www.asu.pl :: Zobacz temat - Radio CB
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Radio CB

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elementy i akcesoria
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
M_a_r_i_a_n
*
*


Dołączył: Sep 12, 2006
Posty: 21

PostWysłany: Czw Maj 01, 2008 21:13    Temat postu: Radio CB Odpowiedz z cytatem

Witam.
Potrzebuje państwa rady jestem niedoświadczony, co do sprzętu CB. Mam zamiar kupić radio UNIDEN PRO 520 XL + antenę SIRIO TURBO 3000 co państwo myślą o tym zestawi czy antena nie jest za krótka lub za długa żeby nie wyłamała relingu. Radio plus antena będą montowane w Vanie Dodge Grand Caravan 3,8 z 2005r..
Dzięki i Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
max1978
*
*


Dołączył: Mar 08, 2008
Posty: 116

PostWysłany: Czw Maj 01, 2008 22:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radyjko mam takie same i jest ok,antenę mam president alaska na magnes bat ma 150cm działa super,pamienaj dobra antena to więcej niż połowa sukcesu i nie ma dobrych anten co mają po 50cm,
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Maj 02, 2008 5:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SIRIO TURBO 3000 to antena o konwencjonalnej budowie: cewka powietrzna+dlugi promiennik(calosc okolo 1,6metra). nieprawda jest,ze nie istnieja dobre i krotkie anten. istnieja jak najbardziej i sa naprawde swietne. dzieki konstrukcji helikalnej taka antena moze byc o ok 1/3 krotsza od konwencjonalnej. niestety jak w wielu dziedzinach zycia tak i tu panuja obiegowe opinie i mody dlatego widzimy czesto male samochodziki z antenami,ktore wygladaja jakby mialy wywrocic pojazd na zakrecie. dobra antena helikalna jest tez drozsza od zwyklego kawalka preta ze wzgledu na bardziej skomplikowana konstrukcje. na rynku jednak proste anteny pretowe utrzymuja wysoka cene dzieki zasadze "cene ksztaltuje popyt"Smile 20 lat temu,kiedy to cb radio raczkowalo w tym kraju podejscie do anten bylo normalne-w domu jak najbardziej np.5/8lambda z przeciwwagami ,a w aucie maly helikal. dzisiaj widze,ze jest wyscig: kto zamontuje dluzsza antene do auta nie powodujac jednoczesnie "odbiernia" trakcji tramwajowej Laughing
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Pią Maj 02, 2008 6:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno długość anteny ma też wpływ na odbiór ,ale im dłuszsza antena tym bardziej zbiera wszystkie zakłócenia.Trzeba mieć radio z dobrymi filtrami filtrami żeby sobie z tym poradziło nie zmniejszając zasięgu odbioru.W samochodzie zbędne jest słyszeć co się dzieje 50 km dalej bo przy gestości dróg w nieznanym terenie zaczyna się wszystko mieszać i nie wiesz czy słyszane informacje dotyczą ciebie czy nie. Są takie miejsca gdzie nawet z 2 metrową anteną nie dogadasz się na 500 metrów ,a niekiedy na mojej 90cm mam łączność na 100 km.Ja raczej zainwestowałbym w dobre radio i krótszą antenę Razz
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
M_a_r_i_a_n
*
*


Dołączył: Sep 12, 2006
Posty: 21

PostWysłany: Pią Maj 02, 2008 16:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wmarek65 napisz, jaki masz zestaw CB radio + antenę
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Pią Maj 02, 2008 21:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radio President Herbert ASC ,antena Lem AT 900 dł 90cm ,odbiór w zależności od miejsca od 2 -60 km,średnio 10-20km.Antene zamierzam zmienić już od 3 lat Very Happy na taką http://www.allegro.pl/item355929485_antena_cb_president_kentucky.html
ale jakoś nie mogę się zebrać Wink
tu jest link do mojego radia i zamontowania w aucie ,może ci na coś się przyda
http://www.asu.pl/portal/html/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=5739
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
RafalP
*
*


Dołączył: Aug 14, 2007
Posty: 72

PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 9:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wmarek65 napisał:
a niekiedy na mojej 90cm mam łączność na 100 km


No takich bzdur to jeszcze nigdzie nie słyszałem. Nie opowiadaj takich bredni bo ktoś nie doświadczony jeszcze w to uwierzy i będzie dalej rozpowiadał. 100 km Laughing .

