www.asu.pl :: Zobacz temat - 2,5CRD - 2,8CRD kontra 3,3
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

2,5CRD - 2,8CRD kontra 3,3
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
DaRu
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 117

PostWysłany: Pią Wrz 19, 2008 11:53    Temat postu: 2,5CRD - 2,8CRD kontra 3,3 Odpowiedz z cytatem

Czuję za chwilę zbiorę niezłe baty, bo temat był już wałkowany. Uważnie wszystko przeczytałem ale jasnego punktu widzenia i tak nie mogę sobie określić. Tyle opinii co użytkowników.

Obecnie jeżdżę Grand Voyagerem 3,3 99r. - i jestem z niego bardzo zadowolony.
Przymierzam się do zakupu czegoś nowszego 2003/2004r. Też Grand Voyager. Oczywiście przyzwyczajony i zauroczony silnikiem 3,3 patrzę w kierunku takiego samego, stąd moje pierwsze pytanie: Czy w modelach 2003 są tak samo dobre silniki 3,3 co w modelach przed rokiem 2000?

Kolejna sprawa. Moje zainteresowanie zbudzają również silniki CRD /2.5 oraz 2.8/. I tu pojawiają się różne opinie. Jedni mówią, że nie warto się nimi interesować bo to nie dość, że drogie serwisowaniu /rozrząd/ to jeszcze złej jakości VM. /czyli jak domniemam, podobnie jak owiane złą sławą diesle sprzed roku 2000/. Z drugiej strony ktoś pisał, że to silniki Mercedesa, daje to do myślenia, że może nie są aż takie złe. Więc nasuwa się kolejne pytanie.
Czy gdybyś miał kupić Voyagera z roku 2003/2004 /dla siebie – nie dla wroga/, wybrałbyś 2,5CRD - 2,8CRD a może zostałbyś przy sprawdzonym 3,3?

Oczywiście dieslami zacząłem się interesować ze względu na spalanie. Obecnie mój 3,3 pali średnio 10,5-11,5l benzyny /gazu jako paliwa nie uznaję/. Z tego co czytam w testach diesle 2,5 czy 2,8, palą średnio 8-10. Zawsze to trochę mniej, ale czy gra jest warta świeczki?
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 - 05r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzycho1978
*
*


Dołączył: Jun 06, 2007
Posty: 875
Skąd: DODGE Durango 2006.CHEVROLET Celebrity

PostWysłany: Pią Wrz 19, 2008 12:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to masz pierwsze BATY A MASZ!!!!!TY TY NO TY.....????
JAK MOZESZ MYSLEC O CZYMS TAKIM????
..A MASZ!!!!BIC GO
NA NIEGOOOO!!!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DaRu
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 117

PostWysłany: Pią Wrz 19, 2008 12:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ołaaaaaa leżącego i do tego w okularach się nie bije!!!! Very Happy
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 - 05r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Wrz 19, 2008 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam radę uznać gaz i silnik 3,8 i kropka Smile
kolega ma 3,8 rok 05 na sekwencji i chodzi bajka , spalanie w trasie 12 miasto 17-18
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Wrz 19, 2008 13:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dlaczego nie uznajesz w miare ekologicznego i znacznie tanszego paliwa jakim jest lpg ,a potrafisz uznac paliwo do traktorow,maszyn budowlanych i kutrow rybackich? w glowie mi sie nie miesci(a mam duza;) ,ze ktos jadzac silnikiem v6 o pojemnosci ponad 3 litry moze nawet pomyslec o 4 cylindrowym dieslu Shocked rozumiem,ze rowniez z automatyczna skrzynia bys sie rozstal bez zalu? to po co wtedy amerykanski van skoro bedzie konstrukcyjnie przypominal bardziej mercedesa sprintera czy inne vito Laughing
dieslowskie silniki marcedesa dobre...byly w czasach w123/124. teraz ich przescigaja np. francuzi. ale o czy ja pisze....diesle na budowe i na pola!!! Wink
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Wrz 19, 2008 15:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ile razy można pisac ze te silniki to nie mercedes tylko włoski vm Exclamation
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Wrz 19, 2008 15:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z doswiadczenia wynika,ze mozna to pisac nieskonczona ilosc razy Laughing
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
DaRu
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 117

PostWysłany: Nie Wrz 21, 2008 19:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz mam już wszystko jasne.
Zostaję przy 3,3... no może 3,8.

A dlaczego nie uznaję LPG?

Miałem 2 auta z LPG. Przy moich przebiegach /a są dość spore/ żywotność silników sięgała 200tys km. Dla mnie to 2 lata jeżdżenia. /Padały uszczelki pod głowicą, przepływomierze, pompki paliwa i działy się różne inne rzeczy. A na awarię na drodze, szczególnie gdy jadę na zlecenie nie mogę sobie pozwolić, bo czas jest tak sprecyzowany jak japoński tramwaj/. Przy zadbanej benzynie pojeżdżę 5 lat bez kłopotów. Ok. Może trochę drożej ale napewno dłużej i spokojniej.
Kolejna sprawa trudno jest wciąż znaleźć prawdziwego fachowca, który zakłądajac instalację do amerykana, nie zepsuje tego samochodu. Owszem na forum jest kilku, ale ci którzy /u mnie w okolicy/ zakładają LPG do Golfów, nie mają pojęcia o silnikach 6cio cylindrowych więc nie ryzykuję.

