www.asu.pl :: Zobacz temat - wyłączniki świateł w drzwiach windstar 95r. XL
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

wyłączniki świateł w drzwiach windstar 95r. XL

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
zbyszko
*
*


Dołączył:
Posty: 127
Skąd: POLAND

PostWysłany: Wto Mar 08, 2005 21:28    Temat postu: wyłączniki świateł w drzwiach windstar 95r. XL Odpowiedz z cytatem

witam Wink czasami po zamknięciu pilotem centralnego nie wyłączają się lampki wewnętrzne Shocked no po około 30 minutach wkońcu się wyłączą , Evil or Very Mad ostatnio po otwarciu i zamknięciu tylnych drzwi powtórzył się ten problem ... Question będę wdzięczny za porady Wink MAM KSĄŻKĘ Z Haynes w języku ang. jak ktoś jest zainteresowany mogę conieco zeskanować i wysłać meilem ( ford windstar 1995-2003 ) zbyszko.d@wp.pl Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Wto Mar 08, 2005 21:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm.
W moim LX jest sterowanie czasu śeiecenia wnętrza przy wewnętrznym lusterku.
Może bawiłeś sie tym suwakiem i tu jest przyczyna??. Nie mam inego pomysłu.

Wojtek Windstar 3,8/95 gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zbyszko
*
*


Dołączył:
Posty: 127
Skąd: POLAND

PostWysłany: Wto Mar 08, 2005 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Surprised a to mnie zaskoczyłeś z tą regulacją czasu w lusterku , ja chyba mam zwykłe lusterko przyklejone do szyby, ale jutro sprawdzę , nie miałem pojęcia że może być taka regulacja Shocked Question może jest gdzieś indziej ... poszukam...
_________________
Windstar 3,8 LX 95 gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Wto Mar 08, 2005 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Inna przyczyna może być któryś z włączników w drzwiach tych krańcowych nie rozłącza dobrze lub siedzi w nim trochu soli a co do wylaczenia się światełek po 30 minutach to normalka jest czujnik spadku napięcia który po 20-30 minut wyłacza za kierowce np.zapomniane światełka i pozostawia na postojowych lub wygasza oświetlenie w kabinie posprawdzaj właczniki i napsikaj jakiegoś wd40 do nich na zaś Pozdr.
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Mar 08, 2005 22:16    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Nic dodac, nic ujac Very Happy . Tez szukalbym przyczyny w czujnikach. Regulacje w lusterku sa zadko spotykane i raczej przwaznie jest na desce.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Wto Mar 08, 2005 22:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje lusterko wewnetrzne jest s funkcją automatycznego zciemniamia tak aby somochód jadący z tyłu nie oślepiał+regulacja automatycznej zmiany świateł dziennych/ mijania z fotokomurką+czas ośwoetlenia wnetrza+ jakieś dwie antenki po 15 cm.
Mysle że do do pilota zdalnego odpalania.

Wojtek Windstar 3,8/95 gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Mar 08, 2005 22:35    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Takie lusterka sa w najbardziej "wypasionych" wersjach (tylko pozazdroscic Very Happy ). Standardowo jest zwykle lusterko przyklejone do szyby.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zbyszko
*
*


Dołączył:
Posty: 127
Skąd: POLAND

PostWysłany: Sro Mar 09, 2005 10:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wielkie dzięki za zainteresowanie Wink jak się troche ociepli zabieram się za czyszczenie wszystkich czujników ... ostatnio zajżałem pod spód bryki podwozie białe od soli jazda po naszych oczkach wodnych na jezdni może wykończyć najtwardszego... czyli rady trafione konserwacja wszystkich ruchomych czujniczków Shocked POZDRAWIAM
_________________
Windstar 3,8 LX 95 gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
bilans
*
*


