www.asu.pl :: Zobacz temat - Proszę o radę w wyborze opon letnich
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Proszę o radę w wyborze opon letnich

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
mama_blizniakow
*
*


Dołączył: Jan 26, 2006
Posty: 40

PostWysłany: Sob Maj 10, 2008 15:59    Temat postu: Proszę o radę w wyborze opon letnich Odpowiedz z cytatem

Witajcie, jak w temacie, podeślijcie jakieś ciekawe propozycje.
rozmiar 215/65/R16. Zaplanowany budżet za kpl.-1600zł.
Prośba jest w miarę pilna bo śmigam cały czas na zimówkach, które przy tej pogodzie jak wiadomo szybko się ścierają.
Przeszukiwaliśmy sklepy w necie ale nie mam jakiegoś faworyta i ciężko mi się zdecydować. Jak wydać kaskę to na dobry produkt Smile

Pozdrawiamy


Ostatnio zmieniony przez mama_blizniakow dnia Sob Maj 24, 2008 17:32, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mama_blizniakow
*
*


Dołączył: Jan 26, 2006
Posty: 40

PostWysłany: Sob Maj 10, 2008 16:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BFGoodrich MACADAM T/A 215/65R16 98 H - co sądzicie o tych oponach ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bosman
*
*


Dołączył: Mar 18, 2008
Posty: 137
Skąd: HEL

PostWysłany: Sob Maj 10, 2008 21:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zakupiłem całoroczne Goodyear EAGLE VECTOR EV-2 MS tylko że rozmiar 15. Stwierdziłem że nie ma sensu kupować 2 kompletów opon w roku skoro nie ma u nas śniegu. I wolę kupić lepsze opony całoroczne. Pozdrawiam tata bliźniaków Laughing
_________________
dodge caravan 3,3 '97
http://www.hel55.wedkuje.pl/media/index.php?MediumID=486
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Vlad
*
*


Dołączył: Nov 02, 2005
Posty: 536
Skąd: Beskidy

PostWysłany: Nie Maj 11, 2008 7:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zakupilem wlaśnie zachwalane tutaj przez kolegów Altimax General , zakladam w poniedziałek lub wtorek bo się felgi regenerują, napiszę jakie wrażenia.
_________________
Pontiac Bonneville SE '92
Chevrolet TransSport '99
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Maj 11, 2008 13:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i widze,ze idzie ku normalnosci Smile juz coraz mniej osob nabija kiese koncernom oponiarskim i samym oponiarzom ,ktorzy to wspolnie wmawiaja nam,ze trza koniecznie miec opony na zime i na lato:) szkoda,ze jeszcze nikt nie wymyslil przejsciowek Laughing
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
benchi
*
*


Dołączył: Jan 17, 2008
Posty: 575
Skąd: Janików

PostWysłany: Pon Maj 12, 2008 8:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja kiedyś jak kupiłem scorpio to sprzedający dał mi komplet opon letnich, zimowych i ... deszczowych Shocked Shocked Shocked Shocked
_________________
36 Plaskaczy - Dawno, dawno temu
Ford Windstar - Trochę później
Ford Explorer - Jeszcze później
Chevrolet Blazer - Całkiem niedawno
Ford Explorer - Dopiero co sprzedany
Co następne? Kto wie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dex
*
*


Dołączył: Mar 23, 2006
Posty: 366
Skąd: GorzĂłw Wlkp.

PostWysłany: Pon Maj 12, 2008 9:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Parę dni temu przerabiałem ten temat. W tym rozmiarze nie ma dużego wyboru. wybrałem te:
http://www.opony.com/opony/47474_goodyear_nct5.html
i jak na razie jestem bardzo zadowolony
_________________
Chrysler Town & Country 3,8 stown&go 2005.
Dodge Grand Caravan 3,3 Sport 02 - sprzedany
Grand Voyager 2,4i 1999- sprzedany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Pietro
*
*


Dołączył: Apr 18, 2008
Posty: 18
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro Lip 23, 2008 21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to ja kupiłem 1,5 miesiąca temu do swojego autka Michelin Energy Saver. Przetestowałem je w deszczu i przy większej prędkości. Z czystym sumieniem mogę polecić chociaż najtańsze nie są.
_________________
DGC Sport 2002,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mysiauek
*
*


Dołączył: May 02, 2007
Posty: 630
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Czw Lip 24, 2008 10:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie dawno kupowane :
http://www.opony.com/opony/50319_pirelli_p6000.html
Polecam.
Jedne zajeżdżone i nawet nie szukalismy innych. Nówki z zeszłoroczną datą produkcji za 1700pln z założeniem, wyważeniem itp itd
Poprzednie zajechane od nowości w dwa lata, jeździły świetnie.
_________________
entuzjasta... bo nie mam już amerykańca ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Lysyxmv6
*
*