3. NAJWAŻNIEJSZE. Ja nie mam gdzie włożyć butli!!!! Na codzień wożę 7 osób + sprzęt /grupa artystyczna/. Zamontowanie butli uniemożliwi mi załadunek. Montaż jej pod samochodem spowoduje brak koła zapasowego, a na to nie mogę sobie pozwolić ze względu na terminowość przejazdów. Przecież jak się gdzieś spóźnię to nikt mnie nie będzie pytał dlaczego nie miałem koła zapasowego. A czekać na assistance to czasami można miesiącami.

Dlatego wybrałem rozwiązania /może nie najtańsze/ ale pewne i sprawdzone.

P.S Ponawiam pytanie. Czy silniki 3.3 z roczników po roku 2000 to te same konstrukcje co przed rokiem 2000? Z tego co czytałem mają one 178KM ten mój ma coś około 150KM....
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 - 05r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Wrz 21, 2008 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli nie uznajesz zle wykonanych i zestrojonych instalacji ,a nie samego paliwa lpg!!! to tak jak ja:) kolo zapasowe to malenki problem. sposobow jest kilka. od sprayu porzez dojazdowke upchnieta gdziekolwiek w kabinie,zamontowane w innym miejscu niz oryginalnie pod podwoziem(widzialem cos takiego),zamontowane na relingach...ja na szczescie przez 20 lat nie musialem nigdy z tego wynalazku korzystac ,ale woze dojazdowkew pokrowcu.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Wrz 21, 2008 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie ja tak z innej beczki bo czytam te Wasze posty i rzuciły mi sie w oczy Wasze podpisy, o co chodzi z tymi lokówkami, depilatorami i słuchawkami? Very Happy
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Wrz 21, 2008 20:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem jak tam u innych ale u mnie sie to wzielo z obserwacji. ludzie wypisuja jakie maja radia w aucie, ile aut (i to jakies renowki czy inne vw) ,niektorzy nawet w podpisie dodaja liste samochodow ktore mieli(lub widzieli Laughing ) ja wiec postanowilem sie tez pochwalic zyciowym dorobkiem-a co nie moge??? Wink
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky


Ostatnio zmieniony przez esdarek dnia Nie Wrz 21, 2008 20:14, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Wrz 21, 2008 20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a czy fotele stown&go nie wchodzi w rachubę , tam mieszcza sie dwie butle z gazem Smile





i co Ty na to ?
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Wrz 21, 2008 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esdarek napisał:
nie wiem jak tam u innych ale u mnie sie to wzielo z obserwacji. ludzie wypisuja jakie maja radia w aucie, ile aut (i to jakies renowki czy inne vw) ,niektorzy nawet w podpisie dodaja liste samochodow ktore mieli(lub widzieli Laughing ) ja wiec postanowilem sie tez pochwalic zyciowym dorobkiem-a co nie moge??? Wink


To ja tez poczyniłem pewna aktualizacje w podpisie Wink
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Nie Wrz 21, 2008 23:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DaRu podzielam twoje poglady,ja w sumie robie ok.1000km miesicznie wiec nie widze powodu placic nawet za fabryczna instalacje gazowa,chciala bozia na benzynie to niech jezdzi.
A przy okazji chwale sie moim dorobkiem Laughing
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Wrz 22, 2008 8:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no przy 2000 km /m-c lub wiecej robi sie nieciekawie finansowo. poza tym nie wszyscy musza oszczedzac-ja musze(i chce) Wink

niemniej 1000km x powiedzmy 13l pb po 4,4zl=572
kontra 1000km x powiedzmy 15l lpg po 2,3zl=345
to daje okolo 230 zl oszczednosci na miesiac x12=2760 i po roku instalka splacona ,a potem co miesiac 230 w kieszeni. nawet jakby co 2 lata robic glowice ,a co 5 wymieniac silnik to sie oplaca:) no ale kazdy jezdzi na czym tam lubi... Cool

moja instalacja sie splacila po 8 miesiacach ,a teraz co miesiac pozwala mi zaoszczedzic okolo 360 zl. moze komus sie to wyda smieszne ,ale dla mnie to znaczaca kwota.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Wrz 22, 2008 8:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esdarek napisał:
nie wiem jak tam u innych ale u mnie sie to wzielo z obserwacji. ludzie wypisuja jakie maja radia w aucie, ile aut (i to jakies renowki czy inne vw) ,niektorzy nawet w podpisie dodaja liste samochodow ktore mieli(lub widzieli Laughing ) ja wiec postanowilem sie tez pochwalic zyciowym dorobkiem-a co nie moge??? Wink


oczywiscie to jest zart...nie uzywam depilatora ani lokowki ,a gdyby nawet to nie posadzacie mnie chyba o to,ze bym sobie to w stopke wpisal Shocked
aha szczoteczka jest prawdziwa!!! Wink
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
DaRu
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 117

PostWysłany: Pon Wrz 22, 2008 11:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esdarek napisał:
no przy 2000 km /m-c lub wiecej robi sie nieciekawie finansowo. poza tym nie wszyscy musza oszczedzac-ja musze(i chce) Wink

niemniej 1000km x powiedzmy 13l pb po 4,4zl=572
kontra 1000km x powiedzmy 15l lpg po 2,3zl=345
to daje okolo 230 zl oszczednosci na miesiac x12=2760 i po roku instalka splacona ,a potem co miesiac 230 w kieszeni. nawet jakby co 2 lata robic glowice ,a co 5 wymieniac silnik to sie oplaca:) no ale kazdy jezdzi na czym tam lubi... Cool


Kolega dobrze to wyliczył. Ale chodzi też o awaryjność tych systemów. Dla mnie nawet zaoszczędzienie 2700zł / rocznie nie jest żadnym pocieszeniem gdy np. z powodu awarii auta, nie dojadę na robotę. A to jest związane dla mnie z karami finansowymi. Niektóre sięgają nawet 100tys zł!!!. Owszem przejazdy mam ubezpiecznone ale tylko od wypadków!. Nawet utknięcie w korku nikogo nie usprawiedliwia... A co dopiero gdy ci coś strzeli, pierdnie i samochód nie chce jechać?
Mówcie co chcecie ale w silnikach zasilanych LPG, ryzyko wystąpienia takich problemów jest dużo większe niż w zwykłej benzynie. Miałem LPG w innych autach i wiem co to znaczy. Teraz gdy patrzę na znajomych, którzy się męczą z przecież i tak nie skomplikowanymi Golfami, Passatami, Puntami czy Audi, to żal mi się ich robi.