Chyba, że bawisz się w DX na stacji, ale wtedy o tym powiedz bo chłop kupi jakieś badziewie-radyjko za 200 zeta i będzie oczekiwał łączności na 100 km w mobilu.
_________________
Pozdrawiam,
Rafa�
-----------------------------------------------------------
Chrysler Voyager 3.3 V6 '96 + sekwencja BRC
Fiat Coupe 2.0 16V plus '96 + sekwencja BRC
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kiss73
*
*


Dołączył: Jan 25, 2008
Posty: 89
Skąd: ŻARY

PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 18:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

M_a_r_i_a_n
Jezeli chcesz cos sie dowiedziec o CB to prosze
http://cb-radio.pl/phpBB/index.php?sid=e38f61e7ceee7de64299b7424b7f8d8e
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
adam77
*
*


Dołączył: Jul 07, 2007
Posty: 216
Skąd: Bielawa.Windstar 3.0l 95r+gaz

PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

100km Wink dobre....
Pozdrawiam (Szerokości))
_________________
Windstar 3.0L 95r+ LPG D.T.
Scorpio 2.9L 93r+ Blos
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
mysiauek
*
*


Dołączył: May 02, 2007
Posty: 630
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Czw Cze 05, 2008 8:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esdarek napisał:
SIRIO TURBO 3000 to antena o konwencjonalnej budowie: cewka powietrzna+dlugi promiennik(calosc okolo 1,6metra). nieprawda jest,ze nie istnieja dobre i krotkie anten. istnieja jak najbardziej i sa naprawde swietne. dzieki konstrukcji helikalnej taka antena moze byc o ok 1/3 krotsza od konwencjonalnej. niestety jak w wielu dziedzinach zycia tak i tu panuja obiegowe opinie i mody dlatego widzimy czesto male samochodziki z antenami,ktore wygladaja jakby mialy wywrocic pojazd na zakrecie. dobra antena helikalna jest tez drozsza od zwyklego kawalka preta ze wzgledu na bardziej skomplikowana konstrukcje. na rynku jednak proste anteny pretowe utrzymuja wysoka cene dzieki zasadze "cene ksztaltuje popyt"Smile 20 lat temu,kiedy to cb radio raczkowalo w tym kraju podejscie do anten bylo normalne-w domu jak najbardziej np.5/8lambda z przeciwwagami ,a w aucie maly helikal. dzisiaj widze,ze jest wyscig: kto zamontuje dluzsza antene do auta nie powodujac jednoczesnie "odbiernia" trakcji tramwajowej Laughing


Darek,możesz wrzucić linka do jakiejś porządnej w miarę krótkiej anteny ?
Myślę o założeniu na sejaka Very Happy Coby go nie wywróciło Smile
_________________
entuzjasta... bo nie mam już amerykańca ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Pią Cze 06, 2008 19:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

RafalP napisał:
wmarek65 napisał:
a niekiedy na mojej 90cm mam łączność na 100 km


No takich bzdur to jeszcze nigdzie nie słyszałem. Nie opowiadaj takich bredni bo ktoś nie doświadczony jeszcze w to uwierzy i będzie dalej rozpowiadał. 100 km Laughing .

Chyba, że bawisz się w DX na stacji, ale wtedy o tym powiedz bo chłop kupi jakieś badziewie-radyjko za 200 zeta i będzie oczekiwał łączności na 100 km w mobilu.


Widać w temacie rozchodzenia się fal radiowych jesteś zielony Laughing
Słyszałeś coś o propagacji fal ,(zjawisko występujące czasem przed burzą)nie mylic z propagandą Laughing gdzie przy sprzyjających warunkach możesz nawiązać łączność nawet i 1000km,(może to trwac minute ,godzine,nie ma reguły,ani miejsca ani odległości)
A jak myslisz że włoskie ,niemieckie czy rosyjskie stacje co je często słychać na 19 tce -to sąśiad udaje obcokrajowca Laughing

