www.asu.pl :: Zobacz temat - jazda w górach - dłuższa trasa - prośba o porady
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

jazda w górach - dłuższa trasa - prośba o porady

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
maciek_dm
*
*


Dołączył: Aug 17, 2007
Posty: 49

PostWysłany: Pon Cze 16, 2008 22:30    Temat postu: jazda w górach - dłuższa trasa - prośba o porady Odpowiedz z cytatem

witam serdecznie!

w piątek odpalam maszynę i ruszamy w trasę do Włoch; 4 osoby + bagaż. jako, że jest to moja pierwsza tego typu trasa voykiem, chciałbym zapytać fachowców i doświadczonych czy istnieją jakieś specjalne zalecenia odnośnie jazdy w górach, z obciązeniem i przy (zakładam) wysokich temperaturach. Pytanie nie dotyczy jedynie samego przejazdu przez Alpy, ale także poruszania się po Toskanii we Włoszech - tam też jest sporo pagórków, kręte drogi... no i mam nadzieję - upały. Czy ktos ma doświadczenia jak dobrze obchodzić się ze skrzynią, aby nie zrobić jej krzywdy Wink (jest powymianie filtra i oleju)?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie w tej sprawie.

Pozdrawiam

Maciej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CRAZY-LER
*
*


Dołączył: Sep 29, 2007
Posty: 85
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Pon Cze 16, 2008 23:50    Temat postu: Re: jazda w górach - dłuższa trasa - prośba o porady Odpowiedz z cytatem

maciek_dm napisał:
witam serdecznie!

w piątek odpalam maszynę i ruszamy w trasę do Włoch; 4 osoby + bagaż. jako, że jest to moja pierwsza tego typu trasa voykiem, chciałbym zapytać fachowców i doświadczonych czy istnieją jakieś specjalne zalecenia odnośnie jazdy w górach, z obciązeniem i przy (zakładam) wysokich temperaturach. Pytanie nie dotyczy jedynie samego przejazdu przez Alpy, ale także poruszania się po Toskanii we Włoszech - tam też jest sporo pagórków, kręte drogi... no i mam nadzieję - upały. Czy ktos ma doświadczenia jak dobrze obchodzić się ze skrzynią, aby nie zrobić jej krzywdy Wink (jest powymianie filtra i oleju)?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie w tej sprawie.

Pozdrawiam

Maciej


Cześc - Maciek ja te trase trenowałem wielokrotnie , bez obaw nie ma na niej aż tak trudnych warunków ,z posta wynika że jedziesz bez przyczepy, to plus tej podróży jeżeli chodzi o obciązenia auta. Tylko niektóre przeskoki przez Apeniny np. w środkowej częsci Italii są trudniejszei( to na drogach tzw nazionalkach)ale tam jeździsz wolniej a na autostradach nie ma takich róznicy wzniesień. Malowniczo z pięknymi widokami i trochę kręto jest między Bolonią a Florencją. Z Twojego posta wnioskuje że podóżowac masz zamiar przez Austrię (Wiedeń - Graz- Klagenfurt- Villach)a na tej trasie właściwie tylko ocierasz się o Alpy, żadnej ekstremy , oczywiście wszędzie trzeba uważac. Przejżyj uwaznie tematy forum, już było o posługiwaniu się automatyczna skrzynią na drogach krętych i w terenie górzystym. Olej i filtr masz wymieniony pilnuj jeszcze tylko stanu i w drogę !! Takie trasy np. Voykiem to prawdziwa przyjemność. Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
CHRYSLER Town&Country 3,8 2002 + LPG "SE-KWĘKA"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Wto Cze 17, 2008 12:36    Temat postu: Re: jazda w górach - dłuższa trasa - prośba o porady Odpowiedz z cytatem

maciek_dm napisał:
witam serdecznie!

w piątek odpalam maszynę i ruszamy w trasę do Włoch; 4 osoby + bagaż. jako, że jest to moja pierwsza tego typu trasa voykiem, chciałbym zapytać fachowców i doświadczonych czy istnieją jakieś specjalne zalecenia odnośnie jazdy w górach, z obciązeniem i przy (zakładam) wysokich temperaturach. Pytanie nie dotyczy jedynie samego przejazdu przez Alpy, ale także poruszania się po Toskanii we Włoszech - tam też jest sporo pagórków, kręte drogi... no i mam nadzieję - upały. Czy ktos ma doświadczenia jak dobrze obchodzić się ze skrzynią, aby nie zrobić jej krzywdy Wink (jest powymianie filtra i oleju)?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie w tej sprawie.