Dołączył: Oct 27, 2004
Posty: 181
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Czw Mar 10, 2005 8:42    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

ps jest jeden szczeguł drobny po prawej od kierownicy jest takie hmm ? pokrętło włacznik oświetlenia wewnętrznego i intensywności podświetlenia deski tym dziadostwem można włączyć światło wewnątrz autka i wyłonczyć jśli zapomniałeś to zgaśnie tak po 30 minutach samo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Czw Mar 10, 2005 11:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o czyszczenie styków i kostek, to w sklepach z częściami elektronicznymi są do dostania za kilkanaście złotych takie przeparaty w spraju właśnie do tych rzeczy. Ja w swoim pootwierałem wszystkie ? kostki i obficie potraktowałem tym czymś (nazwy nie pamiętam).
Można też dostać taką paste silikonową i ewentualnie przetrzeć nią gumowe uszczelki na kostkach (NIE ZŁĄCZA).
Myśleże JARECEK wie o czym mówie i oceni praktycznie przydatność takiego środka.

Wojtek Windstar 3,8/95 gaz


Ostatnio zmieniony przez wk dnia Pią Mar 11, 2005 10:10, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Czw Mar 10, 2005 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście że wiem teraz w sklepach jest cała masa srodków aczkolwiek nalezy je stosować z rozwaga bo niektóre utleniaja plastik po jakimś czasie np.CONTOX II i jak sie napsika na kostke to po jakims czasie rozlatuje sie w rekach najlepszy i sprawdzony srodek do konserwacji jest to WAZELINA TECHNICZNA nigdy jej za wiele i najtańsza ale jest tyle srodków że kazdy wybiera co woli a jest w czym na szczeście zwróćcie uwage na skład chemiczny żeby nie zawierały jakis w stylu R-144.... itp czyli rozpuszczalników nawet guma sie kruszy po paru miesiacach po wynalazkach Pozdr.
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Czw Mar 10, 2005 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tu masz racje. Wazelina jest najlepsza do konserwowania gumy, np uszczelek w drzwiach i tp. Nie wiedziałem nic o tym że contax depolimeryzuje tworzywa. Ja użyłem takiego czeskiego śtrodka.
Natomiast chodziło mi o to aby takim preparatem usunąć tworzące sie tlenki na powierzchni styków i przepływ prądu był swobodny.


pozdrawiam
Wojtek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Czw Mar 10, 2005 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedyny nie szkodliwy srodek neutralizujący różne tlenki wytworzone na powierzchni metalu jest to IZOPROPANOL stosowany w wannie ultradzwiękowej nie pozostawia sladów nacieków itd i bardzo dobrze usuwa sniedź itp... Sam go stosuje bardzo duzo w płukaniu płytek zalanych woda od tel.GSM i innych a najlepiej czyscić styki papierkiem wodnym uzywając izopropanolu zamiast wody oczywiście delikatnie z głowa aby srebzenia styków nie pościerac całkowicie Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
zbyszko
*
*


Dołączył:
Posty: 127
Skąd: POLAND

PostWysłany: Nie Mar 13, 2005 0:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Crying or Very sad to pokrętełko po prawej stronie kierownicy u mnie działa tylko na deske i kontrolki na przełącznikach Question Twisted Evil narazie wyleciał czasowo bespiecznik do momentu przeczyszczenia wszystkich styków Wink pozdrawiam
_________________
Windstar 3,8 LX 95 gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Wto Cze 07, 2005 0:12    Temat postu: RE: wyłączniki świateł w drzwiach windstar 95r. XL Odpowiedz z cytatem

