www.asu.pl :: Zobacz temat - Pytanie o światła.....
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pytanie o światła.....
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elementy i akcesoria
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Trans-Am
*
*


Dołączył: Mar 22, 2008
Posty: 23
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Sro Cze 18, 2008 20:57    Temat postu: Pytanie o światła..... Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam pytanko dotyczące świateł dziennych w moim pontonku.
Otóż w lampach świateł dziennych znajdują się dodatkowe żarówki które po naciśnięciu dodatkowego wyłącznika z kabinki migają jak flesz w aparacie foto ze sporą częstotliwością
Czy to są dodatkowe żarówki postojówki-przeciwmgłówki czy fleszki do zganiania maruderów z lewego na prawy pasek ???????? Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ArtoArto
*
*


Dołączył: Mar 03, 2008
Posty: 268
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sro Cze 18, 2008 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawdopodobnie masz stretoskopy, ale ich używanie jest nielegalne na drogach publicznych Wink
Można też takie kupić świecące na niebiesko i czerwono Wink

Pozdrawiam
_________________
Dodge Grand Caravan Sport 3,3 - 2000r. - zagazowany

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Cze 18, 2008 21:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nam nie wypada migac na kogos! jazda porzadnym autem zobowiazuje. to nie jest forum golfa lub skody favorit....
stroboskop sluzy do uzywania go na zamknietych obiektach ,takich jak zloty itp.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Trans-Am
*
*


Dołączył: Mar 22, 2008
Posty: 23
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Sro Cze 18, 2008 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj tam.........nie wypada.............
Czasem trzeba mignąć na ...........żółwia........ aby zszedł z pasa startowego Mr. Green
Jak coś jest w autku zamontowane to..... nie dla idei chyba........
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ArtoArto
*
*


Dołączył: Mar 03, 2008
Posty: 268
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Czw Cze 19, 2008 18:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak napisał "esdarek"
esdarek napisał:
stroboskop sluzy do uzywania go na zamknietych obiektach ,takich jak zloty itp.

Nie przypuszczam abyś czymś takim chciał dostać po oczach/lusterkach Exclamation
_________________
Dodge Grand Caravan Sport 3,3 - 2000r. - zagazowany

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Czw Cze 19, 2008 22:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trans-Am to twoje pierwsze auto?
Pytam bo kierowca powinien znać podstawowe oświetlenie pojazdu jakim jeździ, a ty pytasz o mrugające postojówki - przeciwmgłówki.
Wybacz moje zdziwienie, ale pierwszy raz spotkałem się z taką nazwą określającą oświetlenie.
_________________
Pontiac VIBE '04 LPG-Luky
Chlopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lift
*
*


Dołączył: Jul 08, 2007
Posty: 871
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Czw Cze 19, 2008 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trans-Am na pewno brał to na żart,lampki owe nadają się dla nastolatka co dopiero odebrał PJ lub często trzeba jeżdzić na wiejską dyskotekę bo prąd wyłączli i stroboskop nie działa a policji to napewno się nie spodoba i nie rozumie że te błyskotki to taki dodatkowy efekt aby zaimponować w mroku.
Panowie musimy sobie przypomnieś jak podrywaliśmy kobiety i na co,sama natura, piórek kolorowych nie mamy Laughing Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Cze 20, 2008 10:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba se kupie koguta na dach:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
benchi
*
*


Dołączył: Jan 17, 2008
Posty: 575
Skąd: Janików

PostWysłany: Pią Cze 20, 2008 10:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niebieskie świetlówki pod auto... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
36 Plaskaczy - Dawno, dawno temu
Ford Windstar - Trochę później
Ford Explorer - Jeszcze później
Chevrolet Blazer - Całkiem niedawno
Ford Explorer - Dopiero co sprzedany
Co następne? Kto wie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ArtoArto
*
*


Dołączył: Mar 03, 2008
Posty: 268
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pią Cze 20, 2008 13:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing Laughing Laughing
_________________
Dodge Grand Caravan Sport 3,3 - 2000r. - zagazowany

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Cze 20, 2008 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co powiecie na fioletowy neon wkolo tablicy rejestracyjnej? Laughing
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
ArtoArto
*
*


Dołączył: Mar 03, 2008
Posty: 268
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pią Cze 20, 2008 18:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do tego spryskiwacze z diodami i świecące nakrętki wentyli Very HappyVery HappyVery Happy
_________________
Dodge Grand Caravan Sport 3,3 - 2000r. - zagazowany

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Pią Cze 20, 2008 19:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I do tego radio typu choinka i mamy komplet na odpust Laughing Laughing Laughing
_________________
Pontiac VIBE '04 LPG-Luky
Chlopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
diku
*
*


