www.asu.pl :: Zobacz temat - Jak działa wam klima? Pytanie
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak działa wam klima? Pytanie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
ply
*
*


Dołączył: Jul 14, 2007
Posty: 438
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Wto Maj 27, 2008 23:34    Temat postu: Jak działa wam klima? Pytanie Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie otóż jak włącze klime to wiatraki załączają się i wyłączają non stop w odstępach ok 10s nie wiem czy tak powinno być? Jak działa u was?
Chłodzi dobrze ale te pykanie mnie denerwuję
_________________
Plymouth Grand Voyager 3,3 '96 LPG, 16l/100km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
freddy
*
*


Dołączył: May 04, 2008
Posty: 86
Skąd: w-wa

PostWysłany: Sro Maj 28, 2008 6:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coś musi być nie tak, zwykle jest tak że przy włączeniu klimy jeden z wiatraków jest załączany na stałe ale z połową prędkości aby zbytnio nie chałasować. Czy sprężarka też się włącza i wyłącza razem z tym wiatrakiem? czy to jest manualna czy automatyczna klima?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Sro Maj 28, 2008 10:41    Temat postu: Re: Jak działa wam klima? Pytanie Odpowiedz z cytatem

ply napisał:
Mam pytanie otóż jak włącze klime to wiatraki załączają się i wyłączają non stop w odstępach ok 10s nie wiem czy tak powinno być? Jak działa u was?
Chłodzi dobrze ale te pykanie mnie denerwuję

Mam dokładnie taki sam "wózek" z tego samego rocznika, klima manualna, jednostrefowa i mam takie same "objawy".
Niedawno napełniałem klimę i serwisant mówił, że "chyba tak być nie powinno".
Dokładnie tak jak u Ciebie, tak i u mnie też sie załącza co ok.10 może 15 sekund.
Chłodzenie mam dobre.
Może w Plymoutah tak ma ? być.
Też jestem ciekawy waszej opinii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mysiauek
*
*


Dołączył: May 02, 2007
Posty: 630
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Sro Maj 28, 2008 13:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Neon '97 tak samo ma.
_________________
entuzjasta... bo nie mam już amerykańca ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
cZyNo
*
*


Dołączył: Apr 12, 2005
Posty: 233

PostWysłany: Sro Maj 28, 2008 14:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

raczej wentylatory nie maja regulacji obrotów. wentylatory sie właczają gdy otrzymaja informacje z komputera. teoretycznie gdy jest upał tak by mogło być
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
benchi
*
*


Dołączył: Jan 17, 2008
Posty: 575
Skąd: Janików

PostWysłany: Sro Maj 28, 2008 14:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie przy włączonej klimie wentylator chodzi cały czas z prędkością o połowę niższą niż normalnie. Wentylator musi chodzić żeby zapewnić przepływ powietrza przez chłodnicę klimatyzacji podczas postoju.
_________________
36 Plaskaczy - Dawno, dawno temu
Ford Windstar - Trochę później
Ford Explorer - Jeszcze później
Chevrolet Blazer - Całkiem niedawno
Ford Explorer - Dopiero co sprzedany
Co następne? Kto wie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Sro Maj 28, 2008 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W winim jest coś takiego co się nazywa "dropping resistor" i jest odpowiedzialny za niższe obroty wentylatorów. Niestety często ułamują się tuż przy ceramice. Wentylator bez klimy załącza się przy około 95 stopni, wyższy bieg przy wyższej temperaturze (nie pamiętam jakiej). Jeśli nie ma rezystorka to załącza się na maksa dopiero przy wysokiej temperaturze i wtedy wentylator może pracować cyklicznie. Natomiast przy klimie powinien włączać się niski bieg. Tak samo zresztą jest w oplach, hondach, toyotach - chodzi o pracę wentylatora na niskich obrotach.
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ply
*
*


Dołączył: Jul 14, 2007
Posty: 438
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Wto Lip 01, 2008 11:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli wychodzi na to ze wszystko OK? juz sie przyzwyczailem
_________________
Plymouth Grand Voyager 3,3 '96 LPG, 16l/100km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
MarkusCal
*
*


Dołączył: Sep 14, 2007
Posty: 292
Skąd: Czestochowa

PostWysłany: Wto Lip 15, 2008 10:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie po naprawie KLIMY (do tej pory nie chodziła) sprężarka się załączała i wyłączała co jakiś czas (ok 10÷15 s) i słychać jest jakby schodziło jakieś powietrze (słychać sssssssyk). Pojechałem do zakładu gdzie robili mi KLIMĘ i powiedzieli mi że "TEN TYP TAK MA: Smile układ sobie reguluje ciśnienie w układzie przez WŁĄCZ - WYŁĄCZ w zależności jaka jest temp to robi to częściej lub rzadziej.
KLIMA manual i jednostrefowa.
_________________

Chrysler Voyager Family 2.0 98r
I zagazowany

Chrysler Town&Country 3,6 2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kubas
*
*