Do tego jeszcze jedna kwestia. Nie wszędzie da się wjechać autem z LPG. Miałem kiedyś taki przypadek, gdy firma dostarczająca mi na głośnienie do imprezy która odbywała się w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku nie została wpuszczona na parking piętrowy bo mieli auto na gaz. Żal było patrzeć jak chłopcy dygali z kuferkami /po 120kg każdy/ z parkingu na ulicy i potem po schodach na samą górę, bo na ruchome się nie mieściło.

Ja tego problemu nie mam. WJeżdżam autem na samą górę, staję przy drzwiach łączących piętro galerii z piętrem parkingu, rozładowuję sprzęt, pakuję na wózki i jadę na miejsce.

P.S. Inny kolega zapłącił w Austrii 40E mandatu za to że wjcehał autem na gaz, do tunelu w którym takimi samochdoami poruszać się nie wolno.
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 - 05r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzycho1978
*
*


Dołączył: Jun 06, 2007
Posty: 875
Skąd: DODGE Durango 2006.CHEVROLET Celebrity

PostWysłany: Pon Wrz 22, 2008 17:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rownie dobrze moglby dostac mandat za wjazd ciezarówka na zakazie do 3,5 tony. na znaki trzeba patrzec a nie zganiac na instalacje czy gaz
a po drugie:
mam dwa auta na lpg i w rzadnym przypadku NIGDY mnie nie zawiodly nawet nie mysle o tym czy jezdze na gazie
jak instalka i monter dobry to wszystko jest git i ma dzialac
rownie dobrze powinienes jezdzic autem bez elektroniki (komputera)tylko jakims gaznikowcem albo koniem moze on nie nawali
argumenty przedstawione przez ciebie sa conajmniej nieuzasadnione albo nielogiczne
zwylka wymowka przed czyms o czym nie ma sie ZIELONEGO POJECIA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Wrz 22, 2008 19:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj nie zgodze sie-kon moze nawalic i to bardzo!!! sam widzialem. mandat tez mozna za to dostac wiec konia jako rozwiazanie nie przyjmujemy Laughing
co do instalacji gazowej-mam odczucie daru ,ze twoja wiedza w tym temacie utknela na poziomie parownika, rurki ze sruba i miksera oraz wybuchajacego kolektora lub filtra powietrza. nikt na sile nie bedzie cie zmuszal do gazowania auta. skoro kary masz siegajace 100 tys zl to i kontrakty musisz miec w tym zakresie kwot, wiec zaoszedzenie 1000zl miesiecznie mozemy pominac. tymbardziej jednak dziwi pomysl z zakupem diesla Shocked przeciez diesla kupuja ludzie, ktorzy nie potrafia liczyc,ktorzy mysla ze oszczedaja ,ale nie maja pojecia o motoryzacji ,a do tego ulegaja modzie i presji otoczenia. w zadnym przypadku diesel nie jest tanszy w eksploatacji od silnika benzynowego. przez "tanszy w eksploaacji" rozumiem koszt zakupu ,serwisowania i paliwa ,a nie tylko to ostatnie. wracajac do gazu. zauwaz,ze przy lpg masz 2(w zasadzia niezalezne) zrodla zasilania auta wiec o 50% MNIEJSZE szanse ,ze nie dojedziesz!!!
reasumujac: w twoim przypadku conajmniej v6 3,8 litra,a gdybym byl na twoim miejscu to chevrolet salonka silnik okolo 5 litrow i paliwo w koszty...lub fiat ducato turbodiesel Cool
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
DaRu
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 117

PostWysłany: Wto Wrz 23, 2008 6:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie. Ja nie mam zielonego pojęcia o samochodach i instalacjach LPG. Pisze to co wiem z własnego doświadczenia. Nie twierdzę również, że beznyniak jest autem bezawaryjnym. Nawet nowy samochód może się zepsuć na trasie. Chodzi o prawdopodobieństwo wystąpienia awarii. Dlatego szukam rozwiązania najmniej awaryjnego i kłopotliwego w eksploatacji. Dla mnie auto ma odpalić i spokojnie dojechać do celu w każdych warunkach /zimowe mrozy, deszcz, upał, austrackie tunele.../.
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 - 05r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzycho1978
*
*


Dołączył: Jun 06, 2007
Posty: 875
Skąd: DODGE Durango 2006.CHEVROLET Celebrity

PostWysłany: Wto Wrz 23, 2008 6:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to kup toyote albo mazde w rodzince mam dwa takie auta i o dziwo odpukac nigdy nic nie wysiadlo a jezzdzaaaa ze hoohooo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DaRu
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 117

PostWysłany: Wto Wrz 23, 2008 8:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie. Odbiegliśmy od tematu. Każdy ma swoje zdanie. Ci co jeżdżą na gazie będą chwalili gaz. Dieslowcy diesla. Ja też już wybrałem:

Zamierzam jeździć nadal Grand Voyagerem na benzynie i koniec dyskusji w temacie.

