www.asu.pl :: Zobacz temat - Kóry silnik jest lepszy 3.3 czy 3.8
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kóry silnik jest lepszy 3.3 czy 3.8

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Lysyxmv6
*
*


Dołączył: May 04, 2008
Posty: 196
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Lip 18, 2008 23:48    Temat postu: Kóry silnik jest lepszy 3.3 czy 3.8 Odpowiedz z cytatem

Witam..
Mam zamiar już niedługo zakupić Grand Voyagera tylko nie wiem jaki wybrać silnik 3.3 czy 3.8.
Potrzebuję solidnej porady który bedzie lepszy,nie chodzi mi o spalanie!!! tylko który jest lepszy, z tego co wiem to jest różnicy miedzy nimi 20 koni
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
lift
*
*


Dołączył: Jul 08, 2007
Posty: 871
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Sob Lip 19, 2008 7:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do 3.3 jest łatwiej o części np.na allegro,też musisz to wziąć pod uwagę,jestem w trakcie naprawy 3.8 i przewertowałem tego troszkę wszystko jest ale ...do 3.3 Crying or Very sad Crying or Very sad3.3 nie jeżdziłem to ciężko o porównanie chyba bardziej musi się pocić od 3.8 wiadomo moment robi swoje,chociaż półlitra na takiej pojemności to niewiele Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Sob Lip 19, 2008 10:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Silniki 3,3 litra i 3,8 są identyczne i części pasują od jednego do drugiego Smile Zdecydowanie polecam 3,8, ma większy moment obrotowy a to się przydaje na polskich "drogach". Najmocniejszy 3,8 ma większą kompresję i na pewno inną mape wtrysku.

Wedź sobie tutaj i zobacz co i jak:
http://www.asu.pl/portal/html/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=4970
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
dex
*
*


Dołączył: Mar 23, 2006
Posty: 366
Skąd: GorzĂłw Wlkp.

PostWysłany: Czw Lip 24, 2008 6:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak widać z doświadczenia jaździłem już kilkoma. Z czystym sumieniem mogę polecić oba, ale większy sentyment mam do 3,3. ekonomia i osiągi na dobrym poziomie. 3,8 troszkę lepiej się zbiera ale to kosztuje ok 2l/pb więcej. Pozdrawiam.
_________________
Chrysler Town & Country 3,8 stown&go 2005.
Dodge Grand Caravan 3,3 Sport 02 - sprzedany
Grand Voyager 2,4i 1999- sprzedany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lysyxmv6
*
*


Dołączył: May 04, 2008
Posty: 196
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Lip 24, 2008 17:31    Temat postu: Kóry silnik jest lepszy 3.3 czy 3.8 Odpowiedz z cytatem

Już kupiłem Grand Voyagera 3.3 w wersji LX kolor granatowy metalik.
Trzeba bedzie teraz powymieniać płyny oleje i tym podobne,moze ktoś z was wie jaki olej do skrzyni jest nailepszy i odpowiedni i ile go potrzeba,jaki płyn do wspomagania i do układu hamulcowego Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Lip 24, 2008 18:23    Temat postu: Re: Kóry silnik jest lepszy 3.3 czy 3.8 Odpowiedz z cytatem

Lysyxmv6 napisał:
Już kupiłem Grand Voyagera 3.3 w wersji LX kolor granatowy metalik.
Trzeba bedzie teraz powymieniać płyny oleje i tym podobne,moze ktoś z was wie jaki olej do skrzyni jest najlepszy i odpowiedni i ile go potrzeba,jaki płyn do wspomagania i do układu hamulcowego Question

olej atf4 cena ok120zł + filtr ok 40zł to w serwisie kup (ASO)
a ze wspomaganiem jak działa to nic nie rób bo po co Confused (jesli jest czerwony to atf ) ale to też jak sprawdzisz jaki kolor to możesz zakupić w ASO ,
co do hamulcowego płynu to nie wiem ile dokładnie ale kupisz flaszkę jak zabraknie to dokupisz Laughing
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lysyxmv6
*
*


Dołączył: May 04, 2008
Posty: 196
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Lip 24, 2008 20:10    Temat postu: Kóry silnik jest lepszy 3.3 czy 3.8 Odpowiedz z cytatem

Dzięki kolego za inf. olej atf4 kupię w sklepie w asu.pl bo akurat mam do nich blisko.A czy olej aft3 moze być stosowany Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Czw Lip 24, 2008 22:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dex ale Ty miałeś 3,3 z 2002r. a to już inna bajka, one są mocniejsze od 3,8 do 2000 Sad.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Lip 25, 2008 7:21    Temat postu: Re: Kóry silnik jest lepszy 3.3 czy 3.8 Odpowiedz z cytatem

Lysyxmv6 napisał:
Dzięki kolego za inf. olej atf4 kupię w sklepie w asu.pl bo akurat mam do nich blisko.A czy olej aft3 moze być stosowany Question

nie ma atf 3 mopara, spokojnie zalej atf4 nic sie nie stanie , mam przetestowane to na własnej skórze i nie tylko Laughing
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group