Dołączył: Jul 14, 2008
Posty: 101
Skąd: Mosina

PostWysłany: Pią Lip 18, 2008 11:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy w takim razie jest ok czy nie jest ok - po włączeniu klimy wentylator załącza się dopiero na "drugim" biegu po jakimś czasie od włączenia klimatyzacji
jeśli nie jest ok - to co może być przyczyną ? dropping resistor ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
fenrir
*
*


Dołączył: Feb 25, 2008
Posty: 2

PostWysłany: Pon Lip 21, 2008 21:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie wiatraki zachowują się w podobny sposób jak napisał ply. Mam Chryslera Neona z 2000 roku, po włączeniu klimy słyszę jak wiatrak się włącza po kilku sekundach wyłącza i tak w kółko, mam klimę manualną pomimo tego że nastawiam ją na "małą moc" chłodzi bardzo silnie prawie szron na tapicerce się pokazuję jednak po dłuższym chłodzeniu (godzina, półtorej) jakby się wyłączała i przestała chłodzić. Nie wiem czy to ma jakiś związek ale podobnie zachowuje się normalny gorący nawiew w zimę, gdy włączę go na dłużej z początku daje ciepłe powietrze potem po jakimś czasie (kilkadziesiąt minut) przestaje grzać.

Może ktoś wie co może być nie tak.
Dzięki!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ply
*
*


Dołączył: Jul 14, 2007
Posty: 438
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Sob Sie 16, 2008 9:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie mozliwe , jak przesaje grzac? przeciez to idzie z ukladu chlodzenia
_________________
Plymouth Grand Voyager 3,3 '96 LPG, 16l/100km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sob Sie 16, 2008 11:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy wlaczonej klimie wiatrak pracuje caly czas,natomiast termostat z okolic parownika co jakis czas wlacza/wylacza klime,przeciez gdyby tego nie robil to parownik za niedlugo wygladal by jak zamrazalnik w lodowce obrosniety lodem.
Wiec przypuszczam,ze w autach jednego producenta(tutaj w waszych woykach) termostat wylacza sprzegielko klimy wraz z jej wentylatorem a u innego producenta(moj przyklad PTS) wylacza tylko sprzegielko.
Obecnie w nowych ukladach klimy niestosuje sie zadnego sprzegielka,sprezarka pracuje caly czas,a komputer steruje odpowiednimi elektrozaworami w instalacji.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Sob Sie 16, 2008 20:27    Temat postu: Re: Jak działa wam klima? Pytanie Odpowiedz z cytatem

ply napisał:
Mam pytanie otóż jak włącze klime to wiatraki załączają się i wyłączają non stop w odstępach ok 10s nie wiem czy tak powinno być? Jak działa u was?
Chłodzi dobrze ale te pykanie mnie denerwuję

Wiatraki się załanczaja i wyłanczają co 10s czy sprzegło sprężarki (tak powinno się załanczać i wyłanczać śprzęgło sprężarki) a wiatraki pracują ciągle
W Voyagerach i innych z "rodziny" tak pracują sprężarki klimatyzacji,
Jeśli chłodzi to wszystko ok. i nie dawać się namówić na uzupełnianie czynnika jeśli klima prawidłowo chłodzi,czesto po takim zabiegu klimatyzacja gorzej pracuje Sad
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Pon Sie 18, 2008 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie w Villagerze kiedy wyłącza się sprężarka na kilka sekund to wiatrak również, co dla mnie na początku było dziwne bo w Pontiacu GP tak nie było, tam po włączeniu A/C włączał się drugi wiatrak i pracował non stop.
Co jeszcze jest dziwne z klimą u mnie w Villim to to że jak się jezdzi z włączoną klima przy temperaturze otoczenia poniżej 25stopni to po około półgodziny jazdy powietrze z nawiewów przestaje wylatywać, wystarczy wyłączyc klime na około 3 minuty i powietrze zaczyna znów wylatywać, oczywiście przez te 3 minuty powietrze jest zimne i chłodzi wnętrze samochodu. Co za tym idzie parownik tak się obladza że nie przepuszcza powietrza i tak się zastanawiam dlaczego się tak dzieje?
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
kubas
*
*