Po raz 3ci pytam. Czy silnik 3.3 po roku 2000 to ta sama jednostka co przed rokiem 2000?. Jeżeli nie, to jak się on sprawdza w porównaniu do tych sprzed roku 2000?.
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 - 05r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Wrz 23, 2008 9:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

prosze lekturka :p
http://tajemnicevoyagerow.pl/opis_silniki.html
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
DaRu
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 117

PostWysłany: Wto Wrz 23, 2008 10:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki... Very Happy
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 - 05r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DaRu
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 117

PostWysłany: Wto Wrz 23, 2008 11:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A no to mam jeszcze jedno pytanie /do uzytkowników Voyagerów z roczników 2003-2005/. Jaka jest szacunkowa różnica w spalaniu BENZYNY /nie gazu/ pomiędzy silnikami 3.3 /180KM/ a 3.8 /215KM/ w modelach z tych roczników.?

Jak pisałem wcześniej u mnie w 3.3 /158KM/ obecnie spalanie wynosi średnio 10.5benzyny. W jaki sposób zmiana na 3.8 wpłynie na wielkość spalania. Będzie 0,5l/100km? 1l/100km a może więcej?
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 - 05r.


Ostatnio zmieniony przez DaRu dnia Nie Lis 16, 2008 16:05, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
grabsik
*
*


Dołączył: Nov 29, 2007
Posty: 256
Skąd: WARSZAWA

PostWysłany: Wto Wrz 23, 2008 12:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jeżdżę głównie na gazie tak jak większość użytkowników tych aut ,ale może to będzie dla ciebie podpowiedź
http://www.autocentrum.pl/?FF=307&makeid=40&modelid=1045&pagenr=2&filtr=1&genid=1520669809&bid=0&engineid=&yearfrom=2001&yearto=2007&trybopinii=0#lista_raportow.
_________________
Toyota Sienna 3.5L  2008r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
bax111
*
*


Dołączył: Apr 18, 2007
Posty: 66

PostWysłany: Sob Wrz 27, 2008 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na tym forum obiektywnej odpowiedzi nt. voyagera CRD nie uzyskasz bo wszyscy którzy takim jezdza juz tu nie zaglądają. tutaj są sami maniacy gazu którego ja uzywam tylko do gotowania ,ewent. do zapalniczki.
jak tylko odezwie sie ktos z dieslem od razu zostaje zmieszany z błotem przez oszczednych ,zagazowanych uzytkowników strzelajacych w filtr lub tłumik kilkunastoletnich wehikułów.jezeli chcesz sie obiektywnie dowiedziec o voyku crd to pogadaj z kims kto takie auto uzytkuje lub z kims kto takie auta serwisuje. ze swojej strony polecam crd ,najlepiej w wersji z automatem . awaryjnosc tego silnika skonczyła sie w 2001r .
_________________
CRD 2003
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Wrz 27, 2008 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sked w tobie tyle jadu?
no ale w sumie swiete slowa!!! jezdzimy tu autami amerykanskimi czyli na benzyne. w zwiazku z cena benzyny instalujemy gaz-to logicznie: zachowujemy parametry i zalozenia ,a placimy mniej.mamy dalej v6 ,v8 i kilka litrow pojemnosci ,a placimy mniej na stacji. swoja droga po co ktos kupuje"oszczedne" diesle skoro nasze podejscie go dziwi? w 2001 r Vm motori pod naciskiem chryslera doszlo do wniosku,ze 4 glowice na 4 cylindrach to o 3 za duzo i zmienilo ten system. silinki zaczely sie psuc 3 razy mniej!!!. niestety dalej pozostaly dieslami czyli silnikami od kutrow,maszyn rolniczych,agregaow i....niemieckich samochodow. no ale jak ktos chce niemiecki samochod to kupuje audi tdi i sie cieszy:) ja mam np. akwarium. w akwarium sa rybki(jak to w akwarium) i nie wkladam tam na sile chomika. jak bede chcail chomika to se kupie klatke z chomikiem. natomiast nie przyszlo by mi do glowy krytykowac fora akwarystyczne za to,ze jak chcialem sie poradzic jakie akwarium kupic dla chomika to mi sarkastycznie odpwiedziano,ze najlepiej morskie Laughing
to tyle.
p.s. zimno sie zrobilo wiec musze podkrecic kaloryfery...na rope:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky


Ostatnio zmieniony przez esdarek dnia Sob Wrz 27, 2008 21:16, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
bax111
*
*


Dołączył: Apr 18, 2007
Posty: 66

PostWysłany: Sob Wrz 27, 2008 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esdarek napisał:
swiete slowa!!! jesdziemy tu autami amerykanskimi czyli na benzyne. w zwiazku z cena benzyny instalujemy gaz-to logicznie: zachowujemy parametry i zalozenia ,a placimy mniej.mam delej v6 ,v8 i kilka litrow pojemnosci ,a placimy mniej na stacji. swoje droga po co ktos kupuje diesle skoro nasze podejscie go dziwi? w 2001 r Vm motori pod naciskiem chryslera doszlo do wniosku,ze 4 glowice na 4 cylindrach to o 3 za duzo i zmienilo ten system. silinki zaczely sie psuc 3 razy mniej!!!. niestety dalej pozostaly dieslami czyli silnikami od kutrow,maszyn rolniczych,agragaow i....niemieckich samochodow. no jak ktos chce niemiecki samochod to kupuje audi tdi i sie cieszy:) ja mam np akwarium. w akwarium sa rybki(jak to w akwarium) i nie wkladam tam na sile chomika. jak bede chcail chomika to se kupie klatke z chomikiem. natomiast nie przyszlo by mi do klowy krytykowac fora akrwarystyczne za to,ze jak chcialem sie poradzic jakie akwarium kupic dla chomika to mi sarkastycznie odpwoiedziano,ze najlepiej morskie Laughing
to tyle.
p.s. zimno sie zrobilo wiec musze podkrecic kaloryfery...na rope:)