Dołączył: Aug 05, 2007
Posty: 606
Skąd: Stary Giera³tów

PostWysłany: Pią Cze 20, 2008 19:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To teraz pomyślmy kiedy zorganizować imprezę odpustową Laughing
_________________
Windstar 3.8 LX 95r pb+LPG
Explorer 4.0 96 pb+LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Cze 20, 2008 20:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do kompletu brakuje rury jak z pieca typu koza:) i ospojlerowania oraz opon 20'' profil 35 i mamy odpust w pukalkach niznych Laughing
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Trans-Am
*
*


Dołączył: Mar 22, 2008
Posty: 23
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Pią Cze 20, 2008 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to się pośmialiśmy..................
wader71 - wiesz.....to nie jest mój pierwszy samochód........za stary już jestem ...więc naprawdę głupio by było gdybym w moim wieku miał "pierwszy raz" (na marginesie dodam, że prawko mam od 87kat A a od 89kat B i C ).....ale dodam, że w pewnym sensie masz rację.......bo
to pierwszy samochód spod flagi USA.
No cóż....postojówki-przweciwmgłówki to taki skrót myślowy jakby.......

Słuchajcie panowie..........też się uśmiecham kiedy widzę autko pojemności powiedzmy 1400-1800, spojlerki maxsio, halogenki włączone(mimo słońca),
tłumik pierdzący niemiłosiernie a w środku dudniący basik i oczywiście otwarte okienko mimo temperatury zewnętrznej powiedzmy 10 stopni Smile Ale każdy ma prawo wyboru........

Kupiłem Firebirda ponieważ ten samochód mi się podoba.....i nie żałuje....
jeżdżę szybko ....bo do tego on jest stworzony (kto miał ten będzie wiedział dlaczego)..........nic nie przerabiam bo wersja fabryczna mi się podoba....
...a że z tymi dziwnymi światłami do jazdy dziennej co mają dodatkową funkcję FLESZ........trudno........nich sobie będą.....

W każdym razie dziękuję za fantastyczne utrzymanie Waszych postów w temacie..........wiele się dowiedziałem od Was o tych dodatkowych lampach.......... i nie tylko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Sob Cze 21, 2008 11:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trans-Am nie unoś sie i wyluzuj po prostu dostałeś odpowiedź na miarę pytania jakie zadałeś. Przypomnę, że pytałeś konkretnie o dodatkowe migające żarówki.
Jeżeli nie jesteś usatysfakcjonowany odpowiedzią to może powinieneś zapytać inaczej ?

Firebird to typowa wersja sportowa Pontiaca i nikt nie zabrania ci tutaj przecież szybkiej jazdy - to twój wybór jeżeli czujesz się na siłach.
Jeżeli chodzi o zganianie maruderów z lewego pasa to wystarczy jak włączysz lewy kierunek informujący o chęci wyprzedzenia.
Mając prawko tak długo chyba o tym wiesz?

Decydując się na amerykańskie auto powinieneś wiedzieć, że to nie tylko pojazd, ale też swoisty styl postępowania wyróżniający posiadaczy z ogółu innych zmotoryzowanych.
Do tych niepisanych zasad należy między innymi kultura jazdy niedopuszczająca mrugania na innych użytkowników drogi - chyba, ze wyczerpiesz wszystkie inne możliwości Very Happy
To trochę tak jakbyś zagwizdał na kelnera w gustownej knajpie.
Dużo o takich zasadach można dowiedzieć się np na zlotach - jest teraz sezon.
Posiadanie amerykanki jest zobowiązujące dlatego, bo już sam taki fakt wyróżnia właściciela.

A tak wogóle to nie wydaje mi się, żeby lampy z fleszami były seryjnie montowane Rolling Eyes

PS: Przyjmij to co napisałem trochę na luzie, bo nie mogłem się powstrzymać.
Nie chciałbym nikogo pouczać bo nie jestem jakiś tam guru, ale zapamiętaj główną idee Idea
_________________
Pontiac VIBE '04 LPG-Luky
Chlopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Trans-Am
*
*