Witam,

Trochę po czasie, ale nie byłem jeszcze wtedy forumowiczem. Windstar (przypuszczam, że inne również) ma zabezpieczenie przed rozładowaniem akumulatora - po 30-40 min wyłącza odbiorniki prądowe. Każde otwarcie drzwi, szarpnięcie klamką itp powoduje ponowne odlicznie czasu. Normalnie światła gasną po 10-15 sekundach. Prawdopodobnie Zbyszkowi "zakleił" się wyłącznik w klapie. Na amerykańskich stronach znalazłem porady aby dostać się do takiego wyłącznika i przeczyścić go - nie smarować WD40, gdyż za chwilę będzie jeszcze bardziej obklejony. Czeka mnie wymiana wyłącznika w drzwiach - w tej chwili brzęczyk nie sygnalizuje otwarcie drzwi. Wyłącznik jest przy zamku. Sprawdziłem na drugich drzwiach przesuwając zapadkę tak jak przy zamykaniu drzwi się dzieje. Czy może ktoś podać wskazówki jak się prawidłowo zabrać za rozebranie drzwi tak bym później nie wkurzał się niepotrzebnie rozkręconymi elementami?

Gobowiec Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zbyszko
*
*


Dołączył:
Posty: 127
Skąd: POLAND

PostWysłany: Pon Cze 13, 2005 13:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam po dłuuuugiej przerwie nie wiem o jakie drzwi ci chodzi jeżeli masz prblem z tyłem to mogę opisać dokładnie bo rozbierałem ją i zaglądałem w każdy kąt jest spoko
pozdrawiam
_________________
Windstar 3,8 LX 95 gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Pon Cze 13, 2005 15:21    Temat postu: RE: wyłączniki świateł w drzwiach windstar 95r. XL Odpowiedz z cytatem

Dzięki, znalazłem na amerykańskich stronach co zrobić i chyba dam sobie radę. Chodzi o drzwi kierowcy. Co do czyszczenia styków, to znalazłem radę aby czyścić je gumką do mazania ołówków. Ewentualnie użyć gumkę do długopisów które mają drobinki ścierające - dostałe kiedyś taką, ale nawet nie wiem, czy można takie kupić. Drugi sposób (też typowo amerykański) to użycia metalowej wełny. Chodzi o to by nie zedrzeć styków zwykłym papierem ściernym. Brak kontaku powoduje (u mnie odłączony wyłącznik):
1. brak włączenia światła wewnętrznego przy otwarciu drzwi
2. brak sygnalizacji włączonych świateł zewnętrznych
3. brak dzwonienia i sygnalizji lampką przy nie domkniętych drzwiach i odpalonym silniku.
Jak wymienię wyłącznik to opiszę lub podam skrót do strony (po angielsku)
Oczywiście wszelkie porady mile widziane - jeszcze tego nie zrobiłem, a niespodzianki zdarzają się.

Gobowiec Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Czw Cze 16, 2005 10:56    Temat postu: RE: wyłączniki świateł w drzwiach windstar 95r. XL Odpowiedz z cytatem

Mały sukces. Rozebrałem drzwi - dla potomnych opiszę jak:
1. Zdjąć mały trójkąt przy lusterku zewnętrznym - jest na wcisk i zaczep od dołu - podważyć od góry czymś co nie porysuje lakieru.
2. Zdjąć część z klamką - też na wcisk
3. Zdjąć część pod klamką ze sterowaniem szyb i blokadą drzwi - również na wcisk. Przy czym zaczynać od strony lusterka gdyż drugi koniec ma zaczepy.
4. Odkręcić śrubkę pod tą klapką i jeszcze dwie w dolnej części tapicerki. Podnieść lekko tapicerkę i odstawić. Oczywiście lepiej odłączyć wiązki, bo tapicerka będzie wisiała na nich. Trzeba jeszcze oderwać folię "przeciwdeszczową".
5. Pod zamkiem jest złączka do czujnika. Tu mam problem - nie wiem jak to wyrwać aby zamontować nowy. Mogę podesłać zdjęcia czujnika - ma on dośc dziwny zaczep.

Pzdr,

Gobowiec Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sylwek
*
*


Dołączył: Nov 09, 2004
Posty: 20
Skąd: Oława/ Wrocław

PostWysłany: Sob Kwi 01, 2006 22:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i nieraz stare posty się przydają Smile
ASU czy Wasz serwis równiez zajmuje się sprawami oświetlenia wewnętrzego ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group