sorry ale jestes niereformowalny jak Kaczynski. poczytaj na innym forum czym rózni sie silnik td od crd. szkoda czasu........
_________________
CRD 2003
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Wrz 27, 2008 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak widac jest jakas grupa ludzi(calkiem niemala) majacych inne niz tylko rzeczowe podejscie do samochodow. nie mozna nam miec tego za zle. gdyby nas nie bylo to wszyscy jezdziliby samochodami(?) typu dacia lub fiat diesel bo tak jest niby taniej. kazde auto po 5 roku eksploatacji by bylo zlomowane. ja wiem,ze dla pewnej grupy ludzi posiadanie samochodu mozliwie najnowszego i koniecznie diesla jest nobilitujace ,a wrecz pozwala zaistniec w grupie. na szczescie my nie ulegamy takim naciskom i potrafimy sami decydowac o sobie,a zdanie sasiadow czy kolegow z pracy jest nam obojetne.
na szczescie (jego) kolega daru juz podjal decyzje i kupuje samochod z silnikiem od samochodu Laughing
raczej jestem niereformowalny! diesle na pola!
Wink
i nie obrazam sie na tych ,ktorzy maja inne zdanie!
a tak na marginesie-sledze historie silnikow VM bo to jedna ze smieszniejszych we wspolczensj motoryzacji:) ostatnio 50% udzialo wykupil GM(to nie jest producent chryslera-info dla tych ktorzy jezdza zeby sie przmieszczac;). drugie 50% kupuje rosja. silniki bede montowane w gazelach(to takie ruskie lubliny). gdyby mi ktos powiedzial,ze silnik mojego auta jest montowany w kutrze ,a ostatnio w uazie to jakos by mnie to nie podbudowywalo. no ale nie mozna byc snobem,nie powinno sie ulegac modzie i presji otoczenia Laughing
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky


Ostatnio zmieniony przez esdarek dnia Nie Wrz 28, 2008 8:25, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
bax111
*
*


Dołączył: Apr 18, 2007
Posty: 66

PostWysłany: Nie Wrz 28, 2008 8:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zapomniałes tylko dodac ze silniki crd jezdza w chryslerach, jeepach , a ostatnio cadillacu i chewrolecie. Ja przejechałem ok. 200000km bez najmniejszej naprawy ze srednim spalaniem 8,5 /100km. A ty jak jestes taki amerykanski to dziwie sie że jezdzisz na gazie a nie benzynie. i nie opowiadaj bajek ,że jazda na gazie i benzynie to to samo. auto traci na mocy a wiecej pali, co jakis czas kicha , prycha , strzela ,
No chyba ,że to sekwencja ,ale ta kosztuje nie wiele mniej niż twój 8-cylindrowy amerykanski Laughing potwór.
_________________
CRD 2003
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Wrz 28, 2008 8:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no jesli twoja wiedza zatrzymala sie na instalacjach ktore prychaly,kichaly i strzelaly w filtr to ja nie mam nic do dodania.
wiem ze kaleczy sie te samochody dieslami i manualami zeby zadowolic zacofanych motoryzacyjnie europejczykow. nie znaczy to jednak,ze musze takiego mutanta kupowac:)
moze jak ty jezdziles jakims autem typu 1,2l 3 cylindry plus instalacja lpg na srube to ci sie takie rzaczy dzialy. ja mialem jednak juz kilka aut na gaz i nie znam przypadlosci,ktore z taka radoscia opisujesz:)
mam 6 ,a nie 8 cylindrow(nad czym ubolewam)pod maska. jak odpalam auto to slysze szum osprzetu,a z rury wydowbywa mi sie para wodna. na silniku moge postwic olowek w pionie i sie nie przewroci,ale co ty mozesz o tym wiedziec:)
a tak wyglada instalacja sekwencyjna w moim aucie ,ktora kosztowala ok.1/5 jego ceny ,zwrocila sie po 8 m-cach ,a teraz w kazdym miesiacu zarabia dla mnie ok.350 i czyni koszty eksploatcji znacznie nizszymi niz w jakims klekoczacym dieslu z polowa tej pojemnosci i mocy.(8,5 l on=ok 36 zl, 13l lpg=ok27 zl.)

