www.asu.pl :: Zobacz temat - BLOS + komputer gazowy
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

BLOS + komputer gazowy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
ncmarcin
*
*


Dołączył: Jan 26, 2007
Posty: 21
Skąd: Zgierz

PostWysłany: Czw Maj 22, 2008 10:54    Temat postu: BLOS + komputer gazowy Odpowiedz z cytatem

W moim autku mam Blos. Czy dołożenie do tej nstalacji komputera np Bingo M poprawiło by precyzje dawkowania gazu w zależności od zapotrzebowania . Chodzi mi o takie klasyczne rozwiązanie jak w drugiej generacji tzn silniczek krokowy na zasilaniu ale zamiast normalnego miksera Blos. Kiedys był blos z silniczkiem regulującym wysokość slita. Niestety zdaje sie że to dość drogie rozwiązanie (700zl) a nowy np Bingo to 200 zł a bo blosa przecież już mam. Może ktoś ma takie rozwiązanie w swoim autku. ?Teraz nie moge znaleźć tego postu ale ktoś kiedyś napisał że jeśli blos to tylko z komputerem?
_________________
Dodge Caravan 3.3 97
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Maj 22, 2008 11:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi sie wydaje ze właśnie blos nie ma miec silniczka ani śruby na wężu
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ncmarcin
*
*


Dołączył: Jan 26, 2007
Posty: 21
Skąd: Zgierz

PostWysłany: Czw Maj 22, 2008 11:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale niby czemu ma nie mieć . Rozumiem że da się go zestroić do przyzwoitych wartości bez takich rozwiązań ale to tak nie dokońca , poza tym jakość choćby gazu jest różna czy w związku z tym nie korzystniej było by to kompensować właśnie komputerem?
_________________
Dodge Caravan 3.3 97
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Pią Maj 23, 2008 10:13    Temat postu: Re: BLOS + komputer gazowy Odpowiedz z cytatem

ncmarcin napisał:
W moim autku mam Blos. Czy dołożenie do tej nstalacji komputera np Bingo M poprawiło by precyzje dawkowania gazu w zależności od zapotrzebowania . Chodzi mi o takie klasyczne rozwiązanie jak w drugiej generacji tzn silniczek krokowy na zasilaniu ale zamiast normalnego miksera Blos. Kiedys był blos z silniczkiem regulującym wysokość slita. Niestety zdaje sie że to dość drogie rozwiązanie (700zl) a nowy np Bingo to 200 zł a bo blosa przecież już mam. Może ktoś ma takie rozwiązanie w swoim autku. ?Teraz nie moge znaleźć tego postu ale ktoś kiedyś napisał że jeśli blos to tylko z komputerem?

Też kiedyś czytałem ten post to był' Jarecka"
Przerabiałem temat Blosa pare lat temu na swoim aucie Dodge Grand Caravan 3.8 96.
W zwykłym Blosie ustawia się stosunek wypływu gazu do ilości przepływającego powietrza,dawkowanie jest zalężne od wysokości otwarcia przepustnicy ("slot"rurka doprowadzająca gaz jest wycięta w kształcie litery V ,im więcej otwarta przepustnica tym więcej wypływa gazu)Całą regulacje przeprowadza się na analizatorze spalin (w zależności od potrzeb niekiedy trzeba w niektórych punktach rozpiłować slot aby uzyskać odpowiedni sklad mieszanki)Ale te regulacje są na postoju i nie uwzględniają zapotrzebowanie silnika przy zmiennych obciążeniach ,gdzie potrzebna jest wzbogacona lub zubożona mieszanka.Dlatego BRC zmodyfikowało Blosa dodając zamiast śruby regulującej slotem,silniczek krokowy (prawie taki sam jak w intalkach II generacji)który przesuwa slotem w zależnosci od jakości mieszanki,powodując wzbogacenie lub zubożenie przy tym samym otwarciu przepustnicy Blosa.Współracował z komputerem Just ale modyfikacja też za bardzo chyba się im nie udała bo Blosy w tej wersji nie zrobiły "kariery".Opinie montażystów z sieci BRC były raczej negatywne i nie montowano tego typu rozwiązań na szeroką skale.
Tyle wykładu Laughing Laughing Teraz konkrety
Próbowałem Blosa na okoliczność świecenia lampki check engine (chciałem wyeliminować błąd 171 i 172 uboga i bogata mieszanka )przy instalce II generacji komp.gazowy Autronik AL700.Próbowałem pierwsze na samym Blosie i po wielu dniach zmarnowanych na testach i regulacjach, błąd dalej się pojawiał Crying or Very sad czasem po 100 km czasem 200 raz uboga raz bogata.Też doszedłem do wniosku jak ty żeby spróbować takiego rozwiązania,i też nie pomogło Sad prawdopodobnie zbyt wolno następowała regulacja Wink lepsze efekty miałem na zwykłym mikserze
Co do elektroniki(kompa gazowego)moj Al700 to podobnej klasy jak Bingo M i nie poradził sobie z problemem.Założyłem potem bardzo wychwalany przez Brc --Just i też kicha,wróciłem do Al 700 bo na nim miałem najlepsze osiągi (kontrolka zapalała się po około 1500km)Nie wspomnie o testowaniu reduktorów Lovato Super,Major i BRC super Laughing
U mnie najlepiej sprawował się reduktor BRC.
W końcu zamontowałem u siebie sekwencje i skończyły się problemy z check engine Very Happy

Spróbować możesz ,opisałem ci moje zmagania w tym temacie ,wnioski i wybór pozostawiam tobie Cool
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ncmarcin
*
*


Dołączył: Jan 26, 2007
Posty: 21
Skąd: Zgierz

PostWysłany: Pią Maj 23, 2008 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedź. Jak mi czas pozwoli na pewno będę testował. Niestety wygląda na to że dopiero za miesiąc. Według mnie ma to szanse powodzenia. Wnioskami podzielę sie na forum. Pozdrawiam
_________________
Dodge Caravan 3.3 97
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group