Dołączył: Mar 22, 2008
Posty: 23
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Sob Cze 21, 2008 16:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wader71 - no cóż ........też nie lubię chuligaństwa na drodze........być może zaczęło mnie ponosić ............ bo od kiedy go kupiłem wszyscy tak jakoś zaczęli wolniej jezdzić ( takie- najwyrazniej - subiektywne wrażenie zacząłem odnosić Very Happy ). On tak naprawdę nie jest za bardzo przystosowany do ruchu ulicznego panującego u nas (jest troszkę za szybki do codziennej jazdy)..............ale oczarował mnie swoim stylem Smile
Kto jezdził szybkim sportowym samochodem po naszych drogach wie z jakimi problemami na co dzień trzeba się zmierzyć - ciężko ciągle za kimś jechać na 3 czy też 4 biegu..........a i kierowcy z wolniejszych autek potrafią w swej zazdrości być "złośliwi".
Myślę, że zasady kulturalnego zachowania się na drodze jak i w życiu codziennym znam dość dobrze ( mam już ponad 300 tyś km na karku w tym jazdę zawodową - nie gwiżdże na kelnerów ) ale rzeczywiście w temacie autek z USA raczkuje dopiero.
Wyjaśniłeś mi Wasze zasady jakimi się kierujecie - obiecuję, że się troszkę poprawie ( od teraz zachowanie jak w Jaguarze Smile.
Apel do wszystkich kierowców :
Nie zajeżdżajcie drogi "sportowcom" ........nie bądzcie złośliwi........
i nie ścigajcie się ................jak nie macie czym.

Dłużej nie zaśmiecam
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ArtoArto
*
*


Dołączył: Mar 03, 2008
Posty: 268
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sob Cze 21, 2008 17:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trans-Am napisał:
Nie zajeżdżajcie drogi "sportowcom" ........nie bądzcie złośliwi........
i nie ścigajcie się ................jak nie macie czym.


"Kultura" jazdy niestety w naszym kraju "troszkę szwankuje" Wink a zajeżdżanie drogi jest na porządku dziennym i nie tylko sportowcom Wink
Kiedyś posiadałem szczyt polskiej motoryzacji - Poloneza... i wyobraź sobie co się działo jak wyprzedzałem (a właściwie próbowałem wyprzezić) jakieś BMW, Audi lub Merca Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Choć z drugiej strony bez problemu to robiłem na niemieckich czy francuskich drogach...

Reasumując zostaje Ci.... cierpliwość

Pozdrawiam
_________________
Dodge Grand Caravan Sport 3,3 - 2000r. - zagazowany

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Cze 21, 2008 18:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...i uwazaj na kierowcow w skodach favorit: ci sa zdecydowanie najbardziej zlosliwi,zakomleksieni i najchetniej wyprzedzaja cos,czemu nie moga dac rady(to tak z moich obserwacji)
pozdrawiam!
Wink
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Sob Cze 21, 2008 23:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esdarek - widzę, że mamy takie same odczucia co do kierowców marki skoda czy szkoda Laughing jak im tam pasuje. Wyobraź sobie, że miałem kilka kolizji i wszystkie tylko ze skodami różnych modeli : 105, przez favorit do fabii.
Przejechałem już sporo bo blisko 1 mln km różnymi autami więc się napatrzyłem.
W jednym przypadku sprawa skończyła się w sądzie na wniosek skody pomimo, że na miejscu była policja i wina ewidentna kolesia ze skody.
Długo po tym zastanawiałem się skąd u tych ludzi bierze się takie bezsensowne bądź co bądź zadziorstwo. Odpowiedzi nie znalazłem, ale nauczyłem się od tych kierowców trzymać się z dala.
Wystarczająco obrzydzili mi tą markę samochodów.
Wygląda na to, że ta marka samochodów przyciąga różny element podobnie zresztą jak BMW Very Happy, chociaż z tymi drugimi to tylko wiejskie cwaniaczki i nie tak złośliwe do których można przywyknąć.
_________________
Pontiac VIBE '04 LPG-Luky
Chlopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Cze 22, 2008 9:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wader-zauwazylem,ze niezaleznie dochodzimy do wielu wspolnych wnioskow:) tez nie jestem pewien co powoduje kierowcami skod. jedyne co mi przychodzi do glowy to kompleksy i poczucie nizszej wartosci. uwazam jednak,ze nie samochod jest miara czlowieka. jesli jednak im czegos brak to moze wiedzy,ze amerykance sa ogolnie dostepne,niedrogie i dosc tanie w utrzymaniu...
Wink
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
lift
*
*