podoba mi sie ,ze czasem mozna konstuktywnie podyskutowac.
grunt to dobra polemika Laughing
tylko skad u ciebie taki nacisk na wartosc auta i rocznik? masz jakies kompleksy,ktore leczysz posiadaniem auta z tzw. mlodego rocznika? to tez przywilej niemieckiej klasy sredniej. dla mnie rocznik niema najmniejszego znaczenia. przyjedz kiedys na jakis zlot i zobacz z jakich lat maja ludzie auta i jak sa utrzymane.
kazda dupa potrafi isc do salonu i kupic auto,zajezdzic i sprzedac ze strata kilkudziesieciu tys. zl. jestm daleki od takich postaw. dla mnie auto to nie to samo co lodowka czy tv,ale nie sadze abys wiedzial o czym pisze.
aha i nie jestem "taki amerykanin" nie zre fastfoodow,nie pije coli, i nie swietuje 4 lipca ani swieta dziekczynienia. nie marze tez o audi czy bmw wiec napewno nie jestem "amerykanin" Wink
reasumujac-ja nie mam nic do diesli pod warunkiem,ze znajduja sie na swoim miejscu, a jak juz zamontowal je ktos do auta i to calkiem fajnego to po co sie tym chwalic-to raczej nie powod do dumy Cool jakby w jakims kraju byla moda na silniki napedzane moczem konia to tez by produkowalo takie auta bo business is business ,ale czy ja bym cos takiego chcial miec, a jesli juz bym sie stal w posiadaniu czy bym sie tym chwalil?
po co jednak takie dyskusje i docinki? ty wiesz swoje,my wiemy swoje,ty jestes szczesliwy majac diesla,my bysmy nim jezdzieli w papierowych torebkach na glowie. kazdy ma to co lubi(albo w/g ciebie: na co go stac Laughing ) i tyle.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky


Ostatnio zmieniony przez esdarek dnia Nie Wrz 28, 2008 9:19, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
bosman
*
*


Dołączył: Mar 18, 2008
Posty: 137
Skąd: HEL

PostWysłany: Nie Wrz 28, 2008 9:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mr. Green Mr. Green Mr. Green Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Aleś mu powiedział
_________________
dodge caravan 3,3 '97
http://www.hel55.wedkuje.pl/media/index.php?MediumID=486
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Wrz 28, 2008 9:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

e no nie mialem zamiaru nikogo obrazac ,ani mu dogryzc.
kiedys mialem rybke z jednym okiem. opiekowalem sie nie jak kazda inna ,ale nie widzialem jakichs szczegolnych powodow aby sie nia chwalic. ot rybka troche okaleczona i tyle. no a juz napewno bym nie twierdzil,ze rybka z 1 okiem to kwintesencja akwarystyki,jej przyszlosc i co wy wiecie o rybkach ,wy wlascicle ryb dwuokich...nawet jakby to byla rybka najnowsza czy najdrozsza jaka mialem.
Wink
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Wrz 28, 2008 9:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o kuzwa,co ja teraz zrobie: co ludzie o mnie powiedza po tych postach,jak moglem!!! a wystarczylo posypac glowe popiolem i zachwytem popatrzec na diesla i to mlodszego,na auto moich marzen,niespelnionych marzen bo nigdy w zyciu mnie na takie nie bedzie stac!!!wiem-pewnie stad taka moja reakcja-to zazdrosc przeze mnie przemawia!!!
oj ja nieszczesliwy!!!
Laughing
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
bax111
*
*


Dołączył: Apr 18, 2007
Posty: 66

PostWysłany: Nie Wrz 28, 2008 11:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie przemądrzały moderatorze! życzę więcej tolerancji dla innych uzytkowników samochodów ,czy to amerykanskich czy to niemieckich.
Juz wszyscy wiedzą ,ze masz wszystko najlepsze i jesteś nieomylnym doradcą w kupowaniu samochodów i doborze silników.
Wejdz kiedys na forum tajemnicevoyagerów pl. i przkonaj się ,że tam można mieć silnik CRD a nawet TD i nikt nie pisze takich bzdur na ich temat.Współczuje firmie ASU takiego moderatora . pozdrawiam.
_________________
CRD 2003
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Wrz 28, 2008 12:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak Wam ale ja jak słysze Voyagera z dieslem bez znaczenia na jego rocznik to mysle że go ktoś okaleczył. Może to jest podyktowane tym że przez wiele lat spotykałem Caravany, Voyagery i T&C tylko w benzynie i przyzwyczaiłem się do równej pracy V6.
W europie jest wysyp Voyagera w wersji diesel, napewno to jest czymś podyktowane.
Osobiście jakbym miał kupować minivana z dieslem to bym wybrał coś typowo europejskiego np. Sharana.

Co do przewijającej się w tym temacie awaryjności instalacji LPG to powiem tyle że w poprzednim samochodzie Pontiac Grand Prix 3.1 miałem zainstalowaną instalacje tzw. II generacji, zrobiłem na niej 40tyś mil bez żadnej awarii, filtr gazu raz wymieniałem przez cały ten okres. Po 40tyś mil był regenerowany reduktor.
Teraz mam inny samochód z sekwencją zrobione przeszło 20tyś mil i jak narazie żadnych problemów.
Napewno bardzo ważna sprawa przy montażu instalacji LPG to sprawdzony warsztat gdzie powyższy montaż zostanie wykonany i dobór elementów.
A to komora silnika w moim samochodzie, nie jest tak wypacykowana jak Darka ale jakoś nie mam w zwyczaju myć silnika.