Dołączył: Jul 14, 2008
Posty: 101
Skąd: Mosina

PostWysłany: Wto Sie 19, 2008 9:50    Temat postu: Re: Jak działa wam klima? Pytanie Odpowiedz z cytatem

wmarek65 napisał:
Jeśli chłodzi to wszystko ok. i nie dawać się namówić na uzupełnianie czynnika jeśli klima prawidłowo chłodzi,czesto po takim zabiegu klimatyzacja gorzej pracuje Sad


sorry, ale w to nie uwierze...zwłaszcza że na klimie się troszkę znam to po PRAWIDŁOWYM napełnieniu DOBRĄ ilością czynnika zakładając że klima jest sprawna i drożna nie ma prawa działac gorzej niż przed ew. dopełnieniem
_________________
kubas...
Ford Windstar 97, 3.0 V6,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Wto Sie 19, 2008 16:25    Temat postu: Re: Jak działa wam klima? Pytanie Odpowiedz z cytatem

kubas napisał:
wmarek65 napisał:
Jeśli chłodzi to wszystko ok. i nie dawać się namówić na uzupełnianie czynnika jeśli klima prawidłowo chłodzi,czesto po takim zabiegu klimatyzacja gorzej pracuje Sad


sorry, ale w to nie uwierze...zwłaszcza że na klimie się troszkę znam to po PRAWIDŁOWYM napełnieniu DOBRĄ ilością czynnika zakładając że klima jest sprawna i drożna nie ma prawa działac gorzej niż przed ew. dopełnieniem


Ja przekonałem sie o tym na własnym przykładzie,nie robilem nic z klimą przez 4 lata więc stwierdziłem że pora jej zrobić przegląd.Pojechałem do zakładu specjalizującego się w serwisowaniu klimatyzacji,gość podpioł aparature włożył termometr w nawiew i zaczoł sprawdzanie. Po 5 minutach pracy klimy na termometrze było 5 C ,ale gośc stwierdził że można by uzupełnić trochę,po dobiciu na termometrze zrobiło sie 10 C i tak już jest do dziś Sad
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ply
*
*


Dołączył: Jul 14, 2007
Posty: 438
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Wto Sie 19, 2008 17:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to nic jak idiota, nie znający się na danej marce auta, powinno być ciśnienie według książki jak dopieprzył za dużo to źle, usuń jak najprędzej nadmiar bo wykończysz kompresor, przydało by się sprawdzić zegarem, ale jak nie masz to przycisni wentyl ze dwa razy po sekundzie na pracującej klimie żeby freon był w obiegu i tyle.
W stanach w każdym markecie można kupić freon w puszce z zegarem do uzupełnienia i takie rzeczy robi każdy sam przywiozłem parę butelek na zapas + okulary i lampe do wykrywania ubytków
Jak klima chodzi to nic nie trzeba robić prócz czyszczenia skraplacza, jak ma przeciek to nie działa wcale.
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/R134-RECHARGE-KIT-FOR-DUMMIES-R134A-EASY_W0QQcmdZViewItemQQ_trkparmsZ72Q3a552Q7c39Q3a1Q7c66Q3a2Q7c65Q3a12Q7c240Q3a1318QQ_trksidZp3286Q2ec0Q2em14QQhashZitem110281227039QQitemZ110281227039
_________________
Plymouth Grand Voyager 3,3 '96 LPG, 16l/100km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Wto Sie 19, 2008 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślałem o upuszczeniu ,ale jakoś się nie moge zebrać Very Happy .poza tym mało używam klimy,lubie ciepło Cool
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ply
*
*


Dołączył: Jul 14, 2007
Posty: 438
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Sro Sie 20, 2008 12:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masochista Wink nie wyobrażam sobie bez, jeszcze jazda za autobusem z otwartymi oknami uffff, ale jak masz szyby zaparowane to i tak jej używasz cały rok
_________________
Plymouth Grand Voyager 3,3 '96 LPG, 16l/100km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Sro Sie 20, 2008 15:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ply napisał:
Masochista Wink nie wyobrażam sobie bez

Tak to znowu nie Confused Poprostu mam prawo jazdy dopiero 27 lat i jeżdziłem wszystkimi wynalazkami PRL-U i państw ościennych od osobowych po autobusy i w żadnym nie było klimy Razz a upały były dawniej jeszcze wieksze Very Happy i się przetrwało Very Happy Fajnie jak jest klima ,bo jak dopiecze to się można schłodzić,ale bez też sie obejdzie Wink co mają powiedziec ci co niemają Razz
A druga sprawa to mieszkam w górach i u nas sezon grzewczy rozpoczyna sie od początku Pażdziernika a kończy początkiem Maja =7 miesiecy grzania więc nie zaszkodzi przez lato się troche dogrzać Laughing
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Sro Sie 20, 2008 23:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kubas - sprawdz dokladnie z tymi wentylatorami. U nas niski bieg wentylatora odpowiada równiez za chłodzenie skrzyni. Nawet jeśli silnik jest zimny, to po włączeniu klimy musi załączyć się wentylator na niskim biegu. Jeśli tego nie ma sprawdź "dropping resistor" - poszukaj na forum. Ja swój "naprawiłem" i działa ponad 3 lata.
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kubas
*
*


Dołączył: Jul 14, 2008
Posty: 101
Skąd: Mosina

PostWysłany: Czw Sie 21, 2008 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a w jaki sposób wypiąć lampę ? dokładnie chodzi mi o tą zapinkę na dole lampy...
_________________
kubas...
Ford Windstar 97, 3.0 V6,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group