www.asu.pl :: Zobacz temat - Import przez Niemcy AD2008
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Import przez Niemcy AD2008

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Jak ściągnąć samochód z USA ??
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
jacao
*
*


Dołączył: Jul 22, 2008
Posty: 1

PostWysłany: Wto Lip 22, 2008 20:28    Temat postu: Import przez Niemcy AD2008 Odpowiedz z cytatem

Witam,

Temat był kilka razy poruszany, także na tym forum, nie mniej go podnoszę, głównie z uwagi na niekompletność i nieaktualność informacji jakie znalazłem w Sieci. Liczę na Waszą kompetentną pomoc, komentarze oraz odnośniki do źródeł. Najbardziej proszę o wypowiedź osoby, które "to" przerabiały.

Mianowicie: kupiłem auto w USA i zostało mi ono nadane do portu w Bremerhaven. Tam chce samochód oclić, odebrać i przyjechać nim do Polski. Sprawa jest niby prosta, ale dla porządku podzielę ją na trzy wątki:

1) clenie, vacenie i odbiór auta w Niemczech
2) niemieckie tablice tymczasowe i przyjazd do Polski
3) przeróbki, przegląd, opłata akcyzy i rejestracja w Polsce

O ile wątek ostatni w miarę ogarniam (BTW: czy ktoś zna firmę w okolicy Wrocławia, która przerabia światła w Toyocie?) to mimo prawie dwutygodniowego googlowania nadal mam sporą niewiedze w zakresie 1) i 2).

Przede wszystkim, chciałbym zlecić wyładunek i papierologię agencji celnej w Niemczech; komuś kto zna dokumenty i dzięki komu w 1 dzień zapłacę cło, vat i odbiorę auto z parkingu - nie sądzę bowiem bym podołał temu samodzielnie. Polećcie proszę kogoś sprawdzonego, niekoniecznie mowiacego po polsku (moze byc na prv).

Druga sprawa to tablice niemieckie. Wiem, że są żółte (7 dni) i czerwone (miesięczne), natomiast nie wiem czy prócz okresu ważności się czymś jeszcze różnią (ubezpieczenie, uprawnienia do poruszania się, auto z papierami niemieckimi/innymi ??).

Nie wiem także ile kosztują i gdzie je mogę kupić, tak aby przychodząc na parking po auto mieć je już przy sobie. Czy muszą być to tablice z Bremerhaven czy z dowolnego miasta?

Z góry dzięki za (p)odpowiedzi. Pozdrawiam,
jacao.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kerim_73
*
*


Dołączył: Dec 12, 2008
Posty: 1

PostWysłany: Pią Gru 12, 2008 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest taka agencja celna Porath Gmbh. (http://www.porath.com/pl/) Mają siedzibę w Hamburgu, gdzie można po polsku porozmawiać z panią Konat w kwestii formalności i całej papierologii. Oddział Bremerhaven nie jest polskojęzyczny ale można śmiało dogadać się po angielsku. Są bardzo przyjaźni i pomocni tak że nawet przy miernej znajomości języka można sobie poradzić. Ważne: pomagają załatwić sprawę do samego końca. Nawet przy problemach z celnikami nie zostawiają klienta samego sobie. Pełne zaangażowanie. Dlatego duży pozytyw i polecam. Jeżeli chodzi o tablice próbne to również załatwiają to w swoim zakresie. W przypadku dodatkowych pytań chętnie odpowiem w miarę możliwości: kerim73@orange.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lelek
*
*


Dołączył: Jun 11, 2005
Posty: 215
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Czw Gru 18, 2008 19:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

światła to przerobi ci Rafał oczywiście z ASU, zadzwoń do niego jak będziesz mieć autko
pozdrawaim
_________________
Chrysler 300M, 99r, 3,5 L<br>Jeep Grand Cherokee WJ, 00r, 4,0L  <br>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Sro Sty 21, 2009 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jak Toyotka juz śmiga po Polsce?
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Zientas
*
*


Dołączył: Mar 12, 2006
Posty: 98
Skąd: Poznań / Komorniki

PostWysłany: Nie Gru 09, 2012 10:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koledzy/koleżanki powiedzcie mi na podstawie czego Niemcy clą i VATują auto?