_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Wrz 28, 2008 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziekuje bax za slowa uznania Laughing
lutek nie pisz takich rzeczy bo sie traktorkowi narazisz i jeszcze napisze,ze wspolczuje firmie asu forumowiczow Laughing
jednoczesnie pozdrawiam wszystkich NORMALNYCH uzytkownikow diesli z tego forum, fajnych kolegow ktorzy zyja z innymi w pelnej symbiozie i nie krytykuja calego forum tylko dlatego,ze jeden z moderatorow ma taki ,a nie inny stosunek do diesli(co jest moja prywanta sprawa i wara od tego) ludzi,ktorzy potrafia odeprzec argumenty i twardo stac przy swoim nie obrazajac sie na nikogo jak dziecko,ktore nie dostalo zabawki Cool .
nie twoj diesel mi przeszkadza tylko twoje pieniactwo ,zacietrzewienie i brak poczucia humoru,no ale raczej nie zrozumiesz o czym pisze Wink
ciagle zadaje sobie pytanie-skad w tobie tyle jadu? jakies traumatyczne przezycia,zatrucie spalinami z diesla?
przeciez kolega daru kilka postow przed twoim zdecydowal,ze kupuje v6 benzyna i tylko sie waha pomiedzy3,3 ,a 3,8 i nie chce gazu.
wlazles tu ze swoim wywodem n/t forum zeby zasiac zamet?
jak nie pomogles koledze to przynajmniej nie przeszkadzaj.


dreczy mnie jeszcze pytanie: skoro to forum takie do bani i moderator w/g ciebie nie za dobry to co tu robisz? po co ten komentarz dotyczacy wiedzy ludzi na tym forum? lubisz obrazac innych tak od siebie,amatorsko czy ci za to placa???


musze popracowac nad soba bo daje sie niepotrzebnie wciagac w takie CHORE dyskusje...


na koniec kwiatek: ta dyskuja juz miala miejsce(jakies cholerne deja vu?)
http://www.asu.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=28279&highlight=#28279
niedziela 10 czerwiec 2007 godzina 8:08 Laughing
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
benchi
*
*


Dołączył: Jan 17, 2008
Posty: 575
Skąd: Janików

PostWysłany: Nie Wrz 28, 2008 15:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boki zrywam jak czytam sobie wasze posty.

Ale powinniście dać sobie na wstrzymanie, wziąć relanium albo coś podobnego. Z jednej strony esdarek jedziesz ostro po dieslach ale z drugiej strony masz do tego prawo. Równie dobrze każdy inny forumowicz może krytykować silniki benzynowe ale jakoś nie bardzo przystoi na tym forum. Jak przystało na forum aut amerykańskich powinniśmy cieszyć się kulturą jazdy w silnikach benzynowych.

Przyznam, że też czasem lubię przejechać się dieslem (ale tylko przez chwilę).

Każdy lubi coś innego i musimy to uszanować.
_________________
36 Plaskaczy - Dawno, dawno temu
Ford Windstar - Trochę później
Ford Explorer - Jeszcze później
Chevrolet Blazer - Całkiem niedawno
Ford Explorer - Dopiero co sprzedany
Co następne? Kto wie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Wrz 28, 2008 16:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i tak trzymac:)
jak ktos jeszcze nie nauczyl sie przez tak dlugi czas traktowac moich postow i radykalnych opinii z przymruzeniem oka to ma problem. ja sobie czasem tak napisze zeby wywolac dyskusje, ozywic forum,sprowokowac do rzucania argumentami. ktos,kto nie czai bazy zacznie sie obrazac lub, co gorsza ,obrazac innych i forum jako takie. tego niestety juz mi nie wolno tolerowac jako forumowiczowi i modratorowi. naprawde mam gleboko w tyle czym kto jezdzi i -co wydaje mi sie najwazniejsze dla niektorych- ile to cos kosztowalo. mozna miec auto na karbid lub holzgaz. tylko prosze sie nie dziwic,ze ktos,kto ma czyste,ciche zgodne z zalozeniemi amerykanskiej motoryzacji, benzynowe auto z automatem bedzie na te mniej rasowe patrzyl z niesmakiem. kazdy kupuje co chce i to jego sprawa. nie obraxzam sie na nikogo,kto napisze,ze mam pojemnosc silnika jak w autobusie i gaz jak w kuchence. bo ja wiem swoje i potrafie to obronic rzeczowymi argumentami. jak ktos ich nie posiada to rzuca obelgi.
no i forum sie kreci Laughing
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
BZYKU
*
*


Dołączył: Nov 23, 2007
Posty: 291
Skąd: KOLNIK PLANET EARTH

PostWysłany: Nie Wrz 28, 2008 17:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jezu!! Jak sie panowie rozpisali... Laughing I po co? Generalnie fajnie jest to sobie poczytac ale na pytanie kolegi to jeszcze nikt nie odpisal. Ja mysle ze co do diesli wbrew pozorom to mozna miec mylne zdanie sa juz to silniki o wysokiej sprawnosci(nie zebym chcial kupowac),wiec nie ma co krytykowac ich w jakimkolwiek aucie. Mimo wszystko w naszym kraju kazdy liczy sie z kosztami. Ja kupilem to co kupilem i jestem zadowolony-moze absolutnie nie amerykanski motor-2,4 ale osiagi i spalanie sa na pozimie mnie(zaznaczam-mnie!)zadawalajacym,wiadomo ze v6 pracuje ciszej i dzwiek ma fajniejszy,ale coz nie kazdy chce V6 i automata Wink Pozdrawiam wszystkich uzytkownikow diesli oraz V6-tek-V8-ek,oraz Rzedowych 4-ek Laughing
_________________
chrysler voyager 2.4 manual z sekwa!SUPERRR!!
A taki ladny!!!AmerykanCki!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Wrz 28, 2008 18:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wink
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
DaRu
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 117

PostWysłany: Pon Wrz 29, 2008 11:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurcze aż mi się głupio zrobiło. Ja zapytałem tylko jaki silnik byś wybrał a tu taka awantura. Wtykając kij w mrowisko chciałbym wywołać wniosek, który mi się tutaj nasunął. Oczywiście z przymróżeniem oka.

