w silniku mondeo 1,6 z 2003r olej wymieniany po 40 tys. (olej ford formula)barwa trochę bardziej brunatna niż nowego.
Trzecia sprawa też bardzo istotna to jeśli auto ma zainstalowany gaz (i na nim jeżdzi) olej jest bardziej czystszy przy wymianie niż przed założeniem gazu Surprised bez względu jaki olej czy silnik.

Zupełna inna sprawa to diesle ,tam nie spotkałem się z wmiare czystym olejem,niezależnie od rodzaju wszystkie są koloru murzyna z etiopii Laughing
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jacekz
*
*


Dołączył: Dec 15, 2007
Posty: 326

PostWysłany: Pią Paź 10, 2008 15:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W moim windstarze olej po 10 tyś wciąż ma kolor miodowy na miarce. Spodziewam się że po spuszczeniu w misce będzie czarny. Cieniutki film na miarce będzie zawsze jaśniejszy.
_________________
Windstar 3.0 '97 - ręka noga mózg na ścianie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group