Na podstawie umowy k-s? Czy na postawie jakichś tabel wartości rynkowej jak w PL? (bo oczywiście petent w PL to potencjalny oszust i wielce ważny pan urzędnik mu powie ile faktycznie musi zapłacić podatku od luksusu - co za chory kraj)

Ogólnie słyszałem, że w Niemczech jest taniej i szybciej, ale brakuje mi takich informacji jak wyżej.
_________________
Pontiac Bonneville SLE 2000 + LPG (Był Chrysler T&C 3.8 Limited 2001 + LPG, Cirrus 2.5, Durango 4,7 I gen, G.V `99 w planach kolejne amerykany)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Nie Gru 09, 2012 12:45    Temat postu: umowy Odpowiedz z cytatem

Ja jak ściągałem to zawsze było auto clone na podstawie umowy k-s (nigdy mi nic nie podważyli, a w Polsce za każdym razem). Ale nie wiem jak jest teraz...
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Zientas
*
*


Dołączył: Mar 12, 2006
Posty: 98
Skąd: Poznań / Komorniki

PostWysłany: Nie Gru 09, 2012 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak myślałem. Wysłałem też zapytanie do wspomnianej wyżej agencji.

(W tym naszym chorym kraju obywatel jest zawsze i wszędzie dojony i poniewierany przez rzeszę urzędników. Zrobiliby jakieś przyjazne przepisy i proste procedury to by Polacy nie zostawiali milionów € w Niemczech - mówię tu o całym imporcie towarowym.)

Dam cynk co się dowiedziałem.

Pozdrawiam!
_________________
Pontiac Bonneville SLE 2000 + LPG (Był Chrysler T&C 3.8 Limited 2001 + LPG, Cirrus 2.5, Durango 4,7 I gen, G.V `99 w planach kolejne amerykany)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Nie Gru 09, 2012 12:58    Temat postu: focus Odpowiedz z cytatem

Ja ściągałem kiedyś focusa z USA 2006 rok przez Gdynię. Celnicy podważyli kwotę na K-S. Musiałem wynająć rzeczoznawcę który wyliczył identyczną kwotę i uznał mi tą z K-S. Ale za rzeczoznawcę 350zł i stracony czas UC już mi nie oddał Evil or Very Mad

Innym razem ściągałem auto w którym był rower (chiński). Pomimo, że przypłyną w samochodzie z USA to na rower dowalili mi takie cło, że chciałem im go zostawić ale tak też nie chcieli Evil or Very Mad
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Zientas
*
*


Dołączył: Mar 12, 2006
Posty: 98
Skąd: Poznań / Komorniki

PostWysłany: Nie Gru 09, 2012 13:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I dlatego właśnie lepiej clić w RFN. Takie to mamy "przyjazne państwo" kurna Sad
_________________
Pontiac Bonneville SLE 2000 + LPG (Był Chrysler T&C 3.8 Limited 2001 + LPG, Cirrus 2.5, Durango 4,7 I gen, G.V `99 w planach kolejne amerykany)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
baskaa28
*
*


Dołączył: Nov 24, 2014
Posty: 14

PostWysłany: Sro Sty 21, 2015 9:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chciałam trochę odświeżyć temat bo właśnie szukam kogoś do transportu aut z niemiec?ktoś może współpracował już z www.integral-logistics.com.pl/transport-i-spedycja?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zientas
*
*


Dołączył: Mar 12, 2006
Posty: 98
Skąd: Poznań / Komorniki

PostWysłany: Sro Sty 21, 2015 12:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprecyzuj trochę. Potrzebujesz do regularnych transportów, okazjonalnych, tylko transport czy wraz z wszelkimi formalnościami celno-skarbowymi? Z portów w Niemczech czy z różnych miejsc?
_________________
Pontiac Bonneville SLE 2000 + LPG (Był Chrysler T&C 3.8 Limited 2001 + LPG, Cirrus 2.5, Durango 4,7 I gen, G.V `99 w planach kolejne amerykany)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Jak ściągnąć samochód z USA ?? Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group