Tylko ja jeżdżę i będę jeździł prawdziwym AMERYKAŃCEM. Bo jeżdżę na benzynie i automatem, tak jak "fabryka nakazali". Diesel to ingerencja Helmuta w auto i nie jest już ono takie amerykańskie jak prawdziwe amerykańskie auto a LPG to sposób polaka na to jak zaoszczędzić. Dochodzę więc do wniosku że samochody z dieslem pod maską to pseudoamerykańce a`la Made in Germany. A z LPG to bez wątpienia Made in Poland!!!. No przepraszam? Kto dzisiaj chciałby jeszcze jeździć potomkiem naszej rodzimej motoryzacji wywodzącej się z Warszawy, Syreny, Żuka czy Poloneza?. Na pewno nie ja bo to obciach? Kto chciałby żeby mu niemiecki czy włoski /jak zwał tak zwał/ diesel po odpaleniu co rano klekotał: Guten Tag albo Bon Giorno.? Nie ja bo też wstyd.

I to jest mój argument dlaczego chcę jeździc na benzynie!!! Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 - 05r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Wrz 29, 2008 11:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie mozna ci odmowic racji Very Happy
np. z tego tez powodu moj kolega ,a nasz moderator JEDI_V tez twardo jezdzi na benzynie. rzeczywiscie lpg to przerobka majaca na celu zmieniszenie kosztow ekspolatacji i jest to jakas ingerencja w samochod. przyznaj jednak ,ze jest to swego rodzaju przystawka, proces odwracalny(w zasadzie jednym wylacznikiem) i dalej mamy v6 ,beznzyne,automat i wszelkie plynace z tego korzysci. natomiast diesel z manualem to zupelnie inne bajka.
nie przepraszaj za kij w mrowisko bo zadales calkiem logiczne pytanie i ludzie ci logicznie odpowiedzieli,ty podjales decyzje i wszystko szlo ok ,az sie pojawil ktos ,kogo najprawdopodbniej kiedys urazila opinia innych o dieslu(a byl przekonany,ze ma 8 cud swiata) i sie zaczal awanturowac.
to ja powinienem przeprosic ze sie dalem wciagnac w taka durna dyskusje i nie ucialem tematu szybko po tym tekscie:
"na tym forum obiektywnej odpowiedzi nt. voyagera CRD nie uzyskasz bo wszyscy którzy takim jezdza juz tu nie zaglądają. tutaj są sami maniacy gazu którego ja uzywam tylko do gotowania ,ewent. do zapalniczki".
gdybym ja trafil na forum,na ktorym by traktowali lpg jak ubogiego krewnego to albo bym tam nie wchodzil albo bym sie pogodzil,ze lpg to nie benzyna ,rzeczywiscie jest jakis tam obciach i powinienem milczec.
jak sie jakies forum nie podoba to nikt nie podpisywal przeciez lojalki!!! ja tez sie wyprowadzielm kiedys z jakiegos forum bo mi cos nie odpowiadalo i nie placze po nocach z tego powodu Wink
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Pon Wrz 29, 2008 17:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie nie piszcie że LPG w samochodzie to obciach bo w kompleksy popadne Wink
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Wrz 29, 2008 18:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja najlepiej zrobie jek juz nic nie bede pisal....wszystkim i tak nie dogodze Wink
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
gucio
*
*


Dołączył: Aug 13, 2007
Posty: 415
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Pon Wrz 29, 2008 21:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kto powiedział, że instalacja LPG to wymysł polaków ??

Amerykanie też zakładają do swoich V6 i V8 instalacje LPG !!
Ba.... nawet CNG:
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Cars-Tru ... 06.c0.m245
Ten egzemplarz ma nawet założoną sprężarkę mechaniczną Smile A ponoć został sprzedany za $4,306.00.

Więc niech nikt nie mówi, że instalacja LPG w amerykańcu, to profanacja !!
No co innego diesel Wink

P.S.
Miałem przyjemność ostatnio karnąć się samochodem KIA SPORTAGE '08 16.000km przebiegu, silnik 2.0 diesel i byłem pod naprawdę dużym wrażeniem (pozytywnym) !! Smile

.
_________________
http://www.klub-caravaningowy-kompas.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
mario_KOSZALIN
*
*


Dołączył: May 05, 2008
Posty: 184

PostWysłany: Wto Wrz 30, 2008 6:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oto co na tajemnicevoyagerów piszą o VM:

"Silnik ten zaprojektowany początkowo do napędu kutrów morskich miał problemy z temperaturą jako silnik zastosowany do napędu pojazdów."

no comment, wole v6.
i gaz.
_________________
Magnum 5.7 Hemi 2005 black matt
DODĹťYK GC 1996 3,3 oddany pracownikowi - ale sie chłopaczyna cieszy Smile
Toyota Corolla 1,4 diesel słuzbowa- to juz przeszłość
Opel Astra 1,7 CDTI-słuzbowy - to już przeszłość
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Wrz 30, 2008 7:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_KOSZALIN napisał:
oto co na tajemnicevoyagerów piszą o VM:

"Silnik ten zaprojektowany początkowo do napędu kutrów morskich miał problemy z temperaturą jako silnik zastosowany do napędu pojazdów."

no comment, wole v6.
i gaz.

a o co ci chodzi z tajemnicami voyagerow Wink
to pewnie jakis cytat z opisu


ale portal asu ma napisane


a voyek z dieslem ma sie nijak do tego Wink
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Wrz 30, 2008 8:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na szczescie moj samochod zrobili od podstaw w stanch:) tylko gaz mam polski Embarassed
...ale mam tez wylacznik gazu ,a dla radykalow bezpiecznik moge wyciagnac z instalki!
co mozna wyciagnac z diesla? Laughing
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group