Nie żebym się obrażał ale jako radioamator bawie się z tym już prawie 30 lat i też wszystkiego nie wiem Razz ale we wcześniejszym poście napisałem że czasem i z anteną 2 metrową nie będzie łączności nawet 500 metrów Wink
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Cze 06, 2008 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lacznosci 100 km na cb seryjnym nie robia na mnie wiekszego wrazenia. z 20 lat temu,kiedy bawilem sie jeszcze w cb radio mialem lacznosci z wlochami,austria,grecja itp. czechy byly czyms zwyklym(nadawalem z piekar sl,woj. slaskie z fabrycznego presidenta i wlasnorecznie zrobionej anteny). takie 1000 km dx to przez fale odbita oczywiscie ,a czechy to normalnie. gadalem z ludzmi z czestochowy i dalej, z opola... na 50 km mialam lacznosc "gwarantowana". kolega mial kupna antene 5/8 fali z 8 przciwwagami na wyzszym budynku i ledwo 20 km osiagal:) moja byla polfalowa, miedziena z cewka powietrzna z drutu miedzienego 8 mm2. od dawna wiem,ze nie dlugosc ,a jakosc sie licza(jak wiemy,nie tylo w tym temacie;) w samochodzie najtaniej jest osiagnac dobra lacznosc przez wydluzenie promiennika,ale najtaniej nie znaczy najlepiej! najlepien miec antene z dobra cewka powietrzna i helikalnym promiennikiem majacym stroik na koncu. taka antena moze miec kilkadziesiat centymetrow i bedzi o niebo lapsza od szpanerskich batow. niestety moze byc nieco drozsza:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Vlad
*
*


Dołączył: Nov 02, 2005
Posty: 536
Skąd: Beskidy

PostWysłany: Pią Cze 20, 2008 8:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy ktoś z kolegów fachowców w dziedzinie CB wypowiedziałby się o takim sprzęcie?

http://allegro.pl/item384886393_micro_hand_mobile_40ch_cb_midland_75_822_xtra.html

czy to tylko gadżet.
Nigdy nie używałem i jestem kompletnym laikiem w temacie, nawet nie wiem czy chciałbym mieć CB ale czasem człowiekowi chodzą po głowie głupie myśli.
Zwróciłem na to uwagę , żeby móc ewentualnie przenosić taki sprzęt z auta do auta.
_________________
Pontiac Bonneville SE '92
Chevrolet TransSport '99
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Cze 20, 2008 10:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fajne radio. kupe lat temu mialem takie podobne(oczywiscie znacznie prostsze). po podlaczeniu do normalnej anteny dziala jak kazde normalne radio ,a do tego mozesz zabrac na wycieczke,na rower,do domu itp. firma znana i ceniona.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Vlad
*
*


Dołączył: Nov 02, 2005
Posty: 536
Skąd: Beskidy

PostWysłany: Pią Cze 20, 2008 10:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki.

Tylko jaki to może mieć zasięg realny... i czy przysłane z hameryki będzie działało, bo: Urządzenie fabrycznie ustawione jest w standardzie “EC“band , CEPT 40CH FM 4W, a sprowadzane do Polski 40CH AM/FM 4W "0".
I tu nie wiem o co chodzi, trzeba je przestrajać czy jak?
_________________
Pontiac Bonneville SE '92
Chevrolet TransSport '99
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ArtoArto
*
*


Dołączył: Mar 03, 2008
Posty: 268
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pią Cze 20, 2008 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam dokładnie takie radyjko tylko kupione w sklepie Smile
Całkiem, całkiem. Jedyną jego wadą jest słaby głośniczek, ale za to można podłączyć zewnętrzny lub słuchaweczki.... ja często używam słuchaweczki ze względu na jeżdzące ze mną dzieci (często kierowcy nie umieją się porozumieć bez k... i ch... i pier.... Sad )
Zewnętrzną antenkę da się podłączyć na złączce wraz z zasilaniem z zapalniczki. Zasięg w trasie (na zewnętrznej antenie oczywiście) nie odbiega od "normalnych" radyjek. U mnie była dołączona instrukca obsługi jak przestroić samemu z "0" na "5" (około 30 sek. Wink ) jak nie będziesz miał to Ci podeślę skan

Pozdrawiam i 73 Wink
_________________
Dodge Grand Caravan Sport 3,3 - 2000r. - zagazowany

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sipadodge
*
*


Dołączył: Jun 22, 2008
Posty: 332
Skąd: kalisz dodge caravan 3,0 lpg 96

PostWysłany: Wto Cze 24, 2008 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wmarek65 to co ty masz cb radio czy stacje krotkofalowa bo na takiej 100 km to zadna rewelka Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Sro Cze 25, 2008 15:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sipadodge napisał:
wmarek65 to co ty masz cb radio czy stacje krotkofalowa bo na takiej 100 km to zadna rewelka Laughing