Pozdrawiam

Maciej


Ja może poszerzę pytanie.
Do czego w naszych automatach służą przełożenia "3" i "L"?
Od 1/2 roku jeżdżę Plymouthem G.Voyagerem 3,3 1996 r i nigdy z tych przełożeń nie korzystałem.
Kiedyś zasłyszałem, że "3" służy właśnie do jazdy np. z przyczepą i do jazdy w górach?
Też będę wdzięczny za jasne odpowiedzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
maciek_dm
*
*


Dołączył: Aug 17, 2007
Posty: 49

PostWysłany: Wto Cze 17, 2008 20:55    Temat postu: Re: jazda w górach - dłuższa trasa - prośba o porady Odpowiedz z cytatem

CRAZY-LER napisał:

Cześc - Maciek ja te trase trenowałem wielokrotnie , bez obaw nie ma na niej aż tak trudnych warunków ,z posta wynika że jedziesz bez przyczepy, to plus tej podróży jeżeli chodzi o obciązenia auta. Tylko niektóre przeskoki przez Apeniny np. w środkowej częsci Italii są trudniejszei( to na drogach tzw nazionalkach)ale tam jeździsz wolniej a na autostradach nie ma takich róznicy wzniesień. Malowniczo z pięknymi widokami i trochę kręto jest między Bolonią a Florencją. Z Twojego posta wnioskuje że podóżowac masz zamiar przez Austrię (Wiedeń - Graz- Klagenfurt- Villach)a na tej trasie właściwie tylko ocierasz się o Alpy, żadnej ekstremy , oczywiście wszędzie trzeba uważac. Przejżyj uwaznie tematy forum, już było o posługiwaniu się automatyczna skrzynią na drogach krętych i w terenie górzystym. Olej i filtr masz wymieniony pilnuj jeszcze tylko stanu i w drogę !! Takie trasy np. Voykiem to prawdziwa przyjemność. Very Happy Very Happy Very Happy


Witaj!
ja też wielokrotnie poruszałem się po tych trasach, ale dopiero I razem odbędę ja Voykiem. Będziemy jechać spokojnie, to w końcu urlop, po drodze mamy zaplanowany nocleg w Pontebbie tuż za granicą Aust-It.

Poszukam zatem w innych postach o technice jazdy,

pozdrawiam

Maciej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
diku
*
*


Dołączył: Aug 05, 2007
Posty: 606
Skąd: Stary Giera³tów

PostWysłany: Sro Cze 18, 2008 0:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Praktycznie wszystko opisane jest w innych postach, więc tylko poszukać i poczytać. I miłych wrażeń z urlopu.
_________________
Windstar 3.8 LX 95r pb+LPG
Explorer 4.0 96 pb+LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Sro Cze 18, 2008 8:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dzisiaj wyruszam do Omisia - Chorwacja
Musze nawinąć na kola 1200 km.
Biore to jednym skokiem.
Pozdrawiam wszystkich urolopowiczów i ich maszynki.
Niech słońce, ciepłe może i moc wam towarzyszy.
A po urlopach może stworzymy dział GDZIE NA URLOP.?
_________________
Wojtek
Ford WINDSTAR 3,8 LX /95 zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DaRu
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 117

PostWysłany: Sro Cze 18, 2008 11:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem wam szczerze, że w ubiegłym roku jeździłem Voykiem po górach na Słowacji. I praktycznie cały czas w trudnym terenie jeździłem na przełożeniu skrzyni "3" naprawdę fajna sprawa. Czuć hamowanie silnikiem i spalanie o dziwo wcale nie było większe niż w trybie "D". Fakt, że nie przekraczałem 80-90km/h.

Za miesiąc wybieram się w podróż: Litwa-Łotwa-Estonia. Około 3500km. Teren co prawda nie jest górzysty ale też musze się przygotować. Biorę po litrku każdego oleju, mam nadzieje że nie bedzie potrzebny bo problemów z wyciekami nie mam, ale kto wie, jak będzie przy dłuższych systansach...
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 - 05r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ArtoArto
*
*


Dołączył: Mar 03, 2008
Posty: 268
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sro Cze 18, 2008 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wk napisał:
A po urlopach może stworzymy dział GDZIE NA URLOP.?


Jestem za. Ja z północhy PL ruszam Lagunę Wenecką Smile i to moja pierwsza wyprawa moim jeździdełkiem Wink
(poprzednie "kosiarkami" Razz )
_________________
Dodge Grand Caravan Sport 3,3 - 2000r. - zagazowany

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DaRu
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 117

PostWysłany: Czw Cze 19, 2008 8:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wk napisał:
A po urlopach może stworzymy dział GDZIE NA URLOP.?


Dobry pomysł. Warto dodać też informacje o tanich i sprawdzonych noclegach, opłatach drogowych, stanie dróg i na co jeszcze warto zrócić uwagę...

Czyli mały poradnik podróżnika Very Happy
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 - 05r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcelsr
*
*


Dołączył: Jul 26, 2007
Posty: 35
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Cze 19, 2008 15:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej - a dlaczego nikt nie używa przycisku OD OFF??? - to znacznie lepszy program w voykach od przekładania na 3!!! - po prostu idealny w góry kiedy nie zamierzamy przekraczać 90 km/h i praktycznie nie zwiększa zużycia paliwa względem jazdy po płaskim. Ten program zakłąda m.in wyłaćzenie biegu 4-go oraz przeciąganie biegów. Ja testowałem go wielokrotnie w moim poprzednim aucie (dodge Grand Caravan 3,3 95' kwadratowa buda) - oczywiście występuje wyłącznie ze skrzyniami ze sterowaniem elektronicznym typu A604 i to nie we wszystkich rocznikach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ArtoArto
*
*


Dołączył: Mar 03, 2008
Posty: 268
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Czw Cze 19, 2008 18:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcelsr napisał:
Hej - a dlaczego nikt nie używa przycisku OD OFF??? - ....


Bo go nie mam Sad

Very HappyVery HappyVery Happy
_________________
Dodge Grand Caravan Sport 3,3 - 2000r. - zagazowany

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group