Dołączył: Jul 08, 2007
Posty: 871
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Nie Cze 22, 2008 15:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżdzę po Wa-wie codziennie nieraz nabiję po samym mieście z 60 km,bardzo dużo czasu straciłem na przestoju w korkach stolicy(nie życzę nikomu) zauważyłem że tylko niektórym nerwy nie wytrzymują i zachowują
się jak by ambulans na sygnale prowadzili,dla mnie osobiście jest to bezsensu bo zazwyczaj po brawurowej jedzie spotykam go na trzecich światłach(wtedy dopiero się pieni Laughing Laughing )co do "sportowców ich miejsce jest na torze wyścigowym a nie na ulicy,(obejrzyjcie sobie zdjęcia z wypadków i nie chcę aby ktoś z mojej rodziny ucierpiał z powodu że jakiś półmózg chce sprawdzić ile poleci jego sportowa furka.
Jadę sobie na terenie zabudowanym o ograniczeniu do 50km z rodzinką podziwiam otoczenie a tu z tyłu trąbi dumny kierowca że za wolno jadę i co mam łamać KD bo on ma sportowy wózek i mu się dławi,nigdy Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Sam jężdzę można powiedzieć trochę za szybko bo nieraz na terenie zabudowanym przekraczam dozwoloną prędkość aby zdąrzyć coś załatwić ale robię to z głową i tolerancją do wolniejszych pojazdów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lift
*
*


Dołączył: Jul 08, 2007
Posty: 871
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Nie Cze 22, 2008 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popatrzmy na sportowców Question Question Laughing
http://www.funner.pl/link/1742/arabski-drift/

Na pewno nikt z kierujących tymi pojazdami nie chciał aby tak się skończyło a jednak ciężko jest opanować samochód przy dużych prędkościach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Cze 23, 2008 6:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie dziwi nic-tak sie to konczy jak facet ma nadmiar kasy i sie nie moze napic... Wink
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Trans-Am
*
*


Dołączył: Mar 22, 2008
Posty: 23
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Pon Cze 23, 2008 19:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kierowcy są różni. Jedni jeżdżą wolno .......np. podziwiając widoki, inni.......szybciej, koncentrując swoją uwagę na prowadzeniu samochodu.
Statystyki są nieubłagane w tym przytoczonym przykładzie. Otóż wykazują one, że kierowcy poruszający się samochodem z większą prędkością( bez przesady oczywiście i mówię tu o doświadczonych kierowcach ) są bardziej skoncentrowani na prowadzeniu samochodu ( podwyższony próg uwagi ) a co za tym idzie powodują mniej wypadków od tych kierowców, którzy prowadząc samochód z mniejszą prędkością mają swoją uwagę skierowaną na wszystko inne tylko nie na prowadzenie auta ( i wcale się im nie dziwię....... bo chyba każdy choć trochę doświadczony kierowca z ręką na sercu przyzna, że jazda z prędkością zgodną z przepisami KD potrafi uśpić czujność każdego zdrowego mężczyzny w nie dłużej niż 10 minut ).
Nie oczekuję potwierdzenia mojej wypowiedzi od Was doświadczonych kierowców........ bo to forum publiczne............ i nie wypada..........ale zapytajcie sami siebie w duchu czy nie mam przypadkiem troszkę racji ?
Ja jeżdżę samochodem od 93 roku o przepraszam od 89 bo w wojsku już jezdziłem zawodowo........ i nigdy nie miałem stłuczki nie mówiąc już o wypadku.
Wszystko można robić .........ale z głową............a przepisy jakie są każdy widzi........
Pozdrawiam

Pozdrawiam


Wink Wink Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Cze 23, 2008 21:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak tak cie czytam to mam dziwne przeczucie,ze jak juz bedziesz mial ta pierwsza stluczke to cie beda scierac szmata z asfaltu. po datach wnosze,ze jestesmy w podobnym wieku. radze ci : idz zbadaj sobie poziom testosteronu i prace nadnerczy....
szczerze nie chcialbym cie spotkac na drodze. sadze,ze stanowisz powazne zagrozenie...
dziwi mnie tylko stosunek wieku do szczeniackich pogladow. widac nie o wiek tu chodzi. kulture i wyobraznie sie ma lub nie. fakt-wiele sie mozna nauczyc ,ale do tego trzeba umiec wyciagac wnioski.
strasznie smutne to co piszesz. mam nadzieje,ze czytaja to ludzie swiadomi,mogacy sami ocenic swoje doswiadzenie na drodze i wyciagnac wnioski z twoich wypowiedzi.
...a tak na marginesie-zabil ci moze kogos z bliskiej rodziny jakis cwaniak myslacy,ze jest kubica na dziurawej szosie?
chlopie mysl co piszesz lub poradz sie dziecka bo przynosisz wstyd polskim kierowcum,temu forum i wlascicielom aut z usa.
bez powazania...
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Stasheck
*
*


Dołączył: Mar 03, 2007
Posty: 451
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Cze 23, 2008 22:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie, ja się staram trzymać przepisów jeśli chodzi o ograniczenia prędkości, ale to nawet nie chodzi o zaufanie do swoich umiejętności - tylko raczej o brak zaufania do umiejętności jakiegoś innego palanta. Co z tego, że technicznie jeżdżę jak Hołowczyc, jak na ciągnąc równiutko na krętej drodze 100 kmh wyjedzie mi z bocznej jakiś koleś w maluchu? Ani gdzie uciec nie będzie, ani czego zbierać. Co z tego, że mam 500 kg stali z przodu, poduszki zadziałają i mnie nawet nie draśnie, jak będę miał człowieka na sumieniu, bo maluch po spotkaniu ze mną będzie miał 0,5m długości?

I co, mam się potem sobie tłumaczyć, że tamten to kretyn i nie popatrzył, że jadę? I to ma być powód, żeby kogoś zabić?

Podsumowując - do siebie mam w miarę zaufanie. Do innych kierowców - ani za grosz. Nawet jak ich nie widzę, to na pewno się gdzieś czają Razz
_________________
Dodge Intrepid 3,2l ES '99
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Pon Cze 23, 2008 22:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trans-Am przepisy KD są po to, żeby unormować zachowania kierowców na drodze. Całe szczęście, że większość stosuje się do nich i szczerze mówiąc to właśnie dzięki tym ludziom nie miałeś jak piszesz jeszcze żadnej kolizji. Jestem ciekawy jakbyś sobie poradził w sytuacji gdzie wszyscy jeździliby jak by chcieli wyobraź sobie to jak masz odwagę !
W jednym przyznam, ci tylko rację, ale oczywiście tylko i wyłącznie w ramach KD odnośnie dopuszczalnych prędkości na drodze. Mianowicie też działają na mnie jak płachta na byka kierowcy, którzy z premedytacją zaniżają dopuszczalną prędkość jadący np 50 tam gdzie można bez problemu jechać 90. Stwarzają oni faktycznie kontrowersyjne sytuacje na drodze i jeżeli chodzi o mnie wolę jechać przed nimi , ALE NIE ZA WSZELKĄ CENĘ !!!
Mój dobry znajomy Grek zawsze powtarza:
" POŚPIECH JEST ZŁYM DORADCĄ"
To się sprawdza w życiu - sprawdzone empirystycznie !

Nie mam zamiaru cię pouczać, bo starego drzewa się nie prostuje, ale może te ostatnie posty uruchomią twoje obszary myślowe i skierują twoje kroki na właściwe drogi .
Obawiam się, że taką postawą jaką promujesz nikomu na normalnej drodze nie zaimponujesz a szczególnie w takim tłoku jaki tam panuje.
_________________
Pontiac VIBE '04 LPG-Luky
Chlopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
benchi
*
*


Dołączył: Jan 17, 2008
Posty: 575
Skąd: Janików

PostWysłany: Wto Cze 24, 2008 7:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie w pełni popieram wasze stanowisko w tej sprawie. Jeszcze kilka lat temu lubiłem poszaleć Embarassed ale chyba "dorosłem". Dodatkowo podpatrzyłem kulturę jazdy w Szwajcarii (kto był to wie o czym mówię Rolling Eyes ) i kilku innych krajach za naszą zachodnią granicą. Staram się wprowadzać i zaszczepiać zachowania drogowe nacji bardziej kulturalnych na drodze ale polakom daleko jeszcze do Europy. Spotykam się z trąbieniem lub wyzwisami kiedy zatrzymuję się przed pasami żeby przepuścić kobietę z wózkiem Shocked Shocked Shocked Shocked
Najlepszym powodem żeby jeździć zgodnie z przepisami jest fakt, że za 2 miesiące urodzi mi się potomek i chciałbym żeby miał tatę. Szkoda tylko, że nie zawsze osoba poszkodowana jest winna.
_________________
36 Plaskaczy - Dawno, dawno temu
Ford Windstar - Trochę później
Ford Explorer - Jeszcze później
Chevrolet Blazer - Całkiem niedawno
Ford Explorer - Dopiero co sprzedany
Co następne? Kto wie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Wto Cze 24, 2008 8:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

benchi napisał:
Szkoda tylko, że nie zawsze osoba poszkodowana jest winna.


No co ty benchi dlaczego ??? Musisz to poprawić, bo ktoś źle może zrozumieć przekaz Laughing Laughing Laughing Nie chciał bym być poszkodowany w takiej sytuacji Very Happy
_________________
Pontiac VIBE '04 LPG-Luky
Chlopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
benchi
*
*


Dołączył: Jan 17, 2008
Posty: 575
Skąd: Janików

PostWysłany: Wto Cze 24, 2008 8:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wader71 napisał:
benchi napisał:
Szkoda tylko, że nie zawsze osoba poszkodowana jest winna.


No co ty benchi dlaczego ??? Musisz to poprawić, bo ktoś źle może zrozumieć przekaz Laughing Laughing Laughing Nie chciał bym być poszkodowany w takiej sytuacji Very Happy


No wiecie o co chodzi. Często poszkodowany jest ktoś kto jechał przepisowo, a jakiś debil w niego wjechał z prędkością np. 160km/h w terenie zabudowanym. Najgorzej kiedy ten debil wychodzi z tego bez większego uszczerbku, a niewinny człowieczek ginie...
_________________
36 Plaskaczy - Dawno, dawno temu
Ford Windstar - Trochę później
Ford Explorer - Jeszcze później
Chevrolet Blazer - Całkiem niedawno
Ford Explorer - Dopiero co sprzedany
Co następne? Kto wie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Cze 24, 2008 8:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i potem ci przytoczy ktos dane ze statystyk,ze kierowcy jezdzacy wolniej powoduja wiececej wypadkow....piesi chodzacy wolniej czesciej sie przewaracja, a przyjmujacy pokarm wolniej szybciej sie dlawia....
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
ArtoArto
*
*


Dołączył: Mar 03, 2008
Posty: 268
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Cze 24, 2008 11:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stasheck napisał:

Podsumowując - do siebie mam w miarę zaufanie. Do innych kierowców - ani za grosz. Nawet jak ich nie widzę, to na pewno się gdzieś czają Razz


Popieram całkowicie Smile
_________________
Dodge Grand Caravan Sport 3,3 - 2000r. - zagazowany

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
freddy
*
*


Dołączył: May 04, 2008
Posty: 86
Skąd: w-wa

PostWysłany: Wto Cze 24, 2008 19:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawiązując do tematu to kiedyś przy ruszaniu puknąłem lekko skodę favorit, i mimo że od razu grzecznie mówiłem że to moja wina chciałem napisać oświadczenie to gość z favoritki chciał koniecznie policje bo mowil ze on nie zna takiego towarzystwa 'samopomoc'.

Czekaliśmy na Policję prawie 6 (sześć) godzin!!!! w Warszawie. Kilka razy dzwoniłem, i zawsze, 'już patrol jedzie'. Kiedy wkońcu przyjechali to się dziwili, dlaczego wogóle ich wzywaliśmy skoro ja się przyznaję do winy.
A gościu ze skody powiedział wprost, że chciał abym ja za karę dostał mandat. wredny dziadu.

Znajomy też miał zdarzenie że jego zachaczyła favoritka , w środku emeryci. I nawet się nie zatrzymali, uciekli!! Ale znajomy ich dogonił, i zmusił do zatrzymania, najpierw bagatelizowali że to tylko małe wgniecenie, później zaczęli odwracać kota ogonem, wkońcu znajomy zadzwonił po policję, przyjechali po 10min na motorach , i po przesłuchaniu wlepili mandat emerytom, tamci zaczęli się jeszcze awanturować, ... echh. szkoda gadać.

i jeszcze żeby nie było zupełnie off topic, może poprzedni właściciel był fanem Knight Ridera. Zresztą nie ma co tak panikować z tą przepisowością.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ArtoArto
*
*


Dołączył: Mar 03, 2008
Posty: 268
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Cze 24, 2008 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytam te posty wiele osób "krzyczy" o przestrzeganiu przepisów KD i nasuwa mi się jedno pytanie, na które niech każdy sam sobie po cichu (i szczerze) odpowie Wink

Jak zachować się w sytuacji gdy na dwupasmowej jezdni stoi znak ograniczenia prędkości do 30 km/h, który drogowcy zostawili po zakończonym 2 tygodnie wcześniej remoncie nawierzchni?

Pozdrawiam
_________________
Dodge Grand Caravan Sport 3,3 - 2000r. - zagazowany

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
freddy
*
*


Dołączył: May 04, 2008
Posty: 86
Skąd: w-wa

PostWysłany: Wto Cze 24, 2008 20:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdy na drodze jest gęsto i poruszamy się w śród innych samochodów to luz, albo jedziemy te 60-70 po prawym pasie, albo zjezdzamy na lewy i rura.