Piszemy na temat CB więc nie mieszam tematu, Shocked Very Happy Razz
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Cze 29, 2008 12:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja u siebie mam radyjko TTI 880 i antene magnetyczną Premier CBline, teraz jestem zadowolony z tego zestawu. Wcześniej miałem jakąś antene 90cm no name, filtr wbudowany w radyjku na tej antenie nie radził sobie z wszystkimi zakłóceniami. Póżniej kupiłem taką króciutką antenke na 30cm, tutaj zasięg realny to było około 1km. Miesiąc temu kupiłem antene Premier CBline, wysyokośc około 80cm i żadnych zakłóceń a dobry zasięg podczas jazdy to około 5km.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Vlad
*
*


Dołączył: Nov 02, 2005
Posty: 536
Skąd: Beskidy

PostWysłany: Czw Lip 31, 2008 8:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ArtoArto napisał:
Ja mam dokładnie takie radyjko tylko kupione w sklepie Smile
Całkiem, całkiem. Jedyną jego wadą jest słaby głośniczek, ale za to można podłączyć zewnętrzny lub słuchaweczki.... ja często używam słuchaweczki ze względu na jeżdzące ze mną dzieci (często kierowcy nie umieją się porozumieć bez k... i ch... i pier.... Sad )
Zewnętrzną antenkę da się podłączyć na złączce wraz z zasilaniem z zapalniczki. Zasięg w trasie (na zewnętrznej antenie oczywiście) nie odbiega od "normalnych" radyjek. U mnie była dołączona instrukca obsługi jak przestroić samemu z "0" na "5" (około 30 sek. Wink ) jak nie będziesz miał to Ci podeślę skan

Pozdrawiam i 73 Wink


Arto, podesłałbyś instrukcje co trzeba zrobić.
Zakupiwszy takie bezpośrednio w USA (wyszlo polowę taniej niż w kraju, cła nie doliczyli Very Happy ).
Może jakieś sugestie co do anteny...
_________________
Pontiac Bonneville SE '92
Chevrolet TransSport '99
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ArtoArto
*
*


Dołączył: Mar 03, 2008
Posty: 268
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Czw Sie 14, 2008 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorki, że nie pisałem..... ale nie mogłem od dłuższego czasu zalogować się na forum, a i mało casu - kruca bomba Very Happy

Jutro poszukam instrukcji i wrzucę gdzieś skan.
Pozdrawiam
_________________
Dodge Grand Caravan Sport 3,3 - 2000r. - zagazowany

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lysyxmv6
*
*


Dołączył: May 04, 2008
Posty: 196
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Sie 14, 2008 21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem kolego tak...
Jezeli chodzi o radio to przedze wszystkim takie co ma filtry,co by ci nie szumiało jak fale morza.Jeżeli chodzi o antene to co najmniej 1.5 metra żadnych króciaków bo to nie działa i cewka musi być dość gruba.No i oczywiście dziurka w dachu,to dopiero chodzi pięknie.

Ja posiadam obecnie:
- Radio President Herbert ASC
- Antena Siro Performer 5000 (196cm)
- Mikrofon Albrecht NM500E

I żadnego montażu anteny do relingu,to lipa Exclamation Exclamation Exclamation
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 LX 99'
Mobil: President Herbert ASC
Antena: Sirio Performer 5000
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Sie 15, 2008 15:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zaprawde sluszne to co powiadasz!
niestety nie kazdy potrzebuje radia do DX-owania,nie kazdy musi miec stacje wyczynowa w samochodzie tak jak nie kazdy musi miec opony 275 na felgach 19 cali:)
czuly odbiornik ze squelchem(dobrze jak bedzie dynamiczne odciecie szumow),solidna masa jako przeciwwaga i dobra antena,dobrze zestrojona. dlugosc anteny jest najprostszym sposobem na polepszenie lacznosci ale nie jedynym.
szerkosci... Wink
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Vlad
*
*


Dołączył: Nov 02, 2005
Posty: 536
Skąd: Beskidy

PostWysłany: Nie Sie 17, 2008 11:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ArtoArto napisał:
Sorki, że nie pisałem..... ale nie mogłem od dłuższego czasu zalogować się na forum, a i mało casu - kruca bomba Very Happy

Jutro poszukam instrukcji i wrzucę gdzieś skan.
Pozdrawiam


No to podobnie jak ja. (Z zalogowaniem i forum potworne problemy) Jakby ci sie udało znaleźć rzuć na prive'a, będę wdzięczny.
Pozdr.

