www.asu.pl :: Zobacz temat - mechanicy od klimy to [oszuści] czy się nieznają
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

mechanicy od klimy to [oszuści] czy się nieznają

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elementy i akcesoria
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
heciu
*
*


Dołączył: May 05, 2006
Posty: 115
Skąd: Szczecin - Radziszewo

PostWysłany: Pon Lip 14, 2008 20:47    Temat postu: mechanicy od klimy to [oszuści] czy się nieznają Odpowiedz z cytatem

Muszę opowiedzieć tę historie.
zaczęły się upały a klima w moim vojku nic a nic nie chłodzi, umówiłem się z fachurami w serwisie od klimy aby znaleźli przyczynę usterki. Czekałem w kolejce 2 tyg.Po kilku godzinach szczęśliwy odbieram auto a tu kicha dalej nie działa . Sprawdzili szczelność jest ok. dopełnili czynnika 20% skasowali 120 zł i stwirdzili że jest spalona cewka w sprężarce [ciekawe tylko jak to sprawdzili -siedząc w aucie bawiąc się przyciskami Very Happy ]więc klima nie będzie chłodzić . Za wymiane cewki chcieli 650 zł bo trzeba wyjąć i rozebrać sprężarkę. podziękowałem a z usługi zrezygnowałem. wróciłem do domu podłamany , wjeżdżam na kanał biorę miernik i sprawdzam opór na przewodach wychodzących ze sprężarki. Stwierdzam że cewka jest ok, a sprzęgiełko na kole pasowym sprężarki dziwnie sie zachowuje tak jakby sie ślizgało. Odkręcam jedną śrubę rozbieram a tam w środku są takie okładziny jak na sprzęgle .Na ośi sprężarki znajdują sie dwie podkładki tak jakby dystansowe , wyjmuje jedną z nich i składam spowrotem. I co sie okazuje? Ja nie jestem specjalistą od klimy a sam ją naprawiłem .Klima tak chłodzi że "dziewczynam brodawki stają"I do tego 650 zł w kieszeni. A co z mechanikiem ? Tylko wziąć , zastrzelić paproli i zdzierusów Twisted Evil
_________________

Voyagier 97 rok 2,0 l benzyna. Super maszyna!!!Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mysiauek
*
*


Dołączył: May 02, 2007
Posty: 630
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Wto Lip 15, 2008 9:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiedz jeszcze gdzie są Ci specjaliści coby ich unikać dupków.
_________________
entuzjasta... bo nie mam już amerykańca ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
benchi
*
*


Dołączył: Jan 17, 2008
Posty: 575
Skąd: Janików

PostWysłany: Wto Lip 15, 2008 9:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety ale będzie coraz gorzej.
Dążymy do Europy.
Mój znajomy jest mechanikiem w Hiszpanii i mówi, że zawsze kasują ludzi za wymianę kompresora (około 1500 euro) mimo że czasem wymieniają tylko bezpiecznik. Co ciekawe to jest normalna praktyka i nikt się tam nie burzy o to.
Jedno co nam pozostaje to wiara we własne umiejętności.
_________________
36 Plaskaczy - Dawno, dawno temu
Ford Windstar - Trochę później
Ford Explorer - Jeszcze później
Chevrolet Blazer - Całkiem niedawno
Ford Explorer - Dopiero co sprzedany
Co następne? Kto wie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
MarkusCal
*
*


Dołączył: Sep 14, 2007
Posty: 292
Skąd: Czestochowa

PostWysłany: Wto Lip 15, 2008 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja miałem WALNIĘTĄ cewkę - i za cewkę policzył mi 200 zł (bo tyle podobno kosztowała) a za wymianę dałem 50 zł to myślę że nie tak jeszcze ŹLE w porównaniu z 650 zł
_________________

Chrysler Voyager Family 2.0 98r
I zagazowany

Chrysler Town&Country 3,6 2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Wto Lip 15, 2008 11:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

benchi napisał:
Niestety ale będzie coraz gorzej.
Dążymy do Europy.
...Jedno co nam pozostaje to wiara we własne umiejętności.


niestety masz racje! poziom nauczania w szkolach/uczelniach coraz nizszy...polikwidowano zawodowki ktore ksztalcily naprawde dobrych rzemieslnikow...zamiast tego mamy pelno mgr pedagogiki i innych zarządzań zasobami ludzkimi..a wymagania wzgledem przyszlych mechanikow w serwisach to biegly angielski, umiejetnosc pracy z komputerem, pracy w zespole...ale 0!!! wiedzy nt. czysto mechaniczne-praktyczne....witamy w UE.... ;/
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
MarkusCal
*
*


Dołączył: Sep 14, 2007
Posty: 292
Skąd: Czestochowa

PostWysłany: Wto Lip 15, 2008 12:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcys napisał:
benchi napisał:
Niestety ale będzie coraz gorzej.
Dążymy do Europy.
...Jedno co nam pozostaje to wiara we własne umiejętności.


niestety masz racje! poziom nauczania w szkolach/uczelniach coraz nizszy...polikwidowano zawodowki ktore ksztalcily naprawde dobrych rzemieslnikow...zamiast tego mamy pelno mgr pedagogiki i innych zarządzań zasobami ludzkimi..a wymagania wzgledem przyszlych mechanikow w serwisach to biegly angielski, umiejetnosc pracy z komputerem, pracy w zespole...ale 0!!! wiedzy nt. czysto mechaniczne-praktyczne....witamy w UE.... ;/


i tak się dzieje we wszystkich dziedzinach przemysłu, że nie ma dobrego PRACOWNIKA a są tylko do ZARZĄDZANIA i to nie zawsze z najwyższymi umiejętnościami. Niestety reformy szkolnictwa odbijają się ........... a niestety będzie chyba gorzej Evil or Very Mad
_________________

Chrysler Voyager Family 2.0 98r
I zagazowany

Chrysler Town&Country 3,6 2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elementy i akcesoria Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group