Natomiast gdy na drodze jest puściutko, jedziemy sami jak palec, a na dodatek na poboczu są jakieś duże krzaki za którymi może czaić się radiowóz, albo jak na poboczu jest zaparkowany podejrzany wóz z anteną, który może mieć fotoradar na tylnej szybie to należy zwolnić nawet do 25km/h i jakoś przejechać ten 'niebezpieczny' odcinek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ArtoArto
*
*


Dołączył: Mar 03, 2008
Posty: 268
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Cze 24, 2008 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Question Question Question
Samowolna interpretacja prawa? Wink

Very HappyVery HappyVery Happy
_________________
Dodge Grand Caravan Sport 3,3 - 2000r. - zagazowany

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Cze 24, 2008 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wez przestan.... Laughing
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
ArtoArto
*
*


Dołączył: Mar 03, 2008
Posty: 268
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Cze 24, 2008 20:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK. Mam tylko nadzieję, że nie będziemy palić czarownic Very HappyVery HappyVery Happy
_________________
Dodge Grand Caravan Sport 3,3 - 2000r. - zagazowany

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Cze 24, 2008 21:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mozecie palic gume albo ziele-czarownice sa pod ochrona Wink
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
lift
*
*


Dołączył: Jul 08, 2007
Posty: 871
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Wto Cze 24, 2008 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak zachować się w sytuacji gdy na dwupasmowej jezdni stoi znak ograniczenia prędkości do 30 km/h, który drogowcy zostawili po zakończonym 2 tygodnie wcześniej remoncie nawierzchni?

I na tym etapie zaczyna działać nasza wyobrażnia i myślenie może ktoś pomyśleć że robotnicy poszli na piwko i zapomnieli zdjąć znaku (ryzyko uszkodzenia samochodu przy przejechaniu z 60km/h,a ja bym sobie pomyślał że pokryw studzienek nie założyli bo zamiast 8 przywieżli robotnikom sześć,to taka najgorsza teza,wiele razy wieczorem trudno zobaczyć progi zwalniające i jak ktoś patrzy się na znaki to napewno pomyśli że ten znak nie wbili tak sobie.
Jeśli chodzi o stłuczki to uważajcie na osoby które myślą że jak jest prosta droga to mają pierwszeństwo,praktycznie spodkałem się z takim typkiem dopiero po wezwaniu policji zrozumiał że na równoległym działa reguła prawej strony Laughing Laughing Szkoda mi było tylko scorpiaczka bo dopiero w nim blacharkę zrobiłem i buuum-do kasacji autko. Crying or Very sad Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ArtoArto
*
*


Dołączył: Mar 03, 2008
Posty: 268
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sro Cze 25, 2008 9:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lift napisał:
I na tym etapie zaczyna działać nasza wyobrażnia i myślenie może ktoś pomyśleć że robotnicy poszli na piwko i zapomnieli zdjąć znaku (ryzyko uszkodzenia samochodu przy przejechaniu z 60km/h,a ja bym sobie pomyślał że pokryw studzienek nie założyli bo zamiast 8 przywieżli robotnikom sześć,to taka najgorsza teza,wiele razy wieczorem trudno zobaczyć progi zwalniające i jak ktoś patrzy się na znaki to napewno pomyśli że ten znak nie wbili tak sobie.


Nie to miałęm na myśli, że nie znasz drogi, ja tą drogą codziennie dojeżdżam do pracy Wink i etapy remontu, w tym także czas jego zakończenia były mi wyśmienicie znane... jak zresztą wielu kierowcą Wink

A tak dla ciekawości Wam powiem, że sprytni "panowie" z policji zamiast coś z tymi absurdalnymi (moim zdaniem) znakami zrobić (zainterweniować gdzie trzeba Wink) ustawiali się wieczorkiem z "suszareczką" Evil or Very Mad
Przestali jak się sam zatrzymałem i powiedziałęm, co o tym myślę Very Happy chcieli mi przy okazji zrobić dokładną kontrolę samochodu Very HappyVery HappyVery Happy ale przeszło im jak poprosiłem grzecznie o legitymacje bo muszę spisać numery Very HappyVery HappyVery Happy

Pozdrawiam

PS. W cywilizowanych krajach jak w nocy nie ma robót i nic nie stoi na przeszkodzie (stan nawierzchni) to znaki się zasłania Rolling Eyes
_________________
Dodge Grand Caravan Sport 3,3 - 2000r. - zagazowany

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Sro Cze 25, 2008 11:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ArtoArto - może to przebierańcy byli jak ci legitek nie chcieli dać !
Oj mają szczęście, że nie trafili na mnie - ja bym im tak nie odpuścił (barany i punkciarze w mordę kopani idący na łatwizne), a jak byś im dał swoje papiery i okazałoby się, że jesteś poszukiwanym przestępcą to by sie o ta znaki i barierki pozabijali podczas ucieczki.
Oto obraz większości stróżów prawa - SMUTNE !!!
_________________
Pontiac VIBE '04 LPG-Luky
Chlopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Cze 25, 2008 12:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wader widze,ze masz z nimi jakies doswiadczenia Laughing
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
ArtoArto
*
*


Dołączył: Mar 03, 2008
Posty: 268
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sro Cze 25, 2008 13:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wader71 napisał:
.... że jesteś poszukiwanym przestępcą to by sie o ta znaki i barierki pozabijali podczas ucieczki.
Oto obraz większości stróżów prawa - SMUTNE !!!