Zobaczymy jak to wszystko chodzi , o filtrach i innych tajemnicach takiego sprzętu nie mam na razie zielonego pojęcia. Jestem raczej w grupie o której pisze darek Very Happy . Ale może mi się spodoba. Dziurki w dachu nie wchodzą w grę, a radio zamierzam przenosić z auta do auta a może nawet na rowerku się przyda... Very Happy
Pozdrawiam!
_________________
Pontiac Bonneville SE '92
Chevrolet TransSport '99
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Vlad
*
*


Dołączył: Nov 02, 2005
Posty: 536
Skąd: Beskidy

PostWysłany: Sob Sie 23, 2008 19:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie chodziło Ci o to (znalazłem w instrukcji w necie):
ZMIANA STANDARDU CZESTOTLIWOSCI
Standard czestotliwosci ma byc wybrany zaleznie od kraju w ktorym radio jest uzywane
Procedura:
1. Wylacz radiotelefon.
2. Wlacz radiotelefon trzymajac wcisniete przyciski “A/F-LCR” i “SC”.
3. Uzywajac przyciskow D i Ñ wybierz odpowiedni standardbuttons, ( patrz tabela ).
4. Potwierdz wybor przyciskiem “A/F-LCR”

Niestety ta opcja jest z Allana 42 , w amerykańskiej wersji nie ma tej opcji... ale ... zabrałem je w trase na tej krótkiej antenie i o dziwo normalnie na 19-stym słucham co ludzie gadają.
Dokupię antenę na dach, zestroję i zobaczymy co będzie.

Bo jak przeczytałem to
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic783707.html
to zwątpiłem Exclamation
_________________
Pontiac Bonneville SE '92
Chevrolet TransSport '99
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Sro Sie 27, 2008 19:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ArtoArto napisał:
Ja mam dokładnie takie radyjko tylko kupione w sklepie Smile
Całkiem, całkiem. Jedyną jego wadą jest słaby głośniczek, ale za to można podłączyć zewnętrzny lub słuchaweczki.... ja często używam słuchaweczki ze względu na jeżdzące ze mną dzieci (często kierowcy nie umieją się porozumieć bez k... i ch... i pier.... Sad )
Zewnętrzną antenkę da się podłączyć na złączce wraz z zasilaniem z zapalniczki. Zasięg w trasie (na zewnętrznej antenie oczywiście) nie odbiega od "normalnych" radyjek. U mnie była dołączona instrukca obsługi jak przestroić samemu z "0" na "5" (około 30 sek. Wink ) jak nie będziesz miał to Ci podeślę skan

Pozdrawiam i 73 Wink

No, z tym K.. , Ch... , P..., itd to ręce, a raczej uszy opadają.Chamstwo i prostactwo szerzy się w eterze...
Co do samego radyjka to mam zwykłego "Alana 100-kę coś tam" i antenkę chyba 90cm nawet nie wiem jakiej firmy, chociaż sam kupowałem nówencję z netu.Antenka na magnesik.
Odbiór mam w zależności od dnia, chyba od "0" metrów Laughing Wink do 10km w dniu 01.11.2007 Shocked Radyjko mam często wyłączone z uwagi na różnych typów od "bajo jajo" "pysia, pysia" "gwizdaczy" itp. szaleńców.
Antenka cały czas w gotowości, aby komuś błądzącemu po Słupsku natychmiast pomóc.
Natomiast w trasę nie ruszam się bez CB.Min. z uwagi na misiaczków /po trasie "zasuwam" max 95km/h/, ale też i z uwagi na info z trasy.Już nie raz ominąłem korki, wypadki lub inne zdarzenia drogowe.Czasem nadkładając drogi ale zawsze jednak jadąc, a nie stojąc.
Bez CB za miasto nie wyruszam.
No i ostatnie.Błagam, kierowcy osobówek, odpowiadajcie jak sie ktoś pyta o "dróżkę"
Czasem mnie trafia kiedy mijam sie z kilkoma antenkami i żaden nie odpowiada.No może mają tylko odbiorniki... sam nie wiem Shocked Confused Cool

Plymouth G.Voyager 3,3 1996r zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elementy i akcesoria Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group