Dołączył: May 04, 2008
Posty: 196
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Sie 28, 2008 19:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak ktoś myśli że opony wielosezonowe załatwiają sprawę to się grubo myli Exclamation Exclamation Exclamation Tylko opony na lato i na zime,żadnych wielosezonowych.To tak jak z szamponem i balsamem 2 w 1.Albo szampon albo balsam Exclamation
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 LX 99'
Mobil: President Herbert ASC
Antena: Sirio Performer 5000
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Sie 28, 2008 20:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie mam zamiaru sie spierac. ja jestem ta osoba,ktora mysli,ze opony wielosezonowe(dobre)zalatwiaja sprawe. oczywiscie nie zalatwiaja jesli ktos mieszka w okolicach gor lub za miastem i porusza sie czesto po drogach ,ktore nie sa za bardzo odsniezane. moje doswiadczenie(na szczescie nie tylko moje) oraz wiele testow niezaleznych mowi o tym,ze w wiekszosci przypadkow-tych,ktore mozemy zastac na drodze- dobra opona wielosezonowa jest tak samo skuteczna jak przecietna opona zimowa czy letnia. dodajac do tego sposob jazdy( w moim przypadku spokojny) stosowanie opon zimowych i letnich staje sie nieuzasadnione. nie poruszam sie ani z zawrotnymi szybkosciami latem ani nie jezdze po bocznych drogach zima. w razie powaznego problemu w zimie woze lancuchy.
tutaj jest dyskusja jaka prowadzielismy jaks czas temu:
http://www.asu.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=4688
przypomne tylko,ze kiedys jezdzielismy na oponach ...zwyklych i nikt nie slyszal o zimowych i letnich,potem wymyslono opony zimowe i letnie i rzeczywiscie strach bylo zostac na letnich jak spadl snieg wiec sie zmienialo na zimowki. na szczescie teraz opracowali tak dobre opony caloroczne,ze w naszym klimacie ,kiedy to nie ma tak naprawde upalnego suchego lata ani mroznej snieznej zimy ,sprawuja sie swietnie!
to tak jak kiedys bylo z olejami-na poczatku motoryzacji lalo sie olej i juz. potem byly oleje zimowe i lenie az ktos opracowal olej wielosezonowy i powszechnie sie go teraz stosuje(no nie powiesz mi,ze na zime lejesz inny?)
oczywisci kazdy moze sobie zakladac co chce-najwieksze szalenstwo to jazda na letnich oponach zima!!! juz lepiej na zimowych latem tylko za szybko znikaja:)
ja jestem po pierwszym roku uzywania nowoczesnych opon wielosezonowych i moje doswiadczenia sa jak najbardziej pozytywne.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
jacekz
*
*


Dołączył: Dec 15, 2007
Posty: 326

PostWysłany: Czw Sie 28, 2008 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do windstara przed zeszłą zimą kupiłem zimowe FALKENy, jeden rozmiar węższe od rekomendowanych, i przyznam że byłem z nich tak zadowolony, że na lato kupiłem letni zestaw tej samej firmy i jest naprawdę nieźle Smile Najważniejsze dla mnie po za przyczepnością to cicha praca, naprawdę polecam. Choć KLEBERY w moim poprzednim aucie spisywały się też niczego sobie. Pozostałe moje doświadczenia z krajowymi KOMORANAMI, o dziwo DUNLOPami czy innymi DAYTONami są raczej nieciekawe.
Co do uniwersalnych to wszystko zależy od tego gdzie sie pomieszkuje, do czego autka się używa. Ja mieszkam na stałe w Skandynawii, dróg się tu nie soli, i mało co odśnieża, latem lubię wyskoczyć do Polski, dlatego jeden zestaw mógłby nie zdać egzaminu. Zimowe opony wycierają się jak cholera, tracą na przyczepności na gorącym asfalcie. Letnie zimą zabijają się śniegiem, są twardsze, mają bardzo słabą przyczepność na oblodzonych nawierzchniach. Z całym szacunkiem dla uznających używanie zimówek, letnich, deszczowych za komercyjna nagonkę, ale nie sądzę by możliwe było zrobienie opony pozwalającej na naprawdę bezpieczną jazdę w tak różnych warunkach atmosferycznych, występujących również w Polsce.
_________________
Windstar 3.0 '97 - ręka noga mózg na ścianie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Pią Sie 29, 2008 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja tak jak esdarek śmigam na all season, teraz na przód kupiłem sobie nówki General bo zostałem do tego nagle zmuszony przez kawałek blachy leżącej na drodze a na tyle Yokohamy.
Ostatnie 3 zimy były przecież praktycznie bez śniegu więc po co ta zabawa w wymiane opon na zime i lato.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
lift
*
*


Dołączył: Jul 08, 2007
Posty: 871
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Sob Sie 30, 2008 0:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na voytku mam zimówki i tym samochodzikiem naprawdę dużo km nabijam,zdecydowałem się na przejeżdzenie do zimy bo i tak na zimę nówki muszę kupić i rewelka się spisują w lato dużego zużycia nie odczułem jak gorąco to na skręcie troszkę piszczą ,deszczową pogodę przez kałuże z 90km i nie ściaga,aż sam się dziwie Shocked czy czasem nie zakupić wielosezonowych na jesieni i cały rok z głowy na jednych balonkach prześmigać.
_________________
CHRYSLER
TOWN&COUNTRY 3.8 V6 98' PB/LPG ASB
VOYAGER 3.0 V6 89' PB/LPG ASB
http://www.voyagerklub.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Sie 30, 2008 7:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...bedziesz zadowolooooooooooooooony!!!
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
benchi
*
*


Dołączył: Jan 17, 2008
Posty: 575
Skąd: Janików

PostWysłany: Pon Wrz 01, 2008 11:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja do niedawna cały rok jeździłem na zimówkach.
Skoro co roku zima zaskakuje drogowców (bo kto by się spodziewał zimy w grudniu??? ) to ja nie chciałem być zaskoczony Cool

Ale czasy się zmieniają i czas na wielosezonowe.
_________________
36 Plaskaczy - Dawno, dawno temu
Ford Windstar - Trochę później
Ford Explorer - Jeszcze później
Chevrolet Blazer - Całkiem niedawno
Ford Explorer - Dopiero co sprzedany
Co następne? Kto wie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Wrz 01, 2008 11:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tez kiedys zostawilam zimowki po zimie zeby je zjezdzic i...jezdzielm na nich jeszcze rok:) z dwojga zlego lepiej zimowki caly rok niz letnie . no a nowoczesne caloroczne to juz calkiem inna liga!!!
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group