Niestety, ale prawdziwe.... po co łapać huliganów? Przecież mozna dostać w pysk, a kierowca żadko który się burzy Wink
A jeszcze gorzej jest ze wszelkimi strażami gminnymi/miejskimi --> to są dopiero rangers Twisted Evil

Ale prawda jest taka, że wystarczy poprosić o legitkę funkcjonariusza i zacząć się jej dokładnie przyglądać i... od razu jest inna rozmowa Very Happy nie mówię, że odpuszczają, ale przynajmniej zachowują się kulturalnie i nie traktują kierowcy jak przestępcy, któremu grozi co najmniej 25 lat Very HappyVery HappyVery Happy
_________________
Dodge Grand Caravan Sport 3,3 - 2000r. - zagazowany

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Czw Cze 26, 2008 11:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esdarek napisał:
wader widze,ze masz z nimi jakies doswiadczenia Laughing


Owszem, ale po przejechaniu blisko 1mln kilometrów każdy nabiera doświadczeń i nie jeden w tym temacie mógłby napisać ciekawą książkę.
Czarne owce trafiają się wszędzie tylko zastanawia mnie to dlaczego najwięcej właśnie w policji.Laughing . Może to niefortunny zbieg okoliczności, ale w moim przypadku to fakt .
Arto ma rację - jak zobaczą, że wiesz jakie masz prawa to dopiero wtedy zaczyna się normalna rozmowa.
Służby mundurowe to bardzo ciekawa "bajka" Twisted Evil . Wydaje im się, że mają władzę nad resztą świata i niedouczenie zawsze mogą zastąpić lub zasłonić mundurem.
Całe szczęście, że to się drastycznie zmienia na lepsze Very Happy
Znam nie jednego 'mundurowca" i wyobraź sobie, że na co dzień to są inni ludzie a jak ubiorą mundur to ..... Evil or Very Mad
Może mundury mają nie wygodne ? .... Very Happy
_________________
Pontiac VIBE '04 LPG-Luky
Chlopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mysiauek
*
*


Dołączył: May 02, 2007
Posty: 630
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Czw Cze 26, 2008 12:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja na koniec swoje znowu 3 grosze.
Firebirdem (tylko ciut starszym) najlepiej jeździło mi się zgodnie z przepisami. Wolno i dostojnie z delikatnym gulgotem Smile
Oczy przechodniow: bezcenne !
_________________
entuzjasta... bo nie mam już amerykańca ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Cze 26, 2008 13:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiedys napisalem(cytat z samego siebie....koncze sie:):
"..a mnie w takich przypadkach starczy swiadomosc,ze moge to zrobic i.... nieswiadomosc tego drugiego ,ze moge to zrobic "
chodzilo o przyspieszenie,wyprzedzanie itp.
wyjasnie to moze jakos na przykldzie:
facet ma dla samoobrony rewolwer. nie oznacza to jednak wcale,ze biega po miescie i strzela do wszystkich! uzyje jak bedzie zmuszony ,a do tego czasu bedzie sie zachowywal normalnie(jesli jest normalny,rzecz jasna).
czy wszyscy zrozumieli analogie?
oki tlumacze...masz 200HP pod maska,masz 6 lub 8 cyl. super! nie oznacza to wcale,ze masz wykorzystywac pelna moc silnika jezdzac po osiedlowych drozkach. bedzie potrzeba uciec jakiemus kretynowi z drogi,schowac sie gdzies,kogos ominac bezpiecznie czy wyprzedzic to wtedy to wykorzystasz.
mam nadzieje,ze cywilizowani kierowcy za ta wypowiedz i tlumaczenie oczywistych rzeczy jak krowie na granicy sie na mnie nie obraza. niestety ci do ktorych to pisalem i tak nie zrozumieja nawet jakby im to narysowac... Confused
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
ArtoArto
*
*


Dołączył: Mar 03, 2008
Posty: 268
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Czw Cze 26, 2008 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esdarek napisał:
masz 200HP pod maska,masz 6 lub 8 cyl. super! nie oznacza to wcale,ze masz wykorzystywac pelna moc silnika jezdzac po osiedlowych drozkach.


Tylko bardzo często tak zachowują się (oczywiście wykorzystując pełna moc na osiedlowych dróżkach) nie ci co mają 200 i więcej kucyków, ale tacy co mają po 70-90
_________________
Dodge Grand Caravan Sport 3,3 - 2000r. - zagazowany

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elementy i akcesoria Wszystkie